Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Alonzo napisał(a):

Gra 3 rok - czyli ma 2-letnie doświadczenie.

Qrde.. no Reikai.. no bez jaj.. przecież Tobie jeszcze kwotę podałem.. bez sensu takie gadanie..

Dlatego pytalem o zasade, czy 2y exp, czy 3 :P

Ale jak kwota sie zgadza na bank  to tyle mnie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.32 Faza II:

Po upłynięciu czasu wszystkie oferty są upublicznianie, a każda drużyna (która nie złożyła temu graczowi oferty w I fazie) w wyznaczonym czasie może złożyć 2 kontroferty - również poprzez PW - dla graczy, którzy w fazie I otrzymali jakąkolwiek (zgodną z zasadami) ofertę kontraktu. Kontroferty mogą przyjmować dowolną wartość zgodną z CBA - przy zachowaniu wymogu posiadania 50% wolnego miejsca w salary.

5.32a: Kontrofertę można umieścić na dowolnym miejscu na liście priorytetów

5.32b: Jeśli zawodnik otrzyma jedynie oferty warunkowe i wszystkie nie wypalą, to traktowany jest jakby nie otrzymał w danej turze żadnej oferty (i kontry się nie liczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do hard capu.

Jeżeli drużyna podpisuje gracza z części wyjątku to jest hard capowana na przykładowo drugim apronie. Jeżeli ma hard cap to w żadnym momencie nie może przekroczyć hard capu. A co w sytuacji gdy podpisem z tego wyjątku przekroczy ten hard cap? Może podpisać i przekroczyć hard cap, mimo, że co do zasady nie można przekroczyć hard capu?

Coś pomyliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie logicznie byłoby przyjąć, że nie można przekroczyć w żadnym momencie tego hardcapu, ale zgodnie z regulaminem drużyna ma 48 h na dopięcie wymian w celu wygenerowania cap space na podpis gracza. Czyli ja to tak rozumiem, że to taka fikcja, że ten kontrakt jest wynegocjowany i jak uzyskam cap space to podpis dochodzi do skutku.

Ja tak planuję zrobić z Nurkiciem, jeśli zdecyduje się podpisać u mnie kontrakt, a mam hardcap na poziomie 1. apronu, czyli bez zrobienia miejsca nie będę mógł go podpisać.

5.36: Faza V: 

Po ogłoszeniu wyników głosowania drużyna ma 48h na dopięcie ewentualnych wymian w celu wyczyszczenia cap space i stworzenia sobie możliwości podpisania gracza. Jeśli ktoś wygra głosowanie, a potem nie zdąży w 48h zrobić niezbędnego cap space, to dostaje ban na następną rundę FA oraz nie podpisuje żadnego gracza w bieżącej. Gracz podpisuje wtedy umowę z następnym na liście zespołem, który posiada odpowiedni cap space.

5.36a: Zrobić cap space = poinformować o trade ORAZ uzyskać jego potwierdzenie OBLIGATORYJNIE w ciągu 48h od ogłoszenia wyników rozumianego jako moment, w którym kończy się głosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ernie9005 napisał(a):

 

5.36: Faza V: 

Po ogłoszeniu wyników głosowania drużyna ma 48h na dopięcie ewentualnych wymian w celu wyczyszczenia cap space i stworzenia sobie możliwości podpisania gracza. Jeśli ktoś wygra głosowanie, a potem nie zdąży w 48h zrobić niezbędnego cap space, to dostaje ban na następną rundę FA oraz nie podpisuje żadnego gracza w bieżącej. Gracz podpisuje wtedy umowę z następnym na liście zespołem, który posiada odpowiedni cap space.

5.36a: Zrobić cap space = poinformować o trade ORAZ uzyskać jego potwierdzenie OBLIGATORYJNIE w ciągu 48h od ogłoszenia wyników rozumianego jako moment, w którym kończy się głosowanie.

A jak się ma do tego ten zapis?

 

5.31a Gdy zespół uzgodni kontrakt z zawodnikiem z FA podczas 1 lub 2 rundy może go podpisać po zakończeniu 3 tury FA. Tym samym umożliwia się podpisanie kontraktów z zawodnikami do których posiadamy caphold bez konieczności robienia miejsca w salary od razu po zakończeniu 1 lub 2 rundy FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ernie9005 napisał(a):

Wg mnie logicznie byłoby przyjąć, że nie można przekroczyć w żadnym momencie tego hardcapu, ale zgodnie z regulaminem drużyna ma 48 h na dopięcie wymian w celu wygenerowania cap space na podpis gracza. Czyli ja to tak rozumiem, że to taka fikcja, że ten kontrakt jest wynegocjowany i jak uzyskam cap space to podpis dochodzi do skutku.

Ja tak planuję zrobić z Nurkiciem, jeśli zdecyduje się podpisać u mnie kontrakt, a mam hardcap na poziomie 1. apronu, czyli bez zrobienia miejsca nie będę mógł go podpisać.

5.36: Faza V: 

Po ogłoszeniu wyników głosowania drużyna ma 48h na dopięcie ewentualnych wymian w celu wyczyszczenia cap space i stworzenia sobie możliwości podpisania gracza. Jeśli ktoś wygra głosowanie, a potem nie zdąży w 48h zrobić niezbędnego cap space, to dostaje ban na następną rundę FA oraz nie podpisuje żadnego gracza w bieżącej. Gracz podpisuje wtedy umowę z następnym na liście zespołem, który posiada odpowiedni cap space.

5.36a: Zrobić cap space = poinformować o trade ORAZ uzyskać jego potwierdzenie OBLIGATORYJNIE w ciągu 48h od ogłoszenia wyników rozumianego jako moment, w którym kończy się głosowanie.

To jest sytuacja z cap space, z której jakieś analogię można wyciągać, ale tu bardziej chodzi o to czy ma się w takiej sytuacji ten wyjątek.

To bliżej sytuacji gdy nie mamy wyjątku, ale składamy oferty z niego, bo twierdzimy, że coś podpiszemy i wtedy uzyskamy wyjątek. Takie sytuacje są u nas chyba niedopuszczalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ernie9005 napisał(a):

Jeśli nie mamy wyjątku to złożenie takiej oferty jest niedopuszczalne, to dla mnie oczywiste.

No to pytanie czy w takiej sytuacji mamy ten wyjątek skoro nie można przekroczyć w żadnym momencie hard capu. Według mnie nie można użyć takiego wyjątku tak samo jak nie można użyć wyjątku w sytuacji gdy mamy cap space.

Spróbuj to obiektywnie rozsadzić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecu @ernie9005 @kuba2419

Hard capu nie możemy przekroczyć w żadnym momencie. Musimy przy tym pamiętać, że liczymy zawsze do minimum 14 graczy w rosterze.

Posiadanie wyjątku ma tu drugorzędne znaczenie - gdyż jeżeli możemy go użyć, to to robimy jak chcemy, a jak nie możemy - to nie używamy.

Zapis o 48h też roboczo zmieniliśmy na 24h (choć powinno to być oficjalnie w Regulaminie i pewnie będzie to trzeba zmienić), gdyż mamy w sumie 48h na okienko i czasami wyrównanie oferty lub jego brak wiąże się metodą domina z ruchami kadrowymi w innych teamach - a na wszystko mamy 48h. 

U nas po 3 turze FA szykują się dodatkowe hard capy na first apron tax kolejnych klubów (będą tez na 2nd apron tych, które użyły taxMLE). 

Przypominam jeszcze, że tylko do końca 3 tury FA można rezygnować z QO oraz ewentualnie stretchować niechciane kontrakty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2024 o 18:42, Tecu napisał(a):

A co w sytuacji gdy podpisem z tego wyjątku przekroczy ten hard cap?

To konkretne pytanie.

Co w sytuacji gdy drużyna używa wyjątku, który ją hardcappuje a jednocześnie tym podpisem wchodzi powyżej hard capu.

W tej rundzie przykład Toronto, ale ktoś inny też może być w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tecu napisał(a):

To konkretne pytanie.

Co w sytuacji gdy drużyna używa wyjątku, który ją hardcappuje a jednocześnie tym podpisem wchodzi powyżej hard capu.

W tej rundzie przykład Toronto, ale ktoś inny też może być w takiej sytuacji.

Pewnie ma 48godzin aby ogarnąć sytuację i być poniżej hardcapu w momencie podpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tecu napisał(a):

To konkretne pytanie.

Co w sytuacji gdy drużyna używa wyjątku, który ją hardcappuje a jednocześnie tym podpisem wchodzi powyżej hard capu.

W tej rundzie przykład Toronto, ale ktoś inny też może być w takiej sytuacji.

Nie można hard capu przekroczyć - tak jak napisałem.

Jest kolejność działań:

1. Wygrywasz gracza

2. Masz czas (okienko między turami - tu 24h/48h - w zależności od sytuacji) na dostosowanie się do hard capu

3. Dopiero wtedy podpisujesz gracza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Alonzo napisał(a):

Przypominam jeszcze, że tylko do końca 3 tury FA można rezygnować z QO oraz ewentualnie stretchować niechciane kontrakty

Byłych twoway tez trzeba zrezygnować z QO czy można w każdej chwili? Coś kojarzę ze Reikai pisał na początku FA ze będą uproszczone zasady co do tych twowayow i bedzie można zrzucić QO.  W każdej chwili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Byłych twoway tez trzeba zrezygnować z QO czy można w każdej chwili? Coś kojarzę ze Reikai pisał na początku FA ze będą uproszczone zasady co do tych twowayow i bedzie można zrzucić QO.  W każdej chwili 

Two-way już nie trzeba zrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

Byłych twoway tez trzeba zrezygnować z QO czy można w każdej chwili? Coś kojarzę ze Reikai pisał na początku FA ze będą uproszczone zasady co do tych twowayow i bedzie można zrzucić QO.  W każdej chwili 

Nie,

2way nie trzeba. Masz do nich prawa/pierwszeństwo przy podpisywaniu 2way na nowy sezon. Jeżeli wtedy ich się nie podpisze, to samoczynnie QO naszych 2way spadają po starcie sezonu i deadline na podpisywanie 2way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.