Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] sezon 2017/18


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy nowy sezon.

 

Regulamin ligi:

 

Regulamin Ligi Roto Keeper #2 : 
1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.
2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche + IL Slot (w tym max. 4 keeperów).
3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online.
4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.
5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników. Keeperami w trakcie offseason można się wymieniać, przy założeniu, iż wszyscy zawodnicy biorący udział w wymianie zostaną zastrzeżeni jako keeper w barwach swojej nowej drużyny. Veto w trakcie offseason nadal obowiązuje.
6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$
8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.
9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.
10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 2$ (wartość do dyskusji - wg mnie 1$ za mało, a 3$ za dużo), tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 202$, 3 miejsce 204$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 238$. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.
11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 100$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 115$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.
12. Wartość zawodników nie będących keeperami ustalana jest na podstawie corocznej aukcji draftowej. Zawodnicy którzy nie zostali wydraftowani lub zostali wyrzuceni i stali się FA, a potem zostali pobrani na zasadach FA mają wartość 0$. Zawodnicy którzy zostali pobrani na zasadach waiver przyjmują wartość wylicytowaną w trakcie "waiverowania" (przykład: zawodnik został wyrzucony z teamu i stał się waiverem, w drafcie aukcyjnym miał wartość 22$, w trakcie licytacji w ciemno podczas okresu "waiverowania" najwyższa zaproponowana kwota wyniosła 12$, więc jeżeli GM chce go zostawić jako keepera to jego wartość przed kolejnym sezonem wyniesie 12$+4$=16$).
13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo tj. łącznie 658 slotów = 5*82+3*82+2. W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.
15. Jeżeli w klasyfikacji na zakończenie sezonu dwie lub więcej drużyn ma tyle samo punktów roto wtedy o ostatecznym miejscu w naszej końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. Gdyby ta liczba była taka sama to wtedy decyduje liczba zdobytych drugich miejsc itp itd aż do rozstrzygnięcia. 

16. Jeśli GM w trakcie sezonu pobiera z waiverów za pomocą budżetu FAAB zawodnika, którego chwilę wcześniej wyrzucił ze składu,  to podstawą do wyliczenia ceny zawodnika w sezonie kolejnym nie będzie wysokość bidu FAAB, tylko w zależności od przypadku:
       - cena zawodnika jako keepera na początku sezonu,
       - cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu

       - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy

Powyższe założenia cenowe obowiązują zawodników również pozyskanych w wyniku wymian oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA (tzn. np. został wydraftowany za 10$, ale po zrzuceniu nikt go nie wylicytował i został potem pobrany jako FA). 

17. W sprawach związanych z wprowadzeniem zmian regulaminowych lub innych dotyczących Ligi przeprowadzane będą głosowania/ankiety.

Prawo do zgłoszenia konieczności przeprowadzenia ankiety posiada każdy z GMów co może zrobić na forum w wątku ligowym zgłaszając zauważony problem regulaminowy lub propozycje jakichś zmian. Jeżeli taki wniosek poprze w trakcie dyskusji na forum dodatkowo 3 innych GMów, uznaje się, iż zachodzi konieczność przeprowadzenia  ankiety. Przed założeniem ankiety jej treść należy skonsultować na forum lub z komiszem, przy czym ankiety może zawierać jedynie dwie opcje do wyboru. Po założeniu ankiety komisz lub zakładający ankietę powiadomi za pomocą PMów każdego z GMów.

Każdy GM ma prawo oddać głos, ​ ankietę uznaje się za wiążącą jeżeli za jedną opcją zagłosuje co najmniej 11 GMów, lub zwykłą większością głosów jeżeli weźmie w niej udział co najmniej 15 GMów a minął okres głosowania. W przypadku wyników remisowych uznaje się ​ ankietę za niewiążącą.

Ankiety można przeprowadzać przez cały sezon regularny NBA i playoffy oraz dodatkowo w okresie od 01.09 do 30.09 każdego roku, przy czym przyjmuje się iż ankieta musi się w tych okresach zakończyć. Minimalny czas trwania ​ ankiety - 14 dni.

 

Liga na Yahoo:

 

https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/27452

 

Aktualna lista GM-ów:

 

F.U. - Lakers 238-32=206$

MJ1 - Spurs. 236$

Decos20 - Rockets. 234-1=233$

Sylvinho. - Bulls. 232-10=222$

Jordan20 - Hawks. 230$

Skorup - Magic. 228$

Falki - Clippers. 226-60=166$. 

Dnc - Knicks. 224$

Buu - 76-ers. 222$

123 - Suns. 220$

T3jlor - Thunder. 218-9=209$

Szkoda_czasu - Timberwolves. 216-42=174$. 

Big Tree - Jazz. 214$

Maro - Hornets. 212-22=190$

Asq_ - Trail Blazers. 210$

Stryder - Raptors. 208$

Masud - Warriors. 206$

Ozzy110 - Pistons. 204$

Bulls2006 - Celtics. 202-2=200$

Bulek - Grizzlies. 200$

 

Deadline na keeperów: 01.10.2017

 

Ceny graczy w zeszłym roku:

 

http://www.e-nba.pl/topic/5083-liga-roto-keeper-2-sezon-20162017/page-2

 

z wyjątkiem graczy, których cena wyjściowa ustalona została podczas "W":

 

Walker, K. 38$

Labissiere S. 15$

Rondo R. 12$

Mills P. 16$

Morris Marcus 34$

Jones T. 6$

LaVine Z. 20$

Nurkic J. 8$

Brown J. 7$

Knight B. 9$

Nogueira L. 5$

Ellis M. 6$

Winslow J. 6$

Reed W. 21$

McConnell T. 10$

Young N. 14$

Nance L. 13$

Powell D. 12$

Crabbe A. 6$

Chandler T. 47$

Miles C. 21$

Williams L. 21$

Lyles T. 6$

Simmons J. 3$

 

Jeśli którykolwiek z tych zawodników został następnie zrzucony na FA, a potem pobrany przez innego Gm-a, ich cena maleje do poziomu 0$. 

Proszę więc każdego o przeanalizowanie, których graczy wybrali w drafcie, których z W, a których z FA. 

 

I jeszcze jedna rzecz.

 

Wszystkie ankiety zostały zamknięte, w tym niestety ta, którą nie można uznać za wiążącą:

 

http://www.e-nba.pl/topic/5323-liga-roto-keeper-zmiana-regulaminu4-premiowanie-s%C5%82abszych/

 

Poproszę moda o otwarcie ankiety ponowne, a następnie wyślę PW do wszystkich osób, które nie zagłosowały.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań ode mnie:

 

1) Czy można handlować prawami do graczy z zeszłego sezonu? Jeśli tak, to rozumiem, że można potem gracza, którego pozyskam, wziąć jako keepera, tak?

 

2) Keeperów wybieramy do 1.10, więc daty draftu przed tym dniem są chyba słabe - trzeba by było przyspieszyć wybór keeperów ;)

 

3) Do kiedy czekamy na ostatnią osobę, która nie potwierdziła? Bo chętny się znalazł, więc możliwe zastępstwo jest ;) proponuję do 18 września - miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań ode mnie:

 

1) Czy można handlować prawami do graczy z zeszłego sezonu? Jeśli tak, to rozumiem, że można potem gracza, którego pozyskam, wziąć jako keepera, tak?

Nie widzę przeciwwskazań, uatrakcyjni to tylko grę. Będę tylko uważał na wszelkie zagrywki, typu, że ktoś pozyskał gracza, a potem go nie przedłużył.

 

 

2) Keeperów wybieramy do 1.10, więc daty draftu przed tym dniem są chyba słabe - trzeba by było przyspieszyć wybór keeperów ;)

 

Brawa za czujność ;). Ankietę po prostu robiłem na szybkiego dzisiaj w pracy.

 

 

3) Do kiedy czekamy na ostatnią osobę, która nie potwierdziła? Bo chętny się znalazł, więc możliwe zastępstwo jest ;) proponuję do 18 września - miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek.

Wyślę Bullsowi osobnego PW jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) proponowalbym max data dac na ok 20-25 wrzesnia-bedzie wiadomo,kto jest dostepny na drafcie i wiecej czasu na na obranie taktyki,a nie wierze,ze na wybranie raptem 4 keeperow potrzeba az 3 tyg czasu do 1 pazdziernika


ps-mozemy zrobic ankiete odnosnie zwiekszenia do 5 liczby keeperow (zmiany weszly by i tak od 2018-2019),ale podczas obecnego draftu moznaby wybierac graczy juz pod tym katem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nową ankietę, nie mogłem znaleźć przyrządu do edycji - tym razem daty są od 24.09, może do tego czasu wszyscy się wyrobią, a jak nie, to po prostu termin draftu będzie późniejszy.

 

Jordana proszę o wypełnienie jeszcze raz ;)


ps-mozemy zrobic ankiete odnosnie zwiekszenia do 5 liczby keeperow (zmiany weszly by i tak od 2018-2019),ale podczas obecnego draftu moznaby wybierac graczy juz pod tym katem ?

Ankieta taka była, ale pomysł nie został przegłosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiemy przez handlowaniem prawami do gracza?

Mówimy o wymianach keeperów przed draftem? o zamianie keepera na dolary od innego gracza? Mozemy doprecyzować?

 

W sensie zamieniamy graczy z zeszłego sezonu, ale jakby oni nie są nasi w przyszłym sezonie - nie możemy zatrzymać wszystkich, więc wymieniamy prawa do graczy i z tego gracza, którego pozyskam mogę zrobić keepera za cenę taką, jaką został wydrafowany/pobrany z waivers. Tylko nie wiem, jak to ogarnąć na Yahoo, bo nie można robić wymian jeszcze - trzeba by było to pisać z potwierdzeniem obu stron i wtedy komisz musiałby namieszać w składach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o wymianach keeperów. 

 

w sensie, jak kogoś pozyskam w wymianie, to automatycznie jest keeperem? Można robić wymiany 2 za 1 w takim razie i kogoś trzeba zwolnić? Czy lepiej 2 za 2 i mogę z jednego z dwóch zrobić keepera bez zwalniania i bez problemów z liczbą graczy w składzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to prowadzi do kombinacji i jest zmiana zasad w trakcie ale jeśli wszystkim pozostałym bedzie pasowało to się dostosuje. Całkiem zablokowac się pewnie i tak tego nie da bo można ustalić wymiane przed draftem a zrobić ja po nim.

 

w regulaminie nic o tym nie ma, tzn. nie jest zabronione, ale pozwolone też nie ;) to ankietę robimy czy coś? Czy skoro nie jest zabronione, to można? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.