Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Alonzo napisał:

Tecu ma trudną sytuacje z nim teraz, ale jeżeli mu nie da, do Klay może podziękować i odejść do innego klubu latem. Chętni się raczej znajdą i to pomimo, że w pierwszym roku nie pogra za dużo o ile w ogóle. 

Tu raczej nie bedzie wielkiej historii. Klay wezmie maxa. Jak nie od 76ers to od kogos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Tecu po tym, jak próbował oszczędzać na Embiidzie, raczej powinien dać maksa Klayowi. Zresztą, Klay jest jeszcze w ''okej'' sytuacji, bo powinien w tym wieku wrócić w dobrej formie w trakcie sezonu, z Durantem to już może być loteria.

Po ACLu wróci do pełnej sprawności atletycznej za dwa lata, do gry najwcześniej za 10 miesięcy, a biorąc pod uwagę że to olbrzymie ryzyko wpuszczać rekonwalescenta prosto w intensywność play-offs, może być już teraz OOS na sezon 19-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wooden napisał:

Po ACLu wróci do pełnej sprawności atletycznej za dwa lata, do gry najwcześniej za 10 miesięcy, a biorąc pod uwagę że to olbrzymie ryzyko wpuszczać rekonwalescenta prosto w intensywność play-offs, może być już teraz OOS na sezon 19-20.

Nom, masz rację, może przesadziłem z tym 'w trakcie sezonu', ale i tak dostanie maxa, jak nie od Tecu, to np. od Raptors. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach zaczyna się u nas FA, a tu cisza..

Warto się ostanowić, co nas czeka, gdyż to właśnie I runda FA będzie miała kluczowe znaczenie przy rozdaniu kart na nadchodzący sezon. Na tym etapie wymienianie graczy, którzy będą podpisywali swoje kontrakty u nas w II rundzie FA nie ma sensu, gdyż jest to zależne od tego, co wydarzy się u nas w najbliższych tygodniach. A zatem mamy tu graczy, których kontrakty będą rozpoczynały się od kwoty 20mln$. Z pewnością o kimś zapomniałem, kogoś niedoceniłem lub przeceniłem, ale imho wygląda to tak:

Knicks po zdobyciu mistrzostwa, mają bardzo duże szanse na podpisanie z Irvingiem i Leonardem 5-letnich maxów. Jeżeli otrzymają takie propozycje umów, to raczej na pewno żaden z nich nie będzie się rozglądał za innymi opcjami. 

76ers zaproponują zapewne Thompsonowi 4-letniego maxa (pamiętając o 5-letnim kontrakcie dla Simmonsa za rok). Tu przy ciekawej propozycji dla Klaya od jakiegoś contendera, sytuacja wcale nie wydaje się zamknięta. Klay też chciałby zapewne 5-letni kontrakt, a tego 76ers mu chyba jednak nie dają. Do tego Tecu wpada w podatek i tu spodziewam się szukania możliwości zejścia np z Jamesa Johnsona. Do oddania może być też Josh Jackson, którego wartość nie jest aktualnie zbyt wysoka.

Raptors po ściągnięciu McColluma i Lou Williamsa, teraz będą polowali na Duranta i kogoś pod kosz- tu dobrym kandydatem może być Nikola Vucevic.

Nets mogą o kogoś na rynku zawalczyć. Ciężko powiedzieć, czy podejmą taką próbę już w I rundzie FA. 

Czy Detroit już w tym sezonie zaatakuje jakiegoś topowego FA? 

Indiana raczej włączy się w II rundzie FA do walki, a musi tez wliczyć wysoki kontrakt, jaki szykuje się dla Lamba. 

Ciekawa jest sytuacja Bucks - nadal DeMarcus Cousins trzyma nas w niepewności, czy wchodzi na rynek, czy pozostaje w Bucks. Jeżeli zostanie, to Bucks dwójki Middleton/Walker nie utrzymają i raczej Kemba zmieni klub. Natomiast, jak Cousins zostanie UFA, to wtedy jest szansa na pozostanie dwójki Middleton/Walker. 

Innym dużym graczem na rynku FA, poza Raptors, będą też Heat, którzy włączają się w walkę po Duranta. Jednak na rynek wchodzą m.in. dwaj byli gracze Miami - Galinari i Vucevic, którzy powinni od kogoś dostać okazałe kontrakty. U Vuca to pewnie będzie max, a u Galinariego z pewnością powyżej 20nln$ juz za pierwszy sezon. Vucevic pasuje mi jak pisałem wyżej do Toronto, a Galinari całkiem możliwe, że będzie celem Kings. 

Orlando naturalnie zaproponuje 5-letniego maxa KATowi i to minutę po tym, jak rozpocznie sie nasz rynek na FA. 

Wizards zaproponują też zapewne 5-letniego maxa Porzingisowi. Ciekawi mnie kwestia wymiany na linii Wizards- Warriors dotycząca Beala i zapewne Currego. Ale do tej dramy zapewne niebawem wrócimy. 

Co zrobią w tym sezonie na rynku Mavs? 

Czy Rockets będą szukali jakiejś wymiany? 

Spurs czeka zapewne max dla swojego RFA Brogdona i rozsądne policzenie na jakich innych graczy sobie moga pozwolić z perspektywą szykowania za rok kolejnego maxa dla Murreya. 

Wolves zapewne liczą na to, że nikt nie zaproponuje kontraktu w I turze FA Winslowowi i będa przebijali spokojnie ofertę od innego klubu. Tylko, że Raptors, Heat i Kings potrzebują się wzmocnić na tu i teraz, a zatem kto wie, jakiego kontraktu może sie spodziewać Justise? 

Odejście u nas z Warriors Duranta, jest przesądzone. Tu nawet, gdyby w realu został, nie ma co odwzorowywać gdyż komunikaty wypływające z obozu Golden State są zbyt czytelne. Pytanie tylko czy Warriors przebudowuja sie kompletnie, czy coś z tej drużyny jednak zostanie. Jest to symboliczny koniec naszego pierwszego hegemona. Nie będę ukrywał, że kibicuję w tej przebudowie BTPH, ale o ile oddanie Draya jestem w stanie zrozumieć, to Stefa Curry jest symbole tej organizacji i jak dojdzie do jego oddania, to przez najbliższe 5 lat nie zagłosuję za przyjściem żadnego topowego FA do Golden State. Nie miej o to do mnie żalu BTPH, ale pewnych granic się nie przekracza. Curry jak dla mnie jest niesprzedawalny. 

Gdzie pójdzie Durant? Raptors? Heat? Kings? A może jeszcze gdzieś indziej? 

Lakers proponują 5-letniego maxa Butlerowi.

Kings będą baaaardzo agresywni na rynku FA. Durant? Kemba? Klay? Winslow?

Na rynek może jeszcze trafić Cousins, któremu ktoś zaproponować może 2-letniego maxa 1+1.

Czyli co nam mi wyszło?

Durant

Leonard

Irving

Butler

Vucevic

KAT, Porzingis,  - RFA

Brogdon, Winslow - RFA, tu ciężko powiedzieć ile im trza będzie zapłacić

Thompson

Walker

Middleton

Cousins

Galinari.

Kogoś pominąłem?

Najwięksi gracze - Raptors, Heat i Kings. 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winslow i Minnesota są zadowolone ze współpracy i dogadani w sprawie nowego kontraktu- Justise nie będzie się spotykał z innymi Organizacjami. 

Gracz nie może się doczekać na współpracę z Andre Drummondem i Kevinem Durantem, oraz kontynuacje kariery przy Lillardzie i Tatumie 

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.