Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, człowiek...morza napisał(a):

a jak to wowczas finansowo zadziala w grizzlies?

im cokolwiek zostanie? xd

zamiast LeBrona będą mieli wtedy Anunoby - Giannis - Reid, do tego Clarkson, Powell i wyjątki.

Ale coś mi mówi, że Jasiek wyczerpał limit szczęścia w głosowaniu.

Teraz, człowiek...morza napisał(a):

pytanie dlaczego nie podwyzszyli oferty?

Podwyższyli dla wszystkich i jeszcze dorzucili PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LONGER01 napisał(a):

Kto tam zostanie w drugiej turze? Conley, Bogdan, Strus? Bieda straszna 

melton, brown, alexander-walker, nurkic,. zakladam tez, ze klay. 

marchall, grimes, fontechcio, okoro

wiec nie tak malo.

nie rozumiem czemu ludzie nie podbijali po dossumu. ja nie mialem slota 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, człowiek...morza napisał(a):

a jak to wowczas finansowo zadziala w grizzlies?

im cokolwiek zostanie? xd

wypadaloby zeby @kuba2419 nam to wszystk opisal

Wygrywając LeBron/Markanen/OG, robię miejsce wysyłając TJ Warrena z pickiem za TPE, Bruno niestety też zostanie wysłany i wolnej kasy mi nie zostanie ale będę miał do wykorzystania room MLE które dostanie Conley oraz dwa spore TPE(13.5mln oraz około 18/20mln) plus minimalne kontrakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuba2419 napisał(a):

Wygrywając LeBron/Markanen/OG, robię miejsce wysyłając TJ Warrena z pickiem za TPE, Bruno niestety też zostanie wysłany i wolnej kasy mi nie zostanie ale będę miał do wykorzystania room MLE które dostanie Conley oraz dwa spore TPE(13.5mln oraz około 18/20mln) plus minimalne kontrakty.

Tak tylko przypomnę, że nie możesz używać pod korek cap space i jednocześnie mieć TPE. Więc żadnych TPE w takim wypadku mieć nie będziesz.

If a team is below the cap, then its Disabled Player, Bi-Annual, Mid-Level (either the Taxpayer or Non-Taxpayer Mid-Level, whichever applies to the team) and/or trade exceptions are added to their team salary, and the league treats the team as though they are over the cap1. This is to prevent a loophole, in a manner similar to free agent amounts (see question number 37). A team can't act like it's under the cap and sign free agents using cap room, and then use its Disabled Player, Bi-Annual, Mid-Level and/or trade exceptions. Consequently, the exceptions are added to the team salary (putting the team over the cap) if the team is under the cap and adding the exceptions puts them over the cap. If a team is already over the cap, then the exceptions are not added to their team salary. There would be no point in doing so, since there is no cap room for signing free agents. 

Teams that are under the cap when initiating a trade cannot receive a trade exception, even if they end up over the cap as a result of the trade.

Liczb przy pozostałych FA nie sprawdzałem, ale byś mógł podpisać LeBrona to nie jesteś w stanie nawet Clarksona utrzymać (w sensie samo wysłanie gdzieś Warrena i Fernando nic nie zmieni).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, january napisał(a):

Tak tylko przypomnę, że nie możesz używać pod korek cap space i jednocześnie mieć TPE. Więc żadnych TPE w takim wypadku mieć nie będziesz.

If a team is below the cap, then its Disabled Player, Bi-Annual, Mid-Level (either the Taxpayer or Non-Taxpayer Mid-Level, whichever applies to the team) and/or trade exceptions are added to their team salary, and the league treats the team as though they are over the cap1. This is to prevent a loophole, in a manner similar to free agent amounts (see question number 37). A team can't act like it's under the cap and sign free agents using cap room, and then use its Disabled Player, Bi-Annual, Mid-Level and/or trade exceptions. Consequently, the exceptions are added to the team salary (putting the team over the cap) if the team is under the cap and adding the exceptions puts them over the cap. If a team is already over the cap, then the exceptions are not added to their team salary. There would be no point in doing so, since there is no cap room for signing free agents. 

Teams that are under the cap when initiating a trade cannot receive a trade exception, even if they end up over the cap as a result of the trade.

Liczb przy pozostałych FA nie sprawdzałem, ale byś mógł podpisać LeBrona to nie jesteś w stanie nawet Clarksona utrzymać (w sensie samo wysłanie gdzieś Warrena i Fernando nic nie zmieni).

 

Tak wiem, wiem. Muszę zejść z części kontraktu Clarksona. Mam to wszystko policzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jarania się Bronem w grizzlies. Czemu facet ma przechodzić do Memphis. Nawet nie dostał od nich maksa i w ciągu 2 lat dostaję jedynie 1,5 mln więcej od LA. Dla mnie sam Giannis i puste obietnice to za mało. 

Tak samo ten 3 rok. Gdyby go chciał to by go po prostu dostał od rl lakers.

Nie zamieniłbym KD, Stepha i rolesów na Giannisa i rolesów. No nie widzę tego. Szczególnie, że nie zmienia konferencji.

A argument z Bronnym to jest nadal komedia. LBJ po prostu się cieszy i śmieje się z cygarem, że załatwił synowi pewną kasę bo gm grizzlies myślał, że takim ruchem go przekona. Szczególnie, że do wzięcia był ktoś taki jak Tristan da Silva.

No i muszę potępić @ignazz. Drugi rok z rzędu żydzi kasę na zawodnika i drugi rok z rzędu zostaje z ręką w nocniku. Tak jak ja chciał oszczędzić i widząc to co zrobił @kuba2419 nawet nie raczył rzucić maksa co ja sam zrobiłem i umożliwiłem Lauriemu wejść za 3 lata we FA z 10y+ exp. Słabo to wygląda w San Antonio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ozzy110 napisał(a):

Nie rozumiem jarania się Bronem w grizzlies. Czemu facet ma przechodzić do Memphis. Nawet nie dostał od nich maksa i w ciągu 2 lat dostaję jedynie 1,5 mln więcej od LA. Dla mnie sam Giannis i puste obietnice to za mało. 

Tak samo ten 3 rok. Gdyby go chciał to by go po prostu dostał od rl lakers.

Nie zamieniłbym KD, Stepha i rolesów na Giannisa i rolesów. No nie widzę tego. Szczególnie, że nie zmienia konferencji.

A argument z Bronnym to jest nadal komedia. LBJ po prostu się cieszy i śmieje się z cygarem, że załatwił synowi pewną kasę bo gm grizzlies myślał, że takim ruchem go przekona. Szczególnie, że do wzięcia był ktoś taki jak Tristan da Silva.

No i muszę potępić @ignazz. Drugi rok z rzędu żydzi kasę na zawodnika i drugi rok z rzędu zostaje z ręką w nocniku. Tak jak ja chciał oszczędzić i widząc to co zrobił @kuba2419 nawet nie raczył rzucić maksa co ja sam zrobiłem i umożliwiłem Lauriemu wejść za 3 lata we FA z 10y+ exp. Słabo to wygląda w San Antonio.

Gdyby cokolwiek z tego co piszesz było prawdą, to agent Bronniego nie dzwoniłby po klubach strasząc wyjazdem Nepobaby do Australii i Bronny nie skończyłby na kontrakcie gwarantowanym w .. Lakers z tatusiem :)  Prawda jest taka, że Bronny gra z LeBronem bo tak chciał LeBron.

Chciał nauczyć się wygrywać - poszedł do Miami do swojego przyjaciela Wadea. Chciał zdobyć mistrzostwo dla swoich Cleveland - wrócił do Cleveland i zdobył  im mistrzostwo. Chciał iść do Lakers - poszedł do Lakers. Teraz chce grać z synem. Amen

A z argumentu że woli grać z Currym i Durantem d.. mi ze śmiechu odpada 🤣 Przecież w Miami zostawił Wadea i Bosha, którzy chcieli brać spore ziżki dlatego żeby LeBron został, a nie odchodził do Cleveland. 

Prawda jest taka, że na mistrzostwo ma szanse.. tam gdzie pójdzie - bez rożnicy czy w Lakers, czy w Grizzlies. Różnica jest taka, że w jednym z tych klubów będzie grał z synem. 

@january jak wygrasz LeBrona przekonując u nas ponad połowę GMów, że LeBron olałby syna dla  Currego i Duranta będziesz dla mnie BeGMowym GOATem już na zawsze! ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna zagrywka ze strony Lakers względem LeBrona.

Najpierw śmiechowa oferta, ale z NTC i TK.

Teraz lepsza, choć wciąż wyraźnie gorsza od tej z reala, ale zabiera mu NTC i TK XD

Tak jakby już coś było w planach :)

Oczywiście LeBron powinien odrzucić wszystkie oferty i bez NTC i TK od Lakers nic nie powinno być tu podpisane. W realu je dostał, a jedno czego mogliśmy się nauczyć przez ostatnie lata to to, że w Lakers nie ma świętych i nietykalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał(a):

Bardzo dziwna zagrywka ze strony Lakers względem LeBrona.

Najpierw śmiechowa oferta, ale z NTC i TK.

Teraz lepsza, choć wciąż wyraźnie gorsza od tej z reala, ale zabiera mu NTC i TK XD

Tak jakby już coś było w planach :)

Oczywiście LeBron powinien odrzucić wszystkie oferty i bez NTC i TK od Lakers nic nie powinno być tu podpisane. W realu je dostał, a jedno czego mogliśmy się nauczyć przez ostatnie lata to to, że w Lakers nie ma świętych i nietykalnych.

Nie można cofnąć NTC i trade Kickera, więc je ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LONGER01 napisał(a):

Kto tam zostanie w drugiej turze? Conley, Bogdan, Strus? Bieda straszna 

Trochę graczy z tych, którzy do dostali oferty w 1. turze powinno spaść do drugiej (LaMelo, Ayo, pewnie też Klasy,Pritchard czy Williams). 

LeBron easy w Lakers, nie podobają mi się takie teksty jak @Alonzo, próbujące bazować na ogól ej niecchęci do @january. Kto by nie był GM Lakers w tych okolicznościach nie mają oni prawa stracić LeBrona, szanujmy się. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Regis napisał(a):

Trochę graczy z tych, którzy do dostali oferty w 1. turze powinno spaść do drugiej (LaMelo, Ayo, pewnie też Klasy,Pritchard czy Williams). 

LeBron easy w Lakers, nie podobają mi się takie teksty jak @Alonzo, próbujące bazować na ogól ej niecchęci do @january. Kto by nie był GM Lakers w tych okolicznościach nie mają oni prawa stracić LeBrona, szanujmy się. 

 

 

..ale jaka niechęć?

Sam chciałem brać w drafcie Bronniego, tylko że ja bym LeBronowi MLE proponował, bo na więcej by mnie nie było stać. Kuba poszedł na całość. 

Jak dołączałem do gry, to pisaliście że LeBron poszedł do Lakers, bo Bronny chodził w LA do szkoły, a teraz jak Bronny trafił do NBA to nagle dla części osób nie ma to znaczenia, choć w rl Bronny trafił dziwnym trafem do.. Lakers i LeBron nie musiał odchodzić. 

Ale spoko Regis - Wy za to jesteście obiektywni pisząc że LeBron olewa syna bo woli grać z kumplami 🙃

ja swoje stanowisko przedstawiłem. Niech @kuba2419 walczy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alonzo napisał(a):

..ale jaka niechęć?

Sam chciałem brać w drafcie Bronniego, tylko że ja bym LeBronowi MLE proponował, bo na więcej by mnie nie było stać. Kuba poszedł na całość. 

Jak dołączałem do gry, to pisaliście że LeBron poszedł do Lakers, bo Bronny chodził w LA do szkoły, a teraz jak Bronny trafił do NBA to nagle dla części osób nie ma to znaczenia, choć w rl Bronny trafił dziwnym trafem do.. Lakers i LeBron nie musiał odchodzić. 

Ale spoko Regis - Wy za to jesteście obiektywni pisząc że LeBron olewa syna bo woli grać z kumplami 🙃

ja swoje stanowisko przedstawiłem. Niech @kuba2419 walczy! 

Z tą szkołą LeBrona to trochę żart jest, tzn. był to jeden z arumentów januarego, ale nie sądzę, aby akurat tym kogoś przekonał. 

Akurat pamiętam tamto free agency, bo LeBron powinien trafić wtedy do moich Rockets z Hardenem - tam miał najlepszy skład i perspektywy. Wybrał Lakers, jak rozumiem to dlatego że w realu też wybrał LA. Problem główny polegał na tym, że u Nas nazwa drużyny miała nie mieć znaczenia, a prawda była taka że wtedy Lakers byli fatalnie zarządzani, mieli słaby roster. Teraz wygląda to inaczej. Mnie się nie podoba jak January zbudował skład, bo polegało to głównie na wykorzystywaniu błędów innych i  kompletnie oderwanych od rzeczywistości wymian (śp. Eld, ten mistrzu od wymiany Curry - Ingram). Także ja na temat @january w beGM nie mam zbyt dobrego zdania, ale odejścia LeBrona i to jeszcze do przeciętnych Grizzles nie widzę:) 

Ja swoje stanowisko przedstawiłem, dalej niech @januarywalczy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ozzy110 napisał(a):

i w ciągu 2 lat dostaję jedynie 1,5 mln więcej od LA.

To jeszcze dodam, że jak LJ będzie chciał za rok zrobić optout i wziąć maxa rocznego wtedy od Lakers, gdy LAL nie będą już spętani tradedurantowym hardcapem to od Lakers dostanie w tych dwóch latach o 4 mln więcej niż w Grizz i ledwie o 1mln mniej niż w RL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, january napisał(a):

Nie można cofnąć NTC i trade Kickera, więc je ma

Możesz zacytować jakiś pkt regulaminu, który by to potwierdził?

Dla mnie wygląda to ze strony LeBrona na ten moment tak:

- Hej, LeBron podpiszesz z nami 70/2 z NTC i TK 15%?

- Hahaha, nie.

- Ok, świetnie negocjujesz, to damy Ci 94,5/2, ale już bez NTC i TK.

Albo se zapomniałeś o tym NTC i TK albo próbowałeś wydymać LeBrona XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karpik napisał(a):

Możesz zacytować jakiś pkt regulaminu, który by to potwierdził?

Dla mnie wygląda to ze strony LeBrona na ten moment tak:

- Hej, LeBron podpiszesz z nami 70/2 z NTC i TK 15%?

- Hahaha, nie.

- Ok, świetnie negocjujesz, to damy Ci 94,5/2, ale już bez NTC i TK.

Albo se zapomniałeś o tym NTC i TK albo próbowałeś wydymać LeBrona XD

Szczerze to podbijałem kolejne razy ofertę licząc jak ten Gm z rl Heat w pocie czoła i przy tej ostatniej zapomniałem napisać, zakładałem ze warunki oferty nie mogą zmienić się na gorsze w żadnym aspekcie.

Niemniej po zajrzeniu do regulaminu z NTC do czego mnie właśnie zachęciłeś to widzę, że wedle 12.1 punktu regulaminu pierwsza oferta Grizz dla LJ jest nieważna, a że nie złożyli kontroferty to w głosowaniu na LJ ich w ogóle nie powinno być, nieprawdaż?

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.