Skocz do zawartości

Wszystko o NCAA, sezon 2007-08


NORGAARD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jak to jest ze nikt wczensije nie napisal. Nie mialem dostepu do internetu przez dwa ostatnie dnie, wiec nadrobie zaleglosci. Memphis (1) - Tennessee (2) Czyli numer jeden w kraju przeciwko numerowi 2. Wynik 66-62 Tennessee.

 

Co za SPOTKANIE !!! Okey moze, zeby wprowadzic, Memphis byli bez porazki od 47 meczy. Bilety na te spotkanie i teraz uwaga, te lepsze kosztowaly 10.000 $ To nie jest pomylka. 10.000 Nie jeden tysiac. 10.

 

Na meczu byli dwaj Manningowie, Justin Timberlake, byla zona Elvisa Presleya, ktora powinna miec cos kolo 60 lat teraz, a wyglada na nie 35. Nie wiem ile operacji palstycznych przeszla.

 

Dlaczego Memphis przegralo? Rzxuty wolne i zbiorki, zarowno w ofensywie jak i defensywie. Numer jeden w kraju i najgorsza skutecznosc z rzutow wolnych ??? I tak to sie kojnczy.

 

Wspaniale swieto koszykowki dla calego stanu Tennessee. Swietne spotkanie i te trojki na poczatku. J Smith, co za rzuty. Tyler Smith na te 28 sek jaki trudny rzut.

 

A i JP Prince, ktor swoja droga, ktory w szkole sreniej w Memphis sie uczyl... kilka naprawde swietnych akcji i punktow, byl jednym z kluczow do wygranej.

 

Wspanialy mecz, kto nie widzial niech sciaga i zobaczy co to jest obrona. Bo w NBA to pojecie nie funkcjonuje. A jesli nawet to w znacznie mniejszym stopniu.

 

Wiecej tutaj: http://sports.espn.go.com/ncb/recap?gameId=280540235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda mecz naprawdę świetny, choc tak naprawdę nie pokazuje on prawdziwej siły obydwu ekip. Memphis zagrało gorzej niż zawsze, a Tennessee spieło się jak nigdy. Dlatego taki wynik. Jak dla mnie Memphis to nadal najlepszy zespół w kraju i faworyt numer jeden do mistrzostwa. A Tennessee lubi przegrywać ze słabszymi zespołami, bo oni kochają presję.

 

Wczoraj Volvs ulegli Vanderbilt. Tutaj więcej ---> http://www.collegehoops.pl/index.php?co=news&news=1840

 

Świetny mecz rozegrał Shan Foster, na którego końcie znalazło się aż 32 punkty. Fajny bój toczył z nim Chris Lofton z Tennessee, który aż 15-krotnie próbował trafić "trójkę". Ostatecznie trafił razy sześć i miał 25 pkt.

 

A i jeszcze słów kilka o Beasley'u. Jest to gwiazda, ale bardzo dziwna. W NBA, by wywalczyć mistrzostwo będzie potrzebował jakiegoś mentora u boku, bo jest dosyć słaby psychicznie. Za wszelką cenę chce udowonić, że jest wymiataczem, często odpuszcza sobie w obronie i nie moze zdecydować się, czy chce być podkoszowcem czy niskim skrzydłowym. Nie zdziwie się jak trafi do Nowego Jorku i pójdzie na dno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No cóż piszę trzeci post z rzędu w tym temacie.

 

Wczoraj miejsce miało "Selection Sunday", czyli dzień podczas którego specjalna komisja wybiera uczestników Tournamentu. Cały opis z ciekawostkami tego dnia można przeczytać tutaj -> http://www.collegehoops.pl/przepisy.php

 

A tych, którzy chcą poznać całą tegoroczną drabinkę i przeczytać komentarz odsyłam tu -> http://www.collegehoops.pl/index.php?co=news&news=1892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle sie dzieje, ja tutajc ale dnie na ogldanie meczy spedza. Match Madness, NBA wszytko ogladam, w telewizji i przez netanajciekawsze, Sixers walcza o 5-6 wiec musze kazdy mecz ogldac. Ludzie, czasu mi zaczyna brakowac!!!

 

Wiec tak: Tak chcialem,z eby Belmont z Duke wygralo achhhh. Bylo tak blosko caly mecz grali swietnie, malo bledow i potem w koncowce nie wiem, zabraklo czegos. Taki zly bylem, ze az trudno opisac. 71-70 bylo btw a te coast to coast mnie do dzis przesladuje...

 

Dobrze, ze aby WV pokonala Duke. Kolejny mecz to UCLA i Texas A&M. syrtasznie mnie ta porazka Texasu wkurzyla, szczegolnie, ze byla wileka szansa. 53-49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi czy O.J Mayo zdecyduje się na draft czy tez zostanie na uczelni :)

 

 

Już się robi coraz ciekawej i jest coraz bliżej Final Four, a faworyci jak narazie zawodzą nie tylko zespół O.J Mayo, ale też Gordona, ostatnio chyba tez przegrali Duke i North Carolina :) Jeżeli chodzi o NCAA to za rok moze byc ciekwe ze względu na Duke i Olka Czyża jak myślicie dostanie w pierwszym swoim seoznie NCAA miejsce w składzie?? Bo ostatnio dużo freshman-ów gra na wyskomi poziomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NIE WIEM ILU Z WAS OGLADA, ALE KANSAS - MEMPHIS w San Antonio. Mecz wlasnie sie zaczyna. Nie mozna nie zobaczyc. Kansas wygra ten mecz. Heh...

NO i Kansas wygrało !!~Dla mnie niespodzianka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za wsapanialy mecz. Jeszcze ktos sie dziwi dlaczego amerykanie wybieraja ncaa ponad nba??? Takiej obrony, zaangazowania i chceci wygrania (calego zespolu w przelozeniu na poszczegolnych zawodnikow) to ja nie widzialem dawno, o ile kiedykolwiek widzialem w NBA. Cos pieknego. Przepiekne spotkania,przepiekna wygrana. I w dodatku mam przyjaciela, ktory na tym uniwersytecie studiuje.... Jeszcze raz mowie, jesli ktos nie widzial to niech sciagnie i zobaczy. Wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie: kto pójdzie z 1 numerem? Rose czy Beasley? Myślę, że jak 1 pick trafi w ręce Miami to raczej Derrick 8) . Chociaż różnie to może być, jeszcze niedawno wszyscy trąbili, że Michael to talent najwyższej klasy a od kilku tyg Rose jest na ustach wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najgorsze jest to, ze memphis juz moglo to spokojnie wygrac juz mieli ich w garsci zdaje sie, ze wygrywali 9 pktami na 2 min do konca. najpierw ta glupia strata, a potem ten chaos i nie upilnowali trojkowicza. potem byly przestrzelone FT... a trojka Chalmersa piekny rzut, ale mogli go lepiej upilnowac. widac u nich bylo straszne niedoswiadczenie. ja, przyzwyczajony do NBA nie moglem tej trojki zdzierzyc. tego meczu memphis by nie przegralo majac porzadnego coacha z NBA...

 

a Rose mimo wszystko mnie zawiodl. bedac up 2, na linii osobistych trafilby 2 i pograne. a tu takie cos ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie masz racje. Ja mialem od poczatku wrazenie, nawet jak przegrywali paroma punktami, ze kontroluja sytuacje. To po prostu widac i da sie wyczuc. Najwiekszy wplyw w moim przekonaniu to zbiorki. Bylo to widac, jak na dloni. I straty. Po obu stronach zreszta. Gdyby nie zmeczenie (bo ono mialo najwiekszy wplyw - to tez moja opinia) to Memphis by to do konca dograli i wygrali. Tyle, ze takiej obrony nie idzie grac przez 4 kwarty, i jeszcze dogrywka. Juz wysiadali powoli w koncowce, a pozniej ten run Kansas ich kompletnie dobil.

 

Jak juz bylo jasne, ze bedzie dogrywka, wiedzialem, ze nie ma m,owy, zeby KAnsas dali sobie te zwyciestwo wygrac. Mieli publicznosc po swojej stronie (choc zdaje sie znacznie wiecej kibicow Memphis tam przybylo) i byli po prostu nabuzowanie energia. Takiego czegos sie nie da zatrzymac. Oczywiscie byli prawdopodobnie zmeczeni tak samo jak Memphis, jednak ten ostatni zryw mial taki wlasnie wplyw na dalsze losy meczu. Powiedzialbym, Kansas byli lepiej przygotowani fizycznie, a jesli nie to wyciagneli z siebie resztki energii za sprawa, dobrej gry w koncowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jmy fakt, ze emocji bez liku i dramatyczna końcówka z dogrywką ale o NAJLEPSZYM SPOTKANIU EVER nie ma mowy.

W koszykarskim aspekcie był to conajwyzej przeciętny mecz jeśli chodzi o JAKOŚĆ i rewelacyjny jesli chodzi o emocje.

jako miłośnik gry w D nikt nie zarzuci mi ze tego typu ekip nie doceniam ale były to jednak jeśli chodzi o siłę ever stosunkowo słabe.

Memphis z grajacym słabo pierwsze 30-33 minut liderem Rose'm i grajacym nudnawe koszyczki a'la Globtroters z obroną pod koszem dziurawą jak SITO BEZ RAMKI!!!!

to jest jakość? Jedynym straszakiem był C memphis który jednak łapał faule szybciej niz biegał.

oczywiście mecz mi się podobał ze względu na emocje ale o najwyższej jakości dodając do tego totalne spieprzoną koncówkę z zawalonymi 1/5 FT i spora liczba strat ( typowe dla NCAA ze wzgledu na szybkość akcji i latanie cost to cost!)

 

ale jeden element był REWELACYJNY!!!!!!!!!!!!!

 

sędziowanie było na najwyższym poziomie jaki widziałem, fakt sędziowie odpuścili sporo GWIZDKÓW bo przy takiej bieganinie i twardej obronie byłoby 3 na 3 na koniec a tak gwizdali Z DUCHEM GRY i do tego przy takich emocjach bezbłędnie!!!!

wychwycone faule ( w ostateczności a nie za zły dotyk!!!) decyzje przy sytuacjach parterowych czy poślizgnięciach plus decyzja o 2 punktowej akcji Rosa po rzucie z prawej nogi poprawne!!!!!!

 

nie chcę być marudą więc nie odbierajcie tego jako krytykę meczu ale Jmy powtórzę do najwyzszej jakości daleko ale emocje super!!!!

 

edit:

niesamowitą pracę w obronie wykonał Rush (gratulacje) a postawa obu teamów w aspekcie zespołowym bardzo cieszy. i tu właśnie chyba można upatrywać tego elementu którego brakowało bo mimo ze Rose jest objawieniem Turnieju czy sezonu ale jeszcze nie supergwiazdą jaka był Webb Vinc czy Melo w NCAA, mimo że Roberts zagrał GameHigh ( kolejny niegwiazda) to zabrakło trochę lidershipu w obu ekipach takiego haryzmatycznego! ani Arthur ani Rush ani Roberts mimo że awansują pewnie w draft expressie w górę nie są magiczni ale bardzo bardzo solidni.......

z resztą brakowało mi w tym sezonie solidych seniorów z 4 roku studiów ( Hibbert z Georgetown i Hardin california jedynie) ZNAK CZASÓW - gdzie conajmniej 5 z top 10 jest freshmenami czyli rookasami (Bisley, Mayo, Rose, Gordon, Grifin, Bayley, randolph, Jordan,) nie wzmacnia ale osłabia tegoroczną ocenę!

 

btw skąd takie słabe noty ma Hasbrough lider NCU? w kontekście draftexpressu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Bylem wczoraj na meczu Indiana vs. Wisconsin w Assembly Hall. O samym meczu nie warto mowic, bo po drugiej polowie byl jednostronny, a Indiana w ofensywie nic nie potrafila skonstruowac. Ale mam kilka filmikow, z poczatku meczu, i ogolnie jak atmosfera na takim meczu wyglada i ilu ludzi przychodzi nawet ze swiadomoscia ze Hoosiers przegrywaja mecz za meczem (doslownie)

 

Kilka zdjec:

 

http://img10.imageshack.us/my.php?image=1003811nv9.jpg

http://img527.imageshack.us/my.php?image=1003806kf1.jpg

http://img16.imageshack.us/my.php?image=1003795bk6.jpg

http://img527.imageshack.us/my.php?image=1003801tm0.jpg

http://img527.imageshack.us/my.php?image=1003803yf5.jpg

 

Filmiki:

 

Rozpoczecie, swiatla i wejscie zawodnikow (rozgrzewa sie Wisconsin)

 

Hymn

 

Pierwsze piatki

 

Zaraz przed rozpoczeciem

 

Kilka skutecznych akcji

 

Koncowka pierwszej polowy. Warto zauwazyc, ze Indiana miala 1 sekunde na rozegranie akcji z autu, a udalo im sie oddac dwa rzuty zanim uslyszeli syrena. To sie nazywa HOME COURT ADVANTAGE.

 

IU hall Of Fame

 

Korytarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.