Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga Mistrzów


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Spoznione zyczenia Wesolych swiat drodzy GMowie.

 

Wymiana miedzy Planetarianie a LGW moim zdaniem mocno nierowna. Ewidentnie wiecej zyskuje Kapitan Planeta. Roznica moze nie jest jakos bardzo bardzo razaca ale jest. Gdyby nie to ze nie chce przyczynic sie do wybuchu kolejnej "afery" i gdyby nie to ze po wybuchu ostatniej "afery" przyjalem zasade ze nie bede zadnej wymiany vetowal bo jestem za brakiem mozliwosci vetowania to...chyba zavetowalbym ta wymiane.

 

Pewnie juz samym faktem ze dziele sie swoja opinia (i ze jest ona wlasnie taka) znowu porusze dyskusje na temat vetowania ale coz...po prostu chcialem sie byc szczery a swoja droga chetnie bym sie dowiedzial co reszta z Was o tej wymianie mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoznione zyczenia Wesolych swiat drodzy GMowie.

 

Wymiana miedzy Planetarianie a LGW moim zdaniem mocno nierowna. Ewidentnie wiecej zyskuje Kapitan Planeta. Roznica moze nie jest jakos bardzo bardzo razaca ale jest. Gdyby nie to ze nie chce przyczynic sie do wybuchu kolejnej "afery" i gdyby nie to ze po wybuchu ostatniej "afery" przyjalem zasade ze nie bede zadnej wymiany vetowal bo jestem za brakiem mozliwosci vetowania to...chyba zavetowalbym ta wymiane.

 

Pewnie juz samym faktem ze dziele sie swoja opinia (i ze jest ona wlasnie taka) znowu porusze dyskusje na temat vetowania ale coz...po prostu chcialem sie byc szczery a swoja droga chetnie bym sie dowiedzial co reszta z Was o tej wymianie mysli.

 

A co to za wymiana, bo z zewnątrz nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega dida może powiedzieć jakiż to sens ma ta wymiana dla niego i czemu tak bardzo mu zależało na starszym Gasolu czy Schroederze że oddaje młodszego Gasola i Wade?

 

W ogóle mam wrażenie że w naszej lidze to idą wymiany które bardzo niewiele wnoszą poza oczywiście dyskusja i często w ogóle nie rozumiem po co je robią GMowie...

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, iż ostatnia dyskusja nie powinna mieć wpływu na następne weta. I  Mikowal, sam widzisz, że weto jest jednak potrzebne - jak uważasz, że wymiana się do tego nadaje, to trzeba to po prostu robić, myślę, że kapitanPlaneta nie będzie wysuwał dział z każdej strony, nie ma co się bać, iż każdy zareaguje jak szkoda-czasu.

Natomiast oczywiście zgoda, ta wymiana dla Didy nic nie wnosi. Wygląda na to, że kapitanPlaneta dostał prezent świąteczny, bo trudno mi znaleźć element, na którym Dida by wyraźnie zyskiwał, ale poza tym że ona jest dla niego irracjonalna, jakiegoś wypaczenia tutaj szczególnego nie ma, dlatego sam tego nie zawetuję.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, iż ostatnia dyskusja nie powinna mieć wpływu na następne weta. I  Mikowal, sam widzisz, że weto jest jednak potrzebne - jak uważasz, że wymiana się do tego nadaje, to trzeba to po prostu robić, myślę, że kapitanPlaneta nie będzie wysuwał dział z każdej strony, nie ma co się bać, iż każdy zareaguje jak szkoda-czasu.

Natomiast oczywiście zgoda, ta wymiana dla Didy nic nie wnosi. Wygląda na to, że kapitanPlaneta dostał prezent świąteczny, bo trudno mi znaleźć element, na którym Dida by wyraźnie zyskiwał, ale poza tym że ona jest dla niego irracjonalna, jakiegoś wypaczenia tutaj szczególnego nie ma, dlatego sam tego nie zawetuję.

 

Jak nie zapomnę, to skomentuję ten post za dzień czy dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie to ze po wybuchu ostatniej "afery" przyjalem zasade ze nie bede zadnej wymiany vetowal bo jestem za brakiem mozliwosci vetowania to...chyba zavetowalbym ta wymiane.

Gramy w lidze z wetem, sam rozpoczynasz burzę, żeby powiedzieć, że nie będziesz i tak wetował, bo tak sobie postawiłeś? To po co to piszesz? Żeby inni zawetowali, a Ty byś miał "czyste ręce"? Normalnie bez sensu... ;)

 

Wygląda na to, że kapitanPlaneta dostał prezent świąteczny, bo trudno mi znaleźć element, na którym Dida by wyraźnie zyskiwał, ale poza tym że ona jest dla niego irracjonalna, jakiegoś wypaczenia tutaj szczególnego nie ma, dlatego sam tego nie zawetuję.

bulek trochę konsekwencji bym prosił,skoro zawetowałeś poprzednią (dużo równiejszą - bez względu na to jak byś na nią patrzył) to ta powinna dostać weto. Jeśli tego nie robisz, to by właśnie znaczyło, że tamte weto było z czystej prywaty...

 

Wracając do samego trejdu, dopiero mogłem bliżej się mu przyjrzeć, przeanalizować - liczyłem jeszcze na jakieś wytłumaczenie didy w stylu bo Wade się połamie, Irving zapomni jak się rzuca, a Pau z każdym m-cem będzie bliżej top 20 niż 120 - ale się nie doczekałem, więc powiem krótko - z mojej strony weto. Powody:

- trudno mi znaleźć takie elementy które tak średnioterminowo jaki długoterminowo miały by dać realny zysk didzie

Patrzac wg danych za sezon:

- traci mega w punktach (ok. 13, szacuję -6 pts roto)

- traci ok. 1,5 3p ale tu można określić to mianem puntu (pytanie tylko co za to dostaje? max. -1 punkt)

- traci ok. 1 stl też punt kategorii max. -1 punkt)

- oddaje ok 0,5 bloku co mnie mega dziwi, bo niewielkie wzmocnienie mogło mu dac nawet wygraną w tej kategorii (+4pts) a tak będzie strata - trudna do oszacowania (może nic nie stracić, może stracić i kilka pozycji...)

- FT strata ok. 4% (ale zakładając, że Pau będzie lepiej trafiał osobiste do końca sezonu, możę wyjść tak, że punktów roto nie straci)

Zysk ma w:

- zbiórkach (tylko 2) ale jest tozbyt mały efekt, żeby choć 1 pozycję zyskać

- asystach (+1) gdzie też mała jest opcja awansu - może 1 pozycja

- stratach (niecała jedna) gdzie również ma za daleko żeby punkty roto ugrać...

Zmiany w FG (niby traci, ale na większej liczbie FGM wyjdzie podobnie) bez znaczenia, ryzyko kontuzji myślę, że bardzo podobne.

 

Wychodzi, że może stracić ok 8 punktów roto i... 1 zyskać o ile utrzyma się tendencja, więc gdzie tu logika? Właśnie dlatego jak widze takie bezsensowne wymiany dla jednej ze stron, to jestem za tym aby weto utrzymać, bo nie rozumiem powodu, dla którego drugi gracz ma de fecto nic nie tracąc, zyskac tak wiele (wg ninja50%!!!) za friko. Rozumiem święta, ale w roto instytucja Świetego Mikołaja nie powinna istnieć ;)

 

BTW. Żeby było jasne, na miejscu Kapitana też bym to zatwierdził, ale czemu ludzie się wymieniacie nie weryfikując co albo czy w ogóle możecie zyskać? 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac wg danych za sezon:[...]

Wychodzi, że może stracić ok 8 punktów roto i... 1 zyskać o ile utrzyma się tendencja, więc gdzie tu logika?

Haczyk polega na tym, ze spojrzales tylko na dane za sezon pomimo iz...

 

[...] choć jak wziąć dane za zeszły rok, albo za ostatni miesiąc, to już wygląda to znacznie lepiej.

... sa rozne dostepne perspektywy [a mozna jeszcze dodac projekcje przedsezonowe gdzie tez inaczej to wyglada].

Wlasnie dlatego sklecilem kwestionariusz by zapytac ktore powinny byc uwzgledniane w procesie weta... Heh.

Czy koniec grudnia to moment gdy liczy sie tylko aktualny ranking za sezon?

 

Co wiecej, wg mnie to jest cenna informacja, ktora powinna byc uwzgledniona w decyzji...

Ja tylko powiem, że propozycja wymiany nie wyszła z mojej strony i nie poprzedzały jej żadne negocjacje.

Dida.84 potwierdzil na privie, ze ja sam wyslal oraz preferuje zeby zostala pomimo negatywnej reakcji innych.

 

Tu znow wracamy do tego co probowalem ustalic w dyskusjach i kwestionariuszu - do czego sluzy weto? Czy sam fakt iz ktos uwaza wymiane za jednostronna oznacza automatycznie wetowanie czy to tylko wstep do zadawania pytan? Przy jakich mozliwych odpowiedziach moze nastapic zmiana z jednej decyzji na druga?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk polega na tym, ze spojrzales tylko na dane za sezon pomimo iz...

... sa rozne dostepne perspektywy [a mozna jeszcze dodac projekcje przedsezonowe gdzie tez inaczej to wyglada].

Wlasnie dlatego sklecilem kwestionariusz by zapytac ktore powinny byc uwzgledniane w procesie weta... Heh.

Czy koniec grudnia to moment gdy liczy sie tylko aktualny ranking za sezon?

Pytanie o jakich/czyich prognozach mówisz? Drugie pytanie jaki zeszły sezon bierzesz pod uwagę?

Ten gdzie Marc Gasol i Irving się połamali w połowie, a Eric po 1/3 sezonu? Gdzie Pau i Wade grali w innej drużynie, a Schroder był zmiennikiem?

Może na stracie sezonu taki trejdby mógł pójść ale nie po blisko 40% sezonu.

 

Dajże już spokój i może byś się wiLQ choć raz określił jako gracz a nie komisz?

Powiedz gdzie jest tu zysk Didy? Jak ktoś wymieni Irvinga za Brandona Knighta i napisze, że wie co robi bo 1,5 roku temu grali podobnie to też będzie dobrze? Jaja sobie robisz?

 

Skoro kolega Dida klepie taki trejd i pisze do Ciebie na prv to dlaczego nie wypowie sie na forum ligi? Prosiłem wręcz go o to - argumentów za własnym dealem nie ma? Nie rozumiem o co tu chodzi

Ta Liga Mistrzów to jest jakieś totalne kuriozum i nieporozumienie. Wetuje się równe wymiany i prowadzi jałową dyskusję, a puszcza te co różnią sie o 50% wartości.. WTF???

Jak mamy tu trzymać poziom 4 ligi, to ja dziękuję z taką niepoważną grę.

 

PS. Współczuję szkoda-czasu... zero fair play.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o jakich/czyich prognozach mówisz?

Ninjy i monstera.

 

Drugie pytanie jaki zeszły sezon bierzesz pod uwagę? Ten gdzie Marc Gasol i Irving się połamali w połowie, a Eric po 1/3 sezonu? Gdzie Pau i Wade grali w innej drużynie, a Schroder był zmiennikiem?

Może na stracie sezonu taki trejdby mógł pójść ale nie po blisko 40% sezonu.

Czyli potwierdzasz, ze na tym etapie juz bys tylko zwracal uwage na dane z sezonu?

 

Dajże już spokój i może byś się wiLQ choć raz określił jako gracz a nie komisz?

Powiedz gdzie jest tu zysk Didy? Jak ktoś wymieni Irvinga za Brandona Knighta i napisze, że wie co robi bo 1,5 roku temu grali podobnie to też będzie dobrze? Jaja sobie robisz?

Nie, serio zapytalem jakie perspektywy powinnismy uwzgledniac i do czego powinno sluzyc weto. Uwazasz za absurdalne spojrzenie na sezon 2014/15, wiec z tego nie korzystasz[!], ale dlaczego to powod do wetowania dla kogos kto by napisal, ze korzysta? Dlaczego reakcja nie jest napisanie "wg mnie ten GM popelnia tu glupi blad" tylko wetowanie? Mam coraz wiecej tego typu watpliwosci tym bardziej, ze...

 

Skoro kolega Dida klepie taki trejd i pisze do Ciebie na prv to dlaczego nie wypowie sie na forum ligi? Prosiłem wręcz go o to - argumentów za własnym dealem nie ma? Nie rozumiem o co tu chodzi

Moze nie lubi sie rozpisywac na forum, moze mu sie nie chce tlumaczyc, a moze sie wstydzi przyznac. Nie wiem dlaczego milczy, ale moja pierwsza reakcja na pozorna nierownosc wymiany bylo napisanie PMa do niego z pytaniami.

[Jednoczesnie rozumiem dlaczego wetowales bo to opisales i nie dostales wyjasnien, na ktore czekales].

 

Coraz bardziej do mnie dociera, ze na forum powstalo zbyt toksyczne srodowisko by wypowiadac niepopularne opinie. Gra w fantasy [a zwlaszcza trejdy!] to nie jest konkurs pieknosci ani proba dogodzenia wszystkim w lidze tylko wlasnie dzialanie pod prad na podstawie wlasnych wizji i zalozen.

 

Wetuje się równe wymiany i prowadzi jałową dyskusję, a puszcza te co różnią sie o 50% wartości.. WTF???

Wg Ciebie ktora czesc tego zdania jest problemem/bledem?

Przeciez wetowanie/niewetowanie nastepnych wymian nie przywroci poczucia fairplay dla szkoda-czasu.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Vetujący ładnie argumentuje, mamy przejrzystość sytuacji. Szkoda tylko, że nie wypowie się osoba, której trade chcą zawetować, może przekonałby tych którzy chcą vetować. Ale ogólnie to tak sobie widzę odpowiedź na zmiany w zasadach veto. Każdy może mieć swój punkt widzenia i oceniać na podstawie swoich danych i swoich warunków, bo wspólnych nie da się wypracować. Ważne, że potrafi uargumentować i ma to nogi :)

Tylko zachowajcie kulturę.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulek trochę konsekwencji bym prosił,skoro zawetowałeś poprzednią (dużo równiejszą - bez względu na to jak byś na nią patrzył) to ta powinna dostać weto. Jeśli tego nie robisz, to by właśnie znaczyło, że tamte weto było z czystej prywaty...

Z prywaty choćby z tego punktu widzenia nie, bo szkoda-czasu na tamtą chwilę mi nie groził w tabeli. Poza tym można się było tego spodziewać, że Allen obniży loty i będzie przydatny jedynie w stealach, stratach i po części w FG%, choć tutaj ze względu na małą liczbę oddawanych rzutów, przydatność jego w tym elemencie nie jest wysoka. Wyszło więc, że za jednego Butlera zyskiwałby trójkę bardzo dobrych zawodników. Butler również obnizył loty, choć tego nie można było przewidywać na tamten moment.

 

Wracając do samego trejdu, dopiero mogłem bliżej się mu przyjrzeć, przeanalizować - liczyłem jeszcze na jakieś wytłumaczenie didy w stylu bo Wade się połamie, Irving zapomni jak się rzuca, a Pau z każdym m-cem będzie bliżej top 20 niż 120 - ale się nie doczekałem, więc powiem krótko - z mojej strony weto. Powody:

- trudno mi znaleźć takie elementy które tak średnioterminowo jaki długoterminowo miały by dać realny zysk didzie

Patrzac wg danych za sezon:

- traci mega w punktach (ok. 13, szacuję -6 pts roto)

- traci ok. 1,5 3p ale tu można określić to mianem puntu (pytanie tylko co za to dostaje? max. -1 punkt)

- traci ok. 1 stl też punt kategorii max. -1 punkt)

- oddaje ok 0,5 bloku co mnie mega dziwi, bo niewielkie wzmocnienie mogło mu dac nawet wygraną w tej kategorii (+4pts) a tak będzie strata - trudna do oszacowania (może nic nie stracić, może stracić i kilka pozycji...)

- FT strata ok. 4% (ale zakładając, że Pau będzie lepiej trafiał osobiste do końca sezonu, możę wyjść tak, że punktów roto nie straci)

Zysk ma w:

- zbiórkach (tylko 2) ale jest tozbyt mały efekt, żeby choć 1 pozycję zyskać

- asystach (+1) gdzie też mała jest opcja awansu - może 1 pozycja

- stratach (niecała jedna) gdzie również ma za daleko żeby punkty roto ugrać...

Zmiany w FG (niby traci, ale na większej liczbie FGM wyjdzie podobnie) bez znaczenia, ryzyko kontuzji myślę, że bardzo podobne.

 

Wychodzi, że może stracić ok 8 punktów roto i... 1 zyskać o ile utrzyma się tendencja, więc gdzie tu logika? Właśnie dlatego jak widze takie bezsensowne wymiany dla jednej ze stron, to jestem za tym aby weto utrzymać, bo nie rozumiem powodu, dla którego drugi gracz ma de fecto nic nie tracąc, zyskac tak wiele (wg ninja50%!!!) za friko. Rozumiem święta, ale w roto instytucja Świetego Mikołaja nie powinna istnieć ;)

 

Co do tego podsumowania, napiszę, jak wygląda to z mojej strony.

 

Punkty - strata znaczna. Zgoda, parę pkt roto.

3pts - strata na przestrzeni całego sezonu spora, na przestrzeni ostatniego miesiąca już nie taka duża. 

steale - ok. 0,9 regularnej straty.

bloki - tu dużo zależy od obu Gasolów. Na przestrzeni całego sezonu Marc blokuje lepiej, w ostatnim miesiącu wychodzi to już mniej więcej na równo, a coraz więcej daje tutaj Bledsoe. Ciężko przewidzieć, jak to się rozwinie dalej.

FT% - tutaj ewentualna strata bądź zysk zależy również od starszego z Gasoli. Na razie jest słabo.

zbiórki - tu jest największa szansa na zysk. Większa jeśli się bierze pod uwagę cały sezon aniżeli ostatni miesiąc, ale tu jest największa szans na zysk.

Asysty - Zyskuje, ale wychodzi na to, że w ostatnim czasie coraz mniej, bowiem coraz lepiej asystuje Irving, przez co w ostatnim miesiącu wychodzi już bardzo niewielka strata. Pytanie, czy ta tendencja się utrzyma, ale jeśli tak, kapitan wcale nie musi tu stracić...

FG% - a analizy wychodzi pewna poprawa, w ostatnim czasie coraz bardziej znacząca. Tu jest szansa na zysk ok 2-3 pkt roto, choć wcale tak być nie musi... Schroder jednak zaczął rzucać na całkiem fajnej skuteczności, wręcz zaskakującej, biorąc pod uwagę, jak ceglił na początku. 50% w miesiącu - nice.

Straty - 0,8 straty w całym sezonie, 0,4 w ostatnim miesiącu. Tu ja zysku nie widzę w ogóle, szans na niego również.

 

Reasumując - na moje wychodzi tutaj znaczna strata w punktach, mniejsza w przechwytach, 3pts, ale też stratach. W blokach ja bym dał szansę na status quo, w FT% chyba jednak też, z naciskiem bardziej na szansę zysku, choć niewielką. Zbiórki i FG% najbardziej tu widzę zysk, asysty? Tu dużo zależy od Irvinga.

 

Czy nadaje się to do veta? Z całą pewnością błędem by to nie było, trzeba się tylko zastanowić, czy dysproporcja jest aż tak wyraźna, by to kliknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulek trochę konsekwencji bym prosił,skoro zawetowałeś poprzednią (dużo równiejszą - bez względu na to jak byś na nią patrzył) to ta powinna dostać weto. Jeśli tego nie robisz, to by właśnie znaczyło, że tamte weto było z czystej prywaty...

 

Wcześniej bulek przyznał, że kilknął weto zbyt pochopnie.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Liga Mistrzów to jest jakieś totalne kuriozum i nieporozumienie. Wetuje się równe wymiany i prowadzi jałową dyskusję, a puszcza te co różnią sie o 50% wartości.. WTF???

Jak mamy tu trzymać poziom 4 ligi, to ja dziękuję z taką niepoważną grę.

 

PS. Współczuję szkoda-czasu... zero fair play.

Ja nie uważam, że poziom tej ligi to nieporozumienie. Nie uważam też, że szkoda-czasu został skrzywdzony, zreszta to on wykazał się nieprofesjonalizmem, bo właśnie przez te ataki liga pozbyła się wartościowego menagera - Maca. I nie tylko ta liga.

Na tamten moment ta wymiana była do puszczenia, ale trudno powiedzieć nadal, na ile FG%, FT% czy straty by zrekompensowały Mikowalowi znaczną stratę asyst, rebsów czy trójek.

Natomiast swoją drogą trochę dla mnie to jest chore, że Dida pisze argumentacje na PW do Wilqa a nie na forum. To liga powinna poznać jego argumentację, a nie Wilq. Jeśli się tego nie doczekam, będzie to znaczyło, że ma niewiele do powiedzenia i wówczas może faktycznie kliknę veto.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.