Skocz do zawartości

ME U16 w Radomiu


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Polska jest Radomiem Europy, Władysławowo Radomiem Wybrzeża, a Radom Radomiem Radomia.

 

Od 12 do 20 sierpnia w Radomiu odbywają się ME do lat 16 w basket. Wszystkie mecze można obejrzeć za free, w całości na stronie http://www.fiba.com/europe/u16/2016/1608/Spain-Poland - tu bezpośredni link do meczu Polska - Hiszpania.

 

Sprawa jest taka, że w piątek jadę z Warszawy do Kielc na weekend i zatrzymuje się na dwa mecze półfinałowe w Radomiu. Pierwszy 18.30, drugi 20.45.

 

Zabiera się ktoś ? Albo będzie na miejscu ? Nie wracam do Warszawy w piątek więc z powrotem nie zabiorę ale może jednak ktoś ma ochotę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że o tym piszesz, bo dzień później odbył się mecz o złoto Hiszpania-Litwa na ME U16 i Hiszpanie, drużyna indywidualnie o wiele lepsza, grająca z większym polotem i po prostu dominująca, zamiast wygrać spokojnie 15oma prawie wjebała mecz, a uratowała ich trójka z zera, po obrocie, dokręcana w locie. Dlaczego ? W pierwszych trzech kwartach konsekwentnie grali na swoich dwóch wysokich, zwłaszcza przez jednego koleżkę który rozdawał piły z podwojeń jak Webber w swoich dobrych czasach, a w czwartej odbyło się kilka, jak nie kilkanaście kuriozalnych akcji, gdzie niscy podawali piłkę po obwodzie, zbiegali na cut i wracali spowrotem po piłkę aż któryś miał pozycję do rzutu. 3 podstawowych obwodowych miało ewidentnie zielone światło i palili kiedy chcieli. Litwini oczywiście dobrze kryli i przeszkadzali mocno w ustawieniu się wysokich ale aż się prosiło o podaniu do środka, zwłaszcza że na 3 minuty do końca 4 kwarty Litwini mieli 0 fauli. Trener nie reagował. Hiszpanie chyba po prostu tak grają ale ja tej filozofii nie rozumiem. Naprawdę było bardzo blisko wpierdolu i indywidualny talent przeważył ale mogli to wygrać na luzie.

 

Tak jak teraz o tym myślę, to takie zwycięstwo jest mega wartościowe dla ich mentalności, psychiki itd ale mogli to dokumentnie przejebać.

Piszesz o tym co było w Radomiu. Było warto poświęcić czas aby pooglądać taki turniej? Ktoś ciekawy się wyróżnił? Jeśli napisałbyś o tym turnieju kilka zdań lub podrzucił wiarygodny link opisujący ciekawsze sprawy z turnieju ty byłbym wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Polecam gorąco mecz finałowy. Koszykarsko to jakieś siedemset razy smaczniejsza uczta niż impreza w RIO. Zaangażowanie i pure skill.

Polecam też oba półfinały Hiszpania-Turcja i Chorwacja-Litwa.

 

Polecam bardzo mecz o 3 miejsce, Turcja-Chorwacja.

 

Jak ktoś chce się przyjrzeć komuś, kto może mieć potencjał na granie w NBA to w Hiszpani gra Usman Garuba. MVP turnieju, mimo że ma dopiero 14 lat a impreza jest u16. W meczu finałowym triple double 15pkt, 11 zb., 10 bl. i 4 prz. Prze skurwiel na bronionej, bo ma 2 metry i może bronić każdą pozycję. W meczu finałowym zdarzało mu się być mijanym przez małych dosyć łatwo ale to był ich 7 mecz w 7 dni. Wszystkie obrony pick and rolla można z nim grać. Z pomocy też kot. W ataku rozdaje piłki będąc tyłem do kosza, narazie repertuar zagrań w ataku to głównie dobitki i głęboko spod dziury ale zdarzają się przebłyski gry tyłem i przodem. Jest materiał że ja pi****le. Rok temu mając 13 lat grał mecz kadetów w barwach Realu Madryt przeciwko Barcelonie. Jebnął rok starszym barcelończykom 25pkt, 24 zb.

 

Piszesz o tym co było w Radomiu. Było warto poświęcić czas aby pooglądać taki turniej? Ktoś ciekawy się wyróżnił? Jeśli napisałbyś o tym turnieju kilka zdań lub podrzucił wiarygodny link opisujący ciekawsze sprawy z turnieju ty byłbym wdzięczny.

Hahaha, właśnie skończyłem pisać posta ;)

W Hiszpanii każdy kto wchodzi w rotacji jest do oglądania. Joel Parra mój ulubiony, bo ma dwa metry, grał na 4, zajebisty kozioł, mega podanie, wykończenie pod koszem, wszystko. Rozgrywający Alocen niesamowity kros i przegląd pola. Didac Cuevas tylko 177 wzrostu ale gośc ma motor jakiego na żywo jeszcze nie widziałem. Z nieprawdopodobnym zaangażowaniem - jest wszędzie, rzuca się na każdą piłkę, w obronie koszmar i oddaje rzutów za 3 ile chce, z jakiej pozycji chce, strzelec wyborowy. Jak urośnie te 8 cm jeszcze to będzie grał na euroligowym poziomie, nie mam wątpliwości. Unaune niesamowita strzelba. Fajny murzynek na SF jeszcze gra, Sola. Trzeba ich obczajać bo jak podrosną chłopaki to za 2,3 lata może się okazać, że złota generacja ma kilku zastępców. Wiem jak to brzmi, jeden turniej i podnieta ale obejrzałem na żywo w Raodmiu 2 mecze, potem 2 mecze finałów na żywo na youtube, a potem jeszcze 4 mecze z rundy grupowej na yt z powtórki w tym 2 Hiszpanów. Chłopaki wyglądają niewiarygodnie. Zdominowali turniej, mimo że ostateczny wynik nie zawsze na to wskazuje. Z Turkami, którzy zajęli 3 miejsce, od 3 kwarty zaczeli się w zasadzie bawić i wygrali lekkim c***em.

 

U Litwinów przede wszystkim Giedraitis ale też cały skłąd równy tylko bez błysków fleszy, po prostu fundamenty i giera zespołowa, kozaki.

U Chorwatów Samanić, jaja musi mieć jak arbuzy. Bierze na siebie ważne rzuty w clutch, ma ponad 2 metry chyba ale umie wszystko.

 

U Serbów Pecarski, jebnął Polakom 45 oka.
Honorable mention - U Hiszpanów gra koleś, który nazywa się GOLDEN DIKE.

Nie pamiętam kiedy ostatnio się tak jarałem basketem oglądanym, jak tam. Poza mistrzostwem Lebrona, oczywiście.

Jeszcze jedno - kwestia Polska.

 

Dostaliśmy w cipe prawie wszystkie mecze - do połowy wygrywamy, a potem wpierdol. Spadliśmy do dywizji B, tym samym nie mamy żadnej reprezentacji młodzieżowej chłopców w dywizji A. Tylko Dziewczyny u16 mamy w dywizji A, reszta też B. W dywizji A jest 16 drużyn więc mega słabo to wygląda.

Pluta młody fajnie wygląda ale nie wygląda na to, żeby miał być lepszy od ojca.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.