Skocz do zawartości

Turkoglu w Magic?


spabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Też się zdziwiłem. Ale Orlando złożyło Turkoglu ofertę 6-letniego kontraktu za 39 mln $. Turek podpisał ofertę, ale jako że jest zastrzeżonym wolnym agentem, to Spurs mają teraz 15 dni roboczych na zatrzymanie Turkoglu. Spurs podobno nie planują wyrównywać oferty, bo nie starczy im kasy na Ginobili i Bowena.

 

Jak widać Weisbrod zadziałał bardzo szybko. Niedługo po tym jak Foyle postanowił zostać w Golden State za niebotyczne jak na niego pieniądze, Mr. Hockey już podpisał kontrakt z innym zawodnikiem. Tak więc największa obecnie dziura, czyli pozycja SF została załatana. W przypadku powrotu Hilla będziemy dysponować jednym z "najgłębszych" składów w NBA. Na każdej pozycji (no oprócz centra) będzie po dwóch prawie ;) równorzędnych graczy. Jeśli Hill nie wróci to Turek pogra naprawdę dużo. Moim zdaniem nie jest wart całego MLE, ale po tym co się wyrabia "na rynku" i jaka jest konkurencja, to uważam, że nie jest to taki zły kontrakt. Tym bardziej, że Turkoglu ma dopiero 25 lat (i nie ma co ukrywać spore doświadczenie w PO). Phoenix podobno za tyle samo lat dawali mu 27 mln (to było rozsądne, ale jak można się było spodziewać Turek to odrzucił).

 

Przypomnę, że w zeszłym sezonie Turkoglu notował średnie 9,2 pkt i 4,5 zb w ciągu 25,9 min., grając częściej jako SG.

 

Tak na marginesie, to Howard i Nelson podpisali wczoraj kontrakty. Nie wiem co z Varejao, bo nie gra w lidze letniej (może przygotowuje się do olimpiady, albo jakaś kontuzja).

 

Powoli przestaję poznawać drużynę. Tyle nowych twarzy :). Żeby się jeszcze przełożyło na jakość. Czy w obecnej sytuacji musimy się martwić czy wejdziemy do PO? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w obecnej sytuacji musimy się martwić czy wejdziemy do PO?

Po zeszlym off-seasonie tez tak wielu sie wydawalo. Sprawy zas nabraly zupelnie odwrotnego biegu i Orlando wygladalo jak Cleveland o rok wczesniej. Takze, ja bym sie nie cieszyl tak szybko, choc trzeba przyznac, ze teraz wzmocnienia maja nie co inny wymiar niz rok temu. A raczej totalna przebudowa.

 

Co do samego Turkoglu to ja jakos po za tym, ze mial kilka przeblyskow nie jestem do goscia za bardzo przekonany. Na pewno nie na tyle by dawac mu tyle kasy. 6,5 mln $ to troche kasy, a moze sie okazac, ze przeblyski sa tylko przeblyskami, bowiem czesto bywalo, ze gracz grajacy po parenascie min w teamie wchodzac z lawy prezentowal sie calkiem nie zle, pozniej jak dostal pierwszopiatkowo role w teamie sie gubil. Oby to nie bylainwestycja ala Croshere. Co do czas, ktory dostanie to zapewnic mu mozna go sporo moim zdaniem, jesli Orlando nie sciagnie jeszcze jakiegos SFa poniewaz szanse na powrot Hilla sa marne, a gdyby nawet to pewnie dlugo nie pogra. Moje zdanie w stosunku do Hilla jest takie, ze gosc powinien dac sobie juz spokoj z opowiastkami o powrotach itp. To juz 6 sezon jak mydli oczy fanom, a rok w rok jest to samo-jesli mu sie juz w ogole uda wrocic to zagra kilkanascie spotkan i znow jest gotowy do IL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszlym off-seasonie tez tak wielu sie wydawalo

Po off-seasonie też, ale przede wszystkim po niezłym sezonie. Z radością też uważam nie ma co przesadzać, po zeszłorocznym rozczarowaniu, ale skład zaczyna wreszcie wyglądać jak należy. Na papierze Magic są 4-5 ekipą Wschodu, a biorąc pod uwagę przebudowę w NJN może być nawet lepiej. Niestety papierowe przewidywania mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, ale z tej drużyny można coś wydziergać. Problemem jest trener, do którego kompletnie nie mam zaufania. Zresztą nie ma się co dziwić dlaczego. Jako że trzeba sobie stawiać wysokie cele więc dla mnie kolejny udział w loterii będzie porażką.

 

Turkoglu uważam za niezłego zawodnika. Szczególnie przydatny jest w rzutach z obwodu. Tylko się zastanawiam jak bardzo się przyda w Orlando. Dotychczas często wykorzystywał piłki odgrywane spod kosza na obwód. Zarówno w Sacrameto (Divac, Webber) i w SAS (Duncan, Rasho) miał mu kto podawać. Teraz w Magic tak łatwo nie będzie. Cato słabo podaje, Gooden nie podaje wcale, a Howard wygląda na razie jakby nie był gotowy do gry na PF. Nie wiem czy w związku z tym będzie miał dużo czystych pozycji. Wypada liczyć na Francisa, że będzie rozrywał obronę. Ech - no to się nieźle zapędziłem w taktykę ;).

Na pewno nie na tyle by dawac mu tyle kasy

Rzeczywiście kontrakt jest za duży. Bardziej realny byłby, gdyby zaczynał się nie od 5,1 mln a od 4,1 mln. Choć to też sporo jak na role playera.

pozniej jak dostal pierwszopiatkowo role w teamie sie gubil

Hedo grał w tym roku sporo w pierwszej piątce. Chociaż Manu bardziej na to zasługiwał, ale to już działka Popovica, a nie moja :).

zdanie w stosunku do Hilla jest takie, ze gosc powinien dac sobie juz spokoj z opowiastkami o powrotach itp

Hill doszedł już do takiego punktu, że wóz albo przewóz. Magic mają obecnie za dużo do stracenia, aby go nie sprawdzić i dać mu wrócić na więcej niż 10 meczów. Jeśli rozegra mniej i znowu się połamie, to jego kontrakt szlag trafia już w styczniu 2005. Jeśli więcej niż 10, to kontrakt trwa do 2007 roku i już do końca nic się nie da z nim zrobić (chyba, że liczyć na litość Hilla i jego opt out po tym sezonie).Także pewnie przejdzie jakieś mocne testy na wytrzymałość kostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywsice przyda sie turkoglu , teraz to jest team Steve`a razem z Cuttino i z Howardem poprawadza Magic dalej niz 1 runda PO bedzie lepiej niz w w 02-03 ..... Tmac trzymal caly zespol na włosku.... az nie dal rady sam w tym sezonie...i tak to sie konczy oglna przebudowa zaskutkuje

a turkoglu szczegolnie wzmocni lawke czekam na powrot Granta Hill`a oby powrocil chcoaiz do 75% formy z Pistons.... to wtedy bedzemy mogli juz myslec o czyms wiecej ale ktow wie....

 

No to panowie dołanczam do grona fanow Magic....

Steve na wschodzie to i ja tu tez jestem

ten sezon bede zajebisty czuje to Steve znowu lider tak jak to w houston bylo w od 00 do 02 sezonu ....

 

Ps.. Jezeli potrzebujeciecie meczyków , stuff nba to walic do mnie preferuje wymiane badz sprzedaz chocaiz wole te 1

1589767 - gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nie musimy już czekać na decyzję władz Spurs. Ogłosili oni bowiem, że zrzekają się praw do Turkoglu dzięki czemu staje się on "unrestricted". W związku z tym jest już jedną nogą w Magic. Drugą postawi kiedy podpisze kontrakt, a to ma się stać już niedługo. Turek leci do Las Vegas, aby tam spotkać się z kierownictwem klubu, przebywającym w którymś z tamtejszych kasyn :lol: , eeee tzn. na lidze letniej ;).

 

Steve03 witaj na forum. Mam nadzieję, że trochę tu zabawisz. Tak samo jak Steve Francis w Orlando - z pożytkiem dla Magic i dla niego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.