Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 16/17


DamianOItalianO

Przyszłość Timberwolves  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którego zawodnika jako GM wilków byś wymienił?



Rekomendowane odpowiedzi

Tak dokładnie, 50 winów to już przesada, ale piszesz o Dallas, Houston i Portland. Te drużyny będą walczyły o lokaty 6-8 tak myślę, no eweutnalnie o 5'tą, bo nie sądzę, by tu pojawiła się jakaś niespodzianka w postaci TOP 4 zachodu z udziałem tych właśnie drużyn tzw. rozstawionych.

 

Houston.. Patrząc po tym co pokazali w zeszłym sezonie to nie było coś spektakularnego, choć nie mówię, że nie zagoszczą i w tym roku w PO.

 

Tak jak pisałem wcześniej. Minny, Suns, Lakers. Jeśli jedna z tych 3'ch najgorszych drużyn zachodu w zeszłym sezonie trafi do PO, co jest możliwe to będą tym "Czarnym Koniem" i zarówno media, jak i fani będą zaskoczeni. Gdyby byli to Pelsi, Nuggets, czy Kings to nie wywołałoby to takiej sensacji jak w przypadku tych trzech wspomnianych przed chwilą.

 

Timberwolves ostatni raz w PO zagościli w sezonie 03/04, gdzie ulegli dopiero w finale konferencji Jeziorowcom. Byli w dwójce najlepszych drużyn na zachodzie, a rok później koniec? Coś pękło i od tamtej pory Minny się nie podnieśli więc ich udział w PO byłby czymś naprawdę ekscytującym. Chciałbym zobaczyć ich serię z GSW. :)

 

Suns w PO grali ostatni raz w sezonie 09/10, gdzie również w finale konferencji trafili na Lakers i przegrali z nimi. Po tym przez okrągłe 6 sezonów nie widzieliśmy już Słoneczek w PostSeasonie, a szkoda..

 

Natomiast Lakers.. Po mistrzostwie w 2010 roku skończyła się era Kobe'go, Shaq'a, Gasol'a.. Skończyło się wszystko z czym Lakers byli kojarzeni. Choć przez następne 3 sezony dochodzili jednak do PO to wyniki niczym nie przypominały tych starszych. Od 3 lat nie ma nas w PO i pewnie większość z nas tęskni za serią legendarną serią Lakers vs Celtics, którą mam nadzieję, że kiedyś jeszcze zobaczymy! :smile: Nie wiem jakie są realne szansę na lokatę 7/8 przez Lakers, choć sądzę, że uderzanie w TOP 10 jest w ich zasięgu i pomału, pomału, cegiełka za cegiełką.. Za marzenia nie karają na szczęście.. :smile:

Bez obrazy, ale na podstawie czego sądzisz, że Lakers nie będą ostatnią ekipą na Zachodzie. Czy poza trenerem aż tak dużo się zmieniło? Czy wg Ciebie Walton to taki upgrade na miarę walki o PO. Doszedł Ingram ale on nas do Po nie wprowadzi, a co do Sudanczyka z przebitymi blachami i schorowanego Ruską to szkoda strzepic ryja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Shevcu. Nie sądzę, by Lakers byli w stanie trafić do PO. Jestem tego zdania, że gorzej to już chyba być nie może.. Osiedliśmy tak głęboko na mieliźnie, że czas w końcu się odbić i wypłynać, ale nie będzie to kwestia 1'go, czy 2'ch sezonów. Mimo wszystko coś się w drużynie dzieje, co do naszych nowych nabytków - czas pokaże. Kwestia 30-35 winów Why Not? Może przesadzam ale wygrywanie około co 3go meczu jest w zasięgu naszych i na dobra sprawę podana przeze mnie ilośc winow w zeszłym sezonie dałaby nam nawet 10 pozycje co jest bardzo dobrym wynikiem. Oczywiście bardziej prawdopodobne jest, że to Minny z tej trójki trafi do PO ale każdy ma szansę i wydaje mi się, że to zachód będzie bardziej wyrównany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyus Jones of the Minnesota Timberwolves was named Most Valuable Player of the Samsung NBA Summer League 2016

 

Czyżby zrobił się mały problem bogactwa? Jones zagrał w sposób jakiego się nie spodziewałem i chyba dla wielu osób to duże zaskoczenie. Poprowdził druzynę do finału, gdzie przegrali dopiero po dogrywce.

 

Rubio, Dunn, Jones na PG.

LaVine to według mnie SG i lepiej aby jak najmniej grał długie minuty na pozycji rozgrywającego.

 

Teraz szkoda Jonesa jako 3 rozgrywającego, pokazał potencjał i talent. Przed rozgrywkami letnimi powiedzialbym, że to idealne miejsce dla niego. Po tym co pokazał nie jest to dla mnie takie oczywiste.

 

W konkurencji z Rubio i Dunnem wydaje się, że nie będzie dostawał zbyt wielu minut. Jednak w razie kontuzji jednego z nich, fajnie mieć w zanadrzu takiego gracza z dużym potencjałem. Tylko dla niego samego byłoby lepiej aby Ci go wytransferowali gdzie dostawałby regularne minuty gry. Chociaż z drugiej strony gra u siebie, w rodzinnych stronach, więc nie będzie narzekał.

 

Dla drużyny fajna sprawa. Niespodziewanie wyrósł fajny asset do jakieś wymiany. Dobra robota Tyus!

 

Payne chyba niczym nie zaskoczył. Liczę, że Thibs go ogarnie. Według mnie ma potencjał, taki Taj Gibson dla ubogich. Liczę, że go nie zwolnią, natomiast jeśli będzie częścią jakieś sensownej wymiany nie będę płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pół forum siedzi na bandwagonie Townsa, pierwszy mecz za nami, a temat na drugiej stronie?:> Czy teraz KAT jest słaby i można jarać się tylko Joelem?

 

Oglądał ktoś?Co to się stało, że się zesrało, stracili przewagę i jebany Rubio rzucał trójkę z autu na koniec meczu psujac mi kupon?

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAT po świetnym starcie generalnie później przycichł. W końcówce pozwolił ofensywnie zebrać Greenowi, dostał od niego czapę i spudłował z dystansu z czystej pozycji. Wiggins za to nie trafił dwóch osobistych, a czemu rzucał Rubio to no cóż, dalej jestem jestem w szoku. Przed TT sporo pracy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Sotę bo nie ukrywam że podoba mi sie ich talent.... I w tej chwili KAT nie do końca przekonuje mnie w obronie ( co nie oznacza że jest zły w tym elemencie)... Już rok temu miałem jakieś tam wątpliwośći ale jak widzę że DMC przejmuje Dieng ( nota bene gościu robi niesamowite wrażenie i dziwne że Sota go nie przedłuża bo za rok może się ocierać o oferty typy 90/4) a KAT broni WCS to ja tak do końca nie wiem czy boi się brać na bary najlepszego podkoszowego czy boją się go przemęczać..KAT bronił dobrze swojego gracza ale do DMC nie podchodził za bardzo to już więcej Rubio próbował

 

Wiggins ma fajny rzut ale jak dla mnie to jest gracz w tej chwili max DeRozan niż ktoś wybrany z nr1 ... W ofensywie jak TT to Sota wygląda naprawdę dobrze... Może ta ekipa potrzebuje roku a moze tylko dwóch miesięcy. Moim zdaniem mogą za chwilę być nie do zatrzymania

 

Rubio to jest w ogóle genialny gracz. Jego podania to poezja . Gdyby tylko był mniej szklany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieng ( nota bene gościu robi niesamowite wrażenie i dziwne że Sota go nie przedłuża bo za rok może się ocierać o oferty typy 90/4)

 

Gorgui Dieng and the Timberwolves reportedly finalizing 4-year $64 million extension

 

 

 

 

Rubio to jest w ogóle genialny gracz. Jego podania to poezja . Gdyby tylko był mniej szklany

 

Czasami masz rację :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mnie się to co grał Dunn w meczu z Grizz. Okej nie było Conleya ale mimo wszystko zarówno w D jak i w ataku przyjemnie sobie radził. To był jedyny pełny mecz Wolves jaki oglądałem ( do tego była jedna cała połowa i jakieś highlighty) więc mogę się mylić ale ja na miejscu Soty gdy Rubio się wykuruje podbiłbym trochę jego wartość i oddał gdzieś stawiając na Krisa. Za kogo oddać - nie wiem. Nie mam nawet pomysłu na jaką pozycję. Wiem jednak tyle, że zarówno Ricky'emu jak i Socie rozstanie chyba dobrze zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunn jeżeli chodzi o "wyścig" do tytułu Rookie of the Year wg. analityków jest na razie na 3 pozycji zaraz za Embiidem i Brownem.

 

http://www.nba.com/article/2016/11/02/rookie-ladder-week-1-joel-embiid-minutes-restrictions

 

Naprawdę ciekawie Sobie Chłopaczyna radzi. Pozostaję obserwować Go dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolves ma tą samą przypadłość od kilku lat, która młodym zawodnikom już chyba weszła mocno w krew, a która nie pozwala traktować ich poważnie w kontrkście walki o PO. Mianowicie przestają grać w trzeciej kwarcie. Grają pierwsze dwie, pózniej 3 kwarta o której chcą zapomnieć i w 4 pogon, która mimo wszystko nic nie daje. I niemalże w każdym meczu sie to powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunn przeciwko Nuggets zagrał kiepsko - zastąpił go Tyus Jones.

Tyle było rozmów o dealu Rubio, a bez niego Wilki mają problem chwilowo dość duży.

 

Tzn jeśli zakładamy, że poważnie chcą walczyć o PO w tym sezonie.

Dokładnie -- Rubio handlować może tylko ktoś kto nie ogląda Minnesoty.. Naprawdę szkoda że on jest tak szklany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.