Skocz do zawartości

Utah Jazz 2016/17


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

@mirwir

 

Uwielbiam takie bez sensu docinki....

 

Komentatorów JAzz oglądam rzadko no chyba że gramy z Clippers czy Cavs bo ci są po prostu beznadziejni w każdym aspekcie. I jakoś nie pamiętam by któryś nie zachwycał się grą Goberta. Czy to z Mavs czy Thunder. Czy nawet ci  Houston. Większosć zauważa ,że Rudy się wzmocnił i że praktycznie bez ofensu przepchnie się do kosza jak tylko dostaje piłę. Ale ciekaw jestem na co ma mi oczy otworzyc inny komentarz? Praktycznie każdy widzi ,ze Rudy pomalowane zamienia w strefę terroru i nawet najlepsi guardzi ( poza Lillardem) rzucają jak tylko widzą zblizające się ramiona Francuza. Niezależnie od tego czy są w swojej ulubionej pozycji czy nie.

 

A końcowa sentencja to już mnie rozbawiła. W ten sposób uznajmy że zawsze wygrywa sie ofensywą bo trzeba rzucić te dwa punkty więcej. I nigdy nie da się wygrać obroną.

 

A co do JJ to ma chłopak zapaść po świetnym początku gdzie grał na mega skuteczności. Tak jakby wchodzenie z ławki go trochę deprymowało . Niemniej daje przyzwoitą obronę i mam nadzieje że wróci mu skuteczność z pierwszych dwóch -trzech tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :) Rudy mistrz, jak mówiłem przed sezonem że jest top5 centrów to było pukanie się w głowę, na dzień dzisiejszy lepszym wydaje się być już tylko Cousins, z czego za nic bym ich nie zamienił, bo Rudy to człowiek drużyny :)

 

Jesteśmy silni nawet bez Hilla, co to będzie jak powrócą wraz z Burksem? Oby tylko Mack wypadł na stałe z rotacji, no i szkoda że w NBA nie funkcjonują "wypożyczenia" bo Exumowi przydałoby się więcej minut w jakiejś drużynie bez większych aspiracji, a tak to niestety zapowiada się na niewykorzystany potencjał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak mój zespół próbuje usilnie mi spieprzyć urodziny. Najpierw moja dziewczyna wstaje specjalnie o 4 by obejrzeć mecz w Golden a po tym jak oba zespoły zaczęły od 2/24 (sic!) to popatrzyła na mnie i zapytała czy koszykówka jest zawsze taka żałosna

 

Niestety obie drużyny grały fatalnie w pierwszej kwarcie. A potem obie lepiej tyle ,że Jazz miało tyle idiotycznych strat niewymuszonych że najlepiej o tym meczu zapomnieć.

 

No ale to co dziś zrobili to już ręce opadają. Pal licho że ja się chyba nie doczekam zdrowych Jazz( Hood już drugi raz łąpie grypę żołądkową i podobno już na mecz z Golden nie powinien wyjść) ale jakim cudem można utracić 20 pkt przewagi. I to z Kings?

 

Nie wiem czy ten zespół potrafi być zdrowy czy nie. Czekam na JAzz w pełni sił. Niemniej już dawno nie było czegoś takiego że przegrywamy mecz kiedy wchodzimy w 4 kwartę z prowadzeniem

 

Na pocieszenia akcja mojego ulubieńca z Jazz

 

http://nba.nbcsports.com/2016/12/21/joe-ingles-assists-with-halfcourt-outlet-pass-from-his-back-video/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego w Jazz kiedy gramy bez Hilla i Hooda a MAck gra czwartą kwartę to mamy ogromny problem z zatrzymaniem guardów. Z Miami zabił nas Dragić a dziś LAwson. Wbiegał i robił co chciał. Shelvin jest naszym najgorszym obrońcą i dziś drugi raz nas to zabolało.

 

Nieważne że trzy kwarty zatrzymywaliśmy Kings z tego co policzyłem na 93 drtg. Nieważne ,że Gobert znów zdominował centra przeciwników. DMC był praktycznie non factorem a potem przychodzi kwarta i Jazz upadło na głowę. Hayward nie trafia w ostatnich 5 minutach trzykrotnie z czystych . JJ miał czysta trójkę i nie trafia. Mack ma jeszcze więcej przestrzeni w kolejnej akcji i nie trafia.

 

Nikt mnie tak nie wkurza w Jazz od początku sezonu jak ten jełop Shelvin .Już latem miałem nadzieje że mu nie zagwarantują umowy. Niestety on wciąz gra. I czasem daje radę ale więcej nam szkodzi.

Trudno niemniej Hayward nie powinien tego meczu wypuścić z rąk. Poruta jak mówią w moim mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :smile: Rudy mistrz, jak mówiłem przed sezonem że jest top5 centrów to było pukanie się w głowę, na dzień dzisiejszy lepszym wydaje się być już tylko Cousins, z czego za nic bym ich nie zamienił, bo Rudy to człowiek drużyny :smile:

 

nie ma to jak wpadanie w skrajności, kto twierdził że Rudy to nie top 5 centrów? tutaj na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zacząłem się przekonywać do Jazz, to zrobili mi psikusa w spotkaniu z GSW, ale zdarza się spotkanie może nie wyjść.

W B2B z Kings u siebie(Kings też b2b) to powinno być zwycięstwo, ale Jazz się mentalnie posypali. Kolejny mecz u siebie z Raptors. I kolejna przegrana. I zamiast walczyć o 4 miejsce spadli na 7.

 

Po przegranie z Kings jakiś fan Jazz "podsumował" jak rzuca w clutch Hayward i wyszło mu jakieś 2/80 (pewnie stat jest przesadzony, ale chyba coś jest na rzeczy)

 

U Exuma wykryli "patellar tendinitis" czyli kolano skoczka w lewym kolanie (w tym którym miał ACL), co generalnie oznacza, że będzie się z tym bujał do końca kariery. Przy wzmocnieniu mięśni i odpowiednim rozciąganiu może zminimalizować to dolegliwość.

 

Ilekroć słyszę/czytam "zdrowi Jazz" to generuje to u mnie wesołość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingles może być kolejnym problemem finansowym w lato Jazz. Kangur dzielnie walczy o to by ktoś sypnął hu hajsem.

 

Ale w jakim sensie to ma być problem dla Jazz?

 

Raz że tego lata zespoły mają znacznie mniej do wydania niż w ostatnie lato a dwa że Ingles to taki 10 gracz w rotacji. Fajne 3&hustle. Niezła obrona. Świetna inteligencja ale to wciąż 10 gracz w rotacji. Jak ktoś go będzie chciał przepłacić to Jazz z łatwością go zastąpi zwłaszcza że mamy aż 2 wybory w pierwszej rundzie i 2 w drugiej. Jazz ma chyba najlepsze wybory poza pierwszą rundą w ostatnich 10 latach więc spokojnie coś wybiorą sobie

 

A co  do meczu to fajnie że Ingles daje wsparcie Jazz. Tak i JJ w sytuacji tylu kontuzji i jeszcze faktu że Hood miał drugą w miesiąc grypę żołądkową przez co od meczu z Golden jest bodajże 0/17 za 3 i ogólnie jakieś 15 % z gry. Stracił kilka kilo i wciąż jest odwodniony. Gra bo liczba kontuzji i tak za spora ale na takie Lakers to wystarczyło

 

Zresztą najbliższe 3 mecze to spacerek który się przyda bo Jazz potrzebuje Hooda w pełni zdrowia i Hilla i nawet Favorsa bo te wciąż w ataku i obronie nie ma typowego dla siebie dynamitu. Gra coraz dłużej ale on w tym sezonie może dwa mecze zagrał w pełni sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim sensie to ma być problem dla Jazz?

 

Raz że tego lata zespoły mają znacznie mniej do wydania niż w ostatnie lato a dwa że Ingles to taki 10 gracz w rotacji. Fajne 3&hustle. Niezła obrona. Świetna inteligencja ale to wciąż 10 gracz w rotacji. Jak ktoś go będzie chciał przepłacić to Jazz z łatwością go zastąpi zwłaszcza że mamy aż 2 wybory w pierwszej rundzie i 2 w drugiej. Jazz ma chyba najlepsze wybory poza pierwszą rundą w ostatnich 10 latach więc spokojnie coś wybiorą sobie

 

Ely bez specjalnej czepliwości, ale ostatnio sam twierdziłeś, że 2nd round to szrot i nie ma sensu mieć picków poza top40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely bez specjalnej czepliwości, ale ostatnio sam twierdziłeś, że 2nd round to szrot i nie ma sensu mieć picków poza top40.

w większości przypadków ale taki Ingles był niedraftowany. Wes też kiedyś czy Sap chociażby ( zresztą kiedyś też chyba Clarka). Nie twierdzę że z takich picków da sie wyciągnąć  kolejnego Sapa bo to był cud ale drugiego Inglesa jest szansa.

 

EDIT: bym zapomniał - Jazz wymieniło drugorundowy pick za Goberta więc jak więc widać da sie zrobić użytek z drugorundowych wyborów

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ely muszę przyznać, iż ciężko pracujesz na to, by fani innych ekip nie lubili Jazz ;)

Lakers będąc znacznie młodsi niż Jazz rok temu są w podobnej sytuacji - młoda ekipa przegrywająca często zacięte końcówki, czy tracąca przewagę. Równie dobrze LAL grali bez Nance'a, z wciąż nie będącym w pełni zdrowym DLO i bez Tarika. A mimo to omal nie wystarczyło to na takie Jazz, brakło jedynie dziś dnia rzutowego (4/16 za 3 przy lepszej znacznie skuteczności Jazz) i szczęścia w końcówce.

Piszesz , że bardziej niż Ty na rzecz LAkers? Bo mam wrażenie , że tworzysz alternatywną rzeczywistość w ich wątku 

 

Russella tłumaczysz kontuzją choć już od ponad 2 tygodni gra i chociazby na Florydzie nie widziałem śladu kontuzji . Mam wrażenie że wspominasz o niej tylko kiedy ci wygodnie i zawsze masz tysiące wymówek

 

Randle dla Ciebie niszczył Goberta choć tak naprawdę tylko ostatnie 3 minuty były między nimi interakcje. No i Randle co z tego że gra w ofesnywie jak w obronie odda wszystko bo jest po prostu tragicznym obrońcą. Nie dostrzegasz że Walton po świetnym początku teraz jest pogubiony i jego koncepcje są dla mnie dziwne. Granie Randlem na centrze nie ma sensu bo on nie potrafi ani zastawić kosz ani zablokować. Akcja w której Hayward wjechał z boku i zapakował nad nim a ten jedyne co zrobił to się cofnął pod tablicę jest kwintesencją jego obrony.

W ogóle to z młodych tylko Nance i Ingram wykazują chęć do obrony

 

I Ty naprawdę porównujesz kontuzję Tarika i Nance do kontuzji Hilla i Favorsa z Hoodem na limicie minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle dla Ciebie niszczył Goberta choć tak naprawdę tylko ostatnie 3 minuty były między nimi interakcje. No i Randle co z tego że gra w ofesnywie jak w obronie odda wszystko bo jest po prostu tragicznym obrońcą. Nie dostrzegasz że Walton po świetnym początku teraz jest pogubiony i jego koncepcje są dla mnie dziwne. Granie Randlem na centrze nie ma sensu bo on nie potrafi ani zastawić kosz ani zablokować. Akcja w której Hayward wjechał z boku i zapakował nad nim a ten jedyne co zrobił to się cofnął pod tablicę jest kwintesencją jego obrony.

W ogóle to z młodych tylko Nance i Ingram wykazują chęć do obrony

 

Small ball wygrał na początku sezonu dwa mecze, a Randle miał w każdym kluczowe akcje w obronie na switchach. Radzę odrobić lekcje. A jak się powołujesz na jedną akcję, to ja również mogę przytoczyć, jak np. wyrwał piłkę jeden na jeden Favorsowi.

 

I Ty naprawdę porównujesz kontuzję Tarika i Nance do kontuzji Hilla i Favorsa z Hoodem na limicie minut?

 

Serio, daj już spokój. Hill jeszcze nigdy nie rozegrał 80 meczów. Widziały gały co brały. A i przypominam Ci, że Nance i Black to był frontcourt najlepszej drugiej piątki w lidze (i jednej z najlepszych w ogóle).

 

 

Gra bo liczba kontuzji i tak za spora ale na takie Lakers to wystarczyło

 

Ledwo ledwo, trochę słabo jak na zespół będący 24 pozycje wyżej w power rankingu.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Small ball wygrał na początku sezonu dwa mecze, a Randle miał w każdym kluczowe akcje w obronie na switchach. Radzę odrobić lekcje. A jak się powołujesz na jedną akcję, to ja również mogę przytoczyć, jak np. wyrwał piłkę jeden na jeden Favorsowi.

 

 

A z ciekawości w których ? Bo jakoś co oglądam Randle na centrze to o ile ofensywnie wygląda to zawsze bardzo dobrze o tyle w obronie ma duży problemem z bronieniem wjeźdżających guardów. Jest wyraźnie źle ustawiony

 

A co do wygranej ja  nigdzie nie napisałem że wygrana była łatwa . Niestety Jazz ma dziwną tendencje w takich meczach. Z Lakers mieli tyle dziwacznych strat ( chyba mieli 6 strat w pierwsze 7 posiadań drugiej połowy z czego jedna wymuszona przez Lakers a reszta to idiotyczne kroki albo Gobert z odległości 1 metra z całej siły wrzucający Haywardowi piłkę w bok . Tak jakby Jazz miało problemy z koncentracją na takie mecze. Z Suns był remis choć było plus 20. Z Mavs oba mecze podobnie. Czy z Sotą na wyjeździe. . Wolałbym by tak jak Houston roznosili rywali którzy są słabsi ale z dwojga złego wole mocne zwycięstwo z takimi Thunder i na styk z Lakers niz odwrotnie bo ci pierwsi moga wyrwać zwycięstwo w takiej sytuacji

A nawet obrona w 4 kwarcie była fatalna nie licząc ostatniej minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.