Skocz do zawartości

Boks


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, steve napisał(a):

To kto jest artysta w HW? 

Obecnie? Nie widzę nikogo. Generalnie im wyższa kategoria wagowa tym ilość artystów w nich mniejsza :) Ostatnim chyba mimo wszystko RJJ z epizodem w ciężkiej, może Mike Tyson z swoim nieszablonowym skracaniem dystansu, Ali. Generalnie boks w wadze ciężkiej jest mniej ciekawy do oglądania. Wagi 66-79kg (do półciężkiej) przyjemniejsze dla oka, jeżeli szukamy artystów tego sportu :)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał(a):

Obecnie? Nie widzę nikogo. Generalnie im wyższa kategoria wagowa tym ilość artystów w nich mniejsza :) Ostatnim chyba mimo wszystko RJJ z epizodem w ciężkiej, może Mike Tyson z swoim nieszablonowym skracaniem dystansu, Ali. Generalnie boks w wadze ciężkiej jest mniej ciekawy do oglądania. Wagi 66-79kg (do półciężkiej) przyjemniejsze dla oka, jeżeli szukamy artystów tego sportu :)

Jeśli artyzm to dla Ciebie tylko szybkość to faktycznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał(a):

Tysona obejrzałem w cholerę walk, on akurat na początku talentem niszczył wszystkich, niesamowita dynamika, ruszał się jak ktoś 30 kilo lżejszy, do tego jednak technicznie był świetny. Ogólnie pod względem czystego talentu to dla mnie naj. 

Pełna zgoda

Miał wg mnie potencjał na najlepszego boksera w historii. Wielka szkoda że skończyło się na największym zmarnowanym talencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steve napisał(a):

Mógłbyś rozwinąć "to jeno rzemieslnik"?

btw. Kabayel myślę, że miałby szanse z Usykiem, bo zajebiscie biję na korpus

O właśnie w czasie meczu się zastanawiałem dlaczego Fury nie realizował tego później tak często jak do piątej rundy 

Przecież wiadomo że Usyk ma duże problemy z zawodnikami bijącymi nazkorpus i tam go można najszybciej osłabić  

Rozumiem że przy tak dużej różnicy wzrostu i z kimś tak dobrze pracującym na nogach trudno regularnie bić na korpus ale Tyson w pewnej chwili jakby zapomniał że w taki sposób pokona Ukraińca  

 

Jeśli Tyson nie przebimba okresu przygotowawczego, wróci lepszy i wg mnie spokojnie może położyć Usyka 

Mógł to zrobić w sobotę, miał go miękkiego 

 

Taka jest między nimi różnica 

Fury to pajac w ringu, Usyk wychodzi na robotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw @RappaR Usyk nie mial zlamanej szczeki, to jest fake news. Po prostu Fury jak to ma w zwyczaju, pierdolil glupoty bo on ta plotke stworzyl.

The Gypsy King said: “Have you seen my face? It’s pretty busted up and he’s just gone to the hospital with a broken jaw and he’s busted too."

 

However Usyk's promoter Alex Krassyuk has now confirmed the injuries Usyk received were minor and he has been prescribed a one week recovery.

 

Krassyuk explained: "Usyk felt some discomfort in his upper jaw. The doctor said anything can happen and this is a very sensitive area so you need to be inspected as fast as possible. 

"We took the time, we made our doping test and then the doctor insisted that it [a scan] has to happen very fast.

"We came up to Usyk and said 'Listen, we need to skip the press conference because the doctor is pushing us hard and we need to go as soon as possible, the ambulance outside is prepared.'"

Krassyuk said he went to the press conference in place of Usyk but then saw him again when he was about to go and visit the heavyweight champion in hospital.

By then, Usyk had been given the all clear by the doctors and could finally face the press.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

CHYBA ŻE liny go uratują od tego. Fury powinien być liczony od razu i by doszedł szybciej do siebie nie zbierając kolejnych 12 ciosów. Serio zgodnie z przepisami i z logiką nie można obrócić tej sytuacji na korzyść Furiego

albo przez to ze wyliczony byl pozniej Usyk mial mniej czasu na skonczenie go podlaczonego

takze na dwoje babka wrozyla

ogolnie bardzo rowna walka, jedna z najlepszych jakie ogladalem, dwoch masters of the craft

ale dobrze tu piszecie do tej rundy gdzie Fury byl podlaczony to moze z 2-3 rundy byly dla Usyka, ale potem od podlaczenia to juz wygral prawie kazda moze oprocz ostatniej

takze no, Usyk wygral wg mnie jednoglosnie bo pierwsze 3 rundy to jedna albo 2 z nich byly takie 50/50

plus trzeba tez brac pod uwage ze to Usyk dyktowal tempo calej walki presja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubbas napisał(a):

albo przez to ze wyliczony byl pozniej Usyk mial mniej czasu na skonczenie go podlaczonego

takze na dwoje babka wrozyla

ogolnie bardzo rowna walka, jedna z najlepszych jakie ogladalem, dwoch masters of the craft

ale dobrze tu piszecie do tej rundy gdzie Fury byl podlaczony to moze z 2-3 rundy byly dla Usyka, ale potem od podlaczenia to juz wygral prawie kazda moze oprocz ostatniej

takze no, Usyk wygral wg mnie jednoglosnie bo pierwsze 3 rundy to jedna albo 2 z nich byly takie 50/50

plus trzeba tez brac pod uwage ze to Usyk dyktowal tempo calej walki presja

Przy 2 rundach dla Usyka dajesz zwycięstwo Furiemu.

Przy 3 rundach właśnie wspomniane 114-113, które ja obstawiam.

Dlatego pisanie o tym, że Usyk dał szkołę, przejechał się po Furym, średnio dla mnie brzmi, gdy Tyson wygrywa przy daniu mu 3-2 w wyrównanych rundach i punktacja się broni się boksersko mimo, że wynik "niesprawiedliwy".

To nie OneFC, gdzie się liczy ogólna walka(a tutaj pewnie by brali na korzyść Furiego fakt, że w 12 rundzie to on wyglądał na to, że może więcej)

 

Wałku nie było, dominacji Usyka nie było.

Była bardzo wyrównana, bardzo dobra walka na wysokim poziomie gdzie Usykowi bardziej zależało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubbas napisał(a):

 

a kto tutaj wygra? tez fajne zestawienie

ta gala dopiero za tydzien, a jutro Różanski walczy z Okoliem o MŚ WBA WBC w wadze bridger, na tvp sport transmisja

jakby nie patrzec to nasz najlepszy bokser obecnie i jedyny mś, chociaż wiadomo, że ta waga bridger jest lekko smieszna, inne organizacje bokserskie jej nie uznaja, a na boxrecu nawet nie ma info, ze to walka o mś bridger, tylko jest wpisana jako zwykla walka, boxrec tez nie uznaje tej wagi i tej walki jako mistrzowskiej

a swoja droga to ta waga bridger to nie jest zly pomysl, w dobie 2 metrowcow po 120 kg ci troche mniejsi przynajmniej maja jakas oddzielna kategorie, tymbardziej, ze nizsze kategorie ida w gore juz o 3 kg

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, steve napisał(a):

jakby nie patrzec to nasz najlepszy bokser obecnie i jedyny mś, chociaż wiadomo, że ta waga bridger jest lekko smieszna, inne organizacje bokserskie jej nie uznaja, a na boxrecu nawet nie ma info, ze to walka o mś bridger, tylko jest wpisana jako zwykla walka, boxrec tez nie uznaje tej wagi i tej walki jako mistrzowskiej

a swoja droga to ta waga bridger to nie jest zly pomysl, w dobie 2 metrowcow po 120 kg ci troche mniejsi przynajmniej maja jakas oddzielna kategorie, tymbardziej, ze nizsze kategorie ida w gore juz o 3 kg

Waga 101 kg ma sens i nie ma sensu.

Ogólnie cały system wag w boksie należy wywalić i wprowadzić jak ten z OneFc.

Jedyny argument wag w boksie to jest argument "tradycji" i "królewskiego sportu"

 

W wadze Bridge z obecnej czołówki chyba tylko Fury i może Zhang nie mógłby się zmieścić. Pereira walczył z prawie 110k do 93. Salido walczył w 58 kg ważąc 67(16%). Joshua, Parker czy Wilder lajtowo zrobiliby 101 kg, gdyby im zależało. 

 

Waga 101 kg więc nie ma sensu obecnie, bo każdy kto jest dobry od razu będzie walczył w wadze ciężkiej, bo i tak łapie się na oba limity. Usyk ma taką walking weight nawet. 

Nawet waga 90 kg za bardzo nie ma sensu, bo jednak jest pewna granica wielkości człowieka i podobnie w UFC połowa mistrzów HW pochodzi z LHW.  Usyk, Holyfield, Adamek, RJJ przeszli wręcz niektórzy z jeszcze wagi średniej.

Za to jednak by miał ogromny sens dwóch ważeń w tym jedno przed samą walką jak w One FC. Ważysz 100kg na co dzień 100kg to walczysz w limicie 100kg, a nie w limicie 84 czy 77 czy innym.

Wtedy dla mnie wagi powinny być(nad małymi nie myślałem to nie piszę:

100+

92-100

85-92

79-85

74-79

70-74

66-70

62-66

 

Jednak przeskok w MMA 70->77 jest masywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Waga 101 kg ma sens i nie ma sensu.

Ogólnie cały system wag w boksie należy wywalić i wprowadzić jak ten z OneFc.

Jedyny argument wag w boksie to jest argument "tradycji" i "królewskiego sportu"

 

W wadze Bridge z obecnej czołówki chyba tylko Fury i może Zhang nie mógłby się zmieścić. Pereira walczył z prawie 110k do 93. Salido walczył w 58 kg ważąc 67(16%). Joshua, Parker czy Wilder lajtowo zrobiliby 101 kg, gdyby im zależało. 

 

Waga 101 kg więc nie ma sensu obecnie, bo każdy kto jest dobry od razu będzie walczył w wadze ciężkiej, bo i tak łapie się na oba limity. Usyk ma taką walking weight nawet. 

Nawet waga 90 kg za bardzo nie ma sensu, bo jednak jest pewna granica wielkości człowieka i podobnie w UFC połowa mistrzów HW pochodzi z LHW.  Usyk, Holyfield, Adamek, RJJ przeszli wręcz niektórzy z jeszcze wagi średniej.

Za to jednak by miał ogromny sens dwóch ważeń w tym jedno przed samą walką jak w One FC. Ważysz 100kg na co dzień 100kg to walczysz w limicie 100kg, a nie w limicie 84 czy 77 czy innym.

Wtedy dla mnie wagi powinny być(nad małymi nie myślałem to nie piszę:

100+

92-100

85-92

79-85

74-79

70-74

66-70

62-66

 

Jednak przeskok w MMA 70->77 jest masywny.

 

Ci najlepsi to nie pojda do bridger nawet jak to jest ich waga wiadomo. Nie ma tam na razie pieniedzy i prestizu. Moze kiedys sie rozwinie jak cruiser. Ale właśnie tacy jak Okolie czy Rozanski, mali ciezcy, troche słabsi to akurat. I po to ja wlasnie wprowadzono, zeby tacy jak Różański nie musieli zbijac do 90 kg albo nie byli zmuszeni walczyc w ciężkiej z kolosami. Taki Cieślak to chyba zawsze musiał duzo zrzucac do 90 czy tam 86 kg, a tak na luzie moglby wyjsc do walki w swojej naturalnej wadze.

Ja tam jestem zwolennikiem braku kategorii wagowych, jak wazysz 50 kg to się weź za wspniaczkę albo inny sport. Potem są jakies obsrane rankigi p4p i Inoue co wazy 50 kg jest 1, a Usyka nie ma nawet w top10, a by go zabil jednym ciosem. Ale jak juz sa te kategorie wagowe to akurat bridger imo jest ok. Jak w nizszych kategoriach masz limity co 1 kg: 

  • minimumweight, 105 pounds (48 kg)
  • light flyweight, 108 pounds (49 kg)
  • flyweight, 112 pounds (51 kg)
  • super flyweight, 115 pounds (52 kg)
  • bantamweight, 118 pounds (53.5 kg)
  • super bantamweight, 122 pounds (55 kg)
  • featherweight, 126 pounds (57 kg)
  • super featherweight, 130 pounds (59 kg)
  • lightweight, 135 pounds (61 kg)
 
To co w ogole ma byc, jak ktos jest kozakiem i wazy 50 kg to moze sobie zdominowac 5-6 kategorii i tylko zdobywac kolejne mś kolejnych organizacji w roznych wagach i kosic hajs. Z drugiej strony masz cruiser max 90kg, a potem jest ciezka i mozesz miec 91 kg albo 130. Wiec jakiś "pomost" (bridge) powinien tu być, nawet jesli na razie ta kategoria jest olewana i nic nie znaczy, ale ona właśnie nie jest zrobiona dla najlepszych z ciezkiej.
 
Ale te podane przez Ciebie kategorie bylyby ok. Tylko negujesz ta kategorie bridger, a sam podałeś niemal idealnie wage bridger: 92-100 kg jaka jedna z twoich kategorii.
Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, steve napisał(a):

Ci najlepsi to nie pojda do bridger nawet jak to jest ich waga wiadomo. Nie ma tam na razie pieniedzy i prestizu. Moze kiedys sie rozwinie jak cruiser. Ale właśnie tacy jak Okolie czy Rozanski, mali ciezcy, troche słabsi to akurat. I po to ja wlasnie wprowadzono, zeby tacy jak Różański nie musieli zbijac do 90 kg albo nie byli zmuszeni walczyc w ciężkiej z kolosami. Taki Cieślak to chyba zawsze musiał duzo zrzucac do 90 czy tam 86 kg, a tak na luzie moglby wyjsc do walki w swojej naturalnej wadze.

Dlatego sztuczna waga i obecnie nie potrzebna. Bo Różański jest po średni i ma MŚ, bo nikogo nie obchodzi.

Chociaż dziwi Wilder. Ja bym na jego miejscu jako, że to jego walking weigh zdobył ten pas i mieć argument o walkę o pas jako unifikację/mistrza dwóch kategorii. Jego akcje strasznie zleciały, a jeśli przegra z Zhangiem to chyba jego ostatnia szansa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, steve napisał(a):

Ja tam jestem zwolennikiem braku kategorii wagowych, jak wazysz 50 kg to się weź za wspniaczkę albo inny sport.

To wtedy byłaby tylko kategoria ciężka i dużo nudniejszy poziom. 

 

15 minut temu, steve napisał(a):
Ale te podane przez Ciebie kategorie bylyby ok. Tylko negujesz ta kategorie bridger, a sam podałeś niemal idealnie wage bridger: 92-100 kg jaka jedna z twoich kategorii.

Z tym, że ja zaznaczyłem, że powinno być ważenie przed walką. Wtedy w takiej kategorii walczą goście po 100 kg, a nie goście 110kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Dlatego sztuczna waga i obecnie nie potrzebna. Bo Różański jest po średni i ma MŚ, bo nikogo nie obchodzi.

Chociaż dziwi Wilder. Ja bym na jego miejscu jako, że to jego walking weigh zdobył ten pas i mieć argument o walkę o pas jako unifikację/mistrza dwóch kategorii. Jego akcje strasznie zleciały, a jeśli przegra z Zhangiem to chyba jego ostatnia szansa. 

Z tego co mowią, Okolie dostanie za walke okolo 1mln funtow, Różański 1mln zł. Wilder, by dostał więcej, ale to i tak jakies grosze w porownaniu do tego co zarobil z Furym x3, czy te walki w Arabii. Watpie, zeby sie zgodził. Jak wygra z Zhangiem to kto wie czy nie dostanie walki z Usykiem jak Fury nie wroci. I on jakies szanse, by miał na trafienie Usyka. Chociaz tam jeszcze przed nim do walki z Usykiem są na pewno Joshua czy Kabayel.

Wilder to mial w niektorych walkach 97 kg i on nawet do 91 chyba by dal rade zejsc. https://sport.interia.pl/boks/news-deontay-wilder-zejde-do-wagi-cruiser,nId,2588645#google_vignette     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, steve napisał(a):

Z tego co mowią, Okolie dostanie za walke okolo 1mln funtow, Różański 1mln zł

Śmiech na sali - kiedy jeszcze challanger dostaje 80% puli?

Pokazuje to jak nieznacząca to jest kategoria.

 

3 minuty temu, steve napisał(a):

Jak wygra z Zhangiem to kto wie czy nie dostanie walki z Usykiem jak Fury nie wroci.

Parker bardziej zasługuje, to by było smutne jakby Wilder był przed nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.