Skocz do zawartości

[NBA Finals] Golden State Warrios - Cleveland Cavaliers 2015/16


Mirwir

Mistrz NBA 2015/16  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mistrz NBA 2015/16



Rekomendowane odpowiedzi

Paul w rapm ma mniejszy wynik w D niż Perkins w 2014. Paul jest czy nie jest elitarnym obrońcą? Jeśli jest, to czy Perkins także? Jeśli nie to czy jest ktoś według Ciebie, kto jest elitarnym obrońcą na PG?

 

Napisałem ci dokładnie dlaczego Green jest lepszy i co o tym świadczy, a ty w odpowiedzi jesteś już jesteś przy porównaniu Chrisa Paula i Kendricka Perkinsa 2014, congrats.

 

Green nie broni swojego gracza w sytuacji 1 na 1 lepiej od Iguodali dlatego, że jest wysokim (chociaż Iguodala jest wyższy i szybszy), tylko dlatego, że robi to lepiej. Jakby przewaga Greena tkwiła tylko w help/interior defense to jeszcze mógłbyś wyciągać przykłady z Paulem i Perkinsem, ale on jest o tyle lepszy w indywidualnej obronie, że tu w ogóle nie ma o czym gadać. W skrócie daje wszystko to co Iguodala, tylko lepiej + rzeczy, których Iguodala nie daje w ogóle.

co oznacza "K"?

 

Skrót od OK.

 

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=k&defid=45497

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarzał się, ma więcej minut, więc gra gorzej. Logiczne. 

Nielogiczne jest to, że twierdzisz, że się odrodził, skoro gra gorzej.

A że może być dalej liderem? Byłem uznwany za hatera, kiedy twierdziłem, że Wade to top15 ligi, więc nie wiem czemu zdziwienie, że gracz z top15 lub wyżej ligi może liderować borderlane PO team robiący 82 winy w dwa lata. Tym bardziej, że doszedł Deng, Whiteside, Winslow czy Dragic, więc to nie jest tak, że Wade ciągnie nie wiadomo kogo do PO.

 

Nie chcę się nadziać, to prowo?

Nie nie prowo.. 

wade z 3 czy 4 mecze im wygral praktycznie sam w clutch na przestrzeni tych dwóch serii. że mu się frontcourt połamał to nic nie ugrali, ale generalnie wade PO miał prze-zajebiste

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie prowo.. 

wade z 3 czy 4 mecze im wygral praktycznie sam w clutch na przestrzeni tych dwóch serii. że mu się frontcourt połamał to nic nie ugrali, ale generalnie wade PO miał prze-zajebiste

Lebron, Curry, George, Klay, Green, Westbrook, Kawhi, Aldridge, Durant, Irving, Lillard, Harden

 

Wade grał na Charlotte i Toronto, no proszę Cię.

 

Nie rozumiem kompletnie tej miłości do Wade na forum przy hejcie do Lebrona. Wade ma dokładnie te same wady w stylu gry, ale jest gorszy i ma mniej zalet od Lebrona. Off court jest jeszcze gorszy, a się go chwali, że zrobił bilans 0,5 w PO grając przeciw TOR z kompletnie obsranymi liderami i Bobcats. A frontcourt mu się połamał na pół serii, kiedy to TOR także było bez swojego najlepszego gracza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green nie broni swojego gracza w sytuacji 1 na 1 lepiej od Iguodali dlatego, że jest wysokim (chociaż Iguodala jest wyższy i szybszy), tylko dlatego, że robi to lepiej. Jakby przewaga Greena tkwiła tylko w help/interior defense to jeszcze mógłbyś wyciągać przykłady z Paulem i Perkinsem, ale on jest o tyle lepszy w indywidualnej obronie, że tu w ogóle nie ma o czym gadać. W skrócie daje wszystko to co Iguodala, tylko lepiej + rzeczy, których Iguodala nie daje w ogóle.

 

 

Się wie, że w defensywie overall Green > Iggy, ale mój eye-test aż krwawi w kwestii indywidualnego "plastrowania". Iguodala wyłącza przez 75% czasu największe ofensywne talenty w lidze (Durant, Lebron), praktycznie wyciągając im piłkę z rąk w co drugiej akcji, a Green jeśli kryje superstarów to w post (jest świetny), na switchach (Westbrook z nim jeździł, na przykład) albo w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra statystyka od Haberstroha odnosie tego co pisalem wczesniej:

"[in Game 5] Kyrie had an effective FG% of 80.4%. Per @BenAlamarESPN, his shot quality was so tough that an avg player would shoot 45.5% on same shots. Kyrie's effective FG% in the series before Game 5? 46.1%. If you're Kerr, you have plenty of reason to think Game 5 was an aberration."

 

 

Well duuuh :)

 

Trzeba już sprawdzać statystyki aby stwierdzić , że pewien wyczyn jest nienormalny? Nie wiem jak inni, ale ja w nocy przecierałem oczy i nie z zaspania tylko ze zdumienia. Ogólnie mało doceniany występ Kyriego. To samo wg mnie się tyczy jamesa. 

 

Cleveland notorycznie robi te same błedy. Najgorsze jest to, że nadal przy podwojeniach piłka zastyga - brak ruchy reszty graczy. Więc w zasadzie popisami indywidualnymi mogli przemóc mocarnych Warriors i tak też się stało. 

Ogólnie też makabrycznie to wygladało jak James miał pare intensywnych akcji, a ten nawet nie ma oddechu spacerowego. Od razu mi się Armstrong przypomniał na podjeździe TDF.

Curry nie jest kosmita bo Cavs go cisną niemal na każdym picku i są bardzo agresywni i Kura czesto ma problemy z oddaniem piły. Spóźnia się w tym elemencie i tu sukces Cleveland. Dodatkowo wg mnie ma problemy z fizycznością  - po serii z OKC kolejna dosyć męczaca seria.

Ale spokoloko - myślę ze szybciej piłkę będzie pzremieszcał w nast spotkaniu. Plus będzie green który takie podania wykorzysta /jakośc picków też lepsza/. Plus Curry będzie mogl grać więcej offball skoro Green rozgrywa,i tutaj kuku jak najbardziej do zrobienia. Poza tym ciekawe przekazania można było zobserwować. Nie od gracza z ostatniej zasłony tylko od najbliższego ... hmm musze zobaczyć raz jeszcze z czego to wynikało bo mam zamazany obraz  w pamięci :)

 

Cleveland też sporo dają miejsca innym zawodnikom do popisów. Nie kumam w jaki sposób tego nie wykorzystali, niemal chce się powiedzieć partactwo. Klay napierdalał więc i zaczęli jego bardziej przyciskać. Ale nadal jest sporo do wykorzystania.

 

jesli ma być mecz nr 6 to GS musi zagrać kolejne przeciętne spotkanie przy jakimś odpale JRa czy Shumperta który ma słabą serię.  Goldeny Kurę na nim odpoczywają jak jest sposobność. Do ciężkiej cholery spenetruj Kurę! sciągnij obrońce i podaj piłę. Donnavan ze słabego ogniwa jakim był Robertson zrobił uzytek!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest mała różnica kiedy pierwszoroczniak rozgrywający na jeden mecz zamienia się w centra i robi w finale nba taka linijkę zapewniając mistrzostwo swojemu zespołowi pomimo braku ich największej gwiazdy.

Ja z reguły się nie czepiam innych, jestem bardzo neutralnym i tolerancyjnym userem ale nie lubię, jak ktoś tłumaczy postawioną przeze mnie tezę argumentami, które w tym samym poście przytoczyłem (rookie, zastępstwo Kaja, chyba oczywiśtym jest, że Jabbar był ich największą gwiazdą...).

 

Ale trzeba powiedzieć, że to cały Lebron, 41/16/7/3/3 (tylko 2 straty), dobry TS% a nikomu z nas nawet nie przyszło do głowy, żeby powiedzieć, że zagrał epicko...  Dla porównania Magic zagrał podobną linijkę w pierwszym swoim sezonie (w sumie to być może właśnie dlatego została tak zapamiętana) w zastępstwie KAJa. No i właśnie zgadzam się z Tobą Rappar, musi zagrać epicko, żeby nawet obecność Greena nie zrobiła różnicy tylko, że wychodzi na to, że on musi zagrać jakieś historycznie wielkie zawody, nie w skali własnej kariery tylko w ogóle całej historii ligi. Mam jednak nadzieję, że ktoś inny jeszcze się stawi i 65-70 punktów Lebrona i Irvinga pozwoli nawiązać równą walkę.

 

Cle potrzebowali epickiego meczu DWÓCH liderów....

 

Ale mnie złapałeś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron dzisiaj wieczorem obejrzy The Godfather siódmy raz podczas tegorocznych PO http://ftw.usatoday.com/2016/06/lebron-james-the-godfather-cavaliers-playoffs-nba-final I jeszcze taka niezwykła kooperacja miedzy zwaśnionymi stacjami telewizyjnymi ABC zaprosiła Craiga Sagera z TNT do komentowania jutrzejszej G6 http://www.nytimes.com/2016/06/16/sports/basketball/tnt-craig-sager-abc-nba-finals.html?_r=0

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie złapałeś :-)

 

łapię co się da :)

 

Kerr wspominał o braku komunikacji podczas tego meczu i tak sobie zarzuciłem druga połowę i jest to bardzo dobrze widoczne. Braki w koncentracji i czasami nie wiedzieli kto ma wziąć zawodnika z piłką i tak pare akcji  Cleveland ich ruchnęli. 

A Curry to bliżej słabego meczu w D nisli dobrego.

 

A i tak rzeczywiście wychodzi na to, że to założenie, jeśli Kura gubi na wolnym polu to 'pozazasłonowy' obrońca go przejmuje. Pare takich akcji. ql 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki jak wyglądałby pojedynek Kyrie vs Steph w typowym 1 on 1? Ja skłaniałbym się mocno ku Irvingowi, bez zasłon, przekazań itp rzut Curry'ego jest mało użyteczny, z pół roku temu było kilka postów w jakimś temacie odnośnie dryblingu, ja z tego co pamiętam uważałem, że Kyrie jest w tym lepszy, większość udzielających się userów było za SC, padło stwierdzenie typu ball handling Irvinga to takie efektowne klepanie w miejscu, Curry to czysta poezja czy coś w tym rodzaju...

 

Tak z jeszcze innej beczki, przyjrzałem się trochę w zwolnionym tempie "rywalizacji" James vs Green i aż nie chce się wierzyć, że taki tur jak Dray padł jak rażony od jednego wywinięcia lewej ręki Jamesa, kontakt był minimalny, Green stał dość pewnie, poza tym na niższy środek ciężkości od Lebrona (równie mocna ale jednak inna budowa), zwykły teatralny upadek. O ile można to zrozumieć (choć tego nie pochwalam), gdy robi się to w defensywie, tak tym razem było to w ataku a LBJ chciał po prostu jak najszybciej wrócić do obrony (czyli swojego domu w tamtej akcji). Więc na linii prostej był Dray. Nie wiem, czy ktoś zrozumie sedno mojej wypowiedzi bo jest trochę zagmatwana ale można spróbować ją uprościć :-) Uwaliłem przeciwnika to omijam go, sam padł to przechodzę po nim.

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron dzisiaj wieczorem obejrzy The Godfather siódmy raz podczas tegorocznych PO http://ftw.usatoday.com/2016/06/lebron-james-the-godfather-cavaliers-playoffs-nba-final I jeszcze taka niezwykła kooperacja miedzy zwaśnionymi stacjami telewizyjnymi ABC zaprosiła Craiga Sagera z TNT do komentowania jutrzejszej G6 http://www.nytimes.com/2016/06/16/sports/basketball/tnt-craig-sager-abc-nba-finals.html?_r=0

 

Zwaśnione? Mocne słowo. Rak Sagera powrócił i zaproszenie go do komentowania finałów to coś ala "make-a-wish".

Ciekawe przed którymi spotkaniami LBJ oglądał "Ojca Chrzestnego"

 

Dzisiaj mecz Polska - Niemcy, a później G6. Wybieram G6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wie, że w defensywie overall Green > Iggy, ale mój eye-test aż krwawi w kwestii indywidualnego "plastrowania". Iguodala wyłącza przez 75% czasu największe ofensywne talenty w lidze (Durant, Lebron), praktycznie wyciągając im piłkę z rąk w co drugiej akcji, a Green jeśli kryje superstarów to w post (jest świetny), na switchach (Westbrook z nim jeździł, na przykład) albo w ogóle.

 

Jak przeglądniesz total staty tego plastrowania Iguodali, to są dość takie sobie. 75% czasu to też mocno naciągane - toughest assignment zazwyczaj dostaje Klay, a np. jak patrzyłem na szybko na FGA LeBrona w dwóch najgorszych meczach z zeszłorocznych finałów, to bezpośrednich zasług Iguodali w ich wybronieniu jest tam dosć mało. Ten fragment o wybijaniu piłki z rąk to jest właśnie ten "metkowy" bias o którym mówiłem - zrobi coś takiego 2-3 razy w meczu, to łatwo sobie wtedy przypomnieć "Iguodala to jest prze c***, wszędzie z tym łapami wlezie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z jeszcze innej beczki, przyjrzałem się trochę w zwolnionym tempie "rywalizacji" James vs Green i aż nie chce się wierzyć, że taki tur jak Dray padł jak rażony od jednego wywinięcia lewej ręki Jamesa, kontakt był minimalny, Green stał dość pewnie, poza tym na niższy środek ciężkości od Lebrona (równie mocna ale jednak inna budowa), zwykły teatralny upadek. O ile można to zrozumieć (choć tego nie pochwalam), gdy robi się to w defensywie, tak tym razem było to w ataku a LBJ chciał po prostu jak najszybciej wrócić do obrony (czyli swojego domu w tamtej akcji). Więc na linii prostej był Dray. Nie wiem, czy ktoś zrozumie sedno mojej wypowiedzi bo jest trochę zagmatwana ale można spróbować ją uprościć :-) Uwaliłem przeciwnika to omijam go, sam padł to przechodzę po nim.

 

Dokładnie, pisałem już o tym wcześniej. To był klasyczny flop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I'll put this here for who hasn't listened to the latest Lowe Post with JVG and Zach Lowe. In response to can Draymond win Finals MVP question from Lowe, JVG said this.

 

JVG: Listen Lebron James was the MVP last year in the Finals, he's the MVP this year in the Finals and I can't even fathom, and I don't know if you voted last year...

Lowe: I did. (Both voted for Bron) FYI

JVG: I can not even fathom how anyone voted any differently, it's obvious by the numbers, the numbers are so compelling that you have to go against the numbers, you have to say the numbers are lying and then when you go with the eye test you see the same thing. So if I were to say to you in a playoff series that a guy lead the series in well 2nd in points, shot nearly 50%, lead the series in rebounds, blocks, steals, assists but he's not the MVP you'd say are you kidding me let's go look at the tape. And if you see the tape it's OBVIOUS. But were going to do the unobvious and vote somebody else. And so there is nobody else in contention. There wasn't last year, there isn't this year, it's obvious who the best player is, the most valuable player and were going to go against that just because his team loses.

 

After Lowe rants about Draymond should be disqualified from Finals MVP consideration due to suspension.

 

JVG: How can anybody. Tell me a rationale for voting for anyone then Lebron James. Unless you are saying the award is only for the winning team's MVP (which goes on to say last year it was Curry for the Warriors).

 

2 people's opinions I respect the most in the basketball media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie odniesc do obrony iguodali oraz greena  (skupie sie na po - ogladalem wiekszosc meczow gsw , wiec mam jakies tam swoje obserwacje )

 

imo porownywanie statystyczne obu wymienionych jest dosyc nie fair.

 

green broni jakichs matiejunasow, ibakow, loveowi jeffersonow, nigdy nie broni starplayerow

 

draymond wlasciwie wogole nie bronil ani russa ani duranta , jamesa , irvinga , nawet po switchach zdazalo  mu sie to b.rzadko

 

odwrotnie iguodala  ktory jest zawsze oddelegowany do krycia najwiekszych rzeznikow.

 

sila rzeczy iggi bedzie mial gorsze cyfry. niz draymond bronicy jakich "no nameow"

 

w serii z okc green bronil ibake , dziwnym zbiegiem okolicznosci ibaka bardzo czesto byl wide open wynikalo to stad ze green pomagal w pomalowany kryl sergea na radar doslwonie , poprostu campowal pod dziura , czesto nawet nie  contestujac ibaki, 

chyba kazdy pamieta ile razy ibakabyl open na luku , tak nie postepuje elitarny obronca no chyba ze taki byl gameplan , pomaganie w pomalowanym i totalne wyjebanie na ibake

z cavsami broni lovea , jeffersona badz thompsona .  z kevinem radzi sobie bardzo dobrze

 

odniose sie do tezy ze green moglby robic to samo w obronie co iggi plus kilka innych rzeczy , to tez nie jest do konca prawda, , green wykorzystuje przewage szybkosci nad wiekszoscia pfow  (motiejunas, ibaka, love ) dzieki temu jest w stanie zageszczac pomalowane (imo taki  jest defensywny gameplan- odpuszczanie wolniejszych pfow-pomoc w pomalowanym i ewntualny powrot do swojego mniej mobilnego oponenta :)

 

mysle ze duzo osob jest bardzo pozytywnie zaskoczonych dobra gra jeffersona . Zagadka ; kto broni najczesciej jeffersona???

tak , robi to draymond , przeciwko jeffersonowi nie ma przewagi szybkosci imo jest za wolny i radzi sobie dosyc srednio , ile razy mu juz jefferson uciekal za plecy?? w preciwnienstwie do ibaki czy lovea jefferson jest zdecydownie bardziej mobilny i nie stoi w miejscu jak ww. podczas runu na poczatku g3 , jefferson mial 4? akcje gdzie wykorzystal szybkosc , zdobyl wtedy min 5 punktow

 mozemy sobie tylko wyobrazic co by bylo gdyby draymond musial bronic na pelny etat (tak jak iggi) duranta czy lebrona.

 

green generalnie broni jakiegos wolniejszego ciecia (motiejunas, ibaka, love )odpuszcza lekko ciecia aby zagescic pomalowane , poczym jesli zdazy (z ibaka srednio z lovem lepiej to wychodzi )wraca bronic swojego cieciai i tak all day long , czy iggi nie mogl by robic tego samego??? 

 green ze wzgledu na gabaryty (srodek ciezkosci)lepiej broni postup oraz  lepiej boxoutuje niz iguodala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I'll put this here for who hasn't listened to the latest Lowe Post with JVG and Zach Lowe. In response to can Draymond win Finals MVP question from Lowe, JVG said this.

 

JVG: Listen Lebron James was the MVP last year in the Finals, he's the MVP this year in the Finals and I can't even fathom, and I don't know if you voted last year...

Lowe: I did. (Both voted for Bron) FYI

JVG: I can not even fathom how anyone voted any differently, it's obvious by the numbers, the numbers are so compelling that you have to go against the numbers, you have to say the numbers are lying and then when you go with the eye test you see the same thing. So if I were to say to you in a playoff series that a guy lead the series in well 2nd in points, shot nearly 50%, lead the series in rebounds, blocks, steals, assists but he's not the MVP you'd say are you kidding me let's go look at the tape. And if you see the tape it's OBVIOUS. But were going to do the unobvious and vote somebody else. And so there is nobody else in contention. There wasn't last year, there isn't this year, it's obvious who the best player is, the most valuable player and were going to go against that just because his team loses.

 

After Lowe rants about Draymond should be disqualified from Finals MVP consideration due to suspension.

 

JVG: How can anybody. Tell me a rationale for voting for anyone then Lebron James. Unless you are saying the award is only for the winning team's MVP (which goes on to say last year it was Curry for the Warriors).

 

2 people's opinions I respect the most in the basketball media.

 

po takim no show jakie robil przed meczem 5 finalow Lebron ma miec MVP? to juz predzej kyrie zasluzyl, chyba ze Lebron dalej bedzie gral jak w game 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.