Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, cieszy mnie ta szczera radość Carapaza mocno. Sam dwa razy musiał obejść się smakiem na ostatnich etapach, a dziś cieszył go sukces Kwiato jakby sam wygrał. Oczywiście, bez Michała ciężej byłoby mu o koszulkę górala, której będzie bronił na Belles Filles w sobotę, ale super zachowanie na mecie i ogólnie w końcówce, gdzie uczciwie pracowali. Bardzo bym chciał, żeby dowiózł koszulę w grochy do końca. Świetne popołudnie. 

4bX7hYB.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden temat mnie ciekawi co myslicie...

Kwiatkowski to gwiazda czy supergwiazda swiatowego kolarstwa?

star or all star?

bo to ani jamal murray ani lebron james chyba najbardziej cos pomiedzy w tym swiecie.

chodzi mi o caloksztalt, o WC ktore ma, o te wszystkie klasyki w ktorych jezdzi jak mistrz od lat, wszystkie nie Grand Toury gdzie konczyl nie raz wysoko generalke, no i cala jego historie w TDF ,czyli jednego z najlepszych pomocnikow ever.

Jak go ogladam to mam wrazenie ze on ma tak ogromny szacunek w kazdym peletonie w ktorym jedzie ze chyba tylko sagan, valverde i roglic maja obecnie wiekszy.

Prawdziwy kolarski mistrz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marzec napisał:

jeden temat mnie ciekawi co myslicie...

Kwiatkowski to gwiazda czy supergwiazda swiatowego kolarstwa?

star or all star?

bo to ani jamal murray ani lebron james chyba najbardziej cos pomiedzy w tym swiecie.

chodzi mi o caloksztalt, o WC ktore ma, o te wszystkie klasyki w ktorych jezdzi jak mistrz od lat, wszystkie nie Grand Toury gdzie konczyl nie raz wysoko generalke, no i cala jego historie w TDF ,czyli jednego z najlepszych pomocnikow ever.

Jak go ogladam to mam wrazenie ze on ma tak ogromny szacunek w kazdym peletonie w ktorym jedzie ze chyba tylko sagan, valverde i roglic maja obecnie wiekszy.

Prawdziwy kolarski mistrz.

 

 

Jedziesz mocno...

Generalnie sytuacja z Kwiato jest dziwna. Kilka lat temu powiedziałbym, że jest gwiazdą peletonu - ale wtedy naprawdę dobrze jeździł klasyki i nie był w Sky. Od czasu przejścia do Sky jego akcje - moim zdaniem - poleciały w dół. Zespół nigdy nie był tak naprawdę nastawiony na klasyki tylko na wielkie Toury a nawet bym powiedział, że na TDF. Kwiatkowski stał się więc pomocnikiem. Dobrym ale czy najlepszym ? Powiedziałbym, że nie bardzo. Dwa poprzednie TDF - mimo, że dla ekipy wygrane - dla Kwiatkowskiego jako pomocnika raczej takie cudowne nie były. 

Głównym problemem jest to, że On nie jest góralem. TO jest facet, który powinien skupić się na klasykach i wyścigach gdzie gór jest mało i są krótkie. 

Dlatego mi ciężko jest jednoznacznie ocenić Michała. Bardzo go lubię ale mam mnóstwo znaków zapytania co do tego czy dobrze wybrał drogę kariery.  Tym bardziej gdy patrzę na Juliana, który jak dla mnie ma identyczną charakterystykę jak Kwiatkowski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to Kwiatkowski jest dla mnie nr 3-4 w historii polskiego kolarstwa .

Kwiatkowski zasadniczo miał wiele by osiągnąć większe sukcesy gdzieś ta jego kariera skręciła na manowce ale wygranie etapu w TdF ma swoje znaczenie. Pamiętam ile lat wspominało się wygraną Jaskuły. Drużyna Ineos postanowiła podziękować Kwiatkowskiemu za wiele lat współpracy i w nagrodę nakazała Carapazowi zająć drugie miejsce.

Wbrew pozorom ten Bernal miał wielkie wsparcie bo Carapaz uwolniony pokazał na górskich etapach wielką siłę . No ale Bernal jednak bez formy .. Byłbym zdziwiony gdyby ktoś dziś na czasówce zabrał koszulkę lidera Roglicowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ely3 napisał:

Drużyna Ineos postanowiła podziękować Kwiatkowskiemu za wiele lat współpracy i w nagrodę nakazała Carapazowi zająć drugie miejsce

🤣

Carapaz jechał po koszulkę górala, to była jego nagroda, Kwiato po ewentualny etap. Udały się oba cele, a że Carapaz utrzymał się do końca, to przy okazji. Jeśli doszłoby do walki o zwycięstwo między nimi, to Michał powinien z łatwością porobić kumpla na finiszu, a nawet odjechać mu wcześniej. 

24 minuty temu, ely3 napisał:

Wbrew pozorom ten Bernal miał wielkie wsparcie bo Carapaz uwolniony pokazał na górskich etapach wielką siłę

Teraz fajnie oceniać, co? Carapaz był drugim liderem Ineos, ale szybko odpadł na jednym etapie (górskim, no popatrz...) i przeszedł do roli pomocnika. Noga mu zaczęła podawać dopiero w drugiej połowie wyścigu, zdarza się, zgrało się akurat z odpadnięciem Bernala. Wcześniej wcale na niego nie pracował, tylko kilka razy sam walczył o przetrwanie. Gdyby od początku był w obecnej formie, to pewnie byłby teraz w top 10 i nie myślał o koszulce w grochy (a Michał by nie dostał szansy przedwczoraj). 

37 minut temu, ely3 napisał:

Zasadniczo to Kwiatkowski jest dla mnie nr 3-4 w historii polskiego kolarstwa .

Darek Baranowski mówi, że Michał jest debeściak i GOAT naszego kolarstwa, ja tam mu wierzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matek napisał:

Darek Baranowski mówi, że Michał jest debeściak i GOAT naszego kolarstwa, ja tam mu wierzę

Dla mnie Lech Piasecki czy jednak Szurkowski są wyżej. Oczywiście były inne czasy no ale Piasecki ma w swoim domu nawet żółte koszulki TdF czy nawet dwa tytuły IMŚ

@ Matek

Jakoś tak mi się wydawało ,że Ineos podzielił swoje siły i nie są tak mocni jak w poprzednich latach i jako całość byli słabsi ale ten TOP 3 mieli dość mocny tylko ,że Bernal zawiódł. Tak jak i Valverde który miał być mocniejszy a w sumie Mas go przeskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Tadej! ❤️ my man od dziś. 

Cieszę się mocno, bo Roglic powinien być zdyskwalifikowany już za samo to, jak siedzi na rowerze, no nie mogę typa oglądać. 

Cichy bohater Porte, w końcu się dorobił tego podium. 

Ale emocje jak młody odjeżdżał kilometr po kilometrze :)

19 minut temu, Lucas napisał:

Sceny radości w domu @matek?

Chociaż też się cieszę, piękna jazda Pogacara :)

Nawet moja żona powiedziała, że dobrze że młody zjadł i wysrał dziś Roglicia 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie to Jumbo kapitalny wyścig jechało jako cała drużyna, a nagle na czasówce tak po dupie dostali od Pogacara, piękno sportu no i cóż, następnym razem może Roglić będzie jednak trochę ofensywniejszy, bo o ile zespół mu świetnie pracował to sam Primoż do ataku się nie palił i zbyt pewny był tej małej przewagi nad rodakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.