Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

@ely3 dzięki za piekna relację! A co do neutralizacji to jednym slowem Lang dał ciała bo z duchem walki powinien był decyzję podjąć w czasie etapu, a nie po. Szkoda :(

BTW. Brawo Rafał, czy zajechal Kwiato drogę? Moom zdaniem nie. To podjazd był, prowadzacy zawsze ida swoja linią i trudno to porownywac do sprintów. Swoja droga bronil ktoś Kwiato wyjść na prowadzenie wcześniej? Głupio tylko by było, jakby wygrał Mohoric :)

 

Wprawdzie jeszcze będą podjazdy i walka o sekundy, ale przed czasowka faworytami wydaja sie Almeida i Kwiato oraz mlody Wilder. Bo reszta lepszych czasowcow to już sporo strat ma jak na tak krótką i w miarę plaske czasówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sebastian napisał(a):

Ale w naszych warunkach może to i lepiej. Oczyma duszy widzę rolnika kombajnem któremu się headera nie chciało odczepić. 

Wiesz. Policja nie otrzymała od organizatorów rozkładu jazdy z info o potencjalnym czasie prejazdu . Więc blokowali na wszelki wypadek sporo wcześniej. Mogli spokojnie puszczać osobówki przed peleton a blokować tylko jadące pod prąd. Policja blokowała nawet autobusy ekip kolarskich bo nie mieli wypisane kto jedzie i musiałem raz czy dwa im wyjaśniać ,że jesteśmy z ekipy kolarskiej i ci za nami muszą też dojechać do hotelu przed kolarzami.

A jeszcze z insiderskich informacji to

1 - Widać przepaść w finansach pomiędzy ekipami. Takie UAE ma wóż techniczny z kosmosu. A taka Groupama ma trochę większy kamper. Jedni mają wbudowanę pralnie w wóz techniczny a inni mają wstawione pralki w autobus wożący kolarzy..

2 - Coraz więcej ekip mówi o tym ,że Ineos jest zdesperowane i musza wykupić kogoś. Najwięcej jest plotek o Remco ale nie za sumę odstępnego.. Są jakieś rozmowy. Podobno mają też plan B i Roglić bo

3 - Jumbo co wiadomo się wycofało ze sponsoringu niby podpisali umowę ,że jak Visma nie znajdzie nowego sponsora to im dadzą kase na przyszły rok ale ich budżet jest spory i mogą szukać oszczędności by ktoś przejął umowe takiego Roglica

4 - Nikt nie wierzy w powrót Bernala. Fizjo z dwóch ekip mówiło ,że wygląda to obecnie źle. I choć wierzą ,że może za rok wróci mocniejszy to jednak nie ma szans by on jeszcze był kolarzem na TOP3 wielkiego Touru. Ineos ma duży budżet ale brak im gwiazd

Pamiętacie sytuacje z TdF gdzie Pogacar atakując nadział się na motor. otóż tam było podobno tak ,że kolarze zwolnili ,. Kamerzysta też ale policja nie a to oni torowali drogę. Było tak ,że ludzie zrobili korytarz przed policją a potem zajęli całą szerokośc drogi i jak Tadej zrobił atak to przed motorem była ściana ludzi. On nie miał jak przyspieszyć dlatego potem w Wogezach zrobili sznurki by nie było powtórki.. Po etapie były też kary dla policjanta ( tzn już nie jechał potem w Tour) i motocyklisty bo nie dał znać policji by zwolniła.

@matek Pamiętasz jak na Paris MvdP prawie na zakręcie wleciał w żółtą zaporę . Pytalem się jego ojca o to i on mówi ,ze Matthieu ma w głowie rozkład tych bruków. Jak prowadził to już się tylko skupił na celu . Nie słyszał radia. I ten słupek ktoś przesunął . MdvP pamiętał ,że on jest dalej . wyjechał i zrobił balans ciałem ,że cudem to wyminął.

On teraz jest całkowicie skupiony na MŚ i nic do niego nie dociera. Dosłownie nic... Z Lombardii by pewnie zrezygnował ale w rodzinie stawiają ,ze pewnie będzie musiał pojechać choć na razie to nie wiedza jak w ogóle podejść do tego wyścigu by mieć szansę na wygraną. Ale na razie to bardziej uwagi ojca bo on to w ogóle nie myśli o niczym dalszym od 13 sierpnia

10 godzin temu, dannygd napisał(a):

A co do neutralizacji to jednym slowem Lang dał ciała

Tak dał ciała.

Tak w ogóle to widziałem też kilka niuansów siedząc w środku . Czego nie widać na transmisji. Jak staliśmy z boku to kolarze z ekipy widząc nas wóz po prostu machali do nas,. Albo pokazywali gestami ,że zostali z tyłu bo mieli przerwę techniczną typu WC albo rozmowa z wozem a nie bo mieli defekt lub kraksę

Widziałem wieczorem jak po pierwszym etapie DSM wzywał karetkę ale przyjechało ratownictwo medyczne z naklejkami TdF.  i po oględzinach podjęto decyzje ,że wycofują kolarza... Wypadek karetki na drugim etapie to był dlatego  ,że wóż neutralny hamował ostro a karetkę po prostu się wbiła w niego ... Włosi bo co ciekawe w neutralnych wozach z rowerami jadą tylko Włosi pojechali dalej ale byli wkurzeni na Orlinku ale cięzko mi się było z nimi porozumieć

Bidony na trasie podają albo mechanicy albo masażyści. Co do zasady nie podaje się bidonów rywalom bo zawsze jest ryzyko ,że zabraknie dla swoich . Czasem tylko na górskich podjazdach ale tak jak się oburzają komentatorzy to jest bez sensu. Bo my na radio dostaliśmy info - macie podać 3 bidony. Tyle mieliśmy i jak byśmy dali je komuś innemu to mogłoby zabraknać dla naszych

W zapasie ja trzymałem dwa dodatkowe jakby jeszcze na końcu peletonu ktoś z naszych chciał ale nikogo nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał(a):

Wiesz. Policja nie otrzymała od organizatorów rozkładu jazdy z info o potencjalnym czasie prejazdu . Więc blokowali na wszelki wypadek sporo wcześniej. Mogli spokojnie puszczać osobówki przed peleton a blokować tylko jadące pod prąd. chał potem w Tour) @matek

Tam gdzie stałem droga była zamknięta godzinę wcześniej i to nawet dla aut, które tylko przecinały drogę a nie jechały ta samą drogą co zawodnicy. A przecież na stronie TDP są podane godziny przejazdu przez każde miasto.

Miałem jeszcze wczoraj zapytać, bo napisałeś że 3 dni jeździłeś z ekipą ( a były tylko 2 dni wyścigu). Jak to wyglądało dzień przed startem? 

@ely3

To o tym wypadku piszesz?

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Miałem jeszcze wczoraj zapytać, bo napisałeś że 3 dni jeździłeś z ekipą ( a były tylko 2 dni wyścigu). Jak to wyglądało dzień przed startem? 

Dzień przed startem to jest kocioł. Jest warsztat . Od razu trwa sprawdzanie wszystkich rowerów. Są narady całej ekipy. Ustawiana strategia przez szefa na ten wyścig. Bo na taki TdP nikt się nie szykuje wcześniej. To jest dopiero omawiane na miejscu jak są wszyscy razem, Ustalana jest rozpiska. Są ustalenia z masażystami i fizjo. Ja byłem na tylko na takiej części z samymi mechanikami bo jednak wiadomo nie  mogłem słuchać wszystkich ustaleń. Rozmowy doktora ekipy z każdym kolarzem

Warsztaty na noc sa podłączane do prądu bo  w środku musi być 21 stopni. Do tego są zamykane na elektromagnes i to taki ,ze bez kodu nie ma żadnej siły by otworzyć drzwi. I jeszcze na wszelki wypadek ustalają który autokar blokuje wyjazd z parkingu. Ogólnie tam były 3 ekipy w hotelu. Jayco ,  DSM i Alpecin Deceuninck.

Ogólnie pierwszy wieczór to jest sprawdzanie każdego detalu w rowerach.  W zdrowiu zawodnika. Potem to co wieczór czyli rozpiska dnia następnego. Omówienie trasy. Taktyki na etap. Itp

Wiec oprócz wewnętrznych ustaleń oni jeszcze mieli spotkanie pomiędzy zespołami i ustalali jak sie rozstawiają na parkingu. Kto pierwszy korzysta z prądu lub wody itp. Potem jest dużo luźnych rozmów bo niektórzy mechanicy się nie widzieli od Giro. Zazwyczaj na Tour jedzie wsparcie techniczne z Giro z tego co mi mówili

Wciąz panują zasady Covidowe czyli kolarze jedzą osobno. Reszta ekipy osobno. Do tego ci co mają dużo kontaktu z ludźmi w ogóle mają zakaz podawania dłoni kolarzom. Testy to rzadkość tylko na wielkich tourach i w Szwajcarii. Ale na przykład na Tour de France każdy widz w strefie startu musi mieć maseczkę ale już na mecie nie . Tam tylko obsługa medyczna i jury..

W ogóle podobno inaczej się trenuje do wielkich Tourów bo np już teraz są na zgrupowaniu wysokogórksim przed Vueltą . Tour to jest niestety dla wielu ekip wyścig drugiej kategorri i tam się jedzie z marszu i wszystko się ogarnia dokładnie w wieczór poprzedzający start bo dopiero wtedy zjeżdżają sie wszystkie wozy i autobusy

 

11 minut temu, fluber napisał(a):

Tam gdzie stałem droga była zamknięta godzinę wcześniej i to nawet dla aut, które tylko przecinały drogę a nie jechały ta samą drogą co zawodnicy

Dużo zależy od policji. W okolicach Lubina mieli cały czas podgląd na TVP Sport i jeszcze krótkofalówki i sobie przekazywali gdzie kolarze fizycznie dojechali. I długo puszczali auta ale tylko w kierunku zgodny z jazdą peletonu a blokowali wszystkich którzy chcieli jechać pod prąd. Ale potem to już było widzi misie. W Bolkowie zablokowali długo przez przejazdem i zablokowali nawet autokary ekip . Potem o dziwo puszczali ludzi ale tylko jadących w innych kierunkach. A potem na wąskich drogach wycięli znowu cały ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę zawiodła mnie czasówka. To, ze Rafał jest marnym specjalistą od jazdy na czas to wiemy, ale i tak pojechał słabo, a nawet bardzo słabo jak na tak krótką czasówke. Nie brałem pod uwagę, ze spadnie niżej 5 miejsca, co byłoby kolejnym dobrym wynikiem w roli pomagacza (14 TdF, 10 CD, 10 TdR itd.). Widać etap mu wystarczył do szczęścia.

Michał z kolei po wszystkim przyznaje, że dawno już nie jechał czasówek na max. i po prostu "liczył" że noga wytrzyma.... Musze przyznać, że na tym poziomie, w dobie parametryzacji wielu czynników, to trochę mało profesjonalne... jak na lidera ekipy.

Z innej beczki, Almeida zgodnie z planem, natomiast Mohoric czasówkę życia chyba pojechał, widać ma noge i parcie na wygraną i... cud będzie jak Almeida wygrałby lotną premię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na kogo stawiacie w tym "kryterium" dzisiaj?

Blisko 500 zakrętów na 10 okrążeniach.. oby nie lało bo te barierki to może być nie wesoło.

Ja stawiam na Mateuszka na Heldze :P ale Remco to może obronić ma mega mocno ekipe.

 

Edit: Kurła protest. Zbutować to, pewnie jakieś tęczowe gówna z depresjo.

 

Edytowane przez szogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2023 o 08:23, szogo napisał(a):

ale Remco to może obronić ma mega mocno ekipe

Nie chciałem nic pisać przed MŚ ale  sami Belgowie mówią ,że Remco gra tylko pod siebie. W ogóle nie pracuje z zespołem. I to było widać wczoraj.Nie miał dnia ale zamiast pomagać Voutowi to się pałętał po tyłach . Jechał zniechęcony. Machał rękoma. Wiadomo ,że to mówili mi Belgowie z innych niż Quick Step ekip więc biorę to z pewną dozą nieufności. Niemniej na Giro też miał swoje dziwne momenty. Pretensje do ekipy choć wywrócił się sam i to w strefie ochronnej.

Belgowie mieli mega zespół ale nikt nie próbował zamęczyć Pogacara czy Matthieu. MvdP kontrolował wyścig no i pomogło mu brak radia. Bo jak się wyłożył to pościg już jechał na pół gwizdka i już myśleli o srebrze. Jakby wiedzieli ,ze leżał i stracił sporo sekund to by go dopadli. A tak to on jechał na maxa . Oni się czaili i wygrał. To pokazuje jak bardziej nieprzewidywalne byłyby wyścigi gdyby nie było radia. Sam Vout tez puścił koło w kluczowym momencie. Więc jednak wygrał najlepszy tego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):

Belgowie mieli mega zespół ale nikt nie próbował zamęczyć Pogacara czy Matthieu.

Kurcze jak patrzyłem na MVdP to nie było opcji go zamęczyć... gość po klasykach cały swój wysiłek skupił na tej trasie, był jak robot. Owszem brak radia mu trochę pomógł, ale najbardziej śmieszył mnie WVA, który owszem na początku nie utrzymał koła, ale potem oglądał sie na Pogacara (który bądźmy szczerzy, nie jest w 100% formie) i Pedersena, żeby gonili... kiedy to on najlepiej zjeżdża. LOL

A Tadej po tej kontuzji, to i tak jest nieprawdopodobny z 2 etapami i 2 miejsce w TdF oraz 3 na MŚ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ogólnie słaby sezon Juliana, to WVA wydaje się być największym "pechowcem" z tych "wielkich" kolarzy w tym sezonie, bo poza wygraną w E3, to ma:

3 Milano SR, 2 Genk, 4 Flandria, 3 Roubaix, 3/3/2/5 na etapach TdS, 3/5/9/3/9/2/3 w TdF, 2 MŚ - dla 99% kolarzy to byłby super, znakomity sezon, ale ja myślę, że dla niego to musi być b.trudne jak non stop brakuje kropki nad "i"

Nawet Remco mając na uwadze problemy może być bardziej bardziej zadowolony z wyników, choć na pewno 25 miejsce w MŚ go nie cieszy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landa podpisał z Qucik-Step . Widać ,ze chyba te plotki o odejściu Remco do Ineosu to nadal tylko plotki . Inaczej te ruch nie ma sensu. 

Qucik-Step musi stworzyć lepsze wsparcie dla Remco bo tak słaba konkurencja jak rok temu na Vuelcie może się nie powtórzyć. A widać ,ze takie Jumbo. UAE czy nawet Ineos może wystawiać mega mocne ekipy na góry. 

Ineos odpuścił sobie Harta. JEdnak te plotki co słyszałem na Tour się potwierdziły. Lidl wszedł z duża kasą będa powoli pozyskiwac dobre nazwiska i będą chcieli mieć ekipę na etapówki.

A Ineos to ogólnie zagadka. Mają duży budżet ale nie mają kolarzy ani tak naprawdę nazwisk. Chyba ,że wciąz liczą na cud i powrót Bernala ale chyba nikt poza nimi w to nie wierzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogląda ktoś tą Vuelte? bo chyba to mecz do jednej bramki i kwestia kto z 3 Jumbo to wygra. Remco jest sam a reszta...  reszty nie ma. W Ineosie dwóch wyleciało, Thomas też już po kraksach a Mas to niestety wiadomo będzie jechał "swoje". Innych na generalke to chyba nie ma.

 

Edit: Piękna dzisiaj ta neutralizacja taka potrzebna :D

Edytowane przez szogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, szogo napisał(a):

Ogląda ktoś tą Vuelte? bo chyba to mecz do jednej bramki i kwestia kto z 3 Jumbo to wygra. Remco jest sam a reszta...  reszty nie ma. W Ineosie dwóch wyleciało, Thomas też już po kraksach a Mas to niestety wiadomo będzie jechał "swoje". Innych na generalke to chyba nie ma.

Ogladam bo to mój ulubiony wielki Tour. Tu nie ma nudnych etapów. Ciągle trudne górki

Remco to już trochę mnie wkurza tymi swoimi wiecznymi pretensjami ale on przede wszzystkim jest pasywny

Ani jednego ataku. Robi tylko tempo z którego mu i tak Roglic ucieka jak chce . Tak jak dziś Remco dyktuje tempo a Roglić go zerwał na 100 metrach na luzie

Jak nie walnie im 3 minut na czasówce we wtorek to jest po nim a Jumbo to jeszcze zrobi trójkę na podium.

Nawet przez chwilę się zastanawiałem czy nie grają na Kussa by ten w końcu miał swój wielki triumf ale on chyba jednak jest za słaby na te ścianki a tu jeszcze przed nimi kilka naprawde pokopanych podajzdów jak choćby Angliru

Mam wrażenie ,ze Remco na każdym podjeździe ok 13-15% nie daje rady. Jumbo go na razie rozgrywa jak dziecko. Ten na dodatek nie atakuje sam więc musi czekać co robi Roglić. Jonas pewnie na Tourmalet dołozy swoje. Widać ,że wszyscy reagują tylko na Roglića Jonasa a Kuss choć był drugi to był odpuszczany jak uciekał ale i tak poczekał na swoich liderów

Szkoda tej neutralizacji dzisiaj. Niepotrzebnie się tego błota wystrasyli.  Z drugiej strony nie ma co ryzykować

Dla mnie to tu się może zakończyć trójką Jumbo na pudle. Roglić właściwie się bawi z tym Remco. A Remco się frustruje choć tak naprawdę jak na razie nie zrobił nic

Ale ciekawi mnie UAE. Dziś Almeida poszedł  izrobił 7 sekund. Niby mają podobną sytuację do Jumbo bo 3 w TOP10. Soler drugi. Ayuso z Almeida nie odstają jakoś na podjazdach . Ale poza dzisiejszym dniem brakuje im ikry by atakować. Brak trochę jak na razie koncepcji na ten Tour/ A Remco no cóż to nie jest zespołowoy kolarz więc i chyba drużyna nie za bardzo jedzie na niego w tym roku. Słabo ten QuickStep wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

jest pasywny

Ani jednego ataku

 

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

nie atakuje sam

 

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

na razie nie zrobił nic

 

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):

Robi tylko tempo z którego mu i tak Roglic ucieka jak chce

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Remco dyktuje tempo

https://cyclinguptodate.com/cycling/we-were-planning-to-attack-on-the-last-climb-but-remco-was-super-strong-jonas-vingegaard

https://www.cyclingnews.com/news/remco-evenepoel-blames-lack-of-radio-comms-for-sprint-defeat-in-vuelta-a-espana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.