Skocz do zawartości

[East 1st Round] Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons


Mirwir

Cavs - Pistons  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do II rundy awansuje

    • Cavs w 4
    • Cavs w 5
    • Cavs w 6
    • Cavs w 7
    • Pistons w 4
      0
    • Pistons w 5
      0
    • Pistons w 6
    • Pistons w 7


Rekomendowane odpowiedzi

W przeszłości pięć razy doszło do sytuacji, że drużyna z 8 miejsca wyeliminowała 1 seed.

 

1994 - Denver - Sonics 3-2

 

1999 - Knicks - Heats 3-2

 

2007 - Warriors - Mavs 4-2

 

2011 - Grizzlies - Spurs 4-2

 

2012 - Sixers - Bulls 4-2

 

Czy w tym roku dopiszemy jeszcze jedną parę?

 

LBJ i spółka ma konkretną misję do wykonania. Awansować do finału, by tego dokonać trzeba wygrać 12 spotkań. Pierwszą przeszkodą jest zespół z Detroit. W RS Tłoki wygrały 3 z 4 spotkań, ale to było w RS, a PO to PO i to zupełnie inna historia.

 

Sezon Cavs to górki i dołki zadyszki, zwolnienie trenera Blatta, zatrudnienie trenera "wieszaka" który wyznaje zasadę Mistrza Zen, że zawodnicy sami mają rozwiązywać problemy na boisku. Powrót Irvinga po kontuzji nie wybranie go do ASG, co wpłynęło na jego późniejszą grę. Sporo medialnego dramatu (obrona Kevina Love i potencjalny transfer) i gównoburzy, ale koniec końców 1 miejsce w konferencji i wynik 57 zwycięstw (4 więcej niż rok temu). I to ciągle faworyt do awansu do finału.

 

Sezon Tłoków to też górki i dołki, zespół z Motor City potrafił praktycznie rywalizować z każdym, ale też potrafił przegrywać z każdym. Istna sinusoida. Tłoki mają ciekawy zespół, ale mają też centra, który nie potrafi rzucać FT, co w przypadku spotkań na styku może mieć duże znaczenie, a Pistons bez Andre to inny zespół.

 

Zdrowie Shumpert ma być gotowy na 1 spotkanie, a Mo Williams ma wrócić na 2 spotkanie. W Detroit Jackson ma być gotowy na 1 spotkanie, czyli zasadniczą wszyscy zdrowi.

 

Mój typ 4-0 lub 4-1 dla Cavs inny wynik jest możliwy tylko w przypadku gdyby LBJ miał kontuzje, która go wykluczy z serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem, ale nie jestem głupi. Ta seria wygląda jak SAS-MEM, bez kontuzji tu się nie ma prawa nic wydarzyć.

 

Irving vs. Jackson.  Na upartego można dać remis, przy jakichś hero meczach Reggiego. Ale żeby zespół miał powalczyć to tryb point musiałby zmienić na pass a na to się nie zanosi.

 

Smith vs. Kaldwell-Pope. Kompletnie inny typ SG, w dodatku raczej nie będą się kryć nawzajem. KCP rzucą na Kyriego, tak mi się wydaje. Jeden i drugi może być X-Factorem, z tym, że J.R. potrafi odpalić te 7-8 trójek i nikogo to nie zdziwi.

 

James vs. Morris. Co tu dużo gadać, to będzie bolało, Marcus.

 

Love vs. Harris. Mam nadzieję na słabą serię Kevina, ale typ jest zdeterminowany, żeby pokazać swoja wartość. Tobiasz miło mnie zaskakuje, odpala czasem nawet skuteczna obronę, na w przyszłym sezonie to będzie klucz do sukcesu Pistons.

 

Thompson vs. Drummond. Równie dobrze można napisać Mozgov vs. Baynes. Bardzo obawiam się tego żenującego dla obu stron hackowania a jeśli to nastąpi to nic ciekawego z tego nie wyniknie. Może jakieś monster liczby Dre w jednym meczu? Niech chłopak poczuje w końcu odpowiedzialność za wyniki zespołu.

 

Shumpert, Williams, Delly, Frye, Mozgov vs. Blake, Johnson, Bullock, Tollivier, Baynes. Tłocza ławka była jedną z najgorszych w lidze, tu nie mamy co szukać niespodzianki.

 

Lue vs. SVG. Przynajmniej w tym punkcie Stan zjada Luja i zagryza go Jamesem Poseyem. Może coś wymyśli?

 

No nijak nie chce wyjść coś więcej jak 4-1. Ale samo oglądanie Pistons na tym etapie sezonu to przyjemna niespodzianka. Niech się dzieje co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smith vs. Kaldwell-Pope. Kompletnie inny typ SG, w dodatku raczej nie będą się kryć nawzajem. KCP rzucą na Kyriego, tak mi się wydaje. Jeden i drugi może być X-Factorem, z tym, że J.R. potrafi odpalić te 7-8 trójek i nikogo to nie zdziwi.

 

na ten mecz JR z 7-8 trojek to czekamy od zeszlych Finals ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo obawiam się tego żenującego dla obu stron hackowania

Jesli wynik bedzie korzystny to watpie zeby Cavs się w to bawili, hakuja dopiero jak przegrywają w 4 kwarcie, tak to za często tego nie robią w porównaniu ze Spurs na przykład..

także mam nadzieje że nie będzie nic takiego, wątpie żeby zabijali widowisko hakowaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff realnie to 1:4, ale jak uda się ograniczyć, bo przecież nie zatrzymać LBJ to może 2:4 dla Cavs.

 

co do kwestii personalnych to trochę uzupełnię Zaphoda

 

Kyrie - Reggie - to zależy czy będzie to Irving post ASG, a Reggie tak jak na tym skrócie to bliko remisu

 

JR.Smith - KCP - na początek to będzie para, jak Reggie spuchnie atakując, to KCP przejdzie na Irvinga, - tu równowaga - choć to gracze o nieco innej charakterystyce

 

LBJ - Morris/SJ - wiadomo - będzie walka o ograniczenie rzutów, podań zbiórek LBJ, ale i tak w d…., poza tym SJ to tylko obrona, Morris - mnie się naprawdę podoba jego gra od marca, atak (duży plus), obrona (próbuje, walczy - czyni to lepiej niż Tobiasz)

 

Love - Harris - w tym sezonie KL dymał nas w trzech meczach, niestety Harris  mimo wszytkich zalet w ataku trójki, wjazdy, obrońcą jest przecietnym/dobrym - znów przewaga Cavs - pytanie czy KL będzie w formie, jak nie to blisko równowagi

 

no i Mozgov/Thompson vs. Dre/Baynes - celowo piszę pary, bo jak będzie hack a Dre, do duże minuty dla Baynesa a i wtedy Mozgov może więcej - tu jak Dre odnajdzie formę z początku sezonu mamy przewagę, 

 

ławka - to może być duża przewaga Cavs

 

a treneiro wiadomo SVG

 

ważne dla Pistons - aby wygrali 1-2 mecze: trójki, zbiórki, obrona oraz dzielenie się piłką - te warunki muszą być spełnione dla 5-6 gier Tłoków w PO - i na tyle avatrek zmieniłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki zaskoczą Cavs i Cleveland zakończą swoją przygodę.... Racjonalne przesłanki ku temu są bo mam wrażenie że Cleveland nie za bardzo radzi sobie z silnymi podkoszowymi takimi jak Drummond... Wbrew pozorom tu może być ciekawie ( choć nie wierzę że Tłoki mogą wygrać serię ale 4-2 a nawet 4-3 jest realne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS 3-1, pomijając mecz rezerwowych 2-1 dla Pistons. Jedna wygrana była wtedy, gdy Cavs grali bez Irvinga, który nam nie leży. Druga wygrana wtedy, gdy LBJ zaliczył jedno z najsłabszych spotkań w karierze i zdobył 12 pkt w 18 rzutów w prawie 38 minut.

-Wiadomo, że James zdominuje Morrisa, Harrisa czy kogo tam będzie miał przed sobą

-Drummond przez taktykę hack a ... może być zupełnie bezużyteczny, jednak na środku będzie duża przewaga Pistons
-Reggie i KCP muszą zdominować Irvinga aby Pistons mieli szanse na wygranie czegokolwiek, a do tej pory było niestety zupełnie na odwrót. W 2 spotkaniach przeciwko Pistons Irving zdobył 28 i 30 pkt, na 11-19 i 11-21 z gry,
-kogo my tam z ławki puścimy? w tych 3 meczach w RS w sumie Baynes rzucił 6pkt, Dinwiddie 3, a Tolliver 8 pkt. Lepiej vs Cavs grał SJ, który jest bez formy ostatnio i na PO się średnio nadaje. Ta ławka to kompletne zero, niestety

IMHO 4-0 dla Cavs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.