Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

Kidd juz nie chce grac w Nets, Kidd juz nic nie osiagnie w Nets a jego czas tam sie skonczyl. Po drugie - Nets nie chca mu dac extension i beda woleli oddac go za cokolwiek niz stracic za darmo, po trzecie - nawet gdyby nie to nieszczesne extension to z ich pktu widzenia oddanie 35-letniego gracza ktory juz byc moze w przyszlym roku odwealilby im wiekszy numer za utalentowanego i bardzo wszechstronnego 26-latka nie jest dla Nets glupim wyjsciem

ad.1) bez przesady, Kidd nie pojawil sie na jednym meczu, nic otwarcie o transferze nie mowi, on i jego agent zaprzeczaja ale Ty juz wiesz ze on bankowo nie chce grac w NJ ;) Gdyby WOGOLE nie chcial grac w Nets, to nawet nie byloby rozmowy o extension.

ad.2) chca mu dac, ale nie az tyle. Watpie zeby jakakolwiek druzyna byla sklonna spelnic jego warunki

 

Co do Kidd'a w Lakers - sam nie wiem. Rzutu nie ma (a to raczej wymagana rzecz w graniu u Jaxa w trojkatach jesli chodzi o PG), obrone to tez juz nie to samo co kilka lat temu. Dalej nadrabia inteligencja i cwaniactwem, ale coraz czesciej daje sie jechac 1on1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Van ale nawet jesliby w PO bylo tak jak mowisz to jest taki maly niuansik o ktorym zapominasz :) Sezon regularny trwa o wiele dluzej niz PO i jest o tyle wazny ze wyrabiasz sobie w nim pozycje, zeby np. juz w kwietniu nie grac przeciwko Suns bez przewagi wlasnego parkietu ;-)

 

kore zobacz na Wade'a od czas powrotu do gry raz gra bardzo dobrze, a raz jak patałach, Lamar też miał operację ramienia, przez 6 miechów nie grał, stracił obóz, pierwszy miesiąc dochodził do formy, zmienili mu rolę gra mniej z piłą. Ja rozumiem, że gdyby pojawiła się okazji pozyskania wsparcia pod kosz kosztem Lamara musielibyśmy na to pójść, ale nie za rozgrywającego w wieku Kidda. Jak na potrzeby trójkątów jesteśmy na rozegraniu bardzo dobrze obsadzeni, tu istotny jest rzut, którego Kidd nie ma, a tak mamy Fishera z Farmarem dających nam razem co mecz 20/6 i rzucających z 50% skutecznością. Kidd by nas wzmocnił niewątpliwie na rozegraniu, ale osłabienie frontcourtu nie jest tego warte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze pierwsza reakcja powinno byc wysmianie takiego rozumowania ;-) Odpowiem Ci moze na poczatek pytaniem na pytanie - czy Baron Davis jest warty Speedy'ego Claxtona? Czy Vince Carter byl warty Erica Williamsa?

Nie porównuj tradeów graczy z których do końca nie było wiadomo co wyrośnie do wymiany za pana z wolna dążącego pod 30 za faceta, który ją już dawno przekroczył. Sprawa z Carterem miała się inaczej, nie wiem czy pamiętasz ilu graczy poszło zamiast niego :)

 

Po pierwsze - Kidd juz nie chce grac w Nets

Nic o tym nie słyszałem :) Zdaje się że to nie są słowa Kidd'a :)

 

bardzo wszechstronnego 26-latka nie jest dla Nets glupim wyjsciem :)

W poprzednim poście mówiłeś o nim coś innego :)

 

Co do Twoich nadziei

Nie mam żadnych nadziei :) Gdybyś czytał ze zrozumieniem tamtego posta, to dobrze byś wiedział że nasza ewentualna "propozycja" dla Nets była tam opisana z dużą dozą ironi :)

 

Bo zachowujesz sie tweraz jakby rzeczywistosc to byla NBA Live. A byc mzoe po prostu za dlugo w to grasz i wydaje Ci sie ze kazda wymiana to jest "overall rating" za "overall rating"

 

Może się mylę, ale chyba by się nawet wtedy nie zgadzało :>

 

bo dla mnie to co napisałeś to jakiś kiepski żart. Lamar ma w tej lidze większą wartość niż Gooden czy Varejao wbrew temu co może Ci się wydawać, Lamar wypada niewiele gorzej od Goodena teraz kiedy dochodził do formy po operacji

A gdzie ja napisałem, że pojedynczo są oni od niego bardziej wartościowi? Może jakoś mnie zacytujesz, bo nie przypominam sobie abym w jakimkolwiek miejscu wogóle o tym wspomniał.

 

Lakers mają wygasający kontrakt Kwame, który mogliby za Collinsa dorzucić i gdyby Lakers chcieli to mogliby Nets zaoferować zdecydowanie więcej niż Cavs, a piszesz, że to co Cavs mogliby zaoferować wygląda jak propozycja doskonała w porównaniu do Lakers Shocked

I znowu pudło Van :) Nie powiedziałem, że Lakers mają mniej do zaoferowania, tylko że propozycja kore'a wygląda słabo przy tej której napisałem (nie mam żadnych złudzeń, że jest dla Nets korzystna).

Chodziło mianowicie o coś takiego (rozrysuję, żeby nie było niejasności ;) )

 

propozycja kore'a (lamar <-> Kidd, roleplayer) < moja "propozycja" (Gooden/AV, gibson, newble, picki <-> Kidd)

 

Teraz jasne o co chodziło? Więc proszę cię bardzo, czytaj dokładniej moje wypowiedzi, żeby nie było późnie że zarzucasz mi coś czego nie napisałem ;)

 

No chyba że nadal uważasz, że sam Odom jest wart Kidda + innego gracza, a tym samym więcej znaczy, niż 2 dobrych (ale słabszych od niego) graczy, schodzący kontrakt i możliwość wyboru w drafcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucasso napisałem tak bo myślałem, że jasne jest, że nie może być mowy o wymianie samego Lamara za Kidda chociażby dlatego, że salary się nie zgadza i musieliby Lakers dorzucić jeszcze przynajmniej Farmara i Vujacica, czy właśnie Kwame biorąc Collinsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Lucasso ile Ty masz lat... :P

 

Nie porównuj tradeów graczy z których do końca nie było wiadomo co wyrośnie do wymiany za pana z wolna dążącego pod 30 za faceta, który ją już dawno przekroczył. Sprawa z Carterem miała się inaczej, nie wiem czy pamiętasz ilu graczy poszło zamiast niego

A czego mam nie porownywac? Przeciez wszystko co tutaj powiedziales dziala na korzysc tego trade'u z Odomem. Nie wiadomo co wyrosnie? Masz na mysli ze oddanie Davisa i Cartera bylo dla ich druzyn oplacalne bo Claxton i Williams to byly prospecty? :twisted: Niezle, nie chcialbym zoabczyc jak budujesz druzyne ;-)

 

Co do Cartera to rzeczywiscie, poszedl tez Zo, ktory ani razu nie wybiegl na parkiet w koszulce Raptors i zapchal im tylko salary. Tez mi wzmocnienie 8)

 

Nic o tym nie słyszałem Smile Zdaje się że to nie są słowa Kidd'a

Oj nie bawmy sie w takie szczegoly. temat sie tołkuje juz drugi rok i po prostu nie chce im jak na razie robic burdelu. Ale chyba nikt nie jest idiotą, zeby mu ktos wmawial ze "czarne jest czarne a biale jest biale" jak mawial nasz premier ;-) Czyli innymi slowy: nikt nie uwierzy ze Kidd nie chce wymiany tylko dlatego ze nic o tym nie mowi. Pamietasz np. sytuacje sprzed roku gdy JO nic nie mowil o swoim tradzie a kazdy wiedzial ze tego chce? Dopiero jak Jackson odszedl z Indy to wypaplał co o Pacers mysli O'Neal, a on sam odezwal sie w wakacje. Analogiczna sytuacja jest z Kiddem.

 

W poprzednim poście mówiłeś o nim coś innego

To ze Odom ma mozliwosci i warunki to gry jest faktem niezaprzeczalnym. To kiedy i jak je wykrozystuje to inna sprawa.

 

Nie mam żadnych nadziei Smile Gdybyś czytał ze zrozumieniem tamtego posta, to dobrze byś wiedział że nasza ewentualna "propozycja" dla Nets była tam opisana z dużą dozą ironi

Sorry ale jak wy mnie wszyscy wkurzacie z tym tekstem "czytania ze zrozumieniem" to glowa mala... Co chwile ktos sie czepi tego debilnego "argumentu" ze ktos nie umie czytac ze zrozumieniem i szasta nim na prawo i lewo... rozumiem ze gdyby to jeszcze mialo odzwierciedlenie w rzeczywistosci... a tu... patrz, Twoj poprzedni post:

 

Mam nadzieje ze tego wszystkiego nie pisales na powaznie, bo nawet marzenie o czyms takim powinno byc surowo zabronione

Ja odpisałem:

 

Co do Twoich nadziei - to ja mam nadzieje ze zdejmiesz te klapki z jednostronnego patrzenia na ten trade i wezmiesz pod uwage okolicznosci ktore towarzysza przede wszystkim Nets

Naprawde, prosze pomysl zanim znowu cos komus zarzucisz, przeanalizuj, poczytaj, a wszystko bedzie OK. Chodzilo o ten fragment, mysllaem ze zlapiesz :> I kto tu ma problem czytania ze zrozumieniem? ;-)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Lucasso ile Ty masz lat... :P

 

Za miesiąc kończę 18 :) Możesz już złożyc mi życzenia ;)

 

 

A czego mam nie porownywac? Przeciez wszystko co tutaj powiedziales dziala na korzysc tego trade'u z Odomem. Nie wiadomo co wyrosnie? Masz na mysli ze oddanie Davisa i Cartera bylo dla ich druzyn oplacalne bo Claxton i Williams to byly prospecty? :twisted: Niezle, nie chcialbym zoabczyc jak budujesz druzyne ;-)

 

Tamto zdanie odnosiło się do wymiany Davis->Claxton ;)

Planuję trochę inną karierę, więc pewnie nie zobaczysz ;)

 

Oj nie bawmy sie w takie szczegoly. temat sie tołkuje juz drugi rok i po prostu nie chce im jak na razie robic burdelu. Ale chyba nikt nie jest idiotą, zeby mu ktos wmawial ze "czarne jest czarne a biale jest biale" jak mawial nasz premier ;-) Czyli innymi slowy: nikt nie uwierzy ze Kidd nie chce wymiany tylko dlatego ze nic o tym nie mowi. Pamietasz np. sytuacje sprzed roku gdy JO nic nie mowil o swoim tradzie a kazdy wiedzial ze tego chce? Dopiero jak Jackson odszedl z Indy to wypaplał co o Pacers mysli O'Neal, a on sam odezwal sie w wakacje. Analogiczna sytuacja jest z Kiddem.

 

I co na tym zyskał? :)

 

W poprzednim poście mówiłeś o nim coś innego

 

To ze Odom ma mozliwosci i warunki to gry jest faktem niezaprzeczalnym. To kiedy i jak je wykrozystuje to inna sprawa.

 

To tylko działa na korzyść mojej tezy, że tamta twoja propozycja była szczytem nonsensu :)

 

Nie mam żadnych nadziei Smile Gdybyś czytał ze zrozumieniem tamtego posta, to dobrze byś wiedział że nasza ewentualna "propozycja" dla Nets była tam opisana z dużą dozą ironi

 

Sorry ale jak wy mnie wszyscy wkurzacie z tym tekstem "czytania ze zrozumieniem" to glowa mala... Co chwile ktos sie czepi tego debilnego "argumentu" ze ktos nie umie czytac ze zrozumieniem i szasta nim na prawo i lewo... rozumiem ze gdyby to jeszcze mialo odzwierciedlenie w rzeczywistosci... a tu... patrz, Twoj poprzedni post:

 

Mam nadzieje ze tego wszystkiego nie pisales na powaznie, bo nawet marzenie o czyms takim powinno byc surowo zabronione

 

Ja odpisałem:

 

Co do Twoich nadziei - to ja mam nadzieje ze zdejmiesz te klapki z jednostronnego patrzenia na ten trade i wezmiesz pod uwage okolicznosci ktore towarzysza przede wszystkim Nets

 

Naprawde, prosze pomysl zanim znowu cos komus zarzucisz, przeanalizuj, poczytaj, a wszystko bedzie OK. Chodzilo o ten fragment, mysllaem ze zlapiesz :> I kto tu ma problem czytania ze zrozumieniem? ;-)[/quote:o3d8aa92]

 

Nie złapałem przyznaje sie :) Byłem przekonany, że chodzi o wcześniejszy fragment, powiedz mi tylko na jakiej podstawie (gdzie zasugerowałeś), że tekst z nadziejami odnosi się akurat do tamtych słów? Było kilka opcji do wyboru jak choćby "nadzieja" na trade Kidd'a co Cavaliers ;)

A problemów czytania ze zrozumieniem nie mam, poprostu błędnie zinterpretowałem to co napisałeś i odniosłem to do innego fragmentu ;)

 

No ale ok, fajnie i wesoło jest, posty nabijamy, możemy się trochę posprzeczać, ale dalej uważasz propozycję

Odom <-> Kidd + ktoś tam

za realną? :) Bo to jest akurat sedno sprawy, a nie to jakie kto ma nadzieje, albo czy czyta ze zrozumieniem czy też nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik Rose sie poplakal ze nie gra (po co, patrzac na jego jumperki), poszedl do Thomas ze chce zostac na inactive list i chce trejdu. Knicksi chcieli go wytrejdowac za Variata gdy ten mial jeszcze focha na Cavs ale chyba NYK zostali wyszydzeni przez GM Cavs:) Swoja droga sie zastanawiam czy IT jest skonczonym kretynem czy tylko idiota? Po cholere mu kolejny F, walczak, hustler na ta sama pozycje na ktorej gra Lee i Randolph a i Balkman to ten sam typ gracza, ze o Jeffriesie kolejnym mega "mid levelu" grajku sciagnietym przez IT nie wspomne? Czy on nigdy nie skuma ze nie w kupie sila w zawodowej koszykowce? Dobrze miec 5 SG i 8 PF a zadnego lidera czy pg, czy sf itd.

Ciekawe kto wezmie Malika z dwuletnim mega przeplaconym kontraktem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe stopper zostaje wywalony z Clippers, dziwne - poprzedni sezon mial dośc obiecujacy a w LA jakoś sie odnaleść nie umiał :roll:

 

The Clippers waived forward Ruben Patterson on Thursday, in a move aimed at creating roster flexibility. Patterson was the only Clipper without a guaranteed contract, and his would have become guaranteed (for one year) on Saturday.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite, jak co jakiś czas jakiś znany, mające swoje miejsce w tej lidze zawodnik, po prostu wariuje i kompletnie dąży ku stoczeniu się. Gra sobie facet, robi niezłe statystyki, zarabia grube miliony, a nagle ni z tego ni z owego coś się dzieje i nikt nie wie, czy go tykać czy nie. Był Sprewell, niedawno Marbury kompletnie się zapadł, teraz zwolnili Pattersona... Jeszcze Francis. Co się dzieje?

 

A jeśli chodzi o tego ostatniego, to jeśli by chciał, to ja mogę powiedzieć tylko jedno - do Miami go. Jak spadać, to z wysokiego konia. Można wiele zyskać, niewiele stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realgm.com/src_wiretap_archi ... _herrmann/

 

Hmmm... Pistons bez Nazra ... Nie mają teraz w składzie w sumie żadnego typowego centra ... Zobaczymy jak Brzec i Herrmann będą się tam spisywali - trochę więcej minut będą chyba mieli niż w Bobcats zobaczymy jak to się przełoży na wyniki ... Zobaczymy czy Nazr w Bobcats będzie startował ... Jeśli tak, to Okafor wróci na PF ... Niby niewiele znacząca wymiana, ale jednak troszkę pozmieniała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rubena to widac ze conajmniej "dziwna" rotacja Dunleavy'ego dała i jemu sie we znaki. Biorąc pod uwage ze jedynym prawdziwym podkoszowce pod nieobecnosc Branda jest Kaman to Ruben, który mimo skromnych warunków uwielbia walczyc na tablicach i powinien grac po 30-35 minut. Jednak po niezlym poczatku sezonu pozniej cos sie pewnie zepsulo na linni coach- Ruben i skonczylo sie jak skonczylo. Obecnie on, oprócz Boykinsa i Webbera(obstawiam ze wroci gdzies w lutym/marcu) jest najciekawszym wolnym agentem na rynku. Jest to na pewno zawodnik konfliktowy, ale kiedy problemy z SFem ma Heat, zaryzykowalbym go podpisujac go za minimum. choc Heat troche sie "pospieszyli" i podpisali LJa, szkdoa bo charakterny Ruben i Brylantowy Pat mogli dojsc do wspolnego jezyka.

 

 

Zobaczymy jak Brzec i Herrmann będą się tam spisywali - trochę więcej minut będą chyba mieli niż w Bobcats zobaczymy jak to się przełoży na wyniki ... Zobaczymy czy Nazr w Bobcats będzie startował ... Jeśli tak, to Okafor wróci na PF

Po pierwsze, Brezec był startujacym centrem w bobkach i biorac pod uwage forme Nazra z ostatnich lat, bedzie on grał podobne ilosci minut co brzezec, wiec i minuty Okafora jako piątka wiele sie nie zmniejszą.

Po drugie, jesli Flip nie widzial minut dla Nazra posród Sheeda, McDyessa, czy mlodych Maxiella i Johnsona, to dlaczego niby te minuty mialby dostać Brezec? Dla Pistons ta wymiana to raczej sposob na zaoszczedzenie pieniedzy bo zarówno Brezec jak i Hermann po tym sezonie spadaja z listy plac, natamiast co raz starszy Nazr bedzie w listach plac bobków jeszcze kilka lat. Ogolnie wymiana na pewno na plus dla Detroit. A Bobki mogły troche lepiej trafic ze wzmocnieniem strefy podkoszowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NYK jak co roku o tej porze roku wrze. Super C Grubasek Edek podobno jest na cenzurowanym, bo cięzko mu współistnieć w zespole z Zachem. No cóż, w Knicks mozliwe jest wszystko... oprócz zwolnienia jedynej tak naprawde winnej osoby.

I tu pojawia sie kłopot. Thomas jaką ma opinie wszyscy wiedzą, ale przeciez to nie on pociaga za sznurki. Najwiekszym debilem jest Dolan, który uparcie trzyma Thomasa w NYK.

Już przed poprzednim RS słyszeliśmy, ze jak nie będzie PO to IT leci na morde- nic, w offseason była sprawa o molestowanie, kolejny znakomity moment na wywalenie tej mendy- nic, teraz Knicks grają (sorry tego grą nawzac nie mozna) gówno- idealny moment zeby wreszcie zacząć cos robić, a ten pacan Dolan dalej twierdzi ze IT ma niezachwianą pozycje w klubie. Ku*wa to co on musi zrobić? Walnąc Sterna czy moze przeleciec sedziego na meczu? Dolan jest sam sobie winien, bo właśnie w wyniku jego niekonsekwencji zespół tkwi w takim dołku.

 

PS: Nie zdziwię się jak Patterson wyladuje własnie w NYK, co z tego ze na jego pozycji jest przesyt- najważniejsze ze będzie pasował do koncepcji Thomasa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem radoche będąc w NY bo zaliczyłem mecze; NY 76, NJ Rakiety NY Dallas i przede wszystkim Durant vs NY

 

o Knicksach napisze niebawem wiecej ale tam problem jest na maxa zlozony, kibole buczą na swoich a przede wszystkim wołaja bye bye Isiah

nadwaga frontkortu na żywo wyglada duzo gorzej niż w TV

to dwaj grubi milionerzy ktorzy jeśli czasem spojrzy sie na miare ich talentow ( przeblysku) to aż żal

 

no i odpalanie tych trójek a przede wszystkim straty przy podaniach do frontkortu gdzie zapisują to rozgrywającym a to normalnie dupy ruszyć duzi nie chcą

poza Lee i walczącym ale szalonym Robinsonem nic tu dobrego...jak wpada to wpada jak nie to nie.......

 

BTW; dallas widziełem z loży Vipów z piwem i mega żarciem nad kopułą MSG.... miód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW; dallas widziełem z loży Vipów z piwem i mega żarciem nad kopułą MSG.... miód

a co ty koluniu myślisz ,że kozak jesteś będąc w takiej loży ? Co ty myslisz ze ktos Ci tu bedzie zazdroscil ? ty weź lepiej jakaś suczke wkońcu zalicz a nie walisz ze jaki to ty vip z chipsami nie byles..tyle elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW; dallas widziełem z loży Vipów z piwem i mega żarciem nad kopułą MSG.... miód

a co ty koluniu myślisz ,że kozak jesteś będąc w takiej loży ? Co ty myslisz ze ktos Ci tu bedzie zazdroscil ? ty weź lepiej jakaś suczke wkońcu zalicz a nie walisz ze jaki to ty vip z chipsami nie byles..tyle elo

no ja mu zazdroszcze :lol: i myśle, że kozak jest :wink:

 

Co do Thomasa...jasna sprawa, że Dolan go nie wywali. Jakie są tego powody? nie wiadomo. tak jak wcześniej pisaliście okazji było ku temu sporo. Jeśli IT w koncu poleci (a nie wyobraszam sobie, żeby taki fakt nie miał miejsca) będzie to skutkiem jakiegoś naprawde dużego 'kataklizmu'. Bilans 1-:60/70, albo coś w tym stylu. Innej opcji nie ma. Przecież Dolan za 33 zwycięstwa dał mu 4 letni kontrakt, więc dlaczego teraz miałby go zwolnić? Przy okazji swojego pobytu w NY zmarnuje kariere kilku obiecujących graczy i tyle...

Mam wrażenie, że to nie Randolph jest problemem Curry'ego, a Thomas ich dwóch. Niestety w tej chwili w Knicks każdy gra co chce- kto ma piłke ten ma władze...Jamal odpali kilka głupich rzutów, czasami trafi- jak nie to zbierze Zack i statystyki idą w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW; dallas widziełem z loży Vipów z piwem i mega żarciem nad kopułą MSG.... miód

a co ty koluniu myślisz ,że kozak jesteś będąc w takiej loży ? Co ty myslisz ze ktos Ci tu bedzie zazdroscil ? ty weź lepiej jakaś suczke wkońcu zalicz a nie walisz ze jaki to ty vip z chipsami nie byles..tyle elo

Chłopczyku wyluzuj, bo jestes tutaj zaledwie chwilke, nie wniosłes za wiele poza tendencyjnymi tekstami (a ostatni post w temacie o Miami to już szczyt- kibic Bostonu sie znalazł kurka wodna), a smiesz obrażac innych znanych tutaj i szanowanych userów, dodatkowo takich, którzy uchodza za jednych z najlepszych znawców tematu!!! Wolne zarty!!!

A suczki to mozesz sobie zaliczac z kolegami na podwórku niewychowany małolacie, troche szacunku dla kobiet Ty skutku uboczny pseudohip-hopowych teledysków z Vivy

 

PS; ignazz daj jakies foty z wyjazdu, moze jakaś mini relacja mailem czy cos :wink:

PS2: modzi wiem- dostaje ostrzezenie ;wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.