Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto to Mayo, ale jeśli Oden będzie zdrowy i w formie, a to był ponoć jeden z najlepszych draftów od nie wiadomo kiedy, to dlaczego jednak nie on?

Po pierwsze Mayo odrobine wypadało by poznac ale z pewnością nie jest on takim talentem jak dziadziusiowaty Oden.

 

zacznę od tego drugiego ...

 

Dramatyczna wieść o kolanie Odena zszokowała mnie na tyle że poczułem spory smutek bo gdy porównuje się Grega do Davida Robinsona to juz spore wyróznienie. Pierwsza myśl była wyjątkowo czarna; facet do końca kariery będzie się sypał bo jeszcze nie grał z pelnym obciążeniem sezonu bo ani HS ani niepełny pierwszy sezon NCAA to nie jest to 100 spotkań w NBA rocznie...

 

ale teraz pomyślałem odrobinę inaczej....

cały sezon z głowy ale bez zbednych obciążeń jest czas się wykurować i zrekontruować kolana, wszak Admirałowi bo starciu z Malonem też kolano trachnęło, nomen omen lewe a powrócił i zdobył dwa Misie, grał na starej szybkości 3 sezony a w nagrodę dostał no1 draftu niejakiego Timothiego D. czas GO ma bo IMO i tak przyszedł za wcześnie, bo po roku w NCAA do NBA więc nawet rok lub dwa lzejszych obciążeń nie przekreśla jego kariery w NBA, choć czarną opaske na lewym kolanie będziemy widzieć bardzo często!

teraz sytuacja w drafcie 2008 może byc podobna i gdyby tak los był łaskawy to PTB dostają wspomnianego Mayo!

 

Mayo PG USC mogący w NCAA zagrać na SG bardzo szybki dynamiczny o budowie ciała podobnej do LBJ lub Wade'a z dobrym rzutem srednią obroną ale rewelacyjnym przeglądem gry i penetracjami czyli dla mnie takie skrzyżowanie Kidda ( napedzanie akcji) z Wade'em ( wejścia)

krytycy moga jednak podkreślić że dopiero jest freshmanem w NCAA a jego obrona daleka od perfekcji ale gabaryty sprawiają że jest szybki jak CP a silny jak Wade.

w HS był gwiazdą porownywalną z LBJ KG jeśli chodzi o aspekt talentu!!!!

tak połączyć go z Royem Marcusem Freyem i Odenem w PTB za rok dodając kogoś z doświadczeniem Horrego stwarza bardzo fajny zespół :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieść o Bellu w Miami i to za taką cenę trochę mnie załamuje.

 

Po pierwsze, że to właśnie Miami go dostało, a po drugie, że to nie Lakers. :evil:

 

Ale muszę pogratulować, bo to na prawdę świetny gracz i chyba każdy chciałby go mieć w swoim zespole i to jeszcze za taką cenę.

 

Jak na razie plan Smusha, czyli zero obrony na pg w Miami, nie wychodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakieś pozytywne wieści z Florydy :) Baaardzo dobry strzelec a w przypadku kontuzji Wade'a (imo) starter na SG przez kilka pierwszych spotkań. Penny nie ma gwarantowanego kontraktu więc nie wiadomo czy Pat nie zrezygnuje z niego przed sezonem, Dorell podrósł do 6'10 ( :shock: ) więc raczej bym go widział jako wyrośniętego SF. Bell oznajmił, że nie chce grać dla Kozłów więc miejmy nadzieję, że zostanie w Miami. Ten ruch ostatecznie przesądza o transferze w zimowym okienku J Willa - w innym wypadku Miami nie mają szans na zejście poniżej luxury tax.

 

BTW Nie wiem dlaczego fani LAL są wkurzeni - przecież podpisaliście Fishera 8) i guardów macie pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakis sensowny ruch ze strony Heat, ale czy to ruch dajacy graczom z Florydy siłe do walki o najwyzsze cele. Na pewno ich doi tego przybliżył, ale jak na razie nieznacznie. Bell to dobry, przydatny po obu stronach parkietu gracz, do tego gracz, który da Heat troche energii, której temu zespołowi brakowało w poprzednich rozgrywkach. To gracz mogacy jedną, dwoma szalonymi akcjami tchnąć w zespół nowa siłe i wiare, ale tez mogacy jedna lub dwoma takimi szalonymi akcjami pogrzebać szanse.

Ruch dobry, ale wciąz nie wystarczajacy na coraz mocniejszy Wschód, ze juz o Lidze nie wspomnę. Przesyt graczy z pozycji 1-2, a znaczący niedosyt wartosciowych podkoszowców, przy coraz mniejszym udziale w sukcesy Shaqa i jego coraz słabszym zdrowiu (i coraz skromniejszych treningach) moze być niebezpieczny dla Heat

 

VeGi piszesz jakby trade Williamsa był przesadzony. A ja mam wrazenie, że nie do końca. Dwa powody- Heat go jednak wciąż potrzebują, bo to nadal najbardziej kreatywny PG w tym zespole (przy założeniu, ze Wade to cały czas SG, choc grający z piłka najwiecej), drugi powod to jego zdrowie. Nikt nie będzie ryzykował (nawet na pół roku) z takim graczem, mało kto będzie chciał oddać graczy za Williamsa z szarpaną opinia, maniera gwiazdki i podupadającym zdrowiem

PS:

i chyba każdy chciałby go mieć w swoim zespole i to jeszcze za taką cenę.

Nie kazdy, na banbk zaden z fanów Bulls. Majac takie zaplecze równie dobrych/lepszych PG/SG mało kto w Bulls chciałby kolejnego niskiego :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josephnba na J Willa napewno znajdą się chętni, gdyż jest to jego ostatni rok kontraktu. Tak jak już wielokrotnie pisałem - właściciel zasugerował a Pat potwierdził, że będą zmierzali do tego aby nie płacić podatku od luksusu. Po podpisaniu Bella Miami będą +7mln $ powyżej kreski i najbardziej prawdopobną opcją jest trejd Williamsa. Jeśli zdrowie dopisze to nie będę się zbytnio martwił jego stratą - na PG może grać Bell, Wade, Quinn, Smush( :lol: ) a nawet Penny jeśli zostanie z drużyną. Z resztą nie warto się jeszcze cieszyć - Kozły mogą wciąż wyrównać ofertę Heat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josephnba na J Willa napewno znajdą się chętni, gdyż jest to jego ostatni rok kontraktu. Tak jak już wielokrotnie pisałem - właściciel zasugerował a Pat potwierdził, że będą zmierzali do tego aby nie płacić podatku od luksusu. Po podpisaniu Bella Miami będą +7mln $ powyżej kreski i najbardziej prawdopobną opcją jest trejd Williamsa.

no dobra tylko ci chętni po to zazwyczaj biorą gracza z wygasającym kontraktem żeby sami mogli się pozbyć gracza mającego kontrakt dłuższy, tak to zazwyczaj działa więc nie wiem jak to się ma do uniknięcia przez Heat płacenia podatku :?: no chyba, że któras z drużyn będąca na minusie weźmie od nich Williamsa tylko jaki to dla tych drużyn interes :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

no dobra tylko ci chętni po to zazwyczaj biorą gracza z wygasającym kontraktem żeby sami mogli się pozbyć gracza mającego kontrakt dłuższy, tak to zazwyczaj działa więc nie wiem jak to się ma do uniknięcia przez Heat płacenia podatku :?: no chyba, że któras z drużyn będąca na minusie weźmie od nich Williamsa tylko jaki to dla tych drużyn interes :

w trakcie sezonu to tez nie da rady taki trejd zrobić gdy nawet chętny byłby.

Przepisy zakazują dawać nierówne kontrakty przy trejdzie np. KG za Lampego nawet gdyby tak ktos chciał, róznica nie pamiętam jaka ale na pewno niewiększa niż 20%

 

a poza tym J-will to nadal bardzo dobry grajek więc z tym trejdowaniem nie przesadzajmy

 

IMO choćby muchy srały Miami będzie ponad luxurylevel - jedynym rozwiązaniem jest zwaveowanie i podpisanie gracza przez inny klub - tak jak Finley w SAS, salary Dallas zawalał ale nie liczylo się to do podatku luxury!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Heat mają się znaleźć poniżej kreski to chyba 'najlepszym' wyjściem będzie oddanie J Willa za półdarmo. Bo Walkera nikt nie będzie chciał a Haselm jest zbyt cenny (imo). Z resztą na razie takie spekulacje nie mają sensu, nikt nie wie jak potoczy się sezon dla Heat. Może Williams okaże się tak ważnym ogniwem, że warto będzie zapłacić podatek :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trakcie sezonu to tez nie da rady taki trejd zrobić gdy nawet chętny byłby.

Przepisy zakazują dawać nierówne kontrakty przy trejdzie np. KG za Lampego nawet gdyby tak ktos chciał, róznica nie pamiętam jaka ale na pewno niewiększa niż 20%

 

ignazz a Twoim zdaniem jakim cudem Bobcats mogli wziąć od Warriors Richardsona i jego 11mln oddając tylko pick w drafcie :?:

 

Kiedy jedna drużyna jest poniżej limitu nie obowiązują już te same zasady przy transferach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... Bell jest w wieku Bryanta. A dostał kontrakt na 5 lat. 2-3 sezony pogra na swoim poziomie a później pewnie będzie mało przydatny. Ale z drugiej strony za taką kasę wartoby było go mieć na Florydzie (patrząc na kontrakt Kapono to Bell jest taniutki).

 

Oby zdrowie dopisało, walka na Wschodzie w tym sezonie powinna być ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jedna drużyna jest poniżej limitu nie obowiązują już te same zasady przy transferach.

nie pamietam dokładnie ale czy nie chodzi o okienko transferowe lato gdy od 1 lipca zaczyna sie FA? a nie o srodek RS?

 

a kto obecnie jest poniżej limitu Bobki Bulls ( bez kontraktu Nociego) Memphis ( bez Milicica)Atlanta GSW Jazz Magic i Bucks Hornets i Raptors czyli sporo teamów, ale wschód raczej na reke Miami nie pójdzie a i salary J-willa 9.000.000 to ostatnia 3 raczej sie nie łapie bo jakby oddali pick to dodając 9.000.000 sa powyżej czyli ewentualnie Mem, GSW i Jazz.

 

najblizej Memphis gdzie szukaja dobrego PG choc Navarro może okazac się dobrym nabytkiem, a w GSW i Jazz przy dobrych PG J-Will niepotrzebny!

 

IMO łatwiej jest renegocjować z Szakiem zmniejszenie kwoty kontraktowej niż kombinować z J-willem :wink:

 

tak więc do forumowiczów pytanie jak to jest z wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... Bell jest w wieku Bryanta. A dostał kontrakt na 5 lat. 2-3 sezony pogra na swoim poziomie a później pewnie będzie mało przydatny. Ale z drugiej strony za taką kasę wartoby było go mieć na Florydzie (patrząc na kontrakt Kapono to Bell jest taniutki).

 

Oby zdrowie dopisało, walka na Wschodzie w tym sezonie powinna być ciekawa.

skoro jest w wieku Bryanta to ma 29 lat. Ja nie widzę przeszkód, aby wypełnił cały kontrakt grając na wysokim poziomie. Przecież kończąc umowę będzie miał 34 lata. To jest wiek w którym niektórzy gracze rozgrywali swoje najlepsze sezony, a na pewno nie jest to wiek emeryta i można jeszcze podpisywać następny kontrakt 5-letni. Ja o to bym się nie martwił. Dobry ruch Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś ruch i inicjatywa. Tylko niech Bucks się odczepią i nie wyrównują. Bell podpisał z Miami, bo z Milwaukee nie mógł się dogadać i popsuła się atmosfera pomiędzy obiema stronami. Mam nadzieję, że nie będzie szopek i jeśli Bucks definitywnie nie chcieli mu sami dać forsy, którą proponują Heat, to nie będzie problemów. Zresztą to te niespodziewane niesnaski sprawiły, ze Heat w ogóle mogli wyciągnąć rękę po Bella.

 

Za bardzo tego kolesia nie znam. Ale jego nazwisko przewijało się przed oczami w trakcie sezonu. Zajrzałem na statsy i wyszło mi, że może to być solidny role player, potrafiący dać na swojej pozycji wszystko, czego drużyna może chcieć. Nie jest stary, coś rzuci, pobroni sensownie, może w ostateczności chwile porozgrywa, od czasu do czasu przebłysk. W sam raz. Do tego za rozsądne pieniądze.

 

Piszecie dużo o tym, że Heat muszą być poniżej luxury. To prawda, takie były wcześniej sygnały. Ale łudzę się, że może wreszcie władze (właściciel) przejrzały na oczy i zrozumiały, że jednak warto kogoś podpisać, żeby nie udupić się kompletnie czy to brakiem liczenia się teraz czy zaprzepaszczeniem bliskiej przyszłości. J-Will to najlepszy PG Heat i poza nim trudno kogoś dostrzeć. Smush i Bell to raczej ogólnie guardzi niż ktoś szczególnie predestynowany do prowadzenia gry, tempa itp. Tak więc, jeśli trejd to w połowie sezonu, ale sami zauważyliście, że przecież jakiś kontrakt trzeba z powrotem wziąć, więc luxury też się zapłaci. Pat najpierw będzie chciał pograć wszystkimi, żeby zobaczyć na czym stoi. Oddanie J-Willa w sytuacji, gdy tamci dwaj się nie sprawdzą nie będzie mądre.

 

Ale zobaczymy. Paradoksalnie z Bellem w Heat i tak będzie dużo ludzi, którym należy się czas. Już kiedyś o tym pisałem. z Wrighta i Walkera można wycisnąć więcej. Obaj się marnowali, bo przed nimi cenieni byli bardziej efektywni i mniej uzależnieni od minut i roli zawodnicy w typie Posey'a czy Kapono. Wright i Walker potrzebują, by ich wyeksponować. Penny podobno naprawdę jest wyleczony, więc to następny do "koryta" z czasem.

 

Skopiowana z Miami Herald rotacja.

 

PG Jason Williams, Smush Parker

SG Dwyane Wade, Charlie Bell

SF Dorell Wright, Penny Hardaway, Antoine Walker

PF Udonis Haslem, Antoine Walker

C Shaquille O'Neal, Alonzo Mourning

 

Tu naprawdę jest sporo solidności. Niestety mało przebojowości. Gdyby Smushowi i Bellowi (odpukać, nie zapeszam) dobrze szło, to bym zaryzykował z oddaniem J-Willa za Artesta. Oczywiście to mrzonki, bo kompletnie strzelam, że Kings by takie coś rozważali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał wiedzieć jedno, jeżeli Bell nie potrafił się dogadać z Bucks a idzie do Miami za takie grosze, to ile mu te Milwaukee oferowało? 500 tys za rok i umowa na 10 lat? :D

Może po prostu chciał sporo, a teraz widząc ze nie ma na niego chętnych podobnie jak rok temu chociażby Gooden zszedł z ceny i bierze co mu oferują, nawet na kilka lat biorąc pod uwagę że zawsze może być gorzej. A dlaczego Heat a nie Bucks? Pewnie dlatego że uznał tę ekipę za bardizej atrakcyjną(co wydaje sie bardizej prawdopodobną i ciekawą dla niego opcją patrzac na fakt że przy odrobinie szczęścia może być nawet startowym PG-jak coś zrobią z Williamsem, bo Smusha powinien bez problemów talentem przegonić) albo po prostu obraził się na Kozły i chciał wszędzie indziej tylko nie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał wiedzieć jedno, jeżeli Bell nie potrafił się dogadać z Bucks a idzie do Miami za takie grosze, to ile mu te Milwaukee oferowało? 500 tys za rok i umowa na 10 lat? :D

Bucks podobno proponowali mu $9 milionów za 3 lata gry, więc oferta Miami, mimo, że kiepska, jest jednak dużo lepsza od tej Bucks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to Mayo, ale jeśli Oden będzie zdrowy i w formie, a to był ponoć jeden z najlepszych draftów od nie wiadomo kiedy, to dlaczego jednak nie on?

Wiadomo od kiedy, od 2003. Mayo to jeden z najgłośniejszych zawodników na poziomie HS w historii, to mówi samo za siebie. W odróżnieniu od Odena jest nie tylko prospectem, ale już wiele potrafiącym zawodnikiem. Jego wszechstronne umiejętności szybko dały znać o sobie i pozwalają z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że będzie mocny od początku. Oden z kolei jest surowy, jest świetnym materiałem na wielkiego centra, ale póki co głownie materiałem, bo uczyć się musi bardzo wiele. Dodając do tego rok przerwy Odena już wiesz, dlaczego twoje stwierdzenie jest co najmniej dziwne.

 

Jeszcze coś o Mayo, żeby nie było o nim w samych superlatywach:

 

Mayo PG USC mogący w NCAA zagrać na SG bardzo szybki dynamiczny o budowie ciała podobnej do LBJ lub Wade'a z dobrym rzutem srednią obroną ale rewelacyjnym przeglądem gry i penetracjami czyli dla mnie takie skrzyżowanie Kidda ( napedzanie akcji) z Wade'em ( wejścia)

krytycy moga jednak podkreślić że dopiero jest freshmanem w NCAA a jego obrona daleka od perfekcji ale gabaryty sprawiają że jest szybki jak CP a silny jak Wade.

O budowie ciała podobnej do LBJ? To chyba jakiś żart. On jest od LeBrona blisko 10 cm niższy i wygląda przy nim jak chuderlak. Jest atletyczny, ale bez przesady. Ten jego przegląd pola jest trochę przejaskrawiony. Sporo się czytało o tym, jak bardzo chce świetnie podawać, jak to wzoruje się na Kiddzie itd., ale przede wszystkim sporo było o nim opinii, że jest samolubny, a z tą cechą nigdy nie będzie dobrze podawał na poziomie NBA. Poza tym z bankowego nr 1 w niektórych mock draftach spadł z tej pozycji ze względu na stanie w miejscu w ostatnim roku HS i problemy wychowawcze. To go odróżnia od Odena i oby jak najmniej z jego udziałem było historii typu posiadanie marihuany, najlepiej niech za rok trafi do jakiegoś trenera z autorytetem, bo to, że ma niezwykłe umiejętności jak na swój wiek nie ulega żadnym wątpliwościom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami zerwało rozmowy z GSW na temat Pietrusa. Podobno oferowali kilka wariantów (m.in. z J Willem, Doleaciem) ale Warriors nie chcieli się zgodzić na taką wymianę. Właściciele klubu z Oakland nie widzą w rosterze Heat playerów, którzy mogliby wzmocnić drużynę (mowa o zawodnikach, których Heat mogą sprzedać). W sumie dobrze się stało, na SF jest dwóch grajków (Wright, Walker) a od biedy może tam zagrać Penny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.