Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to w 100 % prawdziwe info to dziwię się trochę Suns, że chcą czegoś takiego dokonąc. AK po tak słabym sezonie jest mniej wart niż Marion.

 

AK to niby super defensywa i wszechstronność, ale Marion wcale zły w defense nie jest, ba nawet można powiedzieć, że dobry :D i do tego świetnie wpasowuje się w styl gry suns i właśnie dlatego nie rozumiem tej wymiany, a raczej propozycji.

 

Jeżeli by jednak do tego doszło to brawo dla gm Jazz, bo uważam, że zrobiłby świetny interes. No chyba, że AK, zacząłby grać tak jak to kiedyś czynił.

 

Zobaczymy, ale myślę, że nie dojdzie to do skutku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W zeszłym miesiącu Jazz, a Suns rozmawiali w sprawie trejdu AK za Matrixa i obie drużyny podbno mają tą ofertę wciąż na stole. Nie wiem co o niej myśleć.

Ja bym zgadywał, że to jakaś plota wyssana z palca. Steve Kerr, bo o ile pamiętam on teraz pociąga za GM-owskie sznurki w Suns, chyba musiałby upaść na głowę, żeby na to pójść. Nie wiem, po jaką cholerę Phoenix miałoby oddać Matrixa za Kirilenkę. Toż to bezpośrednie osłabienie jak w pysk strzelił. A tak w ogóle, to z tego, co się orientowałem, to cała idea, że Matrix w ogóle jest rozważany do oddania, była taka, że Suns chcą zaoszczędzić kasy, bo on sporo zarabia. Tymczasem Kirilenko też ma wysoki kontrakt, niby odrobinę niższy, ale o 2 lata dłuższy. Czyli tu też nie byłoby dla Suns zysku. Do tego Rosjanin jest nierówny, kontuzjogenny i lekko niepewny. Główny jego atut to obrona, ale i ten atut jest po części niwelowany przez to, że Marion to przecież też dobry defensor, a przynajmniej jeden z najlepszych w Suns (choć nie jest to jakieś duże wyróżnienie :) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórze co napisałem na subforum Jazz:

 

dla mnie bomba!

 

tylko kompletnie nie pojmuje rozumowania Kerra, okej chce sie pozbyć Matrixa, ale chyba po to żeby payrolla zbić, a taka wymiana obniża im tylko 3 bańki w tym sezonie i 2 w następnym, jeśli to ich satysfakcjonuje to niech biorą AK47!

 

Williams

Brewer/Hart

Marion

Boozer

Okur

i dodam troszeczke, bo o tym nikt nie napsiał, a sprawa powróciłą dlatego, żę AK wymiata na Euro, 18.3 punktów (30/59, 50.8%), 9.7 zbiórek, 2.7 asyst, 1.5 przechwytów, 1.3 bloków, czyli jest w tej formie za którą go w Jazz kochamy! prócz tego AK z powodzeniem może grać u Suns na 4, gdzie po Thomasie maja dziure!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że średnio widzę te wymianę z perspektywy fana Nuggets. Otóż Evans to była taka jedyna pozostałość po walczaku w tej drużynie, bez niego zaczyna być to zlepek charakterów ale bez charakteru(celowa zagrywka :P ) i jakiejś specjalnej motywacji, zadziorności, waleczności i nieustępliwości.Oczywiście zostaje jeszcze Nene, ale już jako ten ostatni i jedyny, a to troszkę za mało. patrząc na ubiegłoroczne doświadczenia. Nie rozumiem tego GMa.dziwną ma politykę w tym offseason. Fakty mówią same za siebie ze Denver mogą podskoczyć nawet do San Antonio przy odpowiednio skoordynowanej obronie i nastawieniu na nim to tu nie ma Blake'a maskującego niedociągnięcia Iversona w D a pojawia się Atkins który nie jest w stanie upilnować własnego cienia. Pod koszem natomiast za fajnego defensora sprowadzany jest średniak i nic więcej którego jedynym atutem jest blok i mylnie wydaje się że dzięki temu jest klasą w tym elemencie... Do tego w ataku niby ostatnio do przodu ale też nie żeby zaspecjalnie. Nie podoba mi się kierunek tej drużyny..

 

A co do Sixers to fajny ruch. Evans jak nic przyda się do Dale. Co prawda w ataku będzie gorzej niż źle pod koszem, ale to deski i obrona to będzie masakra a jako ze w ofensywie bedą obaj "ułomni" to bedą i tak dostawać piłki i powinni się w miarę rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ktoś komu dobro Suns tak leży na sercu byłbym bardzo zadowolony gdyby do takiej wymiany faktycznie doszło :twisted:

 

Suns docenią znaczenie Mariona dla ich drużyny chyba dopiero jak go stracą :? mimo wszystko jakoś w to wątpię, gdyby jeszcze z finansowego punktu widzenia się to Suns opłacało to jeszcze, ale tak trudno mi uwierzyć, że nagle po tym jak Kirilenko na ME wygląda dobrze to Jazz za niego Mariona wyciągną podczas gdy jakiś czas temu chyba właściciel Jazz mówił coś, że nikt go z tym kontraktem nie weźmie.

 

Jest w sumie jedno co może sprawiać, że Suns na to się zdecydują Marion wkrótce będzie chciał dostać extension, Suns go zapewne nie będą chcieli mu dać a tak stałoby się to problemem Jazz a nie ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że średnio widzę te wymianę z perspektywy fana Nuggets. Otóż Evans to była taka jedyna pozostałość po walczaku w tej drużynie, bez niego zaczyna być to zlepek charakterów ale bez charakteru(celowa zagrywka :P ) i jakiejś specjalnej motywacji, zadziorności, waleczności i nieustępliwości.

Zwłaszcza ten, no, jak mu tam... Allen Iverson jest postacią zupełnie bez charakteru i waleczności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza ten, no, jak mu tam... Allen Iverson jest postacią zupełnie bez charakteru i waleczności Laughing

Dobrze wiesz że chodziło mi troszkę o coś innego, o walczaków ale nie z pierwszego planu, takich bardziej rolsów którzy bedą od brudnej, czesto niezauważalne ale jakże cennej roboty, szczególnie w obronie(a tutaj wiesz że Iverson ma jednak braki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz że chodziło mi troszkę o coś innego, o walczaków ale nie z pierwszego planu, takich bardziej rolsów którzy bedą od brudnej, czesto niezauważalne ale jakże cennej roboty, szczególnie w obronie(a tutaj wiesz że Iverson ma jednak braki)

Braków za to nie ma ani Camby ani Martin, a Evans najzwyczajniej w świecie przesiedziałby sezon na ławie. Tyle, że do siedzenia na ławie i uzupełnieniu luki w razie kontuzji (generalnie bardzo prawdopodobne) wole Evansa niż Huntera, nie wiem co dała Nuggets ta wymiana :? Bobbego Jonesa? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co dała Nuggets ta wymiana :?

bardziej im chyba się przyda rezerwowy środkowy mający krótszy i niższy kontrakt niż PF, dla którego już w ogóle może nie być miejsca jak wróci Martin. Poza tym jak się ma na obwodzie takie defensywne asy jak Iverson i teraz jeszcze Chucky to im więcej dobrze blokujących w drużynie tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza ten, no, jak mu tam... Allen Iverson jest postacią zupełnie bez charakteru i waleczności Laughing

Dobrze wiesz że chodziło mi troszkę o coś innego, o walczaków ale nie z pierwszego planu, takich bardziej rolsów którzy bedą od brudnej, czesto niezauważalne ale jakże cennej roboty, szczególnie w obronie(a tutaj wiesz że Iverson ma jednak braki)

Jakbym wiedział to bym się głupio nie pytał :roll: BTW Cambymana uważam też za walczaka, a co za różnica na którym planie są walczacy, byle byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornets doszli do porozumienia w sprawie kontraktu z Melvinem Ely'em. Długość kontraktu ani na ile pieniedzy dostał nie wiadomo. Dobry ruch GM'a Szerszeni. Mają zmiennika na c i pf, Ely to walczak, szybki i dobrze zbudowany. Czyli dziura po Jacksonie załatana, Ely przy Chrisie P. ma szansę rozegrac dobry sezon. Szkoda, że Thorn nie próbował go podpisać i wybrał Malika Allena.

:arrow: Devin Harris podisał 5 letnie extension za 42mln. Przepłacony strasznie, mogli chociaż go podpisać za te 30mln. Ale cały Cuban on nie ma problemu z wydawnaiem kasy, szkoda że nie każdy właścicel taki jest. :wink:

:arrow: Shawn Marion narzeka, że nie jest szanowany w klubie i nie podoba mu się jego rola w drużynie. Są plotki, że jeżeli Jazz wzieliby z Matrixem jeszcze Banksa to by go oddali za Rosjanina, ale Jazz nie chcą kolejnego PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron poddal sie w ostatni weekend operacji laserowej oczu. Ta informacja wprowadza pewne zaskoczenie bo z jego oczami raczej wszystko bylo okej z tego co wszyscy widzielismy przez te lata. Jak sie okazuje ta operacja nie miala na celu korygowanie jakiejs wady jego wzroku lecz jeszcze wieksze wyostrzenie go.

 

Mowiac dosadnie jego wzrok poprawiono z oznaczenia 20/20, co jest norma, do 20/15. Znaczy to w skrocie tyle, ze James z 20 stop bedzie w stanie widziec dokladnie to (np odczytac litery) co przecietny czlowiek zauwazy dopiero z 15 stop. Tak wiec teoretycznie ten wyostrzony wzrok powinnien mu pomoc lepiej odnalezc sie na dystansie np rzutu za trzy w nba.

 

Trudno ocenic ile jest takich przypadkow w koszu, bo ja widac na tym przykladzie, nie chetnie ujawnia sie takie informacje (operacja byla w weekend a dzis juz czwartek). Ale znane sa przypadki chociazby Tigera Woodsa, w calym swiecie golfa, czy tez w innych sportach, gdzie zawodnicy takiemu czemus sie poddaja dosyc czesto. Woods mial taka operacje (tez na 20/15) w 1999 roku i wygrywal po niej praktycznie wszystko co bylo do wygrania X razy z rzedu. Jak to odbije sie na Jamesa? Trudno powiedziec ale juz zachwala sobie to, ze widzi zdecydowanie lepiej.

 

ps. Greg Oden podobno po swojej operacji kolana ma pauzowac caly kolejny sezon 2007-2008...

 

edit. Nie wiem czy sie smiac czy plakac ale to jednak prawda: http://www.nba.com/blazers/news/Oden_Un ... -1218.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna troszkę decyzja LeBrona. Redd czy tam Kobe naparzają równo z 25 stóp bez żadnych operacji (chyba, że o czymś nie wiem) więc nie jestem do końca przekonany czy to mu coś da. Z resztą pisaliście, że to nie zasięg tylko 'stabilność' rzutu jest jego głównym problemem.

 

Jeśli sprawdzą się informację o Odenie to :cry: Naprawdę szkoda, że tak młody zawodnik opuści cały sezon. Szok dla PTB, napewno szok dla samego Grega. Poczekajmy na oficjalny komunikat Blazers.

 

Jednak to prawda. Wielki żal. Oden pewnie jest zdruzgotany. Oby powrócił jak TJ Ford bo całym straconym sezonie. Szykuję się wiecęj minut dla Frye, który zapowiadał się na rezerwowego i 'dzięki' kontuzji Grega pewnie będzie w S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron poddal sie w ostatni weekend operacji laserowej oczu. Ta informacja wprowadza pewne zaskoczenie bo z jego oczami raczej wszystko bylo okej z tego co wszyscy widzielismy przez te lata. Jak sie okazuje ta operacja nie miala na celu korygowanie jakiejs wady jego wzroku lecz jeszcze wieksze wyostrzenie go.

w końcu

 

Dołączona grafika

 

a Odena szkoda, tyle się mówiło o klątwie wysokiego i stało się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zdziwiła ta operacja Lebrona, przyznam się, że nawet nie wiedzialem, że taka operacja jest możliwa, ale to zrozumiałe, bo na temat medycyny nic nie wiem 8)

 

PTB mają wielkiego pecha, a jeszce większego Oden. Koleś już jest gwiazdą, a jeszcze nawet nie wiadaomo kiedy zagra i co ważniejszae jak po tym wszystkim będzie grał. Miejmy tylko nadzieję, że będzie wszystko okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta operacja LeBrona, czytając to co na jej temat napisał heronim, to moim zdaniem wyraz jakiejś mody w sporcie niż coś, co może rzeczywiście pomóc. No chyba, że odrobinę w dyscyplinach wymagających patrzenia (wpatrywania się) na długich dystansach. Nie wiem po cholere to w koszykówce. Kosz i tablica nie są małe, a ostrość widzenia chyba nie jest tak krytyczna w przypadku kogoś, kto i tak ponoć nie miał żadnej wady wzroku. Będzie widział lepiej zaokrąglenia obręczy? :) Jakieś to śmieszne, chyba fanaberia idąca z modą na nowoczesność, ale co tam.

 

A Oden. Wielka strata :( Mam nadzieję, że za rok wróci i będzie miał normalną karierę w NBA. Niestety póki co nie wygląda to za fajnie. Niby rozległość obrażenia w kolanie nie jest duża, ale nie można przejść do porządku dziennego nad faktami, że to przecież dopiero 19-latek i że ma z głowy debiutancki sezon zanim jeszcze zaczęło się zgrupowanie. To rodzi wątpliwości co do przyszłości. Portland, jeśli mają swój przyszłoroczny pick, znów będą wybierać wysoko. Jakoś ten sezon zniosą, ograją trochę młodych, wyciągną kogoś w drafcie i jeśli Oden wróci szczęśliwie, to w przyszłym sezonie będą silną ekipą. Oby. Życzę im tego, bo zapowiadał im się przyjemny sezon, w którym mogli być przynajmniej miłym objawieniem, jeśli nie czarnym koniem w walce o playoffs. Ale póki co jest 1-0 dla Duranta, który zanotuje lepszy start w lidze niż jego niedawny rywal w walce o bycie pickiem nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, wy to macie problemy. Nie wiem co to mas wspólnego z letnimi transferami, ale jeśli już to tu Hirek przytoczył, to niebardzo wiem o czym tu dyskutować. Chce widzieć lepiej i może widzieć lepiej, ulepszył sobie laserowo wzrok - co komu do tego? Ja nie widzę w tym żadnego problemu. Czy to moda u sportowców? Możliwe, ale osobiście sądzę, że to całkiem ciekawy zabieg i choć niekoniecznie mu pomoże lepiej rzucać, ale generalnie chyba każdy chciałby mieć tak dobry wzrok.

 

Sprawa Odena jest zdecydowanie bardziej warta uwagi i naprawdę przykra. Wydawało się, że Greg w swoim sezonie na uczelni był człowiekiem kontuzją, ale teraz, gdy ma opuścić cały sezon, jest już naprawdę kiepsko. Trudno powiedzieć jaki będzie po powrocie i czy będzie w stanie sprostać oczekiwaniom, które są przecież ogromne. Jedno jest pewne, dla Blazers szykuje się kolejny wysoki wybór w drafcie.

 

Patrząc z jasnej perspektywy - przynajmniej wiemy już kto dostanie nagrodę ROTY w tym i następnym sezonie :wink:

Tego nie wiemy, ale w każdym razie faworytami wydają się być: w nadchodzącym sezonie Durant, a w kolejnym - Mayo, a nie jak sugerujesz Oden. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie Bell w Miami :) Za taką drobnicę to ruch doskonały, a zresztą nawet gdyby poszedł za nieco więcej to i tak w miarę opłacalne by to było ... W Miami się coś za dużo guardów robi ... Ale biorąc pod uwagę wiek i kontzjogenność niektórych, to lepiej jakieś zabezpieczenie mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z jasnej perspektywy - przynajmniej wiemy już kto dostanie nagrodę ROTY w tym i następnym sezonie :wink:

Tego nie wiemy, ale w każdym razie faworytami wydają się być: w nadchodzącym sezonie Durant, a w kolejnym - Mayo, a nie jak sugerujesz Oden. ;)

Nie wiem kto to Mayo, ale jeśli Oden będzie zdrowy i w formie, a to był ponoć jeden z najlepszych draftów od nie wiadomo kiedy, to dlaczego jednak nie on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co po przeczytaniu o Bellu mnie najbardziej wku... :?

-to, że zgodził się na zaledwie 5 lat i 18milionów

-fakt, że to Heat mogą go dostać

-czy może to, że jak się okazuje wbrew różnym zapowiedziom z początku lata jednak nie był poza zasięgiem finansowym Lakers :x

 

Pozostaje jeszcze szansa, że Bucks wyrównają, byliby głupi gdyby tego nie zrobili niezależnie od tego czy on chce tam grać czy nie, z takim kontraktem bez problemów mogą go ewentualnie później wytransferować. Jeżeli jednak nie wyrównają to niechętnie, ale przyznaję, że byłby to doskonały ruch Heat, Bell umie zdobywać punkty do tego bardzo dobrze broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.