Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

Swoja drogą ciekawy ten Chiniol jest. Od samego początku sprawia ostre problemy i zachowuje się tak jakby był gwiazdą w tej lidze. NAwet nie chce grać w danym klubie bo mu miasto nie pasuje jakby nie rozumiał jaką dostał szanse ze w ogole moze grać w tej lidze to jeszcze teraz pajacuje z ilością minut na parkiecie. ;] Swoja drogą ciekawie tłumaczą te swoje wymagania, że podobno spędzałby malo czasu ze wzlegu na pierwszy sezon trenera i bodaj jeszcze GMa. Kurde no jak się zasługuje to się spędzą i się nie gra, czekając na swoją szansę. Ta prosta zasada w NBA jednak nie dotyczy już wszystkich. ;]

szczerze wątpię żeby to on sam miał wiele do gadania, ktoś tam pociąga za sznurki, w końcu ma za rok być u nich obok Yao wielką gwiazdą reprezentacji więc będą chcieli go jak najbardziej wypromować stąd początkowo niechęc do grania w jakimś mało popularnym Milwaukee, teraz wymagania co do minut. Dlatego także również z tego powodu byłem tak przeciwny jak pojawiły się plotki, że Lakers mieliby go w wymianie może ściągać, nie po to go sobie Chińczycy promują jako wielką gwiazdę żeby siedział gdzieś na końcu ławki zamiast ogrywać się na Olimpiadę, na którą się z oczywistych względów szczególnie napalają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van ma tyle do gadania, że nawet jak mu ktoś kazał to nie musiał mówić że nie chce grać tam i tam, przecież go nie torturowali a jak agent wywierał na nim presje to przecież może go zmienić gdy wyskakuje mu z tego typu propozycjami i załatwić innego któremu nie będzie tak odbijać i zacznie normlanie prowadzić jego sprawy, a nie w oparciu o bzdurne fakty które mogły sprawić że chłop będize poza ligą zawodową a już na pewno sprawiły że nie jest postrzegany jako dobry współpracownik i kluby będą to miały pod uwagę gdy pomyślą o podpisie z nim.

 

Jeśli chodzi o promocję to jak będize dobry to sam się swoją grą wypromuje i stanie wielką gwiazdą niezależnie od tego w jak wielkiej dziurze gra, to oczywiste.

 

A ogrywać jak chce to się może w swoich Chinach a do NBA pójść po Olimpiadzie. ROzumiem ze Chińczykom strasznie na niej zależy by wszędize ugrac jak najwięcej bo to oczywiste względy ale tutaj już podchodzi ostrą arogancją i jednak nie powinno takie coś mieć miejsca tym bardizej ze mowimy nie o kobym czy lebronie a o zwykłym rookies wchodzącym do ligi do tego wybranym nie z jedynką a z szóstką. Dla mnie to niewyobrażalne i bezczelne żeby jakiś przeciętniak stawiał warunki. Pomyśl co byś zrobił jako szef gdyby do dużej korporacji (która prowadzisz ileś tam ileś lat w kazdym razie dużo a nie mam czasu sprawdząc ile tam Bucks latek mają)przyszedł nowy i na wstępie zażądał o przeniesienie do innego oddziału waszej firmy a jeżeli nie to on zwalania się z pracy chyba ze zagwarantujesz mu 25% godzin pracy mniej przy tych samych zarobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp to jest Chińczyk nie bierzesz w ogóle pod uwagę tego, że tam nieco inaczej to wygląda ze sportowcami, całkowicie inna mentalność, inne układy, on sam nie ma wiele do powiedzenia i to nie jest kwestia zmiany agenta itp

Tam talent taki jak on czy Yao nie może sobie po prostu powiedzieć idę do NBA, sam znajduję sobie agenta, który będzie dbał o moje interesy i sam będę decydował o swojej dalszej karierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam talent taki jak on czy Yao nie może sobie po prostu powiedzieć idę do NBA, sam znajduję sobie agenta, który będzie dbał o moje interesy i sam będę decydował o swojej dalszej karierze

Nie pamietam dokładnie, ale nie było czegoś takiego że Yao się pokłócił z tą całą federacją Chińskiej koszykówki o to że odmówił gry w reprezentacji na jakimś tam turnieju? Jak widac jednak da sie postawić na swoim. Miał już nigdy nie zagrać w reprezentacji ale wątpie by nie wystawiono go na IO w Pekinie gdy jest ich najlepszym, najjpopularniejsyzm koszykarzem i chyba jedną osobą na chwilę obecną która może odmienic ich los bycia raczej tłem dla innych ekip w tym turnieju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie KarSp rację ma Van.

 

Otóż większość zawodników w Chinach to gracze klubów wojskowych albo gwardyjskich czyli policyjnych. To oznacza, że są oni podporządkowani określonej hierarchii i muszą się poddawać pewnym wpływom. Mają być wizytówką Chin w największym konsumencie chinskiego przemysłu jaką są USA. Co ciekawe, przypomnijcie sobie jaka afera wybuchła z 3 lata temu gdy okazało się, że Yao musiał pisać raporty dla ambasady ChRL w USA jako kapitan Ludowej Armii Chin

A jak się nie podoba to do domu w Kantonie i podłogi zmywać. :twisted:

 

I dwie jeszcze uwagi KarSp - Pamiętasz Piłkarski Poker czyli film o schylku piłki w schyłkowej komunie :?: Jesli tak, to przełóż jego relację na koszykówkę, dodaj skośnookich i pomnóż przez 10. I wtedy będziesz miał obraz sportu w dzisiejszych Chinach.

 

A po drugie - nasz znakomity, blisko 90-letni komentator sportowy czyli Bogdan Tomaszewski powiedział jakieś pół roku temu:

 

Boję się, że IO w Pekinie będą przypominały te hitlerowskie z Berlina z 1936. Ten sam pokaz pychy i siły. Tylko, że te niemieckie pamiętam i miałem nadzieję, ze nigdy nie wrócą. Ale jednak myliłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :!: :)

 

Nets dzisiaj podpisują na 1 sezon Malika Allena'a który ostatni rok spedził w Bulls. Może to nie jest jakiś wypas pod koszem, ale napewno przyda się Netsom na ławkę bo wszyscy wiemy jak u nich jest z podkoszowcami. Mocno trenuje i jest dobrze zbudowany i przy Kiddzie napewno rozegra jeden z lepszych sezonów w karierze. To Nets już nie wygladają tak blado pod koszem jest Magliore, Sean Williams, Boone, Collins, Allen i wraca Nenad może to na wschód wystraczy. Edit: Umowa Allena jest niegwarantowana

 

- Mutombo powróci najprawdopbniej do Rockets na cały sezon nie na połowę jak wcześniej rozważał. Napewno rakietom sie przyda bo w D gra dobrze jak na swój wiek i u nich pod koszem też nie jest rewelka.

 

- Co do Yi to wszyscy wieszają na nim psy, trzeba dać mu szansę. Wszyscy mówią, że to bust ale moze być zupełnie odwrotnie.

KarSp piszę, że gratuluje GM'a i dobrze bo Harris to jeden z lepszych gm w lidze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dwie jeszcze uwagi KarSp - Pamiętasz Piłkarski Poker czyli film o schylku piłki w schyłkowej komunie Question

Niestety nie.

 

- Co do Yi to wszyscy wieszają na nim psy, trzeba dać mu szansę. Wszyscy mówią, że to bust ale moze być zupełnie odwrotnie.

Ja nie nazwałem go bustem. Ja tylko mówię że Bucks bedą mieli spory problem jak okaże sie tym bustem, nie zagrał zadnego meczu a juz ma spore gwarancje w kontrakcie i jak to nie wypali to Kozły poniosą ogromną cenę. Jezeli by mu tego nie zaoferowali to pewnie nic by nie stracili,bo i tak by został u nich a tak tylko dokładają jeszcze do kotła.

 

PS. No a Nets chyba już na dobre żegnają się z wielkimi wzmocneiniami i gwiazdą w trumnie w nadchodzacym sezonie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs i Heat wykazują największe zainteresowanie podpisaniem Houstona. Kolejny młodzieniec w zespole Miami napewno by się przydał :lol: A tak na poważnie, to mógłby pełnić rolę Kapono jeśli jeszcze nie zapomniał jak się rzuca za 3. Nie wiedzieć czemu jestem bardziej przekonany do przydatości Allana w zespole niż Pennego. W sumie musiałby tylko rzucać z czystych po odegraniach Shaqa i Wade'a. Chociaż nie jest to takie proste zadanie co pokazjue m.in przykład Marshalla z Cavs :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niechce Houstona w Heat, chyba że zwolnią Hardawaya i wtedy Alan H. przyszedłby na jego miejsce. Pozatym agent Pietrusa powiedział, że jego klient preferuje trejd do Heat. Oczywiście trejd miałby się odbyć przez s'n't, podobno Heat szukają 3 drużyny to tego trejdu. Zajebiście byłbym szczęśliwy jakby Francuz do nas trafił i wtedy zalatana by została dziura po Poseyu, tylko co byśmy oddali wzamian mam nadzieje, że nie Dorella ani Haslema.

- Były Żar Gary Payton myśli (podbno) o podpisaniu z GSW, wtedy wróciłby do rodzinnego Oakland. Raczej by dużo tam niegrał jest baron, ellis i prawdopodnie zostanie też Sarunas. Uważałem, że on chce być w druzynie która ma szansę na majstra, a GSW raczej takową nie jest.

- Troy Hudson rozmawiał z SAS i Bucks w sprawie kontraktu. Jak chce pograć to niech idzie do Milwaukee bo tam ma szanse zostać pierwszym zmiennikiem Mo Williamsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niechce Houstona w Heat, chyba że zwolnią Hardawaya i wtedy Alan H. przyszedłby na jego miejsce.

Chyba żatujesz. Po 1 Hardaway jest pewnie lepszy od Houstona, a po 2 to po co w takim razie Heat go podpisywali? Po to żeby go teraz zwolnić, nie mieć z niego pożytku i płacić mu kase??

 

- Były Żar Gary Payton myśli (podbno) o podpisaniu z GSW, wtedy wróciłby do rodzinnego Oakland. Raczej by dużo tam niegrał jest baron, ellis i prawdopodnie zostanie też Sarunas. Uważałem, że on chce być w druzynie która ma szansę na majstra, a GSW raczej takową nie jest.

 

Wydaje mi się, że to raczej nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niechce Houstona w Heat, chyba że zwolnią Hardawaya i wtedy Alan H. przyszedłby na jego miejsce.

Chyba żatujesz. Po 1 Hardaway jest pewnie lepszy od Houstona, a po 2 to po co w takim razie Heat go podpisywali? Po to żeby go teraz zwolnić, nie mieć z niego pożytku i płacić mu kase??

 

- Były Żar Gary Payton myśli (podbno) o podpisaniu z GSW, wtedy wróciłby do rodzinnego Oakland. Raczej by dużo tam niegrał jest baron, ellis i prawdopodnie zostanie też Sarunas. Uważałem, że on chce być w druzynie która ma szansę na majstra, a GSW raczej takową nie jest.

 

Wydaje mi się, że to raczej nie możliwe.

Skąd wiesz, ze Penny będzie grał lepiej od Hostona, jak dla mnie to oni mogą obydwaj grać na beznadziejnym poziomie. Pozatym po co nam 2 gwiazdy, które dawno są cieniem samych siebie.

 

- Czemu nie możliwe, ze Glove poszedłby do GSW. Jak narazie to tylko GSW zintersowane są usługami Paytona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penny nie ma gwarantowanego kontraktu więc nie wiadomo czy w ogóle zobaczymy go jeszcze na parkietach NBA. Houstona póki co nie ma w Heat więc nie ma co się kłócić kto jest lepszy. Nietrudno jednak zauważyć, że Miami zbiera weteranów, którzy chcą pograć z Shaqiem i Wade'm i być może powalczyć jeszcze o Misia. Prawda jest taka, że właściciel skąpi grosza i dzięki temu nie mamy szans podpisać jakiegoś perspektywicznego FA (co najwyżej jacyś weterani i gracze pokroju Smusha, którzy chcą grać za grosze). Wszystkiemu jest winny kontrakt Shaqa. Na dodatek Pat powiedział, że w lutym Miami muszą być pod kreską (tzn. poniżej luxury tax) więc zapewnie atrakcyjny kontrakt J Willa (ewentualnie Haslem, Walker) pojdzie w odstawkę w połowie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, ze Penny będzie grał lepiej od Hostona, jak dla mnie to oni mogą obydwaj grać na beznadziejnym poziomie. Pozatym po co nam 2 gwiazdy, które dawno są cieniem samych siebie.

Napisałem "pewnie", czyli z małą dozą wątpliwości i nie mówie to nic o posiadaniu 2 gwiazdeczek w zespole, bo dla mnie podpisanie Houstona przez Miami to nie jest dobry pomysł, a Penny na 100 % nie zostanie zwolniony.

Czemu nie możliwe, ze Glove poszedłby do GSW. Jak narazie to tylko GSW zintersowane są usługami Paytona.

Znowu. Napisałem " raczej niemożliwe", a jest to takie dla mnie ponieważ myślę, że jeżeli Payton dostanie tylko ofertę od GSW do zapewne zakończy karierę. Po co miałby grać w drużynie, która aspiracje tylko do walki o playoff, a na dodatek nie potrzebuje rozgrywająącego?

 

EDIT:

Penny nie ma gwarantowanego kontraktu więc nie wiadomo czy w ogóle zobaczymy go jeszcze na parkietach NBA

To sory, nie wiedziałem o tym.

 

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Penny na 100 % nie zostanie zwolniony.

Mimo żem Heat fan to nie widziałem, że Penny ma niegwaratowany kontrakt:]. To już iwesz, ze ma spore szanse na wylot tym bardziej jakby Pietrus u nas wylądował.

 

Znowu. Napisałem " raczej niemożliwe", a jest to takie dla mnie ponieważ myślę, że jeżeli Payton dostanie tylko ofertę od GSW do zapewne zakończy karierę. Po co miałby grać w drużynie, która aspiracje tylko do walki o playoff, a na dodatek nie potrzebuje rozgrywająącego?

Niby czemu bo, GSW to już ta drużyna do bicia co choćby nawet rok temu. Baron walczy o extension więc będzie dawał z siebie wszystko, a on kluczem do sukcesow, i nie musi rozegrać 82 spotkań aby Wojownicy do po się dostali. Troya i Mike'a D. już ie ma, Ellis robi postępy i nie jestem pewny czy GSW to druzyna która ma tylko aspiracje do walki PO, bo twoi Lakers są raczej taką drużyną. Doczytałem, że Sarunas raczej odejdzie z GSW bo chce wrócic do Europy tylko musi się dogadać w sprawie rozwiazania kontraktu z GSW. Piszesz, że oni nie potrzebują PG :? , przecież Payton zdaje sobie z tego sprawę że first pg to one już nie będzie, a gdy odejdzie sarunas to napewno Glove im się przyda w jego miejsce bo Ellis raczej playmakerem nie jest. Glove chce grać i jeżeli GSW on tam pojdzie bo wie, że stać GSW na wiecej niż walkę o PO, pozatym ta druzyna mieści się w jego rodzinnym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu bo, GSW to już ta drużyna do bicia co choćby nawet rok temu. Baron walczy o extension więc będzie dawał z siebie wszystko, a on kluczem do sukcesow, i nie musi rozegrać 82 spotkań aby Wojownicy do po się dostali. Troya i Mike'a D. już ie ma, Ellis robi postępy i nie jestem pewny czy GSW to druzyna która ma tylko aspiracje do walki PO, bo twoi Lakers są raczej taką drużyną. Doczytałem, że Sarunas raczej odejdzie z GSW bo chce wrócic do Europy tylko musi się dogadać w sprawie rozwiazania kontraktu z GSW. Piszesz, że oni nie potrzebują PG :? , przecież Payton zdaje sobie z tego sprawę że first pg to one już nie będzie, a gdy odejdzie sarunas to napewno Glove im się przyda w jego miejsce bo Ellis raczej playmakerem nie jest. Glove chce grać i jeżeli GSW on tam pojdzie bo wie, że stać GSW na wiecej niż walkę o PO, pozatym ta druzyna mieści się w jego rodzinnym mieście.

Dla mnie to oni większych szans na drugą rundę nie mają, no chyba, że tgrafią na Mavs :twisted:

 

A co do Lakers, to się nie będę wypowiadał, bo wszystko co miałem do powiedzenia jest już w osobnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wlodarze Philadelphii i Denver bardzo sie polubili bo znowu zrobili trejd, tym razem sporo mniejszego kalibru:

"Philadelphia and Denver agreed to a deal that sends reserve center Steven Hunter and second-year forward Bobby Jones to Iverson's Nuggets for forward Reggie Evans and the draft rights to Puerto Rican forward Ricky Sanchez."

Evans bedzie mial szanse zlapac tu i owdzie wysokich graczy z Konferencji Wschodniej, wiec wysocy z Zachodu generalnie odetchneli z ulga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie całkiem niezła wymiana dla obu stron, nic specjalnego, ale jak Martin wróci dla Evansa minut już w ogóle by nie było w Denver w Sixers może być starterem tylko on i Dalembert to dość upośledzony ofensywnie podkoszowy duet, ale przynajmniej na tablicach i w obronie dadzą rade.

 

Tymczasem Odena czeka operacja kolana, nie wiadomo jak długo go nie będzie, ogólnie szkoda center na początku kariery już operacja kolana to nie jest dobry znak :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest powiedziane, że Heat są napaleni na Houstona. Z tego, co czytalem, to pojechali na ten jego workout niejako z obowiązku. Tzn. nie do końca, bo przymusu nie ma, ale na zasadzie, że "czemu nie zobaczyć, co on potrafi?". Ja nie wierzę, że Heat go podpiszą, a mam wątpliwości, czy w ogóle ktokolwiek. Z Pennym sytuacja była taka, że on od początku chciał do Miami i właściwie przyszedł, pokazał się i dostał szansę.

 

Podoba mi się info o Pietrusie. Dalej nie jest to nic wiążącego, ale przynajmniej mamy konkretną wiadomość czym zainteresowany jest zawodnik i że zarząd jego obecnego klubu dowiedział się, co jest jego celem. Może coś się z tego urodzi. Podobno szukana jest trzecia drużyna. Zbiega się to w czasie z sytuacją Sarunasa J. On też się chce wydostać z GSW, a jakby chcieli go Cavs. Trzecia ekipa już jest. Może jeszcze z Paytonem s'n't i by się coś zmajstrowało... Nie wiem, tak sobie marzę. GP nie chcę już w Miami. Dzięki chłopie za to co zrobiłeś, ale już wystarczy (szkoda, że nie przyszedłeś w 04-05, może by się Pistonsów kopnęło w ECF, ehh...).

 

A skąpstwo właściciela Heat mnie wkurza. Według jakiejś listy sprzed 2 lat był w ścisłej czołówce najbogatszych właścicieli w NBA. A teraz takie szopy robi. Choć cholera wie, może to dlatego jest taki bogaty :wink: Wietrzę w powietrzu kapitulację. Zainteresowanie weteranami i ostatnie słowa Pata w wywiadzie gdzieś dla radia. Mówił, że w drużynie ma za dużo zawodników, którzy potrzebują grać. Hmm, i że ma zamiar solidnie przetestować w końcu Wrighta. Rację chłop ma, bo i Wright i Walker powinni grać więcej, a byli kiszeni na ławie. Ale tak czy owak, żeby wykorzystać swoje uchylone okno, ten klub powinien aktywniej działać. To, co się dzieje, to jest trochę kpina. Jeśli Shaq się nie zacznie pienić na taki obrót spraw, to niestety będzie znaczyć, że Diesel na serio mocno się starzeje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wymiana dla Sixers i również dla Nuggets. Evans będzie dostawał sporo minut i pewnie przy Dre Millerze rozegra dobry sezon. Do tego zbiórki i waleczność Evansa też im sie przyda. Do tego Sixers podpisują jutro Calvina Bootha, który ostatnie 2 lata grał w Waszyngtonie i rozmawiają z Iguodalą w o extension. King w koncu coś robi, ale za rok chyba Sixers będą mieli kupę kasy do wydania i ciekawe czy dobrze ich użyje czy wpierniczy w błoto jak np. w przyapdku GM'a cavs w 2005.

 

- W zeszłym miesiącu Jazz, a Suns rozmawiali w sprawie trejdu AK za Matrixa i obie drużyny podbno mają tą ofertę wciąż na stole. Nie wiem co o niej myśleć.

Arizona Republic -

The Phoenix Suns and Utah Jazz tossed around the idea of a trade sending Shawn Marion to Utah for Andrei Kirilenko last month but they did not move pass the stage of talks and the discussion of swapping versatile forwards has been tabled for weeks, the Arizona Republic is reporting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.