Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

ja żądam transferu JO już dzisiaj, dzisiaj i tylko dzisiaj.mam nadzieję, że tak się stanie i pierwszy raz od dłuższego czasu, w dniu moich urodzin w Lakers wydarzy się coś pozytywnego... ale znając życie i prezenty jakie potrafi wymyślić to pewnie jeszcze dziś Kobe zostanie oddany do Chicago i tyle z tego będzie... jestem coraz bardziej zniecierpliwiony tym co robi sie w Lakers i coraz bardziej zdziwiony tym co robią inni - Miller?Houston?to on potrafi jeszcze chodzić z tymi kolanami?dziwne są te spekulacje i ruchy niektórych ekip, ale przynajmniej jakieś są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

choć zależy z kim bo może na szaleństwa GSW i bieganie z Suns, gdzie odszedł Kurt ostatni twardy, może i nie najgorzej ale na twardych Jazz, Spurs, Pistons, Rockets którzy sa w stanie wypchnąć Webba za jego zasięg rzutów już gorzej

właśnie tym gorzej z tymi drużynami mającymi szybkich niskich, z którymi Mavs zawsze mają problemy. Nawet nie chodzi o walkę z wysokimi, ale o to, że kiedy ich kosza będzie bronił Dirk z Webberem to taki Davis, Wade, Bryant, James, Nash, Barbosa i cała reszta bez żadnych problemów będą zdobywać punkty, to jest od lat problem Mavs nie umieją bronić przeciwko graczom obwodowym, pozwalają się im zdominować a dodanie Webbera tylko by tą defensywę pogorszyło.

i tak i nie Van!

wymieniając np. KB który szybki niski jest jeden w LAL to nie problem dla Mavs grając z LA jest Webb tylko brak stopera na KBasa, Davis demonem szybkości po kontuzjach nie jest ale masz rację że drogę na penetrację Wade'a lub LBJ powinni zamykać wysocy wymuszając więcej rzutów z dystansu ale nawet u Spurs robili to BB czyli naprowadzający stoper z TD ( czekający pod koszem) niż zespołowo para podkoszowców bo ani Oberto ani tym bardziej Elson zaporą nie są a zauważ że często SAS mieli "luksus" grać parą "wysokich" Duncan Horry.

Stąd kłopoty Nugetts bo parę podkoszowców mają w D rewelacyjną ale brak tego plastra których w lidze jest paru... (BB Ron AK Posey Bell) oczywiście jedni bronią twardo drudzy floppowo ale bronią :wink:

 

problem że Mavs dalej zbroją się w ataku (stąd Cwebb) i twarda obroną pary podkoszowców mozna te próby zneutralizować a obrona po drugiej stronie parkietu przeciw małym to inny problem

 

zastanawia mnie rola J. Howarda jako ewentualnego stopera przy ustawieniu z Webbem blizej kosza, IMO kosztem coraz lepszej ofensywy Howarda jest to stratta jakości....

 

ale podpisanie gracza z potencjalem jest wzmocnieniem poprzez fakt niepodpisania go przez konkurenta ( vide przypadek Finleya w SAS/Miami) ale zgadzamy się ze do mavs on nie pasuje najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie Van!

wymieniając np. KB który szybki niski jest jeden w LAL to nie problem dla Mavs grając z LA jest Webb tylko brak stopera na KBasa, Davis demonem szybkości po kontuzjach nie jest ale masz rację że drogę na penetrację Wade'a lub LBJ powinni zamykać wysocy wymuszając więcej rzutów z dystansu ale nawet u Spurs robili to BB czyli naprowadzający stoper z TD

oprócz Bryanta masz jeszcze Odoma, którego ani Dirk ani Webber nie jest w stanie pilnować, ale w sumie mniejsza z tym.

 

To nawet nie o to chodzi Mavs mimo, że wyglądają na kompletny zespół mają cholerny problem z utrzymywaniem graczy z daleka od swojego kosza, łapią na nich masę fauli, dlatego Bryant sypnął im 62 w trzy kwarty, dlatego dostali od Heat w finale, dlatego przegrali z Warriors. Oni się pozwalają zdominować tego typu graczom, graliby w finale z Cavs i pewnie podobną masakrę by im Lebron zafundował. Suns mogą pozwolić takim graczom na trzaskanie masy punktów, ale mają to w dupie nie faulują ich tak często i zasadniczo nie przejmują się za bardzo tą stroną parkietu natomiast Mavs się gubią jak mają do czynienia z rywalami z bardzo dobrymi niskimi zawodnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stąd w wyniku tendencji trzaskaj punkty a'al suns i nie przejmuj się D szukają tego kolejnego trzaskającego :?:

 

tego nie wiemy i moze idą w ta stronę, rzućmy o 1 punkt więcej niż przeciwnik, licząc ze Stern i sędziowie poprzez mizerne wyniki oglądalności Finału obronnego, przestaną tolerować twardą obronę....

 

gdybam ale może coś wisi w powietrzu, dalsze otwarcie przepisów na atak kosztem obrony z pogranicza fauli typu Bowen Bell Sheed.......

więcej fauli więcej wolnych wieksza ofensywa więcej jumperków

to byłoby logiczne......

 

i tragiczne :wink:

 

ps. Maciek ja tez żadam transferu teraz i już KB do SAS najlepiej w pakiecie z Bynumem ale aby nie ruszać TP TD i MG :wink:

wtedy to nawet i Bowena puszczę razem z Udrihem

wszak też kiedyś mialem urodziny i z przeprosinami od zarządu SAS za spóźnienie jakoś to przeżyję :wink:

:lol:

 

nie ma podstaw aby przyspieszono rozmowy, idzie to swoim torem i tempem

 

ale jedno mnie ciekawi, gdyby JOn poszedł do NJ to czy KB spelni swoje grożby :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jedno mnie ciekawi, gdyby JOn poszedł do NJ to czy KB spelni swoje grożby :?:

a co masz na myśli pisząc groźby :?: nie sądzę żeby tak czy inaczej Kobe się gdziekolwiek wybierał w tym sezonie. Wschód po dojściu Allena i KG do Celtics już na taki spacerek dla niego z pewnością nie wygląda, do tego jeżeli P.J. Brown podpisze sobie gdzieś kontrakt to Bulls żeby ściągnąc Bryanta musieliby wysłać do LA albo Hinricha albo Wallace'a albo prawie wszystkich swoich młodych graczy żeby kasa się zgadzała.

 

Kobe zostanie w tym sezonie w Lakers czy mu się to podoba czy nie, nie bardzo ma gdzie iść i Lakers nie mają szansy dostać nawet nie tyle zbliżonej wartości, ale nawet jakiegokolwiek sensownego pakietu za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riley ogłosił, że zamierza wypełnić kontrakt tak więc przez najbliższe 3 sezony ma być coachem Miami. Nie wyobrażałem sobie zmiany trenera w Heat - dziwiło mnie tylko dlaczego tak długo Pat zwlekał z ogłoszeniem decyzji.

Pewnie czekał czy uda mu się podpisać Smusha, Greena i Hardawaya. Udało się, to pozostał na stanowisku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brevin Knight podpisał z clipers, więc potencjalne wzmocnienie na PG Lakers Miami i Celtics kolejny raz idzie w siną dal.

Dla mnie ruch Clipers sensowny choc w kotekście osłabienia kontuzją Eltona Branda na mocnym zachodzie oczywiście niewystarczające.

Co do kontuzji to Achilles koszmarnie sie goi a komunikat prasowy ze 6 tygodni przerwy zbyt zdawkowy bo skończy się na połowie lub nawet całym roku.

Penny w Miami bardzo mnie ciekawi ale nie spodziewam się rewelacji

Eddie House w Bostonie a Adonal foyle zwaivowany co dla SAS może byłoby jakimś tam ryzykiem wartym rozważenia.

 

z wolnych do wzięcia"

Olowkandi

Cato

Malik allen

Henderson

PJBrown

Verajao

Webber

dale Davis

Rubben Peterson

Boykins

Medwiedienko

McInnis

Posey

Derek Anderson

Araujo

Udoka

Fortson

Troy Hudson

Foyle

Pietrus

Corliss Williamson

Mutombo

Ely

Kevin Willis :!:

 

Więc nazwisk sporo i nie widzę sensu powrotu dziadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brevin Knight podpisał z clipers, więc potencjalne wzmocnienie na PG Lakers Miami i Celtics

Lakers :? przecież mają Fishera, Farmara i Crittentona więc nie wiem gdzie by tu miejsce jeszcze dla Knighta miało byc

 

Foyle jak go ktoś sobie podpisze za minimum może się przydać, pewnie się na niego Celtics rzucą :)

 

Zastanawiam się dlaczego Pattersona jeszcze nikt nie podpisał, sprawia co prawda trochę problemów, ale to niezły defensor, w ataku coś tam też dorzuca a nic nie słychać jakoś o zainteresowaniu nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to do wzięcia zostały praktycznie same dziadki :) Patterson pewnie dużo rząda dlatego nie ma chętnych na niego. Poza tym w ataku jest moim zdaniem bez rewelacji :wink: Obrona wporzo ale atak co najwyżej średnio. Pietrus zostanie w GSW, wątpie aby zdecydował się grać za 3 bańki dla Miami. Możliwości S&T z udziałem Heat i Warriors nie widzę. Riles zapowiedział, że może zaczynać sezon z takim składem :? Podobno J Will jest w niezłej kondycji zdrowotnej, co nie dziwi (w końcu to jego ostatni rok). Ciekawe za ile Foyle będzie chciał grać, chętnie widziałbym go w Miami w następnych 2-3 sezonach jako backup dla Shaqa. Znając życie znajdzie się jakiś zwariowany GM i da mu 5-6 baniek na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers :? przecież mają Fishera, Farmara i Crittentona więc nie wiem gdzie by tu miejsce jeszcze dla Knighta miało byc

zapomniałem jeszcze o Cavs.

Van jeśli wyzej wymienieni PG ( Fish zawsze będzie mi sie kojarzył z undersize SG) i doswiadczeni JF i Critt maja poprowadzić Lakers do wyżej niż I Runda to wzmocnienia na tej pozycji obok PF uważam za stosowne.

Tylko tak wspomniałem o Lakers którzy każdym wolnym PG a dobrym powinni się na FA Market interesować...

 

Zastanawiam się dlaczego Pattersona jeszcze nikt nie podpisał, sprawia co prawda trochę problemów, ale to niezły defensor, w ataku coś tam też dorzuca a nic nie słychać jakoś o zainteresowaniu nim.

 

pewnie kasa Van bo statsy które wykrecił: 14,7 PPG 5,4 RPG i 3APG 1,4SPG ( szczególnie na atakowanej desce) i wysoki 54% FG sprawiają że majaczy coś 8-10 Mio$ a nie to co moga dać inni MLE....

jeśli grałby jak w lutym 16,7PPG przy jego obronie to rysuj nam się uboższa wersja Rona Artesta ze znacznie mniejszym bagażem emocjonalnym i jest on idealny dla wielu ekip ( szczególnie Denver)

 

BTW jest on unrestricted FA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van jeśli wyzej wymienieni PG ( Fish zawsze będzie mi sie kojarzył z undersize SG) i doswiadczeni JF i Critt maja poprowadzić Lakers do wyżej niż I Runda to wzmocnienia na tej pozycji obok PF uważam za stosowne.

Tylko tak wspomniałem o Lakers którzy każdym wolnym PG a dobrym powinni się na FA Market interesować...

 

daj spokój Fish undersized PG był też kiedy zdobywaliśmy tytuły pewnie będzie dostawał ze 25 minut i pełnił rolę mentora dla pozostałej dwójki więc nie widzę problemu i powodu żeby ściągać kolejnego PG skoro weterana i nauczyciela dla dwóch młodych już mamy w osobie Fisha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Express-News -

Ime Udoka, a 6-foot-5 swingman whose path to the NBA was not unlike that of Bruce Bowen, has agreed to terms of a contract that will make him a Spur, according to agent Erin Cowan.

A więc Spurs pozyskali upragnionego atletycznego SF'a. Na pewno bardzo dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Spurs pozyskali upragnionego atletycznego SF'a. Na pewno bardzo dobry ruch.

Byc może i dobry, ale to sie okaże dopiero w sezonie. Udoka ma już 30 lat, dopiero 3 sezony w NBA za sobą i tak naprawdę to zaczął coś grac dopiero w ostatnim sezonie w Portland, gdzie miał prawie 30 minut co mecz i dość dużą swobodę. Grał wśród takich niedoświadczonych graczy jak on sam, nie było parcia na wynik, bo Blazers o nic nie walczyli. Teraz to już jest jednak wyższa półka, gra w zespole mistrza ligi to już coś innego.

 

Ciekawe za ile go podpisali, pewnie za dużo nie dostał, wiec Spurs praktycznie niczym nie ryzykują, a mogą tylko zyskać. Dlatego chyba słusznie postąpili podpisując go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol :shock: nie miałem pojęcia, że on ma tyle lat. Myślałem, że ma góra 25. A co do samych umiejętności zawodnika, to masz rację Graboś , że zawdzięcza swój dobry sezon swobodzie jaką miał w Blazers, ale wiadome jest, że nikt nie oczekuje od niego niczego wielkiego. W S5 będzie grał oczywiście BB, a Udoka będzie tylko rezerwowym, który będzie miał na boisku przede wszystkim korzystać ze swojego atletyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riley ogłosił, że zamierza wypełnić kontrakt tak więc przez najbliższe 3 sezony ma być coachem Miami. Nie wyobrażałem sobie zmiany trenera w Heat - dziwiło mnie tylko dlaczego tak długo Pat zwlekał z ogłoszeniem decyzji.

Czyz to nie przypadek ze wtedy podobno konczy sie kontrakt Shaqa i Wade bedzie mogl zrobic 'opt-out'?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.