Skocz do zawartości

[2024-2025] Regular Season - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

Co do naszych negocjacji - zlozylem Ci propozycje rano i w ciągu dnia ją zmienialiśmy.

Miałeś jakieś tam inne propozycje i prosiłeś o zwłokę, by przed nocą finalnie powiedziec "wchodzę w to".

Po wieloletnim komiszu oczekiwałem większego rozeznania, zdecydowania i jako takiej słownosci. Z tego powodu nawet nie proponowalem skasowania pendingu i zaprzestalem jakichkolwiek ruchow kadrowych.

Zle ocenilem sytuacje i popelnilem negocjacyjny blad - tylko tyle i az tyle. A ze szkoda mi czasu na takie rzeczy w przyszlosci, to otwarcie mowie o pendingu, zeby nikt nie odebral tego personalnie w kolejnych wymianach.

Z tego co mi wiadomo, to każda wymiana obarczona jest pendingiem. Drużyny mogą z pendingu zrezygnować, ale musi być to jasno zapisane w wymianie. Tak to funkcjonowało do tej pory i można śmiało popatrzeć historię trejdów. Jeśli takiego zapisu nie ma, to oznacza to, że jest pending i można składać oferty. No chyba, że GMowie sami się umówią, że się nie wycofują. No ale po to wtedy pending?

 

Twierdzenie teraz, że oczekiwałeś ode mnie większego rozezniania, zdecydowania i słowności ... tak masz rację, oczekiwałeś i to właśnie otrzymałeś. Mam rozeznienie i potrafię zauważyć czy pojawia się lepsza czy gorsza oferta. Zdecydowanie? Jest, bo na danym moment wybieram tą lepszą ofertę (wczoraj Twoja oferta była najlepsza, simki nie było w nocy, dziś pojawiły się inne w tym ta od Qby i wybrałem znowu najlepszą). Słowności? Nie obiecywałem, że bez względu na wszystko Jamal poleci do Bulls. Jeśli mogłem wycofać się z wymiany ze Spurs, to dlaczego uważasz, że nie mogłem tego samego zrobić z Bulls? Trzeba było poruszyć ten temat, zabezpieczyłbyś się i po problemie. Natomiast Ty tematu nie poruszyłeś, a teraz zasłaniasz się swoimi oczekiwaniami od wieloletniego komisza. Gdybyśmy się umówili, że się z tego nie wycofujemy, to dotrzymałbym słowa. Bo raz danego nie zmieniam. Ale takiej dżentelmeńskiej umowy nie mieliśmy i nie mielibyśmy, bo nie zgodziłbym się widząc większe zainteresowanie. Reasumując, kompletnie niezrozumiałym dla mnie są Twoje pretensje. Ty na moim miejscu zrobiłbyś to samo i wybrałbyś to co lepsze dla Ciebie, jeśli nie było jakiś dodatkowych warunków.

 

Co do Waszego trejdu to rowniez uwazam, ze lepsza propozycja byla od Raptors.

Zwlaszcza jak powtorzy sie splot szczesliwych wydarzen z zeszlego sezonu: zdobycie picka rzutem na tasme dzien-dwa przed losowaniem, skok w losowaniu z 5 (jesli dobrze pamietam) na 1, bardzo korzystna wymiana z Bucks.

Jeszcze jeden taki offseason i bedzie dynastia.

Z tą dynastią to lekka przesada, bo nie sądzę aby kiedyś taka miała miejsce w tej grze. To, że szczęście dopisało rok temu, wcale nie oznacza, że w tym się powtórzy. W poprzednim losownaniu z 6 picku wskoczyłem na 1 i była to wymiana z Hornets. Poza tym, deal miał miejsce przed losowaniem i nie można było tego przewidzieć. Szczęście dopisało i nie będę sobie teraz żył podcinał, bo wyszedłem bardzo korzystnie na wymianie z Hornets. Gdybym nie wskoczył rok temu w drafcie na 1, a spadł na np. 7, to też byś o tym wspominał? W tym roku mogą się role odwrócić (na co pewnie liczy Qba) i wszystko się może wyrównać. Takie życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to każda wymiana obarczona jest pendingiem. Drużyny mogą z pendingu zrezygnować, ale musi być to jasno zapisane w wymianie. Tak to funkcjonowało do tej pory i można śmiało popatrzeć historię trejdów. Jeśli takiego zapisu nie ma, to oznacza to, że jest pending i można składać oferty. No chyba, że GMowie sami się umówią, że się nie wycofują. No ale po to wtedy pending?

 

Twierdzenie teraz, że oczekiwałeś ode mnie większego rozezniania, zdecydowania i słowności ... tak masz rację, oczekiwałeś i to właśnie otrzymałeś. Mam rozeznienie i potrafię zauważyć czy pojawia się lepsza czy gorsza oferta. Zdecydowanie? Jest, bo na danym moment wybieram tą lepszą ofertę (wczoraj Twoja oferta była najlepsza, simki nie było w nocy, dziś pojawiły się inne w tym ta od Qby i wybrałem znowu najlepszą). Słowności? Nie obiecywałem, że bez względu na wszystko Jamal poleci do Bulls. Jeśli mogłem wycofać się z wymiany ze Spurs, to dlaczego uważasz, że nie mogłem tego samego zrobić z Bulls? Trzeba było poruszyć ten temat, zabezpieczyłbyś się i po problemie. Natomiast Ty tematu nie poruszyłeś, a teraz zasłaniasz się swoimi oczekiwaniami od wieloletniego komisza. Gdybyśmy się umówili, że się z tego nie wycofujemy, to dotrzymałbym słowa. Bo raz danego nie zmieniam. Ale takiej dżentelmeńskiej umowy nie mieliśmy i nie mielibyśmy, bo nie zgodziłbym się widząc większe zainteresowanie. Reasumując, kompletnie niezrozumiałym dla mnie są Twoje pretensje. Ty na moim miejscu zrobiłbyś to samo i wybrałbyś to co lepsze dla Ciebie, jeśli nie było jakiś dodatkowych warunków.

 

Wydaje mi się, że nie ma co się emocjonowac i dalej ciagnac tego watku z naszym trejdem :smile:

Tak jak napisałem - ja swoje wnioski wyciagnalem na przyszlosc.

Wszystkie wymiany, niezaleznie czy propozycja idzie z Arco Arena czy też z Auburn Hills - zawsze będę brał nonpending. A Twoje słowa są dla mnie trochę mniejszą wagę po trejdzie niż przed.

W każdym razie nie wydaje mi się, żeby któreś z powyższych było dla Ciebie specjalnie istotne (czy tym bardziej dla pozostałych) więc tak jak mówię - temat jest w zasadzie na  ten moment już mało istotny, ja ze swojej strony go zamykam i czekam na POs :smile:

Aha, i nie mów za mnie co ja bym zrobił, zwłaszcza jak nie jest to prawda ;)

 

 

Z tą dynastią to lekka przesada, bo nie sądzę aby kiedyś taka miała miejsce w tej grze. To, że szczęście dopisało rok temu, wcale nie oznacza, że w tym się powtórzy. W poprzednim losownaniu z 6 picku wskoczyłem na 1 i była to wymiana z Hornets. Poza tym, deal miał miejsce przed losowaniem i nie można było tego przewidzieć. Szczęście dopisało i nie będę sobie teraz żył podcinał, bo wyszedłem bardzo korzystnie na wymianie z Hornets. Gdybym nie wskoczył rok temu w drafcie na 1, a spadł na np. 7, to też byś o tym wspominał? W tym roku mogą się role odwrócić (na co pewnie liczy Qba) i wszystko się może wyrównać. Takie życie.

 

 

 

Oczywiście, że nie można było go przewidziec (mowie o trejdzie za pick, który po dniu-dwóch okazał się nr 1) - na tym polega szczescie :smile:

 

I nie oczekuje od Ciebie pokuty za wymiane z Hornets :nevreness:

Wszak, robienie dobrych trejdow dla siebie, to nic złego, poważnie :nevreness:

Po prostu dla wszystkich juz w dniu wymiany bylo oczywiste, ze bylo to dla Ciebie bardzo korzystne, a Ty zaklinałeś wtedy rzeczywistosc :pride:.

Ale szanuję, że przyznałeś nam po czasie rację. :eagerness:

 

PS. Mówiąc o dynastii mam bardziej na mysli obecnych 76ers czy tez dawnych Bulls - najlepsze bilanse w regular season i tytuły niemalze rok rocznie (Philly ma teraz ogromne szanse na 4ty z rzedu, ja gralem w 4 Finalach z rzedu i 3 razy wygrywalem).

I Celtom jeszcze jeden gracz pokroju Mitcha brakuje do przejecia paleczki dominatora w lidze, moim zdaniem

Edytowane przez Stromile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dla wszystkich juz w dniu wymiany bylo oczywiste, ze bylo to dla Ciebie bardzo korzystne, a Ty zaklinałeś wtedy rzeczywistosc :pride:.

Ale szanuję, że przyznałeś nam po czasie rację. :eagerness:

Mógłbym prosić o jakieś cytaty, bo nie przypominam sobie abym mówił, że zły trade zrobiłem. W dniu wymiany deal był dla mnie bardziej po równo. Dopiero po wymianie wyszedł na moją korzyść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka chwila!

 

Odchodzi Schrempf - poza tym, że był najgorszy to dodatkowo był ostatnim graczem, który był w drużynie Orlando Magic w momencie kiedy obejmowałem tam stanowisko GM'a (na Florydzie do dziś przeklinają ten dzień!).

 

Koniec epoki!

 

Aha - jak już zaklepane to mogę napisać: WTF Qba? Przecież Gill > Harper (dużo lepszy w ataku a w obronie, wbrew pozorom, ten sam poziom) a dodatkowo 3 ciężkie lata z nimieckim cancerem :grin: Rozumiem, że zestaw Gill, Curry I Mashburn to za dużo na pozycje SG/SF....ale przecież Harper też na tych pozycjach gra...no chyba, że planujesz na 4-5 lat z wyprzedzeniem (kiedy kontrakt Gilla by zaczął ciążyć), ale cięzko  w to uwierzyć w przypadku simbasketu :smile:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harper jest bardziej wszechstronny - ale Gill jest bardziej 'wyspecjalizowany' w obronie na SG.

Po kolei:

 

Perimeter def: H - 79 / G - 93

Drive def: H - 78 / G - 92

Stealing: H - 81 / G - 93

 

Więc w najważniejszych defensywnych skillach dla SG Gill ma widoczną przewagę.

Harper miażdzy, jeśli chodzi o pozostałe skille obronne:

 

Post def: H - 67 / G - 29

Blocking: H - 59 / G - 23

 

Z tym, że na dwójce nie są one tak istotne.

Imho Harper byłby super plastrem na SF, ze względu na wszechstronność, ale niestety ma kiepską zbiórkę I brakuje centymetrów (tutaj też Gill ma przewagę ;) ) - no I co ważniejsze simka nie premiuje zbytnio wszechstronności - lepiej mieć bandę specjalistów niż grać basket totalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o jakieś cytaty, bo nie przypominam sobie abym mówił, że zły trade zrobiłem. W dniu wymiany deal był dla mnie bardziej po równo. Dopiero po wymianie wyszedł na moją korzyść.

 

Nie no, już drugi raz w ostatnim czasie wychodzę na naiwniaka :nevreness: 

Prooooszę, przestań, już mam dosyć :nevreness: :nevreness:

Już myślałem, że przyznałeś nam rację, a tu bach :nevreness:

 

W dniu wymiany, tak jak i dzisiaj Mitch jest tak odległy od całej reszty która była w tym trejdzie, że to nawet trudno porównywać :).

A czy to był nr 1 czy nr 6, to (zwłaszcza z perspektywy czasu - do wzięcia z 6tką m. in. np. Big Ben / Francis/ Jamison czy Hughes) nie robi tak gigantycznej różnicy, aby wpływało na ocenę transferu.

 

Przez zaklinanie rzeczywistości mam na myśli wmawianie nam, że to był równy trejd.

Robiłeś to wtedy i robisz to teraz, znowu :playful:

WTF Qba? Przecież Gill > Harper (dużo lepszy w ataku a w obronie, wbrew pozorom, ten sam poziom) a dodatkowo 3 ciężkie lata z nimieckim cancerem :grin: Rozumiem, że zestaw Gill, Curry I Mashburn to za dużo na pozycje SG/SF....ale przecież Harper też na tych pozycjach gra...no chyba, że planujesz na 4-5 lat z wyprzedzeniem (kiedy kontrakt Gilla by zaczął ciążyć), ale cięzko  w to uwierzyć w przypadku simbasketu :smile:

 

Dla mnie Harper > Gill i to bez dwóch zdań

 

Po pierwsze wolę jego skille, a jak się dołoży do tego mega kontrakt Gilla, to już w ogóle nie ma o czym mówić.

 

Brawo Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden trejd nie jest równy, bo gdyby był to nie ma to sensu ;)

 

Może być, bo dwie drużyny mogą mieć zupełnie różne potrzeby :)

 

Wystarczyłoby żeby T-Mac miał wtedy zamiast 80 w potencjale dajmy na to 95-100 (czyli w praktyce ze dwa kampy więcej do poprawienia skilli) to dla mnie tamten trejd byłby równy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dodając kontrakt to wiadomo, że Harper zyskuje ALE

dwójka Schrempf + Harper przez dwa kolejne sezony będzie zżerać więcej salary, więc I tak jest 50/50 (a dodatkowo Gill jednak jest młodszy I ma odrobinę większy potencjał - to też jakiś dodatkowy aspect w trejdzie)

 

Do tego Schrempf jako mentor nauczy Branda I Wallace'a jak oszukiwać w CY :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.