Skocz do zawartości

FA - potencjalne zmiany, dyskusja


Cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Denver Nuggets $11 021 780

 

1. Ricky Pierce, 4 621 780, 3 lata, 0%

1. Ricky Pierce, 4 671 780, 4 lata, 5%

1. Ricky Pierce, 4 771 780, 4 lata, 10%

2. Wesley Johnson, 4 750 000, 1 rok, 0%

1. Ricky Pierce, 5 071 780, 4 lata, 10%

1. Ricky Pierce, 5 471 780, 4 lata, 10%

1. Ricky Pierce, 6 071 780, 4 lata, 10%

Denver Nuggets $11 021 780

 

1. Ricky Pierce, 4 621 780, 3 lata, 0%

1. Ricky Pierce, 4 671 780, 4 lata, 5%

1. Ricky Pierce, 4 771 780, 4 lata, 10%

2. Wesley Johnson, 4 750 000, 1 rok, 0%

1. Ricky Pierce, 5 071 780, 4 lata, 10%

1. Ricky Pierce, 5 471 780, 4 lata, 10%

1. Ricky Pierce, 6 571 780, 4 lata, 10%

 

coś się zjebało

 

Denver Nuggets $11 021 780

 

1. Ricky Pierce, 4 621 780, 3 lata, 0%

1. Ricky Pierce, 4 671 780, 4 lata, 5%

1. Ricky Pierce, 4 771 780, 4 lata, 10%

2. Wesley Johnson, 4 750 000, 1 rok, 0%

1. Ricky Pierce, 5 071 780, 4 lata, 10%

1. Ricky Pierce, 5 471 780, 4 lata, 10%

1. Ricky Pierce, 6 071 780, 4 lata, 10%

1. Ricky Pierce, 6 571 780, 4 lata, 10%

 

1. Ricky Pierce, 6 071 780, 4 lata, 10%

 

 

 

 

Taaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałagan się zrobił bo licytowano na pałę, olewając zasady.

 

I tak i nie, jesli ustalilismy ze konczymy o 21 z ta licytacja na zywo, ciezko liczyc na to by dany GM byl zawsze dostepny pod kompem. Na komorce na andoidze opcja pisania postow na forum jest chyba dosc ograniczona jesli chodzi o boldowanie, wykreslanie i generalnie podglad tego co sie dzieje w temacie z komentarzami (uwagi od forumowiczow), co sie dzieje w temacie z postami kiedy pojawia sie wciagu pisania posta 5 innych ofert...

No i teraz mozna podchodzic do tego w ten sposob, ze:

-grasz w simke poswiecaj sie, 8-10 osob ma zabawe a to ze nie mozesz ogarnac czasu by od 21 do 21:30-22 siedziec przed kompem, probowac robic cos na komorce - twoja strata

-grasz w simke miales wylane by dysktowac kiedys o zmianach to sie ucisz

-grajmy w simke niech kazdy ma czas na zlozenie ofert - w koncu to tylko gra i kazdemu powinno zalezec by swoja wygrana osiagnal dzieki umiejetnosciom budowania ekipy a nie z tego powodu ze ktos inny nie mogl zabidowac bo w tym czasie kompal dzidzie, wracal do pracy, czy spotkal sie z kumplami na koszu (jak cos to mi nie zdarza sie zadna z tych sytuacji o 21 podczas koncowek etapu;) ).

 

Sam osobiscie nie wprowadze zmian, rzucilem taki pomysl, ktory akurat mi wydaje sie najbardziej fair dla wszytskich GM'ow, a odbiera nieco zabawy 1/5 z nas, bo chyba tylko 5-6 uzytkownikow bilo sie o 3 graczy przebijajac sie o 200-500k przez 40 min. reszta albo czekala do 21:59 by napisac posta i pozniej przez 5 min sprawdzala czy przypadkiem inni nie walcza o jakiegos gracza - max raz korygujac swoja oferte.

 

Zrobienie lajfa dla mogloby byc frajda, ale wydaje mi sie ze wiele z nas myslac o lajfie ma w pamieci jak wygladaly drafty w ligach fantasy - to chyba byl jednak nieco inny kaliber i latwosc przeprwadzenia (za pomoca yahoo) niz to co my mozemy zrobic na FA z taka masa zawodnikow. W sumie Gimmie z Krzemykiem i lettalec z SlaKB mogliby sobei zrobic lajfa na pm'ach...

 

 

Xam,

w tej mojej propozycji moze nieco przesadzilem z karaniem za dzialanie w afekcie.

ad1.

jesli 1 manager sklada bledna oferte np dopisujac BR mimo ze ich nie ma albo bidujac mimo braku kasy, reszta jesli rozpoczyna walke o gracza ale dziala zgodnie z zasadami nie powinna byc karana, chyba ze sama np przekracza salary/luxa

ad2.

jesli post jest uznany za niewazny z powodu bledu dotyczacego zawodnika nr 1 a ktos biduje sobie zawodnika nr 2... faktycznie trzeba uznac ze przeplaca i tyle

Edytowane przez Cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy,

 

a może po prostu tak:

 

1. koniec etapu np. środa g. 21:00

2. do tego momentu bidowanie po obecnych zasadach.

3. w środę między 21:00 a 21:30 każdy GM ma możliwość napisania tylko jednego posta.

4. koniec etapu o 21:30, każda oferta po tej godzinie jest nieważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, jesli ustalilismy ze konczymy o 21 z ta licytacja na zywo, ciezko liczyc na to by dany GM byl zawsze dostepny pod kompem. Na komorce na andoidze opcja pisania postow na forum jest chyba dosc ograniczona jesli chodzi o boldowanie, wykreslanie i generalnie podglad tego co sie dzieje w temacie z komentarzami (uwagi od forumowiczow), co sie dzieje w temacie z postami kiedy pojawia sie wciagu pisania posta 5 innych ofert...

Przecież nikt od nikogo nie wymaga obecności pomiędzy 21:00 a 21:30! Każdy etap trwa kilka dni i każdy może złożyć ofertę kiedy będzie miał czas. To że 80% licytujących woli czekać na koniec i się przebijać o groszę, aby zyskać 1 mln na kontrakcie to inna bajka, nie mająca nic wspólnego obecnymi 'złymi' zasadami FA. Czy nowe przepisy to zmienią? Moim zdaniem nie. Jedni będa składać oferty wcześniej, a inni cały czas będą czekać na sam koniec.

 

No i teraz mozna podchodzic do tego w ten sposob, ze:

-grasz w simke poswiecaj sie, 8-10 osob ma zabawe a to ze nie mozesz ogarnac czasu by od 21 do 21:30-22 siedziec przed kompem, probowac robic cos na komorce - twoja strata

Jeśli wcześniej masz wywalone i czekasz na koniec i coś Tobie wypada, to tak, zgodzę się z Tobą ... jest to twoja strata. Jeśli natomiast złożysz ofertę która Twoim zdaniem jest dla Ciebie maksymalna, to masz głęboko w dupie co się wydarzy po 21:00. Tak zrobiłem z Mutombo i nie musiałem być obecny na koniec I etapu. Nawet gdybym go stracił, to wiem, że zrobiłem wszystko co było możliwe z mojej strony (bo więcej bym mu po prostu nie dał). Jeśli natomiast ktoś chce czekać na koniec i się przebijać aby być może zyskać coś tam na niższej ofercie (nie jest powiedziane, że się uda) to powinien wiedzieć, że ryzykuje:

- że ktoś złoży błędną ofertę i sam podbije kontrakt na wyższy (to o czym pisał Krzemyk wcześniej)

- że sam złoży błędną ofertę i będzie stratny, bo post będzie nieważny (zasady które obowiązują obecnie)

Można pomyśleć nad zmianą z 5 na 10 minut, ale to są drobiazgi. Moim zdaniem obecny system nie jest zły i daje (jak pewnie zauważyliście) sporo emocji.

 

-grajmy w simke niech kazdy ma czas na zlozenie ofert - w koncu to tylko gra i kazdemu powinno zalezec by swoja wygrana osiagnal dzieki umiejetnosciom budowania ekipy a nie z tego powodu ze ktos inny nie mogl zabidowac bo w tym czasie kompal dzidzie, wracal do pracy, czy spotkal sie z kumplami na koszu (jak cos to mi nie zdarza sie zadna z tych sytuacji o 21 podczas koncowek etapu;) ).

Proszę Was nie wmawiajcie tutaj, że nie każdy ma czas złożyć ofertę przy obecnym systemie FA. Zasady nie są trudne, można to ogarnąć, można licytować kiedy się chce i tylko od Was zależy jaką przyjmiecie taktykę na konkretny etap FA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie a może Sla czy Stro obczajali jak wyglądają bidy podczas FA w innych ligach FBB.. Może jak pisze Cichy mają coś ala panel Fantasy >>  Pietrasa byśmy znowu zwerbowali do budowy takiej platformy.<wink>

 

MOJA PROPOZYCJA:

Nie ma 0/1 rozwiązania.

 

MINUSY obecnego systemu:

-Z telefonu ciężko podglądać / bidować żeby ogarnąć potok nowych maili wkońcowce

- private time (dzieci, praca) 

- poblem arbitrażowy jeśli ktoś musi doglądać innych i sam uczestniczyć w licytacji  

- brak ogólnych korepetycji i przypomnienia najważniejszych zasad przed początkiem FA (dla nowych i zaśniedziałych graczy którzy dawno nie uczestniczyli aktywnie w FA)

PLUSY:

- fun

 

 

PODSUMOWANIE 

Z  grubsza nie ruszałbym obecnego systemu. Jest OK. Problemem jest duże obciążenie pod koniec. 

 

1. do 20.00  zostajemy przy normalnym trybie. (30 minut na weryfikacje komisha) bez spiny. Dla większości będzie to koniec etapu. 

 

2. od 20:30 do 20:45 (tylko dla  zawodników którzy są aktualnie przez GM (za)bidowani) 

 - można przebić ofertę ( 1 raz ) jak ktoś ma 7 bidów może napisać i 7 postów ale tylko raz podwyższyć ofertę zawodnika. 

- można podbić ofertę zawodnika (tylko ja go bidował, inni gm wykreślili go z bidów)

 - zasada tylko raz może podwyższyć kontrakt/% dla 1 zawodnika) 

 // unikamy sytuacji licytacji o zawodnika który pojawił się na FA o 19:59 //

 // jak nikt wcześniej nie bidował to gm może zaproponować jeszcze wyższy kontrakt // 

 

3. od 20:45 do 21:00 można jedynie wyrównywać oferty. Nie można rezygnować z graczy. Można jedynie podrasować ofertę kasa/lata/% do aktualnie najwyższej. Lub do maxa danego zawodnika. 

jeśli zawodnik był juz wcześniej zabidowany. 

 

BEZ PRZEDŁUŻANIA. 

 

Co wy na to?

Edytowane przez gimmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, można licytować kiedy się chce i tylko od Was zależy jaką przyjmiecie taktykę na konkretny etap FA.

To nie jest prawda.

Licytować trzeba wtedy kiedy Cie ktos przebija.

Ja moge dac ofertę w pierwszej godzinie dnia FA, ale jak ktos przebije ostatniego dnia o 20:59 to jak mnie nie ma to jestem upupiony.

Jak sie ma 2/3 birdy to trzeba cyrklowac i patrzeć co komu i ile i kogo ewentualnie odpuścić. Troche more sophisticated niz palniecie maxa dla Mutombo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda.

Licytować trzeba wtedy kiedy Cie ktos przebija.

Ja moge dac ofertę w pierwszej godzinie dnia FA, ale jak ktos przebije ostatniego dnia o 20:59 to jak mnie nie ma to jestem upupiony.

Jak sie ma 2/3 birdy to trzeba cyrklowac i patrzeć co komu i ile i kogo ewentualnie odpuścić. Troche more sophisticated niz palniecie maxa dla Mutombo

No ale w żadnym systmie tak nie będzie, bo przy każdym rozwiązaniu osoby będące pod sam koniec etapu będą w tej uprzywilejowanej sytuacji! Musiałbyś wrócić do poczatku i przyjąc zasadę, że zegar resetowany jest na 24h abyś miał czas na reakcję.

 

Jeśli chodzi o Mutombo, to miałem do niego prawa birdowe, więc mogłem więcej zaoferować. Moim zdaniem nie był tyle warty. O to mi chodzi, że każdy zawodnik ma jakąś granicę, której po prostu nie przeskoczysz. Pozostaje jedynie kwestia kiedy do tej granicy dojdziecie, czy od razu na początku, czy dopiero po serii przebić pod koniec etapu. Natomiast efekt końcowy jest zawsze taki sam ... nawet jeśli ktoś przebije Twoją granicę, to po prostu odpuszczasz.

 

@Xamel

 

no przecież Ci Geddo już napisał wcześniej, co masz robić. tłuczesz swoje maxy pierwszego dnia i masz spokój :smile:

Masz jeszcze inne wyjście, możesz wprowadzić pomysł który sam zaproponowałeś, że od 21:00 do 21:30 każdy ma możliwość złożenia jednej oferty. Wtedy na pewno rozwiążesz wszystkie swoje problemy, a szczególnie ten który Tobie obecnie tak bardzo nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geddo ale jak masz 2/3 gości na birdach i ograniczona ilośc kasy nie mozesz im od razu dac maxow, czy tez swojej maksymalnej propozycji.

Powiedzmy mam graczy A B C

I 20mln ktore moge na nich przeznaczyć.

Za A mam granice 11mln (swoją)

Za B i C po 9.

Według Ciebie powinienem kogoś odpuścić i dac swoje maksy:

Powiedzmy odpuszczam C.

Daje A 11 B 9.

Ktos przebija B a C dostaje ofertę 6 ale tuż przed końcem etapu

Jak nie pilnuje to tracę i B i C.

A jesli ktos inny przebije jeszcze A? Ale tak o 0,5?

Mógłbym łyknąć to 0,5 jakbym wycofał B i wyrównał C.

Ale musze byc i pilnować zeby to zrobic.

W takiej sytuacji jesli moje maksy to nie sa maksy birdowe to jesli nie pilnuje moge stracić wszystkich graczy.

Wiecto nie jest tak ze mozesz dac swoje maksy na początku etapu i juz. Ktos kto tak robi traci graczy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z jednym podbiciem/ograniczeniem liczby przebić, np. po określonej godzinie jest imo wadliwa. Przecież ten kto złoży pierwszy ofertę/przebije jest w plecy o jedno przebicie.

 

np. gimmie daje o 20.59 5 mln zawodnikowi A, ja mam jedno przebicie i daje 6 baniek o 21.01, gimmie ma też jedno i jest w przewadze, ja już nie mogę reagować ... będzie sępienie i wysyp ofert o 20.59 - kto złoży ostatni będzie w przewadze - w ogóle FA się sprowadzi de facto do jednej miniuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geddo ale jak masz 2/3 gości na birdach i ograniczona ilośc kasy nie mozesz im od razu dac maxow, czy tez swojej maksymalnej propozycji.

Powiedzmy mam graczy A B C

I 20mln ktore moge na nich przeznaczyć.

Za A mam granice 11mln (swoją)

Za B i C po 9.

Według Ciebie powinienem kogoś odpuścić i dac swoje maksy:

Powiedzmy odpuszczam C.

Daje A 11 B 9.

Ktos przebija B a C dostaje ofertę 6 ale tuż przed końcem etapu

Jak nie pilnuje to tracę i B i C.

A jesli ktos inny przebije jeszcze A? Ale tak o 0,5?

Mógłbym łyknąć to 0,5 jakbym wycofał B i wyrównał C.

Ale musze byc i pilnować zeby to zrobic.

W takiej sytuacji jesli moje maksy to nie sa maksy birdowe to jesli nie pilnuje moge stracić wszystkich graczy.

Wiecto nie jest tak ze mozesz dac swoje maksy na początku etapu i juz. Ktos kto tak robi traci graczy i tyle.

Ja Ciebie rozumiem i wiem co chcesz mi przekazać. Jednak w tych propozycjach co przedstawiacie, nie unikniesz problemu podpisania 2/3 graczy za tyle ile byś chciał i reakcji na oferty konkurencji!

- Jeśli zastosujesz pomysł Qby tj. do 21:00 deadline a później przez 30 minut max jeden wpis, to i tak się zesrasz ze swoimi ofertami, bo musiałbyś czekać do 21:29:59 i jednocześnie znać ostatni wpis konkurencji z powiedzmy 21:29:58, aby móc dostosować swoje propozycje do konkurencji. Pomijam fakt, że musisz być obecny. No ale przecież to nie jest przy tej propozycji problem, bo on jest tylko przy obecnym systemie FA.

- Jeśli zastosujesz Twój pomysł tj. wysyłanie PW na jakieś konto, to i tak nie będziesz wiedział co oferuje konkurencja. więc nie podzielisz tych 20 mln po równo na tych trzech zawodników, tylko wybierzesz sobie jednego czy dwóch na których Tobie najbardziej zależy (zasadę tą możesz również zastosować przy obecnym systemie) i im złożysz odpowiedniej wysokości kontrakty (tak samo jak przy obecnym systemie), aby być pewnym,że ich zatrzymasz. Pomijam fakt, że nie będzie ustawionego automatycznego wysyłania wiadomości na e-mail, do którego dostęp będzie miała osoba która utworzy takowe konto.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego Geddo szukamy sposobu zeby dało sie to wszystko ogarnąć. Ja nie wiem czy któryś pomysł to naprawi, ani czy chcemy naprawiać, ale jesli uznamy ze jest ok jak jest to nic nie zmienimy. Moze taki bedzie rezultat końcowy i tak.

BTW:

Przy bidowaniu w ciemno konkurent tez nie wie ile biduje. Owszem moge stracić wszystkich 3 ale szanse mam takie same jak inny Bidujący. Teraz jak nie moge siedzieć godzinę po deadline na necie to zawsze ktos inny ma przewagę.

Co nie znaczy ze uważam ten pomysł za idealny. Pytaliście czy da sie zrobic składanie ofert w ciemno to dałem sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby każdy miał czas na reakcję po przebiciu, to trzeba wrócić do początku. Wtedy po przebiciu który resetował zegar o 24h każdy miał na to czas. No ale wtedy były żale i pretensje, że za długo to trwa. Baaa, nawet teraz gdy etap trwał relatywnie mniej, każdy chciał szybko, szybko, że ciągle za długo. Końcowy efekt był taki, że wyszystko się wydłużyło dwa razy i zrodziło się wiele problemów i chcecie zmian, bo zasady są do dupy. Wniosek nasuwa się jeden ... jeśli chcecie szybko przeprowadzić FA, to coś kosztem czegoś. Natomiast jeśli chcecie mieć możliwość reakcji po przebiciach, to każdy etap MUSI trwać tydzień albo i dłużej.

 

Jeśli mógłbym coś zaproponować, aby wilk był syty i owca cała, to ... zostawić tak jak jest (można pomyśleć o zmianie z 5 minut na 10) z zaznaczeniem, że nie ma znaczenia czy nastąpią podbicia/przebicia po błędnej ofercie. No i teraz po zakończeniu etapu, mamy 24h na wyrównanie oferty przez osoby który złożyły wcześniej danemu zawodnikowi słabszą ofertę. Oferta ta MUSI być dokładnie taka sama jak najwyższa, bez względu na to czy ktoś ma prawa birdowe czy nie. Jeśli ktoś uzna, że jest to za dużo, to albo pisze w temacie FA, że odpuszcza i zostaje przy swojej ofercie, albo wyrównuje. Jeśli nic nie napisze w ciągu 24h to przy simowaniu pozostaje oferta z ostatniego ważnego posta. Można wtedy zrobić tak, że etap trwa 3 dni + 24h na wyrównanie oferty. Tyczyć się to będzie tylko słabszych ofert. Jeśli ktoś nie złożył wczesniej oferty w ciągu 3 dni, to nie ma możliwości w 24h wyrównać innych ofert.

 

Dla przykładu:

Na postawie Sullingera z II etapu ...

 

Składam ofertę MLE pod koniec trwania. Jeśli xamel wcześniej by jemu nie złożył oferty, to nie ma możliwości wyrównać mojej oferty. Jeśli natomiast złożył np. 3mln, 4 lata i 10%, to ma 24h po zakończeniu etapu na wyrównanie mojej oferty czyli 4,5mln na rok. Podobnie tyczyłoby się to każdej innej osoby, który złozyła Sullingerowi słabszą ofertą niż MLE.

 

No i w druga stronę ...

Ja składa ofertę LLE pod koniec trwania etapu. Xamel proponuje jemu 5mln, 4 lata i 10%. Mam 24h na wyrównanie. Aczkolwiek mogę zaproponować tylko MLE, bo jestem powyżej salary cap. Więc mogę to zrobić czyli zasada z pokera tj. all-in. Mam możliwość podjąć decyzję aby dać tyle co mam, albo zostać przy tym co wcześniej zaproponowałem.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.