Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

O jakim chronieniu mówisz? Mówisz o nie nagłaśnianiu przez Kościół swoich brudów, z czym się całkowicie zgadzam, bo problem jest sztucznie rozdmuchiwany. Badania naukowe wykazały, że procent pedofili wśród duchownych i osób świeckich jest identyczny. W Polsce żyje około pół miliona pedofili!

 

Nie ukrywać, a nie ujawniać, nie rozgłaśniać i nie rozdmuchiwać.Oczywiście, że zło trzeba wyprać z kościoła i jestem za tym, żeby dyskretnie takich duchownych wrzucać do zamkniętych klasztorów, a najlepiej do więzienia, ale to już nie w mocy Kościoła Katolickiego.

 

 

A przepraszam dlaczego uważasz że oni nie mają podlegać kodeksowi karnemu???? Nagle tolerujesz pedofili... I nie jest tak jak piszesz są zaburzenia pedofilskie i są zachowania pedofilskie.... MEdycyna je rozróżnia o ile rozkład tych pierwszych jest identyczny albo zbliżony bo wynika z zaburzeń psychicznych związanych z niekształtnym za małym penisem lub ogólnie niezdolnością do współżycia z płcią przeciwną a czym innym jest zachowanie o zabarwieniu pedofilskim czyli to jak ksiądz po prostu molestuje mlodych itp

 

Czyli rozumiem że chór Poznańskie Słowiki powinien wysłać swojego założyciela na emeryturę i nieh sobie siedzi w domku i Broń Boże to rozdmuchiwać ujawniać i kogoś wsadzać do więzienia..

 

A możemy to rozszerzyć na gwałty ( np uznajmy że gwałty w Kolonii są niepotrzebnie rozdmuchane więc najlepiej o nich nie mówić) na morderstwa ( bo i po co kogoś wsadzać do więzienia) i łapówkarstwo Czy tylko Twoja łaska obejmuje pedofilię u księży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam dlaczego uważasz że oni nie mają podlegać kodeksowi karnemu???? Nagle tolerujesz pedofili... 

To jest mój ulubiony rodzaj manipulacji. "Dlaczego bije Pan swoją żonę?". Napisałem, że najlepiej wrzucać takich duchownych do więzienia, a Ty twierdzisz, że uważam że duchowni mają nie podlegać kodeksowi karnemu. Zacznij czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak. Ale nie wszystkie. Zawsze znajdą się ludzi, którzy są dziennikarzami z powołania i będą w stanie przebić się w morzu gówna. Tak działa ten świat.

Do Ciebie się przebiją ido wielu tutejszych ogarniętych ludzi, ale to będzie kilka procent. Pozostali będą oglądać TVP, Polsat, TVN i czytać Onet oraz Gazetę Wyborczą a ich świat ograniczy się do tego czy dobre jest PIS czy PO. To że Ty i kilka procent ludzi będzie zauważał coś więcej nie będzie miało znaczenia. Tłum będzie biegł tam gdzie mu każą media a nielicznie będą krzyczeć "biegniemy w zła stronę"!" i będą przez tłum niesieni.

 

Potrzebna będzie wojna z Rosją to amerykanie ujawnią dowody na zamach w smoleńsku (tak jak ujawnili na broń masowego rażenia w Iraku) powołają nas do woja i pójdziemy w okopy nawet jeśli będziemy wiedzieli że dowody na zamach są sfabrykowane - bez znaczenia, władza już określiła co jest czarne a co białe i naszym zadaniem będzie strzelać a nie marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój ulubiony rodzaj manipulacji. "Dlaczego bije Pan swoją żonę?". Napisałem, że najlepiej wrzucać takich duchownych do więzienia, a Ty twierdzisz, że uważam że duchowni mają nie podlegać kodeksowi karnemu. Zacznij czytać ze zrozumieniem.

Za dużo wymagasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa bo najpierw zauważyłem do zamkniętych klasztorów i żeby nie rozdmuchiwać ooo a to zwracam honor.... Sęk w tym że kościół katolicki tak nie postępuje

Dlatego, że jeżeli Kościół ma taką wiedzę, to powinien od razu zareagować i odizolować taką osobę od społeczeństwa. Oczywiście w większości przypadków kończy się tylko na zakazie pracy z dziećmi i młodzieżą, ale moim zdaniem to za mało. Chociaż paradoksalnie trzeba przyznać, że Kościół w sprawie pedofili działa podobnie, jak państwo.

W latach 2001-2007 wykryto w Polsce 12 tysięcy przypadków pedofilii, skazano tylko co trzecią osobę, z tych 4 tysięcy przypadków, 3 tysiące zostały skazane na wyroki w zawieszeniu. 16 osób zostało skazanych na 8 lub więcej lat. Moim zdaniem świadomość tego problemu jest coraz większa i zapewne Kościół, w swoim, znanym od stuleci tempie, zacznie reagować tak jak powinien.

 

Do Ciebie się przebiją ido wielu tutejszych ogarniętych ludzi, ale to będzie kilka procent. Pozostali będą oglądać TVP, Polsat, TVN i czytać Onet oraz Gazetę Wyborczą a ich świat ograniczy się do tego czy dobre jest PIS czy PO. To że Ty i kilka procent ludzi będzie zauważał coś więcej nie będzie miało znaczenia. Tłum będzie biegł tam gdzie mu każą media a nielicznie będą krzyczeć "biegniemy w zła stronę"!" i będą przez tłum niesieni.

 

Potrzebna będzie wojna z Rosją to amerykanie ujawnią dowody na zamach w smoleńsku (tak jak ujawnili na broń masowego rażenia w Iraku) powołają nas do woja i pójdziemy w okopy nawet jeśli będziemy wiedzieli że dowody na zamach są sfabrykowane - bez znaczenia, władza już określiła co jest czarne a co białe i naszym zadaniem będzie strzelać a nie marudzić.

Nawet w tym, co wymieniłeś są media, które każą biec w dwie różne strony, więc na razie nie ma niebezpieczeństwa :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tym, co wymieniłeś są media, które każą biec w dwie różne strony, więc na razie nie ma niebezpieczeństwa :nevreness:

 

Akurat w sprawie wojny z Rosją po ujawnieniu amerykańskich dowodów na zamach (czyli dowodów niepodważalnych) TVP będzie mówić to samo co kupiony przez amerykanów TVN. Nasze media mogą się róznic w ocenie PO i PIS, ale nie w ocenie tego co nam każą myśleć amerykanie< tu jest jednomyślność taka jak w czasach ZSRR tylko wtedy myśleliśmy to co kazali rosjanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sprawie wojny z Rosją po ujawnieniu amerykańskich dowodów na zamach (czyli dowodów niepodważalnych) TVP będzie mówić to samo co kupiony przez amerykanów TVN. Nasze media mogą się róznic w ocenie PO i PIS, ale nie w ocenie tego co nam każą myśleć amerykanie< tu jest jednomyślność taka jak w czasach ZSRR tylko wtedy myśleliśmy to co kazali rosjanie.

Akurat w sprawie wojny, czy wezwania do wojska nikt nie potrzebuje telewizji :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sprawie wojny, czy wezwania do wojska nikt nie potrzebuje telewizji :nevreness:

Potrzebuje i to bardzo. Ukraińcy przegrywali w Donbasie przez brak morale, ludzie uciekali przed powołaniami, dezerterowali, ochotników było z czasem coraz mniej.

http://www.defence24.pl/191445,kijow-przyznaje-szwankuje-mobilizacja

Jak media dobrze urobią ludzi, tzn. ludzie dadzą się nabrać na propagandę to nie potrzebujesz mobilizacji bo masz tylu ochotników. Żołnierze wtedy inaczej podchodzą do swoich zadań, walczą a nie symulują walkę i uciekają przy pierwszym ostrzale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje i to bardzo. Ukraińcy przegrywali w Donbasie przez brak morale, ludzie uciekali przed powołaniami, dezerterowali, ochotników było z czasem coraz mniej.

http://www.defence24.pl/191445,kijow-przyznaje-szwankuje-mobilizacja

Jak media dobrze urobią ludzi, tzn. ludzie dadzą się nabrać na propagandę to nie potrzebujesz mobilizacji bo masz tylu ochotników. Żołnierze wtedy inaczej podchodzą do swoich zadań, walczą a nie symulują walkę i uciekają przy pierwszym ostrzale.

Rozumiem, co chcesz przekazać, ale robisz to na bardzo niereprezentatywnym przykładzie :nevreness: Ponadto moim zdaniem nie masz do końca racji. Bardziej zgadzam się z Lukim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, co chcesz przekazać, ale robisz to na bardzo niereprezentatywnym przykładzie :nevreness: Ponadto moim zdaniem nie masz do końca racji. Bardziej zgadzam się z Lukim.

Ja też się z nim zgadzam, jedyna między nami róznica to taka że on rozdziela państwa na totalitarne i nietotalitarne, a ja na takie które są totalitarne i  które mają swój totalitaryzm schowany za parawanem np. "demokracji"

Takie USA

Oto najbardziej demokratyczny, antytotalitarny kraj na świecie

 

A Ty się ze mna nie zgadzasz bo Ci poprzednio podpadłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się z nim zgadzam, jedyna między nami róznica to taka że on rozdziela państwa na totalitarne i nietotalitarne, a ja na takie które są totalitarne i  które mają swój totalitaryzm schowany za parawanem np. "demokracji"

 

Myślę, że Luki rozdziela te państwa według kryterium: te, w których można swobodnie korzystać z internetu i te, w których nie można :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się z nim zgadzam, jedyna między nami róznica to taka że on rozdziela państwa na totalitarne i nietotalitarne, a ja na takie które są totalitarne i  które mają swój totalitaryzm schowany za parawanem np. "demokracji"

Takie USA

Oto najbardziej demokratyczny, antytotalitarny kraj na świecie

 

A Ty się ze mna nie zgadzasz bo Ci poprzednio podpadłem :tongue:

Tu akurat ciężko polemizować. USA to jest państwo, w którym jest kilka osi lobbingowych (finansiera, energia, zbrojeniówka) które właściwie jednostronnie wyznaczają reguły gry. W Europie jest akurat pod tym względem dużo lepiej (choć też jest źle). Z tym, że w Europie jakoś nacisk został położony na wtłaczanie ludziom ideologii. Interesy ekonomiczne są nieco gorzej zorganizowane.

 

Co nie zmienia faktu, że tam tego jest to dostrzegane i jest coraz większy sprzeciw przeciwko temu. I to zarówno na lewicy (Bernie Sanders, Elizabeth Warren i ogólnie tzw. progessives) jak i na prawicy (choć tu na razie nie ma takiego czystego lidera i sensownego ruchu - Trump w tym zakresie odpowiada na popyt, ale on sam jest umoczony we wszystkim co najgorsze po uszy).

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie. Władza nazywa, co jest dobre, a co złe, co jest białe, a co czarne, co jest ładne, a co brzydkie, bohaterskie lub zdradzieckie; co służy ludowi i państwu, a co lud i państwo rujnuje; co jest po lewej ręce, a co po prawej, co jest z przodu, a co z tyłu. Władza określa nawet, który bóg jest silny, a który słaby, co należy wywyższać, a co poniżać."

 

Księga Grzmotów i Błyskawic, rozdział: „O sztuce rządzenia ludźmi”

 

Tak więc to nie rzeczywistość a władza decyduje czym jeździ Rydzyk i jacy są ruscy.

Chwila. Dopiero co tydzień temu zaprzeczałeś temu w postach o Husie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila. Dopiero co tydzień temu zaprzeczałeś temu w postach o Husie. 

A w jaki sposób?

Przeciez czeska władza ustanowiła dla niego święto, uznała że jego zachowanie było bohaterskie a jego przeciwników zdradzieckie, indoktrynuje wiedza na jego temat dzieci w szkołach, więc dziś w Czechach poważa się Jana Husa a nie poważa kościoła.

Oczywiście władza w Rzymie miała na temat Jana Husa inne zdanie i dlatego tam jego zachowanie było zdradzieckie a jego przeciwników bohaterskie.

Trzeba brac pod uwagę że w różnych miejscach możemy mieć rózne władze i wtedy to samo zachowanie jest zupełnie inaczej określane, ale tak jak chce dana władza. Może gdyby Watykan miał silna własną armię i podbił Czechy dziś byłyby one bardziej katolickie niż Polska, a Jan Hus byłby zdrajcą bo tak chciałaby ta władza płynącą z Watykanu.

Jeszcze lepiej z Kuklińskim, to samo terytorium, Ci sami ludzie na nim mieszkają, ale za poprzedniej władzy był zdrajcą, a obecna robi z niego bohatera.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób?

Przeciez czeska władza ustanowiła dla niego święto, uznała że jego zachowanie było bohaterskie a jego przeciwników zdradzieckie, indoktrynuje wiedza na jego temat dzieci w szkołach, więc dziś w Czechach poważa się Jana Husa a nie poważa kościoła.

Oczywiście władza w Rzymie miała na temat Jana Husa inne zdanie i dlatego tam jego zachowanie było zdradzieckie a jego przeciwników bohaterskie.

No pisałeś, że nie poważa się kościoła z tego powodu, że zdradził Husa. I że z tego powodu są ateistyczni. Ja Ci pisałem, że to dlatego, że kościół katolicki stał w opozycji do dążeń niepodległościowych Czech. Czyli generalnie ostatnimi postami zaprzeczasz temu co pisałeś wcześniej, a potwierdzasz to co pisałem ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałeś, że nie poważa się kościoła z tego powodu, że zdradził Husa. I że z tego powodu są ateistyczni. Ja Ci pisałem, że to dlatego, że kościół katolicki stał w opozycji do dążeń niepodległościowych Czech. Czyli generalnie ostatnimi postami zaprzeczasz temu co pisałeś wcześniej, a potwierdzasz to co pisałem ja. 

 

No weź.

Husyci wygrali wojnę, oni zostali nową władzą, kościół katolicki i jego władza którą mieli na ziemiach czeskich została częściowo utracona. Więc kościół tracił wpływy i przez to władzę. Nie rozumiem w jaki sposób ma to przeczyć temu co pisałem wczesniej.

Na siłę chcesz mnie tu przytrzasnąć :smile:

To ja Cię teraz będę tak samo próbował :smile:

 

Dążenia niepodległosciowe powiadasz? Słyszałes jak kościół się zachowywał wobec polskich dążeń niepodległościowych? Jakoś to zupełnie nie uczyniło z Polski kraju ateistycznego, a przecież kościół popierał naszych zaborców.

To skąd ta róznica w Czechach i w Polsce?

Jak spróbujesz to wytłumaczyć?

 

http://bastiondialogu.pl/bog-honor-i-ojczyzna-na-kartach-historii-kosciola/

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.