Skocz do zawartości

"Obalamy połówkę" czyli podsumowanie 1/2 sezonu.


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Odbyłem wiele stosunków z parzystokopytnymi

KAT

Green to Mason na sterydach, ojebał potion na skille. Kopia jak wuj

Mavs z 8 miejsca zrobią 4-0 GSW bo to underdog

Stan to Ron 2.0 i w sumie celowo go zgapiłem. Sprawiedliwość i Booker, Portis, czarny żyd. A jeszcze Rakeem i III mi nie weszli. Kufa dobry nabór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAF

 

Czemu uważasz, że mający lepszy bilans Oklahoma, która wygrała z LAC w bezpośrednim meczu w Staples była gorsza w tej połówce od Clippers? Też bardzo ciekawi mnie jakim wyczynem jest 11 pkt Crawforda w 25 minut, przy niecałych 38% z gry i niecałych 32 zza łuku?

 

I jeszcze na koniec, ale to już detal, który mi się rzucił w oko. W 1st ALL-NBA przesunąłeś Stefka na pozycję 2 i dodałeś Paula. Chyba wszyscy się zgodzimy, że Curry to TOP1 absolutnie. Więc teoretycznie jest obok niego miejsce dla jakiegoś guarda, może nawet SG... :grin: To jest moje trochę czepialstwo, rozumiem ten zabieg. Ale pierwsze dwa pytania są serio serio. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał być ranking a nie procent szans na mistrzostwo, taki ranking jak Ty podałeś, z takimi proporcjami wygląda jak ranking u bukmachera. Ja chce bardziej sprawdzić czy wg forumowiczów taka Indiana wygląda mocniej czy Dallas, itp. itd. 

 

@Lewe Biodro Smoka nadal mi nie odpowiedziales na temat Whiteside, tylko napisałeś ze mam zajrzeć do tematu z nagrodami po miesiacu? Podalem ci pelno statystyk, wejdz sobie w basketball reference i w KAZDEJ doslownie KAZDEJ defensywnej statystyce, procz przechwytow oczywiscie Hassan jest w top3 lub top5. W blokach przerasta kazdego centra itp itd.  naprawde nie chce mi sie tego tlumaczyc, moim zdaniem ma lepszy sezon niż inni i tyle, to moje subiektywne zdanie. Mam prawo je mieć, czy to aż takie jak to powiedziałeś "uchybienie" ?

 

 

Hmm, nie nie oglądam, bo mnie nudzą tylko:

Will Barton mi kolo ch**a lata, bo wolę mieć jako 6th mana w drużynie Jeremy'ego Lamba.

Bo Lamb ma naprawdę duży wpływ na zwycięstwa Hornets, prowadzi do zrywów i daje dużo energii, świeżości.

Barton robi 16/6 ale w druzynie, w ktorej nawet k***a nie ma ustalonej rotacji.. raz Lauvergne gra 30 a raz 5, Hickson to samo i tak w kółko...w drużynie, która skończy sezon z jakimś 28-54 przy maxie i jest najnudniejsza w całym NBA, przynajmniej dla mnie, bo nie ma tam nikogo kto jest ciekawy. To wpłynęło na pominięcie Bartona bo to mój subiektywny ranking. Bo dla mnie barton w contenderze byłby mniej wart niż Lamb, a na tym chyba ta nagroda polega. W moich oczach najlepszy jest ten i ten. A kto rzeczywiście jest najlepszy wg większości zweryfikują wyniki :smile:

Więc ok mogłeś skrytykować moje zdanie i skrytykowałeś, ale ton w jakim to zrobiłeś był generalnie żenujący, jako pierwszy post w nowym temacie dojebales cos w stylu:

"no fajnie, że się postarałeś i w ogóle, ale twoje wybory są bezsensowne mogłeś się nie wychylać jak sie nie znasz weź sie zastanow lepiej bo az zal w tym uczestniczyc"

 

 

 

 dla jasnosci, 17-20, 21-25 i wymienione druzyny oznacza tyle, ze te druzyny sa mniej wiecej na tym samym poziomie, bo ciezko mi okreslic czy minnesota czy suns jest lepsze. a kings moga sobie miec moment nawet i 8W a ja i tak wiem ze w takich PO sa pierdolona mizeria i przystawka dla kazdej ogarnietej druzyny w NBA. Nikt ich pewnie nie wymieni w 16tce i tak (no może Ty), wiec w naszym rankingu skoncza na miejscu 20-iles ex-aequo z 76ers ;]

 

 

 

Tak mi wyszło, bo nie widzę konkretniejszego kandydata spośród PG. Czołowe zespoły (Spurs, Warriors, Cavs itp) nie mają raczej wirtuozów defensywy na PG, Beverley Holiday Conley maja kiepskie druzyny jak narazie, Wizards tez maja w sumie sredni team, ale Wall potrafi ladnie przydusic i wymusic strate. Ma też najwięcej przechwytów+bloków wśród pg, pewnie powiesz że to nie jest żadna adv statystyka, ale ja mam to gdzieś. Jak zaczynałem przygodę z NBA to co miesiąc w Magic Basketballach sprawdzało się kto jest pierwszy w przechwytach itp, jakoś mam sentyment do tych "nic nie znaczących" statystyk, i przy nagrodach czasem się kieruję takimi "symbolicznymi" statami. 

 

PS. Jak widzę, nie u wszystkich McCollum jest na pierwszym miejscu w MIP, i nie u wszystkich Barton jest 6th Manem roku, więc następnym razem po prostu skrytykuj a nie wywyższaj się jakbyś zjadł wszystkie rozumki.

 

Oj Ronnie, Ronnie. Pięknie zrobiłeś z siebie męczennika, pewnie nie jestem rzeczywiście bez winy, ale wiedz, że ogólnie chciałem dobrze (zawsze chcę, nie zawsze wychodzi). Kupiłeś mnie kompletnie tym tekstem o Magic Basketball, łzy poleciały strumieniami, pies  zawył aż naszła mnie ochota na szlagiery Maryli...

 

 

chwilo trwaj

 

Pamiętasz, że w drugim numerze na końcu był wierszyk?

 

moje typy:

 

Power Ranking

 

1.  Warriors

2. SAS

3. Cavs

4. OKC

5. LAC

6. Bulls

7. Heat

8. Mavs

9. Pistons

10. Hawks

11. Raptors

12. Grizz

13. Celtics

14. Pacers

15. Jazz

16. Hornets

 

MVP

 

1. Stefan

2. Kałaj

3. Lebron

 

DPOY

 

1. Kałaj

2. Green

3. Gobert

 

MIP

 

1. MakKoluch

2. Lamb

3. Barton

 

ROY

 

1. Krzysiek

2. KAT

3. Winslow

 

COTY

 

1. Carlisle

2. Popovich

3. Stevens

 

6th MOY

1. Barton

2. Anderson

3. Lamb

 

1st All-NBA Team

 

Curry - Butler - Leonard[edit] - James - Drummond

 

2nd All-NBA Team 

 

Westbrook - Klay - George - Durant - Green[edit]

 

1st All-Defensive Team

 

Paul - Butler - Leonard - Green - Gobert

 

1st All-Rookie Team

 

DAR - Booker[od bidy] - Winslow - #ŁotyszMVP - KAT

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1st All-NBA Team

 

Curry - Butler - James - Green - Drummond

 

2nd All-NBA Team 

 

Westbrook - Klay - George - Durant - Griffin

 

Zechcesz uzasadnic wybor Butlera do 1st, a Westbrooka do 2nd?

 

http://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.cgi?request=1&sum=0&p1=westbru01&y1=2016&p2=butleji01&y2=2016&p3=&p4=&p5=&p6=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pominąłem Wesa z tego prostego powodu, że chciałem docenić Butlera, bez którego Bulls pewnie walczyli by teraz o 8 seed z Wizards, Hornets czy Knicks. Statystycznie Westbrook ma kapitalny sezon, ale jakoś nie przekłada się to na ogólne wrażenia z gry całego zespołu, dyskutowaliśmy już o tym nie ma co się powtarzać. Nie widzę natomiast jakiejś wielkiej przepaści pomiędzy nimi, zwłaszcza gdy spojrzymy na skuteczność, (poniżej .300 za 3 u WB to lekka tragedia, trzeba przyznać) Butler nie zjada tyle piłki i jest przy tym bardzo efektywny w ataku. Dodajmy do tego kwestie obrony, gdzie Westbrook nawet nie zbliża się w tej materii do JB i już masz odpowiedz na nurtujące Cię pytanie ;]

 

Pociesz się myślą, że Brick byłby na pewno moim następnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS, chcialem Ci pokazac jak konczy sie czepianie SUBIEKTYWNYCH rankingow :) Oczywiscie, ze zawsze mozna znalezc jakies plusy lub minusy danych graczy, ale dlaczego przyznajesz sobie prawo do kwestionowania wyborow Ronniego? Ja tez moge powiedziec, ze Westbrook robi lepszy bilans, gra az o 3,5 minuty na mecz mniej, a zdobywa wiecej punktow od Butlera na minimalnie lepszym procensie, jest o wiele lepszym kreatorem, nawet zbiera i przechwytuje lepiej od niego... zestaw to ze swoim gdybaniem, ze bez Butlera Chicago jest 8 w konferencji i sam widzisz, ze nie trzyma to sie kupy.

 

I jeszcze jedno: Westbrook obecnie nie zjada pilke, tylko po prostu stal sie jednym z najbardziej efektywnych kreatorow w lidze. Zabranie mu pilki byloby glupota. A Butler ma mniejszy usg, a skutecznosc porownywalna - i to ma byc przewaga Butlera? I don't think so.

 

Ale oczywiscie, ze mozesz sobie go wybrac przed Westbrookiem, pod warunkiem, ze nie bedziesz robil z siebie wszechwiedzacego przy ocenie subiektywnych wyborow innych osob.


A mozesz powiedziec co Ci sie nie podoba w obronie Westbrooka w tym sezonie? Czy przypadkiem nie oceniasz go pod katem poprzednich lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę gorącą by nieco podnieść poziom argumentacji ponad "tak bo tak". Toż to forum koszykarskie a nie onet.pl .

 

Also, wczoraj się zebrałem i poobserwowałem takiego jednego gościa, który będzie murowanym kandydatem do DPOTY w najbliższych latach. Mocny na nogach, nisko zawieszony. Szybki krok dostawny, mocne ręce. Przepycha cięższych przeciwników na zasłonach. Swojego kryje blisko, częsty kontakt z przeciwnikiem. Bowen + Ron w jednym ciele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałem jeszcze raz podziękować człowiekowi morza za zauważenie nieścisłości w moich typach czyli braku Leonarda w all-nba 1st jak i 2nd - pomimo tego, że sprawadzałem i edytowałem ten post kilka razy nie udało mi się tego wyłapać co już poprawiłem przesuwając Greena do drugiej piątki kosztem Blejka.

 

Oczywiście Barca tego nie zauważył, zauważył natomiast brak Westbrooka ;] Droczę się, oczywiście.

 

 

LBS, chcialem Ci pokazac jak konczy sie czepianie SUBIEKTYWNYCH rankingow :smile: Oczywiscie, ze zawsze mozna znalezc jakies plusy lub minusy danych graczy, ale dlaczego przyznajesz sobie prawo do kwestionowania wyborow Ronniego? Ja tez moge powiedziec, ze Westbrook robi lepszy bilans, gra az o 3,5 minuty na mecz mniej, a zdobywa wiecej punktow od Butlera na minimalnie lepszym procensie, jest o wiele lepszym kreatorem, nawet zbiera i przechwytuje lepiej od niego... zestaw to ze swoim gdybaniem, ze bez Butlera Chicago jest 8 w konferencji i sam widzisz, ze nie trzyma to sie kupy.

 

I jeszcze jedno: Westbrook obecnie nie zjada pilke, tylko po prostu stal sie jednym z najbardziej efektywnych kreatorow w lidze. Zabranie mu pilki byloby glupota. A Butler ma mniejszy usg, a skutecznosc porownywalna - i to ma byc przewaga Butlera? I don't think so.

 

Ale oczywiscie, ze mozesz sobie go wybrac przed Westbrookiem, pod warunkiem, ze nie bedziesz robil z siebie wszechwiedzacego przy ocenie subiektywnych wyborow innych osob.


A mozesz powiedziec co Ci sie nie podoba w obronie Westbrooka w tym sezonie? Czy przypadkiem nie oceniasz go pod katem poprzednich lat?

 

Cały ten sezon OKC nie robi na mnie żadnego większego wrażenia, pamiętam mecz z Denver w Oklahomie - tak beznadziejnej obrony (obu drużyn) dawno nie widziałem. Nie kupuję póki co współpracy na linni WB - KD, zbyt dużo tam prowizorki, a za mało pomysłu. Nie uważam Westbrooka za top kreatora, zbyt często odpala hero mode w szczególności w końcowych fragmentach meczów, wtedy ten jego passing zaczyna jakby zanikać. O wiele bardziej pod tym względem cenię Paula, Rondo, Rubio czy też Walla - moje subiektywne odczucie. Miałem spory dylemat z tym Butlerem i RW, ale uznałem, że JB jest bardziej niezbędny Bulls niż Westbrook Oklahomie, może to błędne myślenie, nie wiem. Nie wiem też skąd u Ciebie Barca ten wniosek o lepszej obronie Westbrooka - to co on czasami odpierdala to jest mała bania. Pisał o tym Ness swego czasu, całkiem niedawno zresztą. Próba choć częściowego ustawienia go w pobliżu Butlera wydaje się akcją samobójczą. Jeśli masz na potwierdzenie tej tezy(że broni lepiej niż w poprzednich sezonach) jakieś staty to chętnie je poznam. Proszę też o zaprzestanie wyciągania przechwytów jako argumentu, akurat wszyscy dobrze wiemy skąd bierze się lwia część z nich w przypadku RW.

 

Tak jak pisałem obaj gracze byli tej pierwszej piątki bardzo blisko, kogoś musiałem wybrać, a z racji tego, że Oklahoma jako realny contender mnie zupełnie nie przekonuje wybrałem Butlera, którego wybór w moim odczuciu da się obronić i to staram się przekazać.

 

@Ignazz

 

ale rozmawiamy tutaj o kolesiu w absolutnym prime i gościu, który ma 32 lata i milion kilometrów w nogach, RW natomiast notuje najgorszy pod tym względem okres od sezonu 10-11, rzucając nie mało bo 4.3 trójki na mecz

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP

1. Stephen Curry

2. Kawhi Leonard

3. LeBron James

 

DPOY

1. Kawhi Leonard

2. Draymond Green

3. Rudy Gobert

 

MIP

1. CJ McCollum

2. Draymond Green

3. Will Barton

 

ROTY

1. Karl A. Towns

2. Kristaps Porzingis

3. Justise Winslow

 

COTY

1. Greg Popovich

2. Rick Carlise

3. Frank Vogel

 

6th MOY

1. Jeremy Lamb

2. Manu Ginobili

3. Will Barton

 

1st All-NBA Team

Curry - Westbrook - Leonard - LeBron - Green

 

2nd All-NBA Team

Paul - Butler - Durant - George - Drummond

 

1st All-Defensive Team

Paul - Butler - Leonard - Green - Gobert

 

1st All-Rookie Team

Russell - Booker - Winslow - Porzingis - Towns

 

2nd All-Rookie Team

Payne - Oubre - Hollis-Jefferson - Portis - Okafor

 

Power Ranking

1. Golden State Warriors

2. San Antonio Spurs

3. Cleveland Cavaliers

4. Oklahoma City-Thunder

5. Miami Heat

6. Los Angeles Clippers

7. Chicago Bulls

8. Dallas Mavericks

9. Toronto Raptors

10. Atlanta Hawks

11. Indiana Pacers

12. Boston Celtics

13. Memphis Grizzlies
14. Houston Rockets

15. Detroit Pistons

16. Utah Jazz

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę gorącą by nieco podnieść poziom argumentacji ponad "tak bo tak". Toż to forum koszykarskie a nie onet.pl .

 

Also, wczoraj się zebrałem i poobserwowałem takiego jednego gościa, który będzie murowanym kandydatem do DPOTY w najbliższych latach. Mocny na nogach, nisko zawieszony. Szybki krok dostawny, mocne ręce. Przepycha cięższych przeciwników na zasłonach. Swojego kryje blisko, częsty kontakt z przeciwnikiem. Bowen + Ron w jednym ciele

Bowen unikał kontaktu Panie Also
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca Butler jest o lata świetlne w D przed Russelem, który jest co najwyzej trochę lepszym niż średnim obrońcą, jednocześnie w tym roku przewaga w ataku Westbrooka w stosunku do Jimmyego zmalała i maleje w tym miesiącu bardzo, więc calosciowo wybór Butlera przed Westbrookiem nie jest jakimś wielkim grzechem.

Aczkolwiek różnica między nimi nie jest jakaś ogromna, więc jeśli ktoś wybierze odwrotnie nie będę miał powodu sie czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca Butler jest o lata świetlne w D przed Russelem, który jest co najwyzej trochę lepszym niż średnim obrońcą,

 

No czyli wlasnie nie lata swietlne :) Ale to jest ciezkie do zmierzenia, wiec ile osob, tyle zdan. 

 

 

więc calosciowo wybór Butlera przed Westbrookiem nie jest jakimś wielkim grzechem.

 

No jasne, ze nie i przeciez napisalem, ze napisalem to dlatego, ze jak sie chce, to zawsze mozna sie uczepic. Sam mam Butlera w 2nd All-NBA Team z tego co pamietam.

 

Nie wazne, niepotrzebnie sie uczepilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.