Skocz do zawartości

wschód ciasny jak... tylko się da


kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu wschód uznaje za lepszą konferencję w tym sezonie. Ja bym się tak nie rozpędzał, poprostu jest bardziej wyrównany, duzo w nim sie dzieje. Oprócz Cleveland, Brooklyn i Phili wszystkie są podobne jeśli chodzi o siłę. Które z pozostałych druzyn waszym zdaniem nie dostana się do PO i straca sezon, którę sie tam znajdą ale znów wyjdą z niczym a które powalczą o finał konferencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną za wcześnie gdybać, bo właściwie o playoff będzie się biło 10-11 drużyn, no a wśród nich Pistons i mam nadzieję, że nie zakończymy sezonu w kwietniu, bo ten sezon i jego wynik musi stanowić zachętę dla jakiegoś fajnego PF.

 

Ps. Horford wrócił do agencji w której był Arn Tellem (Wasserman Media Groupteraz pracujący dla Pistons, wiem że to mało realne, ale chłopak jako nastolatek dorastał w Michigan, we will see

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Horford wrócił do agencji w której był Arn Tellem (Wasserman Media Groupteraz pracujący dla Pistons, wiem że to mało realne, ale chłopak jako nastolatek dorastał w Michigan, we will see

 

I nieraz Horford sygnalizował, że chciałby grać jako PF. Zresztą w NCAA też grał jako PF u boku Noah. Jednak ciężko mi sobie wyobrazić, że zmieniłby Atlantę na coś innego, bo wydaje się, że dobrze się tam czuje. Jednak duet Horford i Drummond pod koszami? Brzmi naprawdę mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu wschód uznaje za lepszą konferencję w tym sezonie. Ja bym się tak nie rozpędzał, poprostu jest bardziej wyrównany, duzo w nim sie dzieje. Oprócz Cleveland, Brooklyn i Phili wszystkie są podobne jeśli chodzi o siłę. Które z pozostałych druzyn waszym zdaniem nie dostana się do PO i straca sezon, którę sie tam znajdą ale znów wyjdą z niczym a które powalczą o finał konferencji?

to, ze wschod ma dodatni bilans do miejsca numer 10 a zachod tylko do 6, oznacza poprostu ze wschod wygral wiecej spotkan w bezposrednich starciach z zachodem. na papierze i hype jest wiekszy wokol zachodu, w praktyce poki co zachod jest z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto taki?

Cavs ze Wschodu, Golden St. i Spurs z Zachodu, niby jeszcze Thunder, nie wiem gdzie w tym zaszufladkować Clippers i później już mamy prawie cały Wschód na równi z większością pozostałych ekip z Zachodu. Jak na texty o dość radykalnej treści z poprzedniego sezonu o wyższości Zachodu nad Wschodem to ja bym się nie czepiał tej tezy autora tematu.

 

Oczywiście wszystko sie może niebawem zmienić, ale na ten moment Wschód jest dla mnie lepszy od Zachodu jako konferencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs ze Wschodu, Golden St. i Spurs z Zachodu, niby jeszcze Thunder,

 

Uważasz, że jakaś ekipa z miejsc 2-10 na wschodzie sprawiłaby OKC problemy w serii PO? A Clippersom?

 

 

to, ze wschod ma dodatni bilans do miejsca numer 10 a zachod tylko do 6, oznacza poprostu ze wschod wygral wiecej spotkan w bezposrednich starciach z zachodem.

 

Ostatnio już był remis, więc nawet jeśli, to bardzo nieznaczna jest różnica.

 

W każdym razie na pewno zachód nie jest słabszy od wschodu, bo 4 z 5 najlepszych drużyn NBA są w tym momencie właśnie na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie doceniają Miami, a to zespół weteranów stworzony na playoffy, o naprawdę dużym potencjale. coś a'la Boston post-2010.

 

ja jednak radziłbym zastanowić się nad kryterium jakie stosujemy porównując konferencje, bo IMHO wg mnie porównanie kończy się na 8. zespole Zachodu i Wschodu. tutaj ciężko wyobrazić mi sobie, żeby na koniec sezonu Wschód był choć blisko bycia bliskim Zachodu, co jest raczej oczywiste. to trochę tak jakby wyciągać daleko idący wniosek z faktu, że Boston ma lepszy bilans niż Memphis i Houston. spoko, ale Memphis i Houston zaraz zrobią jakiś streak, a Boston może doczlapie do dodatniego bilansu, choć pewnie i tak im się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom się spłaszczył - takie Toronto czy Celtics wcale nie wyglądają gorzej niż ich odpowiednicy z Zachodu (choćby Memphis na przykład). Jednak nadal pozostaje wyraźna przewaga Zachodu (i tutaj pewnie wielu się zgadza) jeżeli chodzi o kandydatów do pierścieni. Ze Wschodu nadal jest tylko jeden, a z Zachodu nadal co najmniej 3. Wydaje mi się, że Toronto, Pacers czy Miami mogliby spokojnie stoczyć (co najmniej) wyrównane boje z Dallas, Memphis czy Houston, ale nie wierzę, że mogliby to samo zrobić przeciwko Spurs, GSW i OKC. I mimo dobrego bilansu niektórych z drużyn Wschodu to nie mają potencjału nawet na pokonanie Cavs.

 

Poza tym poziom jest wyrównany póki co. W pojedynkach między konferencjami jest tylko jedna wygrana na korzyść Wschodu. To tyle co nic. Po prostu GSW, OKC, Spurs mają znakomite bilanse z drużynami z Zachodu i dlatego jest taka różnica widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippersi stracili Barnesa i nie koniecznie się wzmocnili, a w Thunder jest w tym roku wyjątkowa presja, gdyż nie wiadomo co dalej z Durexem. Choć możliwe, że w playoffowych starciach te teamy by wygrały przeciwko moim Heat, to nie ryzykowałbym kasy stawiając na Clippers.

 

Bądźby Panowie konsekwentni - w poprzednim sezonie były propozycje awansu do playoffs Cavs i Hawks oraz ewentualnie Bulls, a reszta Wschodu do zaorania. W kilka osób próbowaliśmy Wam pisać o licznych kontuzjach, zgrywaniu się młodych reamów, ale te argumenty trafiały raczej w próżnię. 

 

A tak z innej beczki - Minnesocie po chudych latach z Lovem trafił się fantastyczny duet Wiggins/Towns. Jakiś mądry coach może wokół nich zbudować świetną drużynę na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie doceniają Miami, a to zespół weteranów stworzony na playoffy, o naprawdę dużym potencjale. coś a'la Boston post-2010.

 

ja jednak radziłbym zastanowić się nad kryterium jakie stosujemy porównując konferencje, bo IMHO wg mnie porównanie kończy się na 8. zespole Zachodu i Wschodu. tutaj ciężko wyobrazić mi sobie, żeby na koniec sezonu Wschód był choć blisko bycia bliskim Zachodu, co jest raczej oczywiste. to trochę tak jakby wyciągać daleko idący wniosek z faktu, że Boston ma lepszy bilans niż Memphis i Houston. spoko, ale Memphis i Houston zaraz zrobią jakiś streak, a Boston może doczlapie do dodatniego bilansu, choć pewnie i tak im się nie uda.

Boston na bank będzie miał spory plus, w zeszłym sezonie tylko przez Rondo go nie miał, a teraz są starsi i bardziej doświadczeni. Memphis z kolei to już dziadek po drugiej stronie rzeki. Zach i Allen po 34 lata, Gasol 31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston na bank będzie miał spory plus, w zeszłym sezonie tylko przez Rondo go nie miał, a teraz są starsi i bardziej doświadczeni. Memphis z kolei to już dziadek po drugiej stronie rzeki. Zach i Allen po 34 lata, Gasol 31.

Co dla Ciebie jest sporym plusem? 50 wygranych?  Na takie coś nie ma szans. Będzie bardzo dobrze jak Celtics dojadą do 45 zwycięstw, a ja osobiście stawiałbym bilans 42-40. Oczywiście nie zakładam ewentualnych wymian, bo wtedy sytuacja może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.