Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga IV Florida


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie dziekuje bo to jeszcze nic pewnego ze wygram. Awans mam praktycznie zagwarantowany tak jak ty ale jeszcze masz szanse na 1 miejsce. Za to o 3 miejsce jest walka miedzy bankrutami - ktorzy juz sie mieli poddac ale (mysle ze tez troche za moja namowa) jednak nie dal za wygrana i walczy do konca i oplacilo sie gdr - ktory moim zdaniem troche za pozno zaczal byc aktywny na rynku FA i zmieniac sklad w zwiazku ogromna iloscia kontuzji w swoim skladzie , milwaukee - ktory na poczatku byl aktywny i zaangazowany a potem troche sobie odpuscil, no i naszym komisarzem ktory mimo (moim zdaniem) przecietnego skladu dzieki aktywnosci na rynku FA i swietnymi zmianami w skladzie wciaz walczy o awans. Wlasnie apropo awansu ciekaw jestem czy awansuja wkoncu 3 czy 4 druzyny? A co do twojego wpisu Gogalq to nie wiem co masz na mysli piszac ze mialem za latwo. W naszej lidze raczej w ogole nie bylo zbyt trudno. Wystarczylo sie tylko troche zaangazowac i byc aktywnym. Faktycznie wykorzystalem na poczatku brak doswiadczenia kilku graczy robiac korzystne wymiany na poczatku sezonu ( co mnie uratowalo bo przypominam ze przez nieobecnosc w drafcie mialem tragiczny sklad z ktorym niewiele bym zwojowal i mialem sie wycofac z gry), mialem tez sporo szczescia bo zazwyczaj jak kogos oddawalem w wymianie to potem ten zawodnik lapal kontuzje ale juz u mnie nie gral, w ogole moich graczy omijaly kontuzje tylko teraz pod koniec posypal mi sie Vucevic,Chandler i Gasol i musze troche rzezbic w gownie i ratowac sie na rynku FA ale mam nadzieje ze uda mi sie jakos przetrwac ta koncowke. Popelnilem tez kilka bledow (np wymiana Gaya) i czasem mialem troche pecha ale juz teraz moge powiedziec ze moj debiutancki sezon w Roto uwazam za udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z GMow w rozgrywkach zwrocil uwage na dziwna sytuacje z Downtown Team, ktory ma caly sklad na lawce od 10 lutego[!!]. Ktos wie o co tu chodzi? Co mnie najbardziej zadziwia zauwazyl to ktos spoza tej ligi ;-)

 

Wlasnie apropo awansu ciekaw jestem czy

awansuja wkoncu 3 czy 4 druzyny?

Minimum 4. Moze byc wiecej jesli beda rezygnacje/olewusy na wyzszych poziomach drzewka [chocby dlatego warto sledzic inne ligi].

 

W naszej lidze raczej w ogole nie bylo zbyt trudno. Wystarczylo sie tylko troche zaangazowac i byc aktywnym.

Ano niestety na to wychodzi.

 

juz teraz moge powiedziec ze moj debiutancki sezon w Roto uwazam za udany.

Gratulacje i w nastepnym sezonie powinno byc wieksze wyzwanie ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie wspomnialem, ze to wieksze wyzwanie nie musi sie skonczyc szczesliwie...

ale nie masz co plakac barcalover, tez miales bardzo udany debiunt i zapewne bedziesz mial trzeci sezon ;-)

 

Żartuję oczywiście. Sezon ogólnie mam jak najbardziej udany, po prostu w tej 3 Pacific wszystko kolejno mi się waliło.

W LM jest dość fajnie, a też miałem sporo urazów ważnych graczy.

 

Ten sezon w 3 Pacific najtrafniej określiłoby chyba słowo "dziwny".

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z GMow w rozgrywkach zwrocil uwage na dziwna sytuacje z Downtown Team, ktory ma caly sklad na lawce od 10 lutego[!!]. Ktos wie o co tu chodzi? Co mnie najbardziej zadziwia zauwazyl to ktos spoza tej ligi ;-)

 

Z GMem Downtown Team jeszcze pod koniec stycznia prowadzilem negocjacje ale tylko na czacie Y! Juz wtedy byl zrezygnowany i byl gotow przystac na malo korzystny dla niego transfer do ktorego ostatecznie nie doszlo. Pisalem mu nawet ze warto sie nie poddawac tak wczesnie bo w naszej lidze wszystko mozliwe ale chyba jednak zupelnie zrezygnowal. Ja juz wczesniej zauwazylem ze ma caly sklad na lawce a to wynika chyba akurat z przypadku bo widzialem ze on ustawial sklad kazdego dnia i zawodnikow nie grajacych danego dnia meczu ustawial na lawce i pewnie akurat mial akurat dzien gdzie nikt nie gral (np czwartek) i posadzil wszystkich na lawce a potem juz nie wszedl na Y! Olal sprawe i tak zostalo.

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wczesniej zauwazylem ze ma caly sklad na lawce a to wynika chyba akurat z przypadku bo widzialem ze on ustawial sklad kazdego dnia i zawodnikow nie grajacych danego dnia meczu ustawial na lawce i pewnie akurat mial akurat dzien gdzie nikt nie gral (np czwartek) i posadzil wszystkich na lawce a potem juz nie wszedl na Y! Olal sprawe i tak zostalo.

To by wyjasnialo zagadke. Dzieki!

Swoja droga to nigdy nie rozumialem tej filozofii sadzania wszystkich niegrajacych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM Downtown chyba faktycznie nie mial doswiadczenia w Fantasy (chociaz ja w systemie Roto tez nie) bo wczesniej niejednokrotnie pytal mnie ( tak jak bym sie znal) o rozne kwestie dotyczace rozgrywek np o pozycji IL dowiedzial sie dopiero ode mnie jakos w Grudniu a na poczatku sezonu pytal o ta ilosc meczow rozegranych na kazdej pozycji. Ta kwestie tez mu wyjasnilem ale chyba nie do konca mnie zrozumial i w obawie ze nawet nie grajacy zawodnik ustawiony na jakiejs pozycji bedzie mu "zjadal" ilosc meczow, sadzal wszystkich nie grajacych na lawie i cos mi sie wydaje ze z takiego zalozenia moga wychodzic pozostali stosujacy ta sama metode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to nigdy nie rozumialem tej filozofii sadzania wszystkich niegrajacych ;-)

W moim odczuciu wynika to z jakiejś niewiedzy gracza. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć, a spotkałem się już z tym kilka razy.

Ta kwestie tez mu wyjasnilem ale chyba nie do konca mnie zrozumial i w obawie ze nawet nie grajacy zawodnik ustawiony na jakiejs pozycji bedzie mu "zjadal" ilosc meczow, sadzal wszystkich nie grajacych na lawie i cos mi sie wydaje ze z takiego zalozenia moga wychodzic pozostali stosujacy ta sama metode.

To by moze wyjasnialo podejscie debiutantow, ale to robia rowniez niektorzy weterani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to o 3 miejsce jest walka miedzy bankrutami - ktorzy juz sie mieli poddac ale (mysle ze tez troche za moja namowa) jednak nie dal za wygrana i walczy do konca i oplacilo sie 

 

Mną to miota tam jak szatan z pozycji na pozycję. Ale w końcu dotarłem na 3. miejsce po raz drugi. Wcześniej satysfakcjonowało mnie nawet i to 6. miejsce, ale jak zobaczyłem, że da się wskoczyć na podium to ciśniemy do końca ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrrde...coraz bardziej zaczynam sie obawiac ze jednak strace na sam koniec sezonu pierwsze miejsce.rozegralem najwiecej meczy w naszej lidze a w niektorych statystykach wyprzedzam innych na tyle nieznacznie ze (z tego co wyliczylem) moge stracic jeszcze nawet maksymalnie 7 pkt co oznaczaloby ze jesli gogalq kilka zyska jakies punkty ( a moze nawet zyskac od 3 do 5 pkt ) to strace pierwsze miejsce. Oczywiscie awans mam zapewniony i w zwiazku z tym jaki mialem sklad zaraz po drafcie i tak powinienem uznac to za sukces to jednak biorac pod uwage ze awansuje nawet wiecej niz 4 druzyny to zajmujac drugie miejsce skala sukcesu wydaje mi sie troche mniejsza. Poza tym apetyt rosnie w miare jedzenia i tak jak wczesniej chcialem tylko awansowac tak teraz mialem nadzieje ze zagram tez w przyszlym sezonie w LM a obawiam sie ze tak sie jednak nie stanie. Tak wiec Gogalq troche sie pospieszyles z gratulacjami bo moze sie jeszcze okazac ze to Ja Tobie bede gratulowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to spoko że są tacy gracze jak Mikowal, debiutant a już widać że fajnie się z chłopem będzie grało. Z chęcią obaczę Twoje postępy za rok w III-EJ, no i zapraszamy wyżej oczywiście. Poziom 3-ich będzie imo dość wysoki za rok więc będziesz mógł się bardziej sprawdzić.

Ty też gogalq wracaj szybko na górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie juz sie nie moge doczekac gry w 3 lidze bo po pierwsze zrobie wszystko zeby byc na dracie i lepiej sie do niego przygotuje i wtedy bede mial latwiejszy poczatek sezonu, po drugie zakladam ze bedzie wiecej aktywnych graczy a co za tym idzie bedzie z kim negocjowac wymiany w trakcie sezonu( nie tak jak w tym sezonie gdzie tylko z 6 graczami w ogoler udawalo sie rozmawiac o wymianach) no i wyzwanie bedzie wieksze. Szkoda tylko byloby gdyby jednak nie udalo sie dostac do LM bo chcialbym porywalizowac z najlepszymi...no ale zobaczymy...

Mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze podskoczyc w FG i FT bo chyba tylko w tych kategoriach mam jeszcze szanse zyskac ze 2-4 pkt chociaz moge tez w nich rownie dobrze stracic ze 2 pkt. No i mam nadzieje ze uda mi sie nie stracic punktow w 3PTM i AS bo to ze strace jeszcze 2-3 pkt w STL i BLK to raczej pewne. Oj bedzie ciekawa koncowka tylko ze tak naprawde za tydzien nie bede juz mial kim zagrac na zadnej pozycji i ostatnie kilka dni bede tylko obserwowal wyniki innych i obgryzal paznokcie patrzac jak mnie gonia w tabeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uufff...chociaz zostal jeszcze jeden dzien do konca sezonu to realnie patrzac moge stwierdzic ze udalo mi sie i wygrywam ta lige. Powinienem raczej stwierdzic ze udalo mi sie przetrwac i dowiezc prowadzenie do konca bo nie bylo latwo. Gasol i Vucevic naszczescie wrocili jeszcze do gry na koncowke sezonu ale teraz na ostatnie dwa mecze jednak mi sie wysypali a wlasnie juz tylko na pozycji C mialem wolne mecze do rozegrania...dobrze ze Jokic teraz dostaje sporo minut i tylko on jeszcze jakies statsy dla mnie nabija. Mikrofalowka cos sie wczoraj wieczorem zawiesil i nie ustawil skladu a walczy jeszcze o trzecie miejsce poza tym scigal mnie w 3PTM i FT% a Oblivion gdyby nie to ze ma duzo mniej meczow rozegranych to tez w kilku statsach by mnie wyprzedzil...a tak Gogalq ktory depcze mi po pietach moze zyskac juz tylko maksymalnie 1pkt a ja stracic moge maksymalnie 3pkt wiec finalnie ja skoncze ze 100pkt a Gogalq z 98pkt wiec bylo baardzo blisko. Mialem duzo szczescia i duzo pomogl mi raczej niski poziom naszej ligi ze wzgledu na duza ilosc nieaktywnych gracze...ale udalo sie! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś taką przewagę i mówisz, że było blisko? ;)

Ja w ostatni dzień wyprzedziłem Ciebie w blokach (moja drużyna GDR), a The Fearless Freaks spadli o 1 punkt w osobistych przez 0.00000004% różnicy:

Head's                         0.46602285

The Fearless Freaks   0.46602281

i dzięki temu wskoczyłem na czwartą pozycję, co, jeśli dobrze pamiętam, skutkuje awansem do wyższej ligi na przyszły sezon.

I to się dopiero nazywa blisko :)

 

Muszę przyznać, że były emocje i rozkminy, szczególnie pod koniec. To mój debiut, bardzo mi się spodobało :)

Jest też satysfakcja, że po drafcie nikt mnie nie wymieniał w gronie contenderów, ani nawet w środku stawki (co mnie bardzo zdziwiło, bo uważałem, że mam bardzo dobry skład), a udało się zmieścić w tej pierwszej czwórce. Moves miałem mało, co tym bardziej potwierdza, że draft musiał być dobry, choć robiłem to bez żadnego przygotowania, na żywioł. ;)

Notabene gdyby nie wiele błędów początkującego, mam wrażenie, że mógłbym jeszcze znacznie powyciągać niektóre statystyki.

Byłem zdecydowanie zbyt pasywny jeśli chodzi o FA, ale dopiero w lutym zauważyłem, że jest coś takiego jak transaction trends, no i w ogóle z wielu widoków nie korzystałem, bo po prostu o nich nie wiedziałem - korzystałem tylko z roster i standings, a dzisiaj zobaczyłem, że np jest też początkowy ekran ligi, na którym widać wszelkie wasze moves... Ale jak widać dało się ukończyć w pierwszej czwórce nawet mając bardzo mało doświadczenia i również mało wolnego czasu na poznawanie tych wszystkich features ;)

Również popełniłem wiele błędów, związanych z wystawianiem składu (nie sprawdzanie, co jest napisane pod GTD, itd), przez co czuję duży niedosyt, mogłem z tej drużyny więcej wycisnąć - cóż, za rok wrócę silniejszy.

 

I teraz rozwiązanie zagadki, czyli nazwa mojej drużyny:

gówno do ryja

Ktoś typował taką nazwę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.