Skocz do zawartości

Błąd połowy


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś wyjaśnić jeden przypadek błedu połowy. W zasadzie japrostrzy i przepisy o tym wg mnie jasno stanowią.

 

http://www.plk.pl/internalfiles/fckfiles/file/dokumenty/regulaminy2014/Oficjalne_interpretacje_FIBA_2014_final.pdf

 

Interpretacje str 25 nie odnajduję tego chyba że mnie to jakoś omija ...

 

http://pzkosz.pl/dokumenty/pobierz/2299/Oficjalne%20Przepisy%20Gry%20w%20Koszykowke%202014_.pdf

Przepisy strona 27 -  jest jasno napisane iż chodzi o styczność z polem obrony.

 

 

 

Otóż koleś będący na swoim polu ataku cofa się i stopami wchodzi w pole obrony

 

JUak mi mówi trener kosza na szkoleniu było, ze człek musi wyjść obiema stopami oraz z piłką w pole obrony jesli ma być zagwizdany ów błąd.

 

 

Kto ogląda Fibę to niech mi powie jak jest, abym posiadł wszechwiedzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że mając rękę na piłce wystąpisz choc 1 mm buta poza linię połowy i już jest błąd. Tak samo jak z przekroczeniem kazdej innej linii w koszu.

 

Oczywizda jak zawsze myślałem, ale trenerka była na szkoleniu ostatnio i tak to interpretowała /2 nogi plus piłka/ oraz ze tak grają w lidze. Więc kto się myli?

 

Inna sprawa jest jesli przechodzi się na pole ataku tu trzeba ustanowić obiema stopami i piłka posiadanie własnie w polu ataku. Ogólnie też pare zmian w ostatnich latach które są ciekawe.

 

http://aspektykoszykowki.bloog.pl/id,331898417,title,O-niebledzie-polowy-slow-kilka,index.html?smoybbtticaid=61599d

----

 

 

a ja mowie o przepisach wchodzących od paździera 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo stosunkowo niedawno, maks kilka lat temu była zmiana przepisów, i będąc na polu ataku można cofnąć się za linię środkową jeśli jedna stopa/piłka wciąż jest na atakowanej połowie.

 

Okay, ale przepisy mówią coś innego jakbyś zauwazył a w interpretacjach nie znalazłem jakoby podstawą było ustanowienie posiadania na połowie obrony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to kiedyś było tak jak pisał Luki. A kilka lat temu wprowadzone zmiane która dotyczy przekozłowywania przez połowę, a nie samego powrotu.

Chodzi tu o sytuacje typu pivotowania przy przekraczaniu linii itp. Tu dopoki nie przekroczysz cały połowy tzn 2 stopy i kozłująca piłka to możesz wrócic.

Jak jesteś już na połowie ataku cały to chocbys dotknął kawałkiem buta linii to jest to błąd połowy.

 

jak dla mnie to troche zepsuło fun trapowania itp :tongue: łatwiej od tego spierdzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.