Skocz do zawartości

Co dalej z AK47?


Maxec

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.basket.lv/viriesu_izlase/protokols/5423

 

tutaj można zobaczyć całe statystyki AK47 i jak mówił Max świetnie grał w obronie, ale 2 trafione rzuty na 11 odanych z gry to żenada i na dodatek te 5 fauli w zaledwie 20 minut.. trudno cokolwieg mi powiedzieć bo nie widzialem meczu, ale statystyki przypominaja mi dokłądnie to co widziałem w zeszłym sezonie w wykonaniu Andrieja, oby w pózniejszej fazie przygotowań poprawił rzut i ograniczył faule bo znowu pojawią się plotki transferowe..

podobnie jak Jazzmen tego meczu nie widziałem, ale wnioski nasuwają mi się identyczne jak Maxowi - w ataku żenada...fajnie, że obronie i w ogóle na boisku jest wszędzie ale co jest z tym jego rzutem? nigdy nie był rewelacyjny, ale najgorszy też nie....no ale teraz jak on już nawet nie może trójki metr bliżej trafić, to jak ma mu Sloan dawać zielone światło do rzutów w NBA?...dodatkowo problem z shot selection, bo chyba inaczej nie można wytłumaczyć 2/8 za dwa...i jeszcze te zastanawiające faule, z którymi przecież w NBA raczej nie ma problemów

 

generalnie występ można by uznać za OK, ale jak na max playera to bida z nędzą...co też się dzieje z tym chłopakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdaję sobie sprawę, że może to tylko teoretyczne rozważania (choć w obliczu występów z końcówki sezonu i w meczach reprezentacji wcale nie muszą takie być). Tak sobie myślałem jakiego (jakich) zawodników można by dostać za Andriuszkę ? Jak to wygląda z punktu widzenia kontraktów potencjalnych kandydatów do wymiany, nie chcianych lub nieszczęsliwych w innych zespołach. A może dałoby się cosik zaoszczędzić i przeznaczyć na zakupy... Myślę, że Miller już trochę nad tym kombinuje, bo trzeba będzie zaoferować Deronowi dobry kontrakcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie warto coś napisać na swoim ulubionym forum :D

 

Wczoraj tłumacząc wywiad znalazłem kolejny powód dla którego Andriei Kirilenko powinien zostać w naszym zespole - jest nim oczywiście Kyrylo Fesenko. Przytoczę może kawałek tej rozmowy:

D. S: Jakie były twoje pierwsze myśli w tamtym momencie?

 

K. F: Miałem wtedy w swojej głowie trzy takie. Pierwsza - to fajnie, że mogę współpracować z legendarnym trenerem, jakim jest Jerry Sloan. W Stanach natychmiast dostałem kilka porad co do niego: nie odzywać się, gdy mówi Sloan, zawsze trzymać koszulkę w spodenkach i nigdy nie mieć odwiniętych skarpetek. Wszystko, z powodu tego, że Sloan lubi porządek. Druga, Salt Lake City jest w górach. To daje ci korzyści w treningu. Byłoby łatwiej grać na płaskich powierzchniach. W dodatku jestem zadowolony z czystego powietrza. Trzecia - jest tu w Utah Andriei Kirilenko. Przynajmniej jedna osoba, z którą mogę porozmawiać po rosyjsku. I mam nadzieję, że pomoże mi w adaptacji w nowym miejscu.

 

D. S: Znasz go osobiście?

 

K. F: Nie, ale chciałbym byśmy stali się przyjaciółmi. Podziwiam tego zawodnika. Podążałem za nim odkąd grał w CSKA. Andriei gra doskonałą obronę. Jego bloki są czymś fenomenalnym. Ja również jestem defensywnym zawodnikiem. Pamiętam jak myślałem kiedyś:"Jeśli Kirilenko potrafi błyszczeć na tym poziomie, dlaczego ja nie mógłbym?"

Jak widać AK będzie, a raczej już jest mentorem dla młodego Ukraińca. Możliwe, że podpisanie Fesenki będzie obopólną korzyścią. Andriei będzie miał kogo uczyć, poczuje się ważniejszy, to czego brakowało mu właśnie w poprzednim sezonie. Przyjście Kyrylo to może być taki impuls pobudzający. W dodatku będa sobie mogli gawarzyć po rusku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He fajny wywiadzik - być może jak pisze jazzman dla AK będzie to jakiś impuls do lepszej gry, a może raczej wzmocnienia psychiki 8) A tak na marginesie to z tym gawarieniem po russkomu jazyku to nie jest tak do końca. Sasha Pavlović jako Serb spokojnie mówił i rozumiał po rosyjsku, podobnie rzecz się ma z Girićkiem choć ten jest Chorwatem. Wiem również, że z językiem z północy jako tako włada Memo (w Turcji, podobnie jak w Japonii to bardzo popularny język) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to z tym gawarieniem po russkomu jazyku

własnie Maxie kochany, ty gawarieniem? bo byłbym ci wdzięczny jeśli przetlumaczył byś mi pare ostatnich newsów ze strony Kirilenkim, bo się coś obraźił na anglelski i pisze tylko w ojczystym dialekcie :wink: jak tam wygladaja jego przygotowania do EURO'07?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawarieniem po russkomu jazyku

Skąd ja wiedziałem że się Maxec doczepi :lol: Dlatego napisałem dla bezpieczeństwa gawarzyć - moje spolszczenie słowa gawarieniem. Po rusku to czysta polszczyzna :wink: Nie ma to jak dobra stara szkoła rosyjska :wink: Ach, żałuję, że nie mam tej możliwości.

 

Sasha Pavlović jako Serb spokojnie mówił i rozumiał po rosyjsku, podobnie rzecz się ma z Girićkiem choć ten jest Chorwatem. Wiem również, że z językiem z północy jako tako włada Memo (w Turcji, podobnie jak w Japonii to bardzo popularny język)

No tak, ale chyba inaczej się rozmawia z własnym idolem a inaczej z kolegą z drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha i ruszyło się znowu :!:

 

Jak ujawnia RealGM Jazz prowadzili w ub. miesiącu rozmowy z SUNS dotyczące wymiany AK za .... Shawna The Matrix Mariona :!: :!:

Szczerze mowiąc: JESTEM ZA nogyma i ręcyma oboma :P

 

Co prawda AK gra świetnie na ME w koszykówce, notując 17.1 pkt i 11.3 zb. na mecz (najlepszy zbierający turnieju), ale jednak w osobie Matrixa zyskiwalibyśmy nieprawdopodobnie ofensywnego gracza, grającego widowiskowo i skutecznego jednocześnie w obronie, doświadczonego i mogącego grać na 3 pozycjach, a przy tym ciągle w rozkwicie wieku koszykarskiego bo 29 letniego.

 

I co ważne - kontrakt Mariona jest zbliżony do kontraktu AK, ale kończy się 2 lata wcześniej, a więc w momencie, gdy rozstrzygać się będzie przyszłość w Jazz naszych młodych, a więc D-Willa, Millsapa i być może kogoś z dwójki Almond/Brewer.

 

A przy okazji - wydaje się Shawn być lepszym mentorem dla Paula M., bo kto jak kto, ale właśnie ten chłopak ma szanse staś się drugim Marionem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bomba!

 

tylko kompletnie nie pojmuje rozumowania Kerra, okej chce sie pozbyć Matrixa, ale chyba po to żeby payrolla zbić, a taka wymiana obniża im tylko 3 bańki w tym sezonie i 2 w następnym, jeśli to ich satysfakcjonuje to niech biorą AK47!

 

Williams

Brewer/Hart

Marion

Boozer

Okur

 

wow :shock:

 

pomarzmy sobie dalej, mając Matrixa w rosterze z miejsca stajemy się contenderami, w sezonie zasadniczym wygrywamy jakieś 55-60 meczy, w PO gładko pierwsze rundy, drugą też się udaje, chociaż przeciwniekiem nie jest już GSW, finał konferencji i znowu gramy z SAS! jak by się teraz gra ułozyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Jazz jest to transfer baaaaardzo korzystny i gdyby taka oferta rzeczywiście znalazła się na biurku GM Jazz, to myślę, że już dawno Marion byłby w SLC. To było by niesamowite wzmocnienie drużyny: Boozer i Matrix pod koszem, Okur bardziej na dystansie, do tego Deron jako rozgrywający. świetnie by to wyglądało.

 

Ze strony Suns, ruch raczej beznadziejny, bo po pierwsze AK to duża niewiadoma po ostatnim słabiutkim sezonie, po drugie obrona, czyli główny atut Rosjanina to coś co w Suns, delikatnie mówiąc, nie jest specjalnie cenione :wink:.

Do tego nie widzę jakoś Kirilenki odnajdującego się w stylu gry Suns i wydaje mi się, że on by tam się zmarnował.

 

A tak wogóle, to ta informacja, to zapewne wielka plotka, ściema i nie ma sensu brać tego na poważnie, bo po prostu szanse na taką wymianę są bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Suns, ruch raczej beznadziejny, bo po pierwsze AK to duża niewiadoma po ostatnim słabiutkim sezonie

http://www.eurobasket2007.org/en/cid_BqypGFJPHy-Nw4lwIAq,v3.teamID_381.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2007.roundID_5169.playerID_24490.html

jest w formie zapewniam :wink: czy do października utrzyma nie gwarantuje

 

Do tego nie widzę jakoś Kirilenki odnajdującego się w stylu gry Suns i wydaje mi się, że on by tam się zmarnował.

znowu polecam Euro 07', bo Ruskie grają pod wodzą amerykańskiego trenera, bardzo podbną koszykówke do Suns, a AK sie tam odnajduje idealnie, rzuca z pod kosza, bloczki z pomocy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Europy mnie specjalnie nie inetresują, ale o tym, że Ak gra tam świetnie słyszałem i to pokazują nawet jego statystki. Tyle, tylko Me to inna bajka niż NBA i dopiero jesli zobaczyłbym go latającego w tempie Nasha, to bym uwierzył.

Poza tym, tak jak napisałeś, chodzi o to żeby był w formie od października, a nie teraz. Zobaczymy jaki będzie poczatek sezonu w jego wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie widzę jakoś Kirilenki odnajdującego się w stylu gry Suns i wydaje mi się, że on by tam się zmarnował.

jak dla mnie Phoenix to idealne miejsce dla AK i tam by właśnie mógł pokazać pełnię swoich umiejętności...tam nie byłby w sztywnym systemie i miałby praktycznie carte blanche, mógłby rzucać i przede wszystkim podawać jak by chciał i kiedy by chciał....rzucałby sporo łatwych punktów z kontr i sytuacyjnych dobitek i założę się, że wszystkie jego staty poszłyby w górę...bloków też by nie zabrakło, ponieważ i w obronie miałby na pewno swobodę chodzenia na pomoc i zostawiania swego zawodnika....

z kolei Marion w Utah mógłby być brakującym ogniwem i nie wiem jakby obrona rywali miała powstrzymać tercet Matrix-Booz-Okur....do tego Marion jest przecież nieoceniony w obronie, zarówno 1-1 jak i zespołowej....taki skład z Deronem na 1 oferowałby minimum powtórzenie wyniku sprzed roku, a rozwój talentu kogokolwiek na dwójce mógłby dać nam nawet mistrzostwo

 

szkoda, że wieść o takim transferze miała pewnie niewiele prawdy w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to sie faktycznie porobiło z naszym ruskim... niestety nie było mnie jakiś czas, bo zaliczyłem zdrowego dzwona i do dziś lecze kości i nie jestem zbyt na bieżąco...

ale wracając do tematu, uważam że cieszko będzie znaleść kogoś za AK47. głuwnie chodzi o to ile on zarabia, a zarabia za dużo iod tego pamientnego kontraktu zaczeło sie marudzenie. moim zdaniem gość stracił pozycje w ekipie Jazz i nie umie się z tym pogodzić. a dlaczego stracił? by być w NBA na topie trzeba cały czas mocno o to walczyć, a nasz ruski chyba troche się zgwieździł i osiadł na laurach. do tego doszła krytyka Sloana, którą publicznie wypowiedział i potem sie posypało...

kto za AK? np Jeferson? ciekawy gość,ale czy NJ pujdą na to? po drugie Utah potrzeba bardziej defensorów, gości blokujących a nie kolejnej strzelby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

elo mysle ze trzeba kirilenke szybko sprzedac bo wiedac ze ta sytuacja obu stroną nie wychodzi na dobre , trzeba pamietac ze gdy on notował takie dobre wyniki to a- Booz był non stop kontuzjowany i ak gral blizej kosza troche jako taki fałszywy silny skrzydłowy b- kiedy on notował te swietne wyniki przez te trzy sezony to utah dołowała to mi przypomina sytuację z minesoty zanim przyszedł garnet gugs i marbury tam był taki zawodnik d.west i on od czasu zalozenia tego kluby byl tej druzyny liderem rzucal tam ok 19 ptk. ale twolves byli non stop na szarym końcu kiedy wymienione wyżej trio przyszlo do druzyny westa srednia spadla do 7 i tez gadali ze nie moze sobie miejsca znalezc pozniej sprzedali go do vancouver gdzie gosciu tez marnie gral i szybko skonczyl karierę, nie mowie ze AK to marny zawodnik bo obronca jest naprawdę dobrym i jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem ale wydaje mi sie ze to taki koleś ktury jak na niego nie graja w ataku to bedzie mial problemy, a patrzac na jego liczby z poprzedniego sezonu i po dwóch spotkaniach z obecnego to ten jego kontrakt to jest totalne nieporozumienie M. Curry tez był rewelka obrańca ale nikomu w detroit nie przyszlo do glowy płacic mu 14 mln za sezon, Benowi tez nie chcieli tyle dac to otrzedł do Chicago i Detroit dobrze na tym wyszlo. Nie mam pomysłu jaki trade był by realny ale podobała mi sie myśl zeby wyslac go do memphis za tego latającego gościa Rudego Gaya myśle ze obu druzyną wyszło by to na zdrowie no i memphis mogli by sobie pozwolic na płacenie AK takiej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

beznadziejna sprawa z tym ak, jak aptrzylem w meczu z lal zdobywal nienajgozej tak jak powinien wykozystujac swoj wzrost i atletyzm pod koszem ciezko go zatrzymac dlatego co mnie dziwi gosci zadko wbija sie w okolice kosz nie wiem boi sie kontuzji ten jego rzut znowu wrocil tam skad przyszedl, ogulnie gra totalnie bez wyrazu jak by mu niezalezalo, niewiem co to bedzie z nim i co on sam mysli o swojej przyszlosci ze bedzie kosil ten hajs grajac tak jak gra, wydaje sie to byc niemozliwe.

ogolnie musze powiedziec ze my polacy w tym wypadku fani jazz znowu od ruskich nic dobrego nie dostalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.