Skocz do zawartości

To co misie lubią najbardziej, czyli wróżbita Maciej w akcji


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Joseph skoro tak się ekscytujesz tym jak zaskoczyli w zeszłym roku Jazz to czemu tak pewny jesteś, że w podobnym stopniu nie zaskoczą lakers polegający podobnie zeszłoroczni jazz na bardzo młodych graczach ? lakers mają do tego tych młodych otoczonych lepszymi weteranami niz jazz rok temu

 

odnośnie Hibberta to nie wiem skąd bierzesz to co piszesz o byciu zakrzykiwanym itd tam problem zdaje się był innego typu, ale to nawet mniejsza o to. Tak jak napisał ci już Jendras ze wszystkimi problemami Hibbert to wciąż absolutny top ligi w bronieniu obręczy, zmienił klimat i do tego jest w kontract year akurat w najlepszym możliwym momencie przed przyszłorocznym wzrostem salary ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ale w momencie gdy w tym sezonie na Zachodzie bedzie znacznie mniej kelnerow to zaskoczenie Utah, czyli 38 winów rok temu, rownie dobrze moze dac 12. miejsce teraz...

 

Hibbert to jeden z najbardziej niedocenianych zawodnikow obecnie...

 

Tzn.? Jedyny moment w jego karierze kiedy miał DPOTY impact to były playoffowe serie z Miami gdzie sędziowie wymyślii na potrzeby przedłużenia serii jakąś zasadę zwaną 'vertical jump defense'. Prócz tego jest dobrym (nawet bardzo, ale nigdzie mu do elitarności tutaj) rim protectorem, poniżej przeciętnym obrońcą na pickach, przeciętnym grajkiem w ataku i ma słabą staminę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrowi Jazz wygrają ~50 meczów...

Weź tak nie pisz bo jak rok temu rzuciłem taką prognozę to potem Rappar co rusz to przypomniał. Choc fakt po ASG zamilkł

 

Jako fan Jazz powiem tak ze idą w poprzek trendom. U nas sg jest wzrostu standardowej czwórki. Jazz obok bucks ma bandę długich szybkich na nogach obrońców. Gdyby jeszcze favors miał dobry mis rangę. Albo durant przyszedł do nas jako Sf

@van

Ale clatkson czy randkę to nie ta polka w obronie co exum czy favors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mnie się

 

Jako prawdopodobnie pierwszy fan Kings na forum mógłbyś wykazać się odrobiną klasy, przynajmniej tak myślę. Nie ważne czy ten tekst ma logiczne podłoże - po prostu jest głupi. Szczerze, byłeś ostatnią osobą po której się czegoś takiego spodziewałem, serio. 

 

PS. mogłeś jeszcze napisać o nawrocie nowotworu u Karla.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako prawdopodobnie pierwszy fan Kings na forum mógłbyś wykazać się odrobiną klasy, przynajmniej tak myślę. Nie ważne czy ten tekst ma logiczne podłoże - po prostu jest głupi. Szczerze, byłeś ostatnią osobą po której się czegoś takiego spodziewałem, serio. 

 

PS. mogłeś jeszcze napisać o nawrocie nowotworu u Karla.

 

ale z czego mam Ci się tłumaczyć?

chyba dużo osób pamięta jak sam chwaliłem transfer Rondo do Dallas. ten Pan kompletnie się skompromitował dlatego uznaję go za szkodnika a nie zawodnika, który może mieć chociaż odrobinę pozytywnego wpływu na zespół. tym bardziej, że jako fan Kings oczekuję budowę wokół Cousinsa a Rondo nie jest typem zawodnika, który do niego pasuje. wolę DJ Augustina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z czego mam Ci się tłumaczyć?

chyba dużo osób pamięta jak sam chwaliłem transfer Rondo do Dallas. ten Pan kompletnie się skompromitował dlatego uznaję go za szkodnika a nie zawodnika, który może mieć chociaż odrobinę pozytywnego wpływu na zespół. tym bardziej, że jako fan Kings oczekuję budowę wokół Cousinsa a Rondo nie jest typem zawodnika, który do niego pasuje. wolę DJ Augustina. 

 

Nie musisz się z niczego tłumaczyć, bo chyba nie dostrzegasz o co mi chodzi (choć prawdopodobnie udajesz). Sam jestem bardzo zawiedziony tym co odjebał Brzydal i w zasadzie miałem już sobie darować pisanie na jego temat, ale z naturą nie wygrasz :smile:

 

A to, że jesteś zawiedziony drogą którą poszedł Twój klub - to akurat mnie nie dziwi w ogóle. Tyle, że forma nie ta. Dobrze wiesz, że kontuzja ACL spowodowała to kim Rondo jest obecnie(oczywiście pośrednio).

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to, że jesteś zawiedziony drogą którą poszedł Twój klub - to akurat mnie nie dziwi w ogóle. Tyle, że forma nie ta. Dobrze wiesz, że kontuzja ACL spowodowała to kim Rondo jest obecnie(oczywiście pośrednio).

 

e tam ,nie bądź taki wrażliwy, akurat przeglądałem komplikację wypadków drogowych w Rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy od Ibaki i Favorsa?

tak, w zasadzie od Goberta też był lepszy w poprzednim sezonie, bo Rudy odkąd zaczał grać większe minuty to jednak spadły mu indywidualne statystyki, choć oczywiście Francuz ma stratosferyczny potencjał i już niedługo powinien być lepszy. jeżeli sezon w sezon center broniący na ~40% i kontestujący 60% rzutów pod obręczą nie jest elitarny, to nikt obecnie nie jest. Ibaka jest świetny, ale w tym względzie to jednak nie ten poziom, Favors (też z racji faktu gry z Gobertem) to bardziej obrona picków i indywidualna - w obu jest wyjątkowo dobry, wręcz znakomity. z kolei Boguta ciężko klasyfikować z racji jego minut, ale to podobny poziom. osobiście jestem zaskoczony, że właśnie Lakers skorzystali z promocji i wzięli Hibberta, bo to gracz który np. z Clippers zrobiłby bardzo poważnego contendera. oczywiscie abstrahuje lekko od tego czy to bylo realne, po prostu w obliczu tworzenia super teamów na Zachodzie, cena za rok kontraktu i miejsce gdzie sie udal byly wręcz sensacyjne. dlatego uwazam, ze jest niedoceniany w nastepstwie jednych kuriozalnych playoffow w swoim wykonaniu, gdy rok wczesniej byl przeciez fantastyczny. Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jazz rok temu wygrali 38 spotkań, a po All Star Game mieli bilans 18-10, gdy przez większość sezonu nie grali w swojej optymalnej rotacji i mieli obok Philadelphii najmłodszy zespół w całej lidze. tutaj - jeżeli będą zdrowi - gwałtowny progres jest raczej oczywisty. Pelicans rok temu wygrali 45 spotkań, gdy z zespołów z playoffów ich rotacja była najbardziej trapiona kontuzjami ze wszystkich drużyn. te ekipy są poza zasięgiem Lakers. 

 

1-3: Thunder, Spurs, Warriors

4: Clippers

5-6: Rockets, Memphis

7-8: Jazz, Pelicans

duża przerwa

9-13: Dallas, Kings, Suns, Wolves, Lakers

14: Portland

15: Nuggets

 

chyba w takiej kolejności bym typował Zachód.

 

In.

 

z tym Portland to chyba przesadziles. oni dalej maja Lillarda. stracili prawie caly trzon ale najlepszy gracz pozostał(lub na rowni z Aldridgem), to bedzie dopiero jego 4 sezon jest mlody i moze sie jeszcze bardzo mocno rozwinac  + pozyskali w miejsce straconych graczy:Hendersona, Davisa, Aminu, Harklessa, Plumlee czy Vonleha. wg mnie to byly dobre ruchy transferowe( i takze przedluzenie Lillarda) biorac pod uwage ich sytuacje. Ten team nie wyglada az tak zle, balbym sie ich dac nizej niz top10 zachodu.

takze nie oczekiwalbym az takiego spadku Mavs. w PO moga byc spokojnie

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w zasadzie od Goberta też był lepszy w poprzednim sezonie, bo Rudy odkąd zaczał grać większe minuty to jednak spadły mu indywidualne statystyki, choć oczywiście Francuz ma stratosferyczny potencjał i już niedługo powinien być lepszy. jeżeli sezon w sezon center broniący na ~40% i kontestujący 60% rzutów pod obręczą nie jest elitarny, to nikt obecnie nie jest. Ibaka jest świetny, ale w tym względzie to jednak nie ten poziom, Favors (też z racji faktu gry z Gobertem) to bardziej obrona picków i indywidualna - w obu jest wyjątkowo dobry, wręcz znakomity. z kolei Boguta ciężko klasyfikować z racji jego minut, ale to podobny poziom. osobiście jestem zaskoczony, że właśnie Lakers skorzystali z promocji i wzięli Hibberta, bo to gracz który np. z Clippers zrobiłby bardzo poważnego contendera. oczywiscie abstrahuje lekko od tego czy to bylo realne, po prostu w obliczu tworzenia super teamów na Zachodzie, cena za rok kontraktu i miejsce gdzie sie udal byly wręcz sensacyjne. dlatego uwazam, ze jest niedoceniany w nastepstwie jednych kuriozalnych playoffow w swoim wykonaniu, gdy rok wczesniej byl przeciez fantastyczny.

 

Granie 3 na 5 w ataku trudno nazwać contenderowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sumie dodam coś szerzej, bo jest co poruszać, a i Mavs było wspomniane. 

 

z tym Portland to chyba przesadziles. oni dalej maja Lillarda. stracili prawie caly trzon ale najlepszy gracz pozostał(lub na rowni z Aldridgem), to bedzie dopiero jego 4 sezon jest mlody i moze sie jeszcze bardzo mocno rozwinac  + pozyskali w miejsce straconych graczy:Hendersona, Davisa, Aminu, Harklessa, Plumlee czy Vonleha. wg mnie to byly dobre ruchy transferowe( i takze przedluzenie Lillarda) biorac pod uwage ich sytuacje. Ten team nie wyglada az tak zle, balbym sie ich dac nizej niz top10 zachodu.

takze nie oczekiwalbym az takiego spadku Mavs. w PO moga byc spokojnie

Bo to były bardzo dobre ruchy, jak na to, co stracili i na co nie mieli wpływu. Ale zaprocentują najwcześniej za sezon-dwa. W tym roku Portland będzie ich ogrywało. Lillard też będzie się uczył nowej roli samotnego lidera, z całkiem nowym składem na dobrą sprawę (4/5 s5 wyparowało, a biorąc pod uwagę AA, to 5/6 z podstawowych graczy). LMA i Matthews to straty, za które nic nie dostali w zamian. W ogóle o czym mówimy: 

- zastąpili LMA Vonlehem, utalentowanym gnojkiem, ale kompletnie zielonym

- Lopeza zastąpią Davis i Plumlee - mimo sporej ilości pochwał w ostatnim sezonie, do Lopeza im jeszcze sporo brakuje

- za Batuma będzie grał Aminu - ok, tutaj wobec cienkiej gry francuza nie jest jeszcze tak źle, ale to też strata moim zdaniem

- Henderson za Matthewsa - trzeba przemilczeć, bo porównujemy tutaj do zespołu, w którym Wes był zdrowy

- Afflalo, jaki by nie był w ostatnim sezonie, nie został w ogóle zastąpiony. Harkless to nadal projekt i w sumie PTB to chyba jego ostatnia szansa, żeby nie zostać zwykłym domykaczem rosterów w tej lidze

 

To tak na szybko. Ruchy dobre na przyszłość wobec masowego odchodzenia ich trzonu za free, ale owoce będą zbierać dopiero za jakiś czas. Czas przyglądać się najlepszym prospectom do najbliższego draftu lub dwóch.  

 

Mavs? Stracili Chandlera, mają dziurę jak lej po bombie pod koszem. Nie ma też Ellisa, Matthews jest znakiem zapytania po tym urazie. Dirk ledwo zipie, Deron musi się wziąć za siebie. Za wiele braków. Na dobrą sprawę mają tylko jedną pozycję w s5 pewnie obsadzoną, reszta to mniejsze lub większe zagadki. Ławka sobie stoi... Tutaj nie ma zasobów ludzkich, żeby chociaż powalczyć o PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@van

Ale clatkson czy randkę to nie ta polka w obronie co exum czy favors

Randla z grającym parę lat Favorsem nie będe na razie porównywał, a co do exuma to spoko fajnie naprawdę wyglądał w ataku, ale miał też Goberta za plecami jak już zaczął więcej grywać, a ofensywnie to nie ta sama półka co clarkson. W ogóle właśnie w tym jak Utah udawało się wykorzystywać Exuma w obronie widzę też szansę dla duetu Russell/Clarkson obaj wysocy, długie łapy i mają teraz rim protectora za plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Lopeza zastąpią Davis i Plumlee - mimo sporej ilości pochwał w ostatnim sezonie, do Lopeza im jeszcze sporo brakuje

 

 Ogolnie sie zgadzam poza ta kwestia. Nie wiem skad zachwyty nad Lopezem, który grał według mnie(!!) mocno średnio prawie że drewnianie.

 

Patrząc na skład Por, nie należy się tylko skupiać na tym co przyszło i odeszło. Są tez zawodnicy, którzy odpalili na PO i bardzo jestem ciekaw ich formy w obecnym sezonie. CJ, LME, czy teraz w summer league Crabb. Mamy w koncu szeroka głęboką ławkę.

Nie liczę na PO, ale raczej 3 pozycję od końca. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.