Skocz do zawartości

In draft we trust it's rock or bust


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchając singla z ostatniego albumu AC/DC wpadłem na pomysł, aby stworzyć temat, w którym wszyscy będą mogli oceniać graczy, których określamy jako "prospekty".
Chodzi tu oczywiście w głównej mierze o narybek przychodzący do ligi z draftu.

Przeglądając tematy drużynowe oraz Summer League, że wielu użytkowników dzieli się swoimi spostrzeżeniami i analizami na temat graczy, którzy jeszcze nie zadebiutowali w lidze, a mają na ich temat wiele ciekawego do powiedzenia. Sądzę, że warto by było to zebrać do kupy, ponieważ nie wszyscy zaglądają w drużynowe tematy, a może wywiązać się z tego ciekawa dyskusja.

Temat ma służyć zarówno jako analityczny, dotychczasowych dokonań jak i pewnego rodzaju miejsce, w którym można merytorycznie porozmawiać na temat "młodziaków", oraz pobawić się w przewidywania dotyczące przyszłości zawodników. Będzie można później miło powspominać, kto miał rację w kwestii poszczególnych graczy.

 

Poniekąd można to potraktować jako zabawę w scouta, a nóż ktoś pokaże, że ma nosa do graczy i pokaże się z lepszej strony niż nasz człowiek w Denver :)

Widzę tu także miejsce, aby wrzucać pod dyskusję ciekawych graczy z NCAA :)

Jeżeli jednak temat uznacie za zbędny to wymrze śmiercią naturalną/wyrzucę.

Aby jednak ruszyć z tematem, kogo uważacie za potencjalnie najlepszego gracza z ostatniego draftu?
Jakieś pierwsze wnioski po tych kilku meczach Summer League?

Według mnie póki co najlepiej zaprezentował się Jahlil Okafor, który pokazuje, że w ataku ma łatwość zdobywania punktów i będzie można w przyszłości na nim oprzeć grę, przynajmniej po tej jednej stronie boiska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten temat ma coś wspólnego z zalewem opinii o prospektach lakers? :D

Najrówniej jak na razie pokazał sie kaminisky, ale on jest juz stosunkowo doświadczony. Wie jak grać, dużo lepszy nie będzie, ale nie zawiedzie. Oprócz niego nikt nie gra na dobrym poziomie. Z drugiej strony to letnia liga, chodzi o to żeby młodzi pobiegali i porzucali. Lepiej sie prezentują drugoroczniacy, albo starsi z końca ławek rezerwowych klubów NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyglądają ludzie z 2 rundy:

 

Brenden Dawson-coś pomiędzy Tonnym Allenem a Farriedem

Norman Powell-zaskoczył mnie w ofensywie,świetny atleta z dobrą obroną

Jordan Mickey-Trochę mały na PF ale świetny blokujący,z dobrą ramą do tego już dzisiaj niezły rzut z mid range

Joe Young-świetny scorer,trochę słaby przegląd pola jak na PG jako 7-8 gracz rotacji za jakiś czas czemu nie

 

Warci uwagi też są Tyler Harvey z Magic i Josh Richardson z Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okafor co prawda fajnie sie pokazuje, jedyny minus to taki, że koleś tyle czap dostaje, że głowa mała, chyba najwiecej w SL. Co do Jordana Mickeya to jak na ten moment ( wiem po SL nie ma co oceniać) ale steal pełną gębą. Do wczoraj był liderem bloków ( 3,5 blk/m ) i liderem w skuteczności ( 59,1 % ) a także 3 zbierającym po Powellu i Okaforze. 

A jeśli chodzi o moich graczy, którzy zrobili na mnie największe wrażenie? Tutaj na pewno Stanley Johnson i zdecydowanie Myles Turner a z Las Vegas to Norman Powell, RHJ ( skuteczność nie za dobra ale świetna robota na deskach i w defensywie), Mudiay.

Wiem, że to nie tegoroczni rookies ale trzeba tez pochwalić takich graczy jak własnie Dwight Powell z Dallas, Bruno Caboclo czy też Kyle Anderson.

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie dobrych i lepszych grajków nie jest wbrew pozorom takie proste, bo jak to mierzyć ? ppg? +/- ? wpływ na atak, na obronę, występy w ASG, etc ? A jeśli pomnożymy to przez fakt, że oceniamy kogoś z NCAA i zastanawiamy się który może być lepszy jest szczególnie trudne.

 

Ocena Okafora jest dość ciężka, bo mimo, że jakoś specjalnie nie zachwyca cyframi - co teoretycznie powinien robić, sporo traci, dostaje dużo bloków, to jednak - na nim jak na nikim w tym SL stał cały atak zespołu. Bardzo często zdobywał punkty mając obok siebie 2-3, a nawet 4 graczy. W SL tempo jest spore, każdy próbuje się pokazać i dla takiego gościa to spory problem. 

 

Miał swoje gorsze momenty, ale jak na obronę, z którą przyszło mu się mierzyć noc w noc to i tak wypada pozytywnie. Nawet w obronie miał ostatnio kilka dobrych minut, jest pro zespołowy, dobrze odgrywa. 

 

No i przede wszystkim - ma dopiero 19 lat. Nabierze doświadczenia, okrzepnie,  poprawi ciało, kondycję (bardzo duży mankament na dziś), nauczy się troche cwaniactwa i będą z niego ludzie. Gdyby miał odrobinę więcej petardy w nogach byłby potworem (ale nie bylby już #3 tylko #1)

 

Russell - podobnie jak z Okaforem - w mojej ocenie troche więcej atletyzmu i mamy nie allstara, a superstara - top5 ligi. Chłopak dopiero co grał z chłopcami nagle wybiega naprzeciwko niego dorosły facet, całkiem dobry w tym co robi, a za chwile wyjdą najlepsi obrońcy ligi. Brakuje tego pierwszego kroku, troche taki Evan Turner case, ale Russell i tak jest lepszym ballhandlerem, lepiej widzi, a do tego przede wszystkim - ma dobry rzut. Trudno dzisiaj wyrokowac, czy nauczy się mimo swoich ograniczeń radzić z rywalami, czy będzie warty tego #2 picku, ale to co ma naturalnie jest tego warte - IMO nawet jeśli nie będzie allstarem, to będzie grajkiem, którego żaden trener z S5 raczej nie będzie chciał wyganiać. 

 

Turner - pisałem przed draftem - nie pamietam, czy tu, czy gdzieś indziej, że dla mnie kandydat na steala - fakt, że trafił do Indy tylko powinien w tym pomóc. Kapitalne warunki fizyczne, talent do bloków + rzut. Serge Ibaka może być w jego wypadku realnym poziomem, a kto wie, czy tego nie przeskoczy

 

Porzingis - całe nic go w sumie widziałem, ale to co widziałem robi wrażenie. Może jest zielony, ale grał w Sevilli z dorosłymi facetami - to już widać na parkiecie. Byłem haterem, bałem się go w Philly, wyzywałem od Bargsów, a już dzisiaj widac, że to mu nie grozi. Skoro Noel jest w stanie w NBA grać jako C, to Łotysz też da radę. Pare kg mięśni i z takimi długimi łapskami, instynktami + rzutem powinno być bardzo ciekawie. Oby zdrówko dopisało, a za 2-3 lata Knicksy mogą miec w końcu franchise playa

 

Mudiay - so far - wygląda świetnie, ale obawiam się, że jak mu porządna obrona NBA odetnie możliwość penetracji to już tak kolorowo nie będzie. Jeśli nauczy się rzucać trójki ~35% + poprawi jumper będzie cholernie dobry, bo prowadzenie gry, ballhandling, pierwszy krok ma naprawdę fajny. Widać rok gry w Chinach wcale nie musi być końcem świata

 

ode mnie:

 

Richaun Holmes - player to watch - szkoda, że tak szybko się kontuzjował. Idealny skillset dla współczesnego PF - rzuca trójki, blokuje, zbiera, hustluje - dłuższy Draymond Green. Obawiam się, że wyląduje w DL / za oceanem, szczególnie w obliczu faktu, że mamy Landry'ego i Thompsona, ale jeśli ktoś da mu szansę - będzie fajnym rolesem, może nawet starterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wtrące swoje 2 grosze

Akurat oglądałem Stanleya i mogę powiedzieć że hype is for real.

 

Gośś jest świetnie ułozony w defensie, umie świetnie wbić pod kosz, ma dobry kozioł i szkoda tylko że SvG nie jest najlepszym trenerem jeśli chodzi o ogrywanie rookich :)

Aczkolwiek uważam że swoja postawą powinien szybko wywalczyć dużo minut.

 

Szkoda tylko że jeszcze nie ma dobrej trójki , ale przynajmniej ma niezłą selekcję rzutową i nie forsuje złych pozycji.

Jak dla mnie to steal dla Detroit i świetny zawodnik obok Andre na lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do SJ 3 mecze w SL widziałem całe, dwa ze skrótów i tak:

+

Stanley jako 19-latek wyróżniał się na tle reszty w wieku 22-27 lat średnio, 

jakie cechy można mu przypisać in plus - siła, determinacja, high IQ, dobra obrona - bloki, przechwyty, no i mega hardworker, etyka pracy daje spore miejsce na rozwój gracza

 

-

mnie w jego przypadku niepokoją dwie rzeczy wwrost 6.7 (niecałe ponoć) no i technika rzutu, chociaż przy SL obronie statsy w ofensywie miał niezłe, a poza tym porównuje się LBJ - trzeba sobie stawiać cele to jasne, ale realne cele…. - może akurat ta cecha mu nie zaszkodzi, w każdym bądź razie ja nie mam żalu, że SVG ominął Winslowa

 

a kto miał racje czas pokaże, ja jestem spokojny

Edytowane przez Hennenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym póki co najlepsze wrażenie zrobili na Myles Turner - świetny defensor , w Indianie szybko zapomną o Hibbercie.

 

Drugi to Mudiay - gość ma 19 lat a na boisku wygląda jakby grał już kilka lat w nba. Martwi póki co skuteczność, ale myślę że spokojnie dotrze do tego. Wall też na początku ceglił, ale z czasem się wyrobił :)

 

 

Nie miałem okazji oglądać draftowej 1 - KATa - ktoś coś wiećej na jego temat jest w stanie napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summer League to takie rozgrywki, gdzie trudno przeceniać te pozytywne elementy w grze, ale już łatwo można zaobserwować te negatywne.

 

co do Okafora, to raz, że to wysoki, a ci robią dłuższe adjustments w lidze, dwa - wysoki w takiej niezorganizowanej ofensywie zawsze traci, a wysoki typu Okafora - jeszcze bardziej. dlatego, pomimo takich sobie statystyk, bardzo entuzjastyczne opinie Okafor zdobywa sobie tym co już potrafi pod koszem i raczej tego bym się trzymał. h2h z Porzingisem z kolei pokazuje, że w jego przypadku dla gry jeden vs jeden wyjątkowo istotne będzie wyrobienie sobie solidnego rzutu, bo size Kristapsa był niemałym problemem, a jeżeli ma wykorzystywać swoją przewagę szybkości i pracę nóg, to - być może się powtarzam - ale potrzebuje do tego bycia jakimś zagrożeniem przodem do kosza. rzeczy jak kondycja nie wspominam, bo to łatwe do poprawienia elementy, obronę trudno ocenić, pod względem intensity wygląda nieźle. 

 

 

0:32

1:39

 

co do Townsa, to, jak można było się spodziewać, jego problemem jest zbytnia agresja w obronie i problemy z faulami - dyspozycji rzutowej jakoś bym się nie czepiał, bo to w końcu musi się poprawić nawet pomimo słabych początków w lidze (vide Bosh) - ale te kłopoty z faulami (tego naprawdę można było się spodziewać po tym jak bronił w Kentucky) są już trochę irytujące, bo to może ograniczyć jego minuty w lidze, a tego raczej bym nie chciał. w ofensywie jego passing i potencjał rzutowy przy Rubio, w połączeniu z atletyzmem Wigginsa - nieźle może być.

 

Porzingis nieźle wygląda jak na swoje minuty - problemy z reboundingiem i indywidualną obroną + największa wpadka przy faulu na jakimś tam ziomku z Philadelphii, gdy Knicks prowadzili trzema punktami, na dwie sekundy przed końcem, gdy ziomek rzucał za trzy - cholera, aż mi się smutno zrobiło.

 

zaś Hezonja gdyby był czarny i się tak bujał - to ludzie nazwaliby go tępym murzynem, ale jest biały, juropijan basketball, to ludzie mają ciepło, bo zawsze coś nowego.

 

ale generalnie to chyba beka, że takie spustoszenie na forum robi Summer League, nie? człowiek zaczyna zastanawiać się nad istotą człowieczeństwa, gdy to ogląda, serio. zarywanie nocy na to gówno to mniej więcej porównywalna trauma jak oglądanie ofensywy Sixers w poprzednim sezonie. 

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okafor jest wolny. Zero windy w górę. Nie widzę go kończącego pod obręczą na poziomie NBA. W post up tak długo się ustawia że zawsze dostaje czapę albo traci pile. A w lidze letniej przepycha się z niskimi. Oprócz niego nie ma nikogo na poziomie NBA. A facet chyba nie miał żadnego wsadu. Jak dla mnie to będzie Center którego nie zobaczymy w low post. Dla mnie Mudiay i vonleh wyglądają super. No i Hood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego pijesz, bo nie bardzo rozumiem?

 

Do tego, że rzekomo Russell jest uważany za o wiele lepszego shootera, niż Mundiay, a póki co wcale tak to nie wygląda. I nie piję do nikogo, tylko uznałem, że jest to ciekawy fakt.

 

Wczoraj Russell z Mavs w SL: 3/11 z gry i 0/5 za 3.

Ale tak jak zauważył badboys w temacie o Lakers – we talkin about Summer League ;)

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie chce krytykować Russela no ale kurcze koleś w całym turnieju w Summer League nabił więcej strat niż asyst. Dokładnie jest to : 15 asyst a 23 straty. Niech pamięta, że w Lakersach za dużo na SG nie pogra bo tam na chama bedą chcieli z niego zrobić tylko i wyłącznie PG.Nie dość, że skuteczność strasznie do pizdy to do tego marna ilość asyst w przeciwieństwie do strat. A 2 straty załatwiły Lakersom 2 przegrane w ostatnich sekundach 4Q.

No ale ok, MCW też w SL ssał a potem jak przyszło co do czego to prezentował solidny poziom. 

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież te problemy Russella ściśle wynikają z tego, że zamiast grać happy basketball, muszą grać w zupełnie nowym składzie, w systemie nowym dla zawodników - i o ile granie systemowej ofensywy już teraz może na dystansie przynieść efekty - o tyle w takich okolicznościach (słaba) gra rozgrywającego musi wyglądać jak wygląda, i musi być na świeczniku. oczywiście, tych mankamentów Russella (pierwszy krok, kreowanie w HCO, kreowanie sobie rzutu) ignorować nie można, ale w każdym innym zespole byłoby mu łatwiej wypaść bez dwóch zdań. 

 

Towns wyglądał z Blazers jak syn Chrisa Webbera. 

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely to już 2 lata wyrokował, że Noel nie ma miejsca pod koszem w NBA bo jest za chudy na to.

 

Za to Gobert i Favors za chwile będą najlepszym front courtem ever.

 

Każdy chwali swoje ;]

 

Okafor ma sporo mankamentów, ale k****. Gość mimo oczywistych mankamentów SL wygląda najlepiej z top5 draftu, niektóre jego ruchy rozpierdalają system, a chłopak ma ledwie 19 lat. Rozumiem, że bardziej przemawia do wyobraźni, jak ktos potrafi zadunkować z linii rzutów za 3, ale tacy wyszkoleni, sprytni zawodnicy jak Jahlil zawsze znajdą swoje miejsce w lidze.

 

Again: gdyby miał lepszy jump w nogach to byłby niekwestionowaną #1 draftu... ale nie umiałby tyle w ataku... bo jeszcze by nie musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.