Skocz do zawartości

No to co!? Obalamy poloweczke panowie?:D


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie. chcac nie chcac polowa sezonu za nami.... czas na pierwsze duze podsumowanie tego co nasi kochani lakers dokonali do tej pory:)

 

przed sezonem byly rozne zalozenia. zakladalismy rozwoj coniektorych zawodnikow. jedni sie z tego smiali inni nie komentowali. tak czy siak w najgorszych przewidywaniach mielismy walczyc o po badz w ogole sie nie liczyc w tej walce w najlepszych nawiazac walke z wielkim trio zachodu(mavs,suns,spurs).

 

zacznijmy od bilansu.

26-15

chyba ponad nasze oczekiwania. choc gdy to pisze wiem ze moglo byc spokojnie duzo lepiej. gdyby mi ktos przed sezonem zaproponowal taki bilans wzialbym bez pytan. gdyby mi ktos w dodatku powiedzial ze polowe tych spotkan rozegramy bez odoma 1/4 bez kwame'a a reszta bedzie borykac sie z mniejszymi badz wiekszymi kontuzjami i pomimo tego bedziemy mieli taki bilans to powiedzialbym mu zeby sobie nie zartowal i poszedl:) tak wiec bilans mamy fajny. wrecz idealna pozycja do atakowania tych 3 ekip w drugiej polowie sezonu. bedziemy w pelnym skladzie, z ogranymi rezerwowymi. czemu nie.

 

kobe

mozg zespolu. seria z phx zmienila cos nieodwracalnie. pokazala kobe'mu ze jesli chce wygrywac musi zaufac partnerom. jesli ktos myslal ze tamta gra kobe'go to tylko wypadek przy pracy jesli chodzi o gre zespolowa kobego to sie grubo pomylil:) dzisiejszy kobe to wymarzony lider. i dzis utwierdzam sie w przekonaniu ze warto bylo odpuscic shaqa i przebudowac ekipe dla niego. w perspektywie kilku nastepnych lat moze nam sie to oplacic o wiele bardziej niz miami ktore zdobylo misia i wpedzi sie w duze probemy finansowe. ale o tym bedzie jeszcze czas by kiedys pisac. dzisiejszy kobe to inny kobe. i to nie tylko przez numer.

ocena: 5+ okazuje sie ze robiac mniej mozna robic wiecej

 

lamar

do kontuzji gral swietnie. owszem zdarzaly mu sie spotkania slabe ale i swietne jak na otwarcie z suns. niemniej w momencie gdy zlapal kontuzje zaczynal wchodzic na wyzsze obroty. powoli gral na poziomie 20-10-5 i choc pewnie zostanie pominiety przy wyborze do ASG dla mnie jest allstarem. idealny gosc do trojkatow. od tego czy dojdzie do dyspozycji sprzed kontuzji bedzie zalezalo to czy bedzie nas stac na powalczenie w 2 czesci sezonu i playoffs.

4 z malym +, wciaz za duze wahania formy, czasami przohodzi obok meczu

 

luke

objawienie tego sezonu. na ile ostatnio jego slabsza gra spowodowana jest brakiem lamara a na ile poprostu zmeczeniem do konca nie wiadomo. wiadomo jednak ze ma papiey na granie. podwozenie phila samochodem procentuje:)

4+ bo nikt sie nie spodziewal takiej gry

 

kwame

moj(i nie tylko moj) cichy faworyt/maskotka:) przez wielu niedoceniany, przez wielu skreslony. troche gra ponizej moich oczekiwan jesli chodzi o atak. niemniej bez jego D i samej obecnosci w polmalowanym nie istniejemy pod koszem. fajnie ze nauczyl sie blokowac. z bynumem w przyszlosci moga stworzyc poteznego stwora podkoszowego.

ocena 4-

 

smush

poczatek bardzo slaby. niestety za czesto gra na slabej skutecznosci i nie jest takim defensorem o jakim marzymy ale... gdy ma mecz potrafi rozstrzygnac wynik meczu. potrafi poderwac swoim zachowaniem caly zespol. cieszy to ze z miesiaca na miesiac gra coraz lepiej i odzyskuje swoja pewnosc siebie ktora stracil w serii z suns. czeka go walka o kontrakt wiec mozemy sie spodziewac po nim jeszcze duzo dobrego

 

3+/4- ? sam nie wiem. liczylem na postep. na razie w przekroju sezonu go nie ma. ale nie jest zly. troche wciaz niedoceniany wiec moze 4-

 

andrew

do dewolaja mu wciaz daleko ale zdarzaja mu sie czesto rodzynki/perelki:) to jest pozytywne. jesli jako 19 latek potrafi grac na poziomie 12/8 i 2bl to znaczy ze jest przed nim przyszlosc. szykuje nam sie kolejny wielki center. ma wciaz duze problemy z faulami. ale o ile w zeszlym sezonie bylem niemal przekonany o tym ze mamy busta o tyle dzis... szukam na ebayu koszulki z jego nazwiskiem:)

 

ocena 4+ tylko przez te faule. ale czas jaki dostal do tej pory wykorzystal swietnie

 

jordan

gra fenomenalnie. madrze. tak dobrze nie gral nawet w ucla gdy go widzialem. ma swietne wyczucie gry. w przyszlosci moze byc nawet starterem. szkoda ze phil tak malo nim gra. brak grania powoduje jego duze wahania formy. swietny wybor w drafcie. wrecz steal. spokojnie moglby byc starterem.

4+ ponad wszlkie oczekiwania

 

maurice

tez brak regularnosci. ale podniosl swoje statsy. potrafi zagrac calkiem przyzwoicie. czasami nawet przesadzic o wyniku meczu. nareszcie soliny zmiennik kobego. powoduje ze nie musimy sie martwic brakiem deviana. dobrze miec go w zespole

4+dobrze ze po zejsciu kobego przeciwnicy nie odpuszczaja naszych SG

 

ronnie

poltora roku temu lezal na stole z otwartym sercem(?) dzis jest wulkanem energii. potrafi nam wygrac spotkanie(warriors/spurs) dusza towarzystwa. chcialbym zeby zakonczyl u nas kariere.oczywisice nie teraz:D za jakies 15 lat!! troche malo gra i ogolnie ma pecha bo trafil do zespolu gdzie jest duuzo wysokich. niemniej moze stac sie z kwame takim charlsem oakleyem kobego:) kocham go.

4 troche malo czasu na pokazanie wszystkich swoich mozliwosci.

 

vladimir

ponizej oczekiwan. zaskoczyl troche swoja wszechstronnoscia. wciaz ma problemy z trojkatami i jaxem ale wczesniej czy pozniej bedziemy dziekowac ze go pozyskalismy. potrzebny jest taki shooter. nawet jesli mecze wolves i kings mialy byc jedynymi ktorrymi dzieki niemu wygralismy. bedzie lepiej. chyba ze pokloci sie z jaxem. ale mysle ze wczesniej czy pozniej zalapie trojkaty bo jest stworzony do nich.

 

3. bo ponizej oczekiwan

 

sasha

przez wielu skreslony. ale tak jak vlad dysponuje swietnym rzutem i wczesniej czy pozniej przelamie sie psychicznie i moze zostac naszym stevem kerrem. potrafi rzucac. niech tylko oudowodni to na boisku. mecz z mavs moze odwrocic te karte. nie zapominajmy o jego wieku....

 

3+ minimalny postep totez 3+

 

brian

bylbym o nim zapomnial:) jego mozna albo pokochac albo znienawidzic. proponuje te pierwsz opcje bo umiejetnosci rzucania powoduja ze phil bedzie nim gral czesto. moim zdaniem wykorzystal swietnie nieobecnosc lamara. okazuje sie ze potrafi rzucac nawet po 20 kilka punktow w meczu. swietnie potrafi wspolpracowac z kobe'm. wart tej kasy ktora dostaje

 

4 bo poprostu:)

 

reszty nie mam co oceniac. shammond i aaron sa chyba tylko po to by odbywac treningi. widzialem ich 2 czy 3 razy na boisku i nic specjalnego nie pokazali. i chyba nie pokaza. poleca po tym sezonie. zrobi sie miejsce dla rookies. choc przydalby nam sie ktos doswiadczony na te playoffs. na przyszloroczne juz sami beda mieli:)

 

reasumujac. zagralismy naprawde dobra polowe sezonu. oczywiscie popelniamy duzo strat, do tego ogrywamy czolowe ekipy ligi a dzien pozniej przegrywamy z outsiderami. to jest nasza najwieksza bolaczka. nie mam w sumie pojecia tak do konca z czego to wynika. moze z braku szacunku dla tych ekip, moze z braku zaangazowania, albo poprostu lepszego dnia tych ekip. nie wiem pewnie kazde po trochu. wplyw ma tez na to srednia wieku naszej ekipy. cos kolo 25 lat bodajze. to sprawia ze przed nami nei tylko bardzo dobra 2 czesc tego sezonu ale i nastepne sezony:) stopniowe odbudowywanie tej ekipy to strzal w 10. w przyszlym sezonie mozemy byc brani powaznie jesli chodzi o walke o misia. mam nadzieje ze zajdziemy daleko w tych playoffs i zdobedziemy troche doswiadczenia. po cichu mysle o finale konferencji.....

 

ocena dla phila

5+.

potrafil wykrzesac z tej ekipy wszystko co najlepsze.kazdy z naszych zawodnikow gra, kazdy juz raz byl bohaterem jakiegos zwyciezkiego meczu. kazdy czuje sie potrzebny. ci lakers to prawdziwe wyzwanie dla phila. narazie wszystko idzie zgodnie z planem a moze i nadplanowo nawet. udowodnil ze misie nie zdobywal tylko dzieki temu ze mial dobre sklady. on potrafi takze tworzyc dobrych zawodnikow. mozna go nie nawidzic za nie branie timeoutow i zelazna taktyke. ale patrzac dzis na nasza ekipe wiem ze phil to jest dobry gosc na dobrym stanowisku. dzieki ci phil.

 

 

 

no to ja obalilem:) przylacza sie ktos?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od bilansu.

26-15

chyba ponad nasze oczekiwania. choc gdy to pisze wiem ze moglo byc spokojnie duzo lepiej. gdyby mi ktos przed sezonem zaproponowal taki bilans wzialbym bez pytan. gdyby mi ktos w dodatku powiedzial ze polowe tych spotkan rozegramy bez odoma 1/4 bez kwame'a a reszta bedzie borykac sie z mniejszymi badz wiekszymi kontuzjami i pomimo tego bedziemy mieli taki bilans to powiedzialbym mu zeby sobie nie zartowal i poszedl:) tak wiec bilans mamy fajny. wrecz idealna pozycja do atakowania tych 3 ekip w drugiej polowie sezonu. bedziemy w pelnym skladzie, z ogranymi rezerwowymi. czemu nie.

oczekiwania no niby ponad chociaż nie powiem, że liczyłem na trochę więcej 8) zwłaszcza porażki w meczach ze zdecydowanie słabszymi rywalami bolesne, sam bilans jest naprawdę ok biorąc pod uwagę kontuzje w drużynie, ale pozostaje niedosyt bo porażki ze słabszymi rywalami się zdarzają, ale Lakers mieli ich zdecydowanie za dużo w tym sezonie i staje się to pewnego rodzaju normą, że bardziej obawiam się meczów z drużynami z dołu tabeli niż tych wyżej.

 

kobe

mozg zespolu. seria z phx zmienila cos nieodwracalnie. pokazala kobe'mu ze jesli chce wygrywac musi zaufac partnerom. jesli ktos myslal ze tamta gra kobe'go to tylko wypadek przy pracy jesli chodzi o gre zespolowa kobego to sie grubo pomylil:) dzisiejszy kobe to wymarzony lider. i dzis utwierdzam sie w przekonaniu ze warto bylo odpuscic shaqa i przebudowac ekipe dla niego. w perspektywie kilku nastepnych lat moze nam sie to oplacic o wiele bardziej niz miami ktore zdobylo misia i wpedzi sie w duze probemy finansowe. ale o tym bedzie jeszcze czas by kiedys pisac. dzisiejszy kobe to inny kobe. i to nie tylko przez numer.

ocena: 5+ okazuje sie ze robiac mniej mozna robic wiecej

tu nie ma co się rozpisywać wystarczy popatrzeć na niego i nie chodzi mi tylko o samą grę

 

lamar

do kontuzji gral swietnie. owszem zdarzaly mu sie spotkania slabe ale i swietne jak na otwarcie z suns. niemniej w momencie gdy zlapal kontuzje zaczynal wchodzic na wyzsze obroty. powoli gral na poziomie 20-10-5 i choc pewnie zostanie pominiety przy wyborze do ASG dla mnie jest allstarem. idealny gosc do trojkatow. od tego czy dojdzie do dyspozycji sprzed kontuzji bedzie zalezalo to czy bedzie nas stac na powalczenie w 2 czesci sezonu i playoffs.

4 z malym +, wciaz za duze wahania formy, czasami przohodzi obok meczu

Lamar miał pecha, szanse na występ w meczu gwiazd były spore zwłaszcza, że zespół wysoko a gdyby grał pewnie bylibyśmy wyżej. Gra tak jak chcieliśmy, regularnie jest tą drugą opcją, która potrafi także przejąć obowiązki głównego lidera i zdobywcy punktów kiedy jest potrzeba pozostaje liczyć, że po kontuzji szybko wróci do formy

 

luke

objawienie tego sezonu. na ile ostatnio jego slabsza gra spowodowana jest brakiem lamara a na ile poprostu zmeczeniem do konca nie wiadomo. wiadomo jednak ze ma papiey na granie. podwozenie phila samochodem procentuje:)

4+ bo nikt sie nie spodziewal takiej gry

największy postęp w drużynie i jeden z największych w całej lidze, bez Lamara po prostu za często musi być drugim najlepszym graczem w drużynie, rywale lepiej się przygotowują na niego kiedy Lakers naprawdę często na niego grają stąd i gorsza gra, wróci Lamar i Luke nie będzie musiał tyle robić to powinien się poprawić

 

kwame

moj(i nie tylko moj) cichy faworyt/maskotka:) przez wielu niedoceniany, przez wielu skreslony. troche gra ponizej moich oczekiwan jesli chodzi o atak. niemniej bez jego D i samej obecnosci w polmalowanym nie istniejemy pod koszem. fajnie ze nauczyl sie blokowac. z bynumem w przyszlosci moga stworzyc poteznego stwora podkoszowego.

ocena 4-

dla mnie Kwame jest nie do ruszenia w tej drużynie, niech sobie wszyscy mówią co chcą, najbardziej podobała mi się odpowiedź Jaxa na pytanie co zrobił, że Lakers Dwighta Howarda tak w meczu w Orlando ograniczyli? Phil odpowiedział krótko - wystawiłem na niego Kwame. Wszyscy go docenią jak w PO będziemy musieli grać przeciwko Yao, Duncanowi czy Amare.

 

smush

poczatek bardzo slaby. niestety za czesto gra na slabej skutecznosci i nie jest takim defensorem o jakim marzymy ale... gdy ma mecz potrafi rozstrzygnac wynik meczu. potrafi poderwac swoim zachowaniem caly zespol. cieszy to ze z miesiaca na miesiac gra coraz lepiej i odzyskuje swoja pewnosc siebie ktora stracil w serii z suns. czeka go walka o kontrakt wiec mozemy sie spodziewac po nim jeszcze duzo dobrego

 

3+/4- ? sam nie wiem. liczylem na postep. na razie w przekroju sezonu go nie ma. ale nie jest zly. troche wciaz niedoceniany wiec moze 4-

Smush raz lepiej raz gorzej, po słabiutkim początku się zdecydowanie poprawił również jego zachowanie się zmieniło na lepsze wcześniej za bardzo się izolował od drużyny i jak schodził siedział jak chmura gradowa na ławce, w kilku meczach zaliczył w końcówkach w defensywie ważne akcje defensywne ratujące nam wygraną blok na Terry'm, przechwyt w meczu z Heat, przechwyt w meczu z Magic, ze Spurs też Parkerowi ładnie w końcówce piłę zabrał, na szczęscie nie musimy tylko na nim polegać mając Farmara a Smush potrafi zaskoczyć, na szczęście kiedy mu nie idzie w tym sezonie nie jesteśmy skazani na niego i mamy rezerwy

andrew

do dewolaja mu wciaz daleko ale zdarzaja mu sie czesto rodzynki/perelki:) to jest pozytywne. jesli jako 19 latek potrafi grac na poziomie 12/8 i 2bl to znaczy ze jest przed nim przyszlosc. szykuje nam sie kolejny wielki center. ma wciaz duze problemy z faulami. ale o ile w zeszlym sezonie bylem niemal przekonany o tym ze mamy busta o tyle dzis... szukam na ebayu koszulki z jego nazwiskiem:)

 

ocena 4+ tylko przez te faule. ale czas jaki dostal do tej pory wykorzystal swietnie

największy problem to oczywiście faule no i jest zbyt słaby fizycznie przez co jego defence one on one leży, ale fajnie już blokuje, w ataku nie jest zbyt kołkowaty, nabierze jeszcze trochę siły i doświadczenia oduczy się faulować albo sędziowie zaczną z czasem przychylniej na niego patrzeć i będzie bardzo dobrym centrem jak dobrym nie wiem, ale już widać, że można z optymizmem patrzeć w przyszłość

jordan

gra fenomenalnie. madrze. tak dobrze nie gral nawet w ucla gdy go widzialem. ma swietne wyczucie gry. w przyszlosci moze byc nawet starterem. szkoda ze phil tak malo nim gra. brak grania powoduje jego duze wahania formy. swietny wybor w drafcie. wrecz steal. spokojnie moglby byc starterem.

4+ ponad wszlkie oczekiwania

bluzgałem Mitcha za ten transfer a tymczasem, naprawdę miła niespodzianka, debiutant 20 letni, po którego grze nikt by się nie zorientował, że to jego pierwszy rok w lidze, Phil widać, że mu ufa i daje sporo minut, jak na wybór w trzeciej dziesiątce słabego draftu to rewelka

maurice

tez brak regularnosci. ale podniosl swoje statsy. potrafi zagrac calkiem przyzwoicie. czasami nawet przesadzic o wyniku meczu. nareszcie soliny zmiennik kobego. powoduje ze nie musimy sie martwic brakiem deviana. dobrze miec go w zespole

4+dobrze ze po zejsciu kobego przeciwnicy nie odpuszczaja naszych SG

cholernie lubię gościa podobnie jak Ronny hustle player, atakuje deskę, dobrze broni, kilka razy ładne wsparcie punktowe, najlepszy zmiennik jakiego Bryant miał w karierze

ronnie

poltora roku temu lezal na stole z otwartym sercem(?) dzis jest wulkanem energii. potrafi nam wygrac spotkanie(warriors/spurs) dusza towarzystwa. chcialbym zeby zakonczyl u nas kariere.oczywisice nie teraz:D za jakies 15 lat!! troche malo gra i ogolnie ma pecha bo trafil do zespolu gdzie jest duuzo wysokich. niemniej moze stac sie z kwame takim charlsem oakleyem kobego:) kocham go.

4 troche malo czasu na pokazanie wszystkich swoich mozliwosci.

nie da się go nie dopingować i to nie tylko będąc kibicem Lakers, trochę szkoda, że tak dużo musi grać jako środkowy a nie na swojej naturalnej pozycji PF, ale po powrocie Kwame mam nadzieję, że częściej Phil będzie grał nim na skrzydle

 

vladimir

ponizej oczekiwan. zaskoczyl troche swoja wszechstronnoscia. wciaz ma problemy z trojkatami i jaxem ale wczesniej czy pozniej bedziemy dziekowac ze go pozyskalismy. potrzebny jest taki shooter. nawet jesli mecze wolves i kings mialy byc jedynymi ktorrymi dzieki niemu wygralismy. bedzie lepiej. chyba ze pokloci sie z jaxem. ale mysle ze wczesniej czy pozniej zalapie trojkaty bo jest stworzony do nich.

3. bo ponizej oczekiwan

największy zawód w drużynie, kontuzja i powolne przyswajanie trójkątów, są mecze kiedy naprawdę sporo nam daje, pokazał, że jest bardziej wszechstronny niż sądziliśmy, ale za dużo musi grywać pod koszem a wtedy nasze zbiórki cierpią, jak na rezerwowego jest jednak pożytecznym graczem gdyby miał być starterem byłby jednak problem więc całe szczęście, że Luke zrobił takie postępy. Jednak jeszcze wierzę w Radmana i czas działa na jego korzyść i w drugiej części sezonu kiedy już ma jakiś okres gry w trójkątach za sobą powinno być lepiej

 

sasha

przez wielu skreslony. ale tak jak vlad dysponuje swietnym rzutem i wczesniej czy pozniej przelamie sie psychicznie i moze zostac naszym stevem kerrem. potrafi rzucac. niech tylko oudowodni to na boisku. mecz z mavs moze odwrocic te karte. nie zapominajmy o jego wieku....

 

3+ minimalny postep totez 3+

Sasha najczęściej go krytykowałem, ale wziął się do roboty, ta skuteczność rzutów z dystansu rośnie i ma już blisko 39% co biorąc pod uwagę, że przez pierwsze dwa miesiące miał mniej niż 30% jest sporym postępem, jak będzie dalej tak grał to jest jeszcze dla niego nadzieja

 

brian

bylbym o nim zapomnial:) jego mozna albo pokochac albo znienawidzic. proponuje te pierwsz opcje bo umiejetnosci rzucania powoduja ze phil bedzie nim gral czesto. moim zdaniem wykorzystal swietnie nieobecnosc lamara. okazuje sie ze potrafi rzucac nawet po 20 kilka punktow w meczu. swietnie potrafi wspolpracowac z kobe'm. wart tej kasy ktora dostaje

4 bo poprostu:)

Cook to ten typ gracza, który jak mu rzut siedzi powinien grać długie minuty, ma niesamowicie szybki ten nadgarstek i jak trafia jest świetną bronią, ale kiedy tylko przestaje należałoby go natychmiast zdjać bo nic więcej nie robi

 

Na dzień dzisiejszy obronę zdecydowanie trzeba poprawić tu wiele załatwią powroty Lamara i Kwame, bo tracimy zdecydowanie za dużo punktów, nie jesteśmy materiałem na jakiś defensywny TOP, ale jak ci dwaj wrócą musi być zdecydowanie lepiej niż jest teraz.

Stać tą drużynę na jakiś czwart bilans w lidze a może trzeci jak będziemy zdrowi a Spurs nie podkręcą tempa. Jest dobrze wielu graczy się ogrywa co zaprocentuje w drugiej części sezonu, gramy szeroką ławką w zasadzie 12 graczy jest przez Phila regularnie wykorzystywanych, w tej chwili kiedy nie gra Kwame i Lamar 10, ale wszyscy coś robią i każdy już w jakiejś części sezonu miał swój wkład w jakąś wygraną, nie zajeżdżamy naszych podstawowych graczy więc na wiosnę kiedy pewne zespoły zaczną odczuwać trudy długiego grania wąską rotacją w Lakers nie powinno być z tym problemu i jak to u Phila bywa wtedy optimum formy dopiero powinno przyjść 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van cos nikt nie chce sie do nas przylaczyc:)

turiaf

problem z nim polega na tym ze on jest zadaniowcem:) z tego co slyszalem na treningach swietnie rozumie sie z bynumem i oni bardzo chca razem troche pobyc na parkiecie. w sumie mam nadzieje ze jak wroci odom z brownem to jax sprobuje tez pograc dwojka bynum/turiaf. o ile w ataku bysmy nie zyskali o tyle w obronie oni juz wygladaja przyzwoicie. wszystko rozchodzi sie jednak o to ze turiaf musi sie w koncu nauczyc atakowac kosz:) narazie za zadko podejmuje gre 1on1 czy probuje poldystansu. woli oddac pilke a jax woli grac kims kto daje punkty(patrz cook). moze wiec w przyszlym sezonie... to samo odnosnie bynum-brown. takiej sily podkoszowej nie mozna zmarnowac. trzeba bedzie wczesniej czy pozniej sprawdzic to.

 

teraz rozwine troche watek jaxa....

 

zastanawiam sie jakby to wszystko wygladalo gdyby nie phil.

 

czasami denerwuje sie ogladajac nasza gre. wiem ze czasami sa latwiejsze srodki grania w ataku, jak picki, jakies set pleys pod kobe'go itd. generalnie czasami sie wkurzam na nasze trojkaty. wkurzam na phila za to nie branie czasow, za konsekwentne sadzanie kobe'go na poczatkach 4 kwarty. jeste jeszcze tych ale kilka ale....

 

dzis obejrzalem przez przypadek troche urywkow spotkan bulls 90-98 i tak sobie mysle ze ten gosc jest.... wart wiecej niz zloto i platyna. wiem ze czym blizej konca sezonu tym ta nasza maszynka bedzie lepiej funkcjonowac. w po bedzie juz reagowal wtedy kiedy powinien i musze powiedziec ze z nim na lawce nie jestemy w zadnej serii best-of-seven na straconej pozycji. on ma niesamowite doswiadczenie. swietny odsetek zwyciestw. tylko raz nie przeszedl 1 rundy(SIC!) i widze ze wystarczyl mu sezon by zrobic z nas ekipa ktora stac na duzo. naprawde wala mnie te porazki z bobkami, szerszeniami czy innymi. ich w po nie bedzie. wazne jest ze potrafimy nawiazac walke z kazda ekipa z gornej polki.

 

qrcze ten gosc ma 9 pierscionkow. owszem w swoim skladzie mial takich gosci jak jordan,o'neal,pippen,rodman,bryant ale ile bylo ekip ktore mialy jeszcze wiecej potencjalu a nie osiagaly tyle co zespoly phila.

 

to nie jest tylko tak ze trojkaty powoduja iz dany gosc gra lepiej. co widac gdy przechodzi z reguly do innej ekipy.

 

spojrzmy na wiekszosc chocby exlakerow o exbullsach nie wspominajac. rush,madsen,lue,fish,horry itd oni wszyscy w lakers byli naprawde pozytecznymi zmiennikami. w innych ekipach z roznych wzgledow powoli gineli badz gina. jedynie fish costam pogrywa. np. rush to byl gosc ktory trafil 6 trojek w meczu o awans do finalow nba 2004. i onie nie grali tak dlatego ze mieli obok siebie shaqa czy kobe'go. to tez. ale to dzieki jaxowi grali jak grali.

 

dlatego jestem pelen podziwu dla jacksona. moze i mamy silna lawke.ale to jax wydobywa z nich to co najfajniejsze maja w sobie. nie wiem jak za rok bedzie wygladala nasza lawka. kto sie rozwinie a kto bedzie chcial odejsc. ale ten gosc to dla mnie chodzaca legenda. mysle ze na te 9 misiow bez niego mozliwy bylby moze 1 gora 2. i jesli w najblizszych latach zdobedziemy tytul to po 1. w 50% zasluga jaxa

po 2. udowodni wszystkim ze nie tylko potrafi zdobyc tytuly z zespolami posiadjacymi podstawy ale i sam te podstawy potrafi stworzyc.

 

troche przyofftopikowalem. ale mozna to tu wrzucic jako kontynuacje podsumowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie rok temu a własciwie juz rok i jeden dzień kobe zdobyl swe historyczne 81 pktow ;).

taki maly offtopic.

Odnosnie podsumowannia

szczerze powiedziawszy nie myslalem ze bedze az tak duzy postem myslalem ze bedzie 5-6 miejsce na zachodzie a tu prosze mila niespodzianka top 4 z kontuzjami :)

Wlasciwie to preseason tak podsycił nasze apetyty i to zdecydowanie o i ostatnie PO :)

 

Bilans mamy niezły cóz czego by wiecej chciec mamy dobrych perspektywicznych graczy zadaniowych swietnego lidera dobrego gracza na praktycznie kazdej pozycji jak i zmiennikow z ktorych kazdy moze wniesc cos do gry :)

 

Trenera który zdobyl 9 mistrzostw ta drużyna juz za rok bedzie powaznym pretendentem do tytułu a i w tym sezonie moze narobic sporo zamieszania

 

Trzeba narazie tylko czekać i obserwowac jak sprawy potoczą sie dalej oby zgodnie z naszymi myslami ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.