Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2016/2017


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Parker ma bardzo rozsądny kontrakt, przy nowym CBA to coś koło 8 mln na sezon, a jednocześnie on wcześniej brał mniej niż mógł, więc poniekąd i tak mu się to należało. A po 2018? Podpisać coś w stylu 10-15/3 to nie będzie jakaś tragedia. Jeden z moich ulubionych koszykarzy i życzę mu jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem o nowym CBA. 

W każdym razie, Tony nie da rady grać na max obrotach cały sezon, mnie bardzo martwi jego zdrowie, bo to motor napędowy Spurs w poprzednich latach w RS. Teraz Pop musi przenieść ciężar gry na Leonarda i Aldridge'a, ale to oznacza przeorientowanie całej drużyny na inny styl. 

 

Pocieszne jest to, że w końcu SAS powinni być naprawdę mocni na tablicach - Timmy, LMA, West a i Leonard z Greenem potrafią powalczyć o zbiórki, zwłaszcza w ataku, gdy trzeba szybko doskoczyć.

 

Żeby tylko Leo był zdrowy, bo na SF jest biednie... ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem o nowym CBA. 

W każdym razie, Tony nie da rady grać na max obrotach cały sezon, mnie bardzo martwi jego zdrowie, bo to motor napędowy Spurs w poprzednich latach w RS. Teraz Pop musi przenieść ciężar gry na Leonarda i Aldridge'a, ale to oznacza przeorientowanie całej drużyny na inny styl. 

 

Pocieszne jest to, że w końcu SAS powinni być naprawdę mocni na tablicach - Timmy, LMA, West a i Leonard z Greenem potrafią powalczyć o zbiórki, zwłaszcza w ataku, gdy trzeba szybko doskoczyć.

 

Żeby tylko Leo był zdrowy, bo na SF jest biednie... ;x

 

Słabszy rok Parkera i nagle głosy, że taki spadek.. No Eurobasket też słaby, ale dajmy trochę czasu. Gość grał non stop w Spurs, gdzie zawsze grał do maja-czerwca, dostawał nieraz wolne od Popa, ale on był motorem napędowym ataku SAS. I nawet jak dostawał wolne w RS to w PO grał na 100% i to w sporym wymiarze czasowym. A dodatkowo na reprezentację to chyba zawsze jeździ. Najważniejsze są dwie rzeczy - trochę zmienić styl gry i trochę dać mu odpocząć. To pierwsze oznacza, że nadal będzie kreował atak Spurs (jak będzie na parkiecie), ale możliwe więcej P&R mając Westa, Duncana i LMA, a to otwiera też więcej miejsca na jego wejścia. Ponadto ma Greena, Leonarda oraz Manu na obwodzie - też dobry zestaw, by trochę Francuza odciążyć. Mills także jest niezłą alternatywą.

 

Parkera już pewnie nie będzie nigdy stać na granie w PO prawie 40 minut, non stop szarpać tempo, napędzać ataki i wkręcać się pod kosz. Jeżeli Pop trochę zmodyfikuje system i zachowania Parkera to nadal stać go będzie na imponującą grę. Poza tym Tony to chyba najbardziej 'plastyczny' PG z czołówki - nie ma potrzeby grania non stop, a jak już jest na parkiecie to nie musi mieć tylko piłki w rękach. Nigdy nie poluje na punkty czy asysty, nigdy też nie czuł potrzeby zamykania meczów za wszelką cenę. Poza tym w Spurs mu jest bardzo dobrze, chociaż jakby pokręcił się po gorszych drużynach to zarobiłby więcej, a i statystyki miałby zapewne bardziej okazałe. Dlatego ja się nie zdziwię jak Parker jeszcze kilka dobrych lat pogra w NBA. A w najbliższym sezonie liczba punktów może nie wzrosnąć, ale widać już było jedną zmianę, którą zaordynował Pop w tym roku. Więcej i lepiej rzuca za 3. Czyli widzi, że Tony nie zawsze będzie miał taką dynamiczną grę i dodaje coś do jego potencjału, by mu było łatwiej. Więc faktycznie - jak ktoś spodziewa się Parkera, który wkręcał każdego obrońcę, a potem radził sobie pod koszem swoją szybkością to pewnie tego już tyle nie będzie. Ale nadal jest wartościowym graczem ataku. Gorzej, że nigdy nie był dobrym obrońcą, a ostatnio jeszcze się w tym pogorszył - tutaj robota jest dla Popovicha. Tym bym się bardziej przejmował niż tym, że mniej się wciska pod kosz po minięciu obrońcy na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za potencjał misiów nie dają. ;P 

Na ten moment na SF jest słabo, bo Leo nie ma zmiennika, który wejdzie ogarnie temat. No ale trzeba się z tym pogodzić, każdy zespół ma jakieś słabe punkty. Byle zdrowie dopisało.

 

Ale po czym wnosisz? Jako zmiennik Leonarda Kyle nadaje się jak ulał. Pop wie, że potrzebuje zmiennika dla Leonarda, gdyby nie wierzył w Andersona to by ściągnął kogoś innego. Więcej wiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Parkera odnośnie przyszłego kontraktu trochę podobna do wypowiedzi Derricka Rosa. Jeden i drugi po rozczarowującym sezonie i chyba powinni najpierw wrócić do formy, zanim głosić takie hasła.

 

Jego obecny status zaś przypomina mi innego gracza byków - Noaha. Obaj byli w top30 graczy NBA, by nagle wypaść poza top100 w ciągu jednego sezonu. TP opierał swoją grę na niesamowitej szybkości, której nie ma jak odzyskać(Noah zaś na atletyźmie). Biorąc to pod uwagę, myślę że mogą mieć kłopot, by być nadal ważnymi postaciami swoich zespołów.

 

Osobiście od prawie dwóch sezonów uważam, że TP to nie jest nawet najlepszy PG w SAS. Patty Mills po oddaniu Belliego to jedyny obok DGreena elitarny strzelec i liczę, że dostanie w przyszłym sezonie podobne minuty do TP. On + Manu to świetny fit.

 

Rola Parkera jest jednak szczególnie ważna, bo to z kolei jedyny oprócz Gino pewny ballhandler.

 

Teraz zaś przejdę do luźnych przemyśleń z pierwszego meczu preseason:

 - LMA wyglądał bardzo out of shape - tak jakby wyszły mu bokiem te wszystkie obiady podczas bycia FA. Poruszał się dość dziwnie w ataku, w obronie rotował w miarę ok. Spotkanie trenował Messina i jedyne akcje dla LMA jakie przygotował to ISO. Mam nadzieję, że u Popa pogra więcej picków i  w miarę szybko złapie należny rytm.

 - Kyle Anerson to jest Paul Pierce w ciele Scottiego Pippena. W meczu z Sacto był najlepszym grajkiem SAS. Biorąc pod uwagę Jego preseason mam nadzieję, że będzie bardzo dobrą opcję na drugiego SFa w drużynie.

- Kawhi w swojej przyzwoitej formie

- Danny Green trafiał layupy, a kilka long jumperów przestrzelił dość mocno - dość nietypowo

- PMills bardzo dobrze na PG, drugi grajek w SAS w tym meczu.

- Boban w obronie mega, ogólnie stawia zasłony za dwóch. Niestety w ataku ma ogromny problem z piłką w rękach. Ale ogólnie na plus.

- David Westa cięzko ocenić, bo nie miał żadnej akcji na siebie rozrysowanej. Fizycznie wyglądał ok.

- Na koniec coś z drużyny rywali: ku mojemu zdziwieniu Rajon Rondo rozegrał bardzo dobry mecz. Nie popełniał strata, nie gamblował w defensywie, a Jego asysty nie były nabite(chociaż chybaspora w tym zasługa bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Gaya).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po czym wnosisz? Jako zmiennik Leonarda Kyle nadaje się jak ulał. Pop wie, że potrzebuje zmiennika dla Leonarda, gdyby nie wierzył w Andersona to by ściągnął kogoś innego. Więcej wiary.

 

 

Wnoszę to po tym, że Anderson jest w warunkach PO nołnejmem.

A ściągnięcie kogoś nie jest kwestią wiary w Andersona ale również możliwości finansowych Spurs. To nie Cavs, że wpierdolą się w beznadziejne kontrakty, z których później lajtem zejdą, a jeszcze liga pomoże 1. pickiem. ;]

 

Zobaczymy. Ja nikogo nie skreślam, po prostu na papierze na SF jest dziura w Spurs. Dopóki Leo będzie zdrowy, to ta dziura nie będzie wielkim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę to po tym, że Anderson jest w warunkach PO nołnejmem.

A ściągnięcie kogoś nie jest kwestią wiary w Andersona ale również możliwości finansowych Spurs. To nie Cavs, że wpierdolą się w beznadziejne kontrakty, z których później lajtem zejdą, a jeszcze liga pomoże 1. pickiem. ;]

 

Zobaczymy. Ja nikogo nie skreślam, po prostu na papierze na SF jest dziura w Spurs. Dopóki Leo będzie zdrowy, to ta dziura nie będzie wielkim problemem.

 

Na papierze to wy macie dziurę na PG i SG(choć Kyle spokojnie może grać na dwójce jak mniemam) Na miejscu Popa dałbym Parkerowi odpocząć gdzieś do początku grudnia, żeby złapał świeżość. Następnie powtórzyłbym to 2 tygodnie przed PO jeśli tylko bilans by na to pozwalał oczywiście.

 

Swoją drogą dziwne, że po tym jak SAS wyciągnęli Leo, Greena czy Josepha kompletnie znikąd, dostrzegasz jakieś dziury w rotacji na sf, mając jako zmiennika na tej pozycji MVP ligi letniej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.