Skocz do zawartości

ReDraft - NBA Prospects 2010


havlicek

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło pięć lat o draftu 2010, gdzie największy hajp miał John Wall i Evan Turner. O ile ten pierwszy stał się kimś na miarę oczekiwań wobec niego, to Turner wciąż jest SF z zadziwiająco dobrym ballhandlingiem i umiejętnością podania. Jak wyglądają pozostałe propsecty roku 2010? Zapraszam do dyskusji i prezentowania swoich redraftów 2010.

 

W tabeli kolejno oryginalny pick w dracie, redraftowany numer, korzyść względem pierwotnego wyboru, dane zawodnika, uzasadnienie wyboru w redracie.

 

E: No marnie że moja tabelka z worda nie chce się skopiować, ale: 

 

Draft / Redraft / Zysk Kto (pozycja)

Dlaczego?

 

10 / 1 / +9 Paul George (SF)

 

Paul jest shooterem - okej. Szukacie więcej zarzutów niż to, że shooter może mieć slump? Jeśli tak to można przyczepić się do kontuzji. Co oczywiście nie ma znaczenia - George połamał nogę, no trudno. Dużo gorzej jakby popsuł kolano, kto jak kto, ale lekarze NBA postawią wrócić zawodnika z połamaną nogą do pełnej użyteczności.

 

5 / 2 / +3 DeMarcus Cousins ©

 

DMC - czyli wojna Rappara z Ely3. Co by nie mówić to jeden z dwóch prospectów 2010 z potencjałem na franchise playera.

 

3 / 3 / 0 Derrick Favors (PF/C)

Jestem wielkim fanem Favorsa mimo że uważam jego rozwój w Utah za co najmniej powolny. Derrick ma niesamowite możliwości po bronionej stronie parkietu + wspomaga zespół w ofensywie.

 

1 / 4 / -3 John Wall (PG)

Atleta, sprinter o niesamowitej sile, dodaj umiejętność prowadzenia gry i masz Janka Ścianę. Z perspektywy lat John może być jeszcze wyżej, bo nie jest łamagą i stale rozwija swoją grę.

 

18 / 5 / +13 Eric Bledsoe (PG/SG)

Niespodzianka w top5. Eric pokazał niesamowity atletyzm połączony z przyzwoitymi fundamentals co powzwala mu dominować po obu stronach parkietu. Prawdę powiedziawszy myślałem, że to kolejny Collison in da makin', jednak po czasie spędzonym w lidze Eric zapracował na należny mu szacunek.

 

7 / 6 / +1 Greg Monroe (PF/C)

https://www.youtube.com/watch?v=Z9uGai5J2tY ; Greg w ofensywie to co najmniej bardzo dobry center z obroną jest różnie. Jednak ma jeszcze czas na rozwój…

 

9 / 7 / +2 Gordon Hayward(SG/SF)

Najbardziej poruszający opinię publiczną max roku 2014?  Gordon obecnie gra na miarę swojego kontraktu i sądzę, że dla wielu Hay jest wyżej niż na miejscu nr 7.

 

40 / 8 / +32 Lance Stephenson(SG)

Lance oh Lance.

; było tak fajnie i zabawnie, obecnie jest różnie. Jednak skreślanie Lance byłoby mocno przedwczesne i bezcelowe, gość potrafi grać i liczę, że jeszcze to pokaże.

 

33 / 9 / +24 Hassan Whiteside ©

Hassan! (n/c).

 

19 / 10 / +9 Avery Bradley(SG)

Gwiazdą to on nigdy nie będzie, jednak w stabilnym zespole mógłby pełnić rolę nieocenionego bulteriera, który w ofensywie nie kaleczyłby swojej drużyny.

 

13 / 11 / +2 Ed Davis (PF/C)

Głupi nie jest, genialny nie jest, gwiazdą nie jest, marniakiem nie jest. Ed to solidny wysoki, którego chciałbyś dostać, jeżeli Twój pick jest bliski końcowi loterii.

 

8 / 12 / -4 Al-Farouq Aminu (SF)

Dam defense - kto chętny?

 

14 / 13 / +1 Patrick Patterson (PF)

Rzucę za 3 i jestem wysoki na tyle by grać na PF.

 

61 / 14 / +47 Jeremy Lin (PG)

Jestem azjatą, studiowałem Harvard - chcesz się zmierzyć w tabliczce mnożenia?

 

61 / 15 / +46 Miroslav Raduljica ©

Mógłbym, ale mają mnie w dupie. Miro ma warunki na świetnego 3rd mana w rotacji wysokich. Nie wiem co się z nim dzieje, ale wiem, że jego miejsce jest w NBA.

 

28 / 16 / +12 Greivis Vásquez (PG)

 

Umiem podać, ale umiem też fantazjować. Greivis w zależności od etapu jego kariery koszykarskiej serwował kibicom różny odbiór jego wyczynów. Początkowo był underachievierem, który wybrany nisko robił zdecydowanie za dużo co do oczekiwań. Gdy swoją grą stworzył owe oczekiwania - wielu się zawiodło. Ogólnie nie umiem ocenić czy to borderline starter, czy też bardzo fajny roles. Zdecydowanie bliżej mu do tego drugiego, ale w specyficznych warunkach mógłby funkcjonować jako istotna część s5.

 

2 / 17 / -15 Evan Turner (SG)

Witam mam świetny ballhandling. No i co z tego? No jak to co? Mam wzrost SF i ballhandling i umiejętność podań top PG - jestem niesamowity.

 

17 / 18 -1 Kevin Séraphin (PF)

Marcin Gortat? Tak znam, biorę co raz więcej jego minut.

 

4 / 19 / -15 Wesley Johnson (SG)

Cholera jak ja lubiłem Wesa J. Szkoda, że znajduje się w tej samej kategorii co Evan - czyli fajnie, że mnie wybraliście, ale co teraz? Johnson kilkukrotnie pokazał wyśmienity defence, cały czas pokazuje niesamowity atletyzm, ale co z tego? Niestety jest to kolejny zawodnik, któremu stawiano wysoki sufit, a skończył bardzo nisko

 

23 / 20 / +3 Trevor Booker (PF)

Ikona przeciętności, taki mniej popularny DJ Blair.

 

61 / 21 / +40 Donald Sloan (PG)

Zbytnio nie znam jego kariery, ale obecny sezon pokazuje, że umie grać w koszykówkę.

 

26 / 22 / +4 Quincy Pondexter(SF/)

Quincy jak kolega powyżej, też umie grać, podobnie jak grać umieją Q. Woods i C. Eyenga.

 

20 / 23 / -3 James Anderson (SG)

W sumie jak ktoś potrzebuje bench warmera to kandydat idealny.

 

6/ 24 / -18 Ekpe Udoh (PF)

Bo gdzieś wypada go wcisnąć.

 

12 / 25 / -13 Xavier Henry (SG/SF)

W zeszłym sezonie w LAL pokazał umiejętności ofensywne, ale co z tego skoro na pewno ich nie potwierdzi.

 

11 / 26 / -15 Cole Aldrich (PF/C)

Duży gość, który ma szansę pojąć coś w defensywie.

 

27 / 27 / 0 Jordan Crawford (SG)

Nr Picku idealnie odwzorowuje umiejętności.

 

55 / 28 / +27 Jeremy Evans (SF)

Umiem nieźle zapakować.

 

61 / 29 / 32 Alexey Shved (SG)

 

61 / 30 / 61 Elijah Millsap (SF)

Ktoś musi zamknąć redraft, a z drugiej strony warto wyróżnić brata Milsapa.

 

 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że temat wymaga zaangażowania, ale to dobrze bo powinien generować jedynie wartościowe posty. Dla wszystkich proponujących własne ustawienie http://www.basketball-reference.com/draft/NBA_2010.html.

 

PS. Zapomniałbym o notable players

 

Notable 
Larry Sanders (PF)              za talent na poziomie DPOTY
Luke Babbitt (SF/PF)           za mechanikę rzutu na poziomie RA
Elliot Williams (SG/SF)         za podróże po NBA
Daniel Orton ©                   za świetne udawanie bycia top prospectem
Dexter Pittman ©               Eddy Curry award
Andy Rautins (SG)               za Litwę
Devin Ebanks (SF/PF)         za bycie nadzieją Lakers na forum
Solomon Alabi ©                za długie łapy
Luke Harangody (PF)           za bycie nadzieją Celtics
Derrick Caracter (PF)           patrz adnotacja przy Ebanksie
Luigi Datome                        za bycie Włochem
Ishmael Smith                      za jakimś tam defence
Ben Uzoh                             za to że go pamiętam 
Edytowane przez havlicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmuchaj mi w uszko tak wysoko? Zanim coś skomentuje, bierzesz ostatnie 5 lat łącznie? Bo nie wygląda...io i tak dla mnie jest za wysoko. Chociaż by za ten sezon...

 

No ten Favors...można lubić gracza tak jak ja MCW, no ale przed Wallem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.