Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Kily zapomniałem wspomnieć że Ziemkiewicza i jemu podobnych czytam tylko po to żeby skonfrontować info z innych serwisów. Ziemkiewicz jak na prawicowego publicyste jest w miarę ok, ale jak wspomniałem bliżej mi do Polityki czy starego Przekroju niż do Ziemkiewicza i jemu podobnych.

To naprawdę masz niskie standardy na temat prawicy. Ziemkiewicz to arogancki bufon nie mający pojęcia na żaden temat, na który się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily zapomniałem wspomnieć że Ziemkiewicza i jemu podobnych czytam tylko po to żeby skonfrontować info z innych serwisów. Ziemkiewicz jak na prawicowego publicyste jest w miarę ok, ale jak wspomniałem bliżej mi do Polityki czy starego Przekroju niż do Ziemkiewicza i jemu podobnych.

Takie podejście (czerpania z różnych stron) jest jak najbardziej godne pochwały i sam tak robię, tylko podobnie mógłbyś konfrontować przekaz oglądając jego "Salonik" w Republice. ;) Inna sprawa, że z programów Ziemkiewicza najlepsza jest radiowa audycja "Plusy dodatnie, plusy ujemne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki poza tvnem i naszym dziennikiem jest mnóstwo innych źródeł

 

Generalnie staram się czytać różne artykuły włącznie z prawicowymi publikacjami np Ziemkiewicza choć mam raczej poglądy centrolewicowe wiec sięgam po Politykę np.

 

Czytam jedna i drugą stronę ale republki nie mam zamiaru bo manipulują równie dobrze co TVN, a od kiedy ta gnida Terlikowski jest tam naczelnym... A mogłem go w Piasecznie rozjechac na pasach!

 

Mhm. Taka odpowiedź mnie w 100% satysfakcjonuje. Myślę, że właśnie wyznacznikiem świadomości politycznej jest to, że potrafi się oceniać media przez pryzmat tego jaki światopogląd promują. Więc np. gdy ktoś ma poglądy tak jak Ty lewicowe i zdaje sobie sprawę z tego, że np. Polityka ostro leci w tym kierunku to jest to jak jak bardziej ok. Problem wielu Polaków polega na tym, że traktują Polityki/Newsweeki/Nasze Dzienniki/Gazety Polskie jak obiektywne źródła, będące tylko przekaźnikiem czystej prawdy. No i też propsy za to, że sięgasz do różnych źródeł. Ja mam podobnie pod tym względem, choć niestety zajmuje to duuuużo czasu.

 

@RappaR - Ziemkiewicz jest przede wszystkim erudytą i jest w tych 10% dziennikarzy, którzy potrafią powiedzieć coś błyskotliwego co jednocześnie wywołuje emocje. Jego felietony to naprawdę jest świetna rzecz i znam ludzi, którzy potrafią je docenić nawet jak się z nim nie zgadzają. No i na pewno zna się na literaturze i historii. Faktem jest, że np. często mówi o prawie czy ekonomi nie mając o tym pojęcia, ale taka już dola dziennikarzy - muszą mniej więcej ogarniać wszystko i przez to czasem wydaje im się, że wszystko ogarniają świetnie. No i jego książki - Michnikowszczyzna (jeden z niewielu ludzi który tak sponiewierał Michnika i wygrał wszelkie procesy o to), Polactwo, Jakie piękne samobójstwo, Myśli nowoczesnego endeka etc... Szajt, same tytuły są błyskotliwe i nietuzinkowe.

 

Choć faktem jest, że burakiem ciutkę jest. Choć klutora osobista jak dla mnie akurat w tym zawodzie jest na dalszym planie.

EDIT: A co do najświeższych niusów, gdzie są niemal same fakty i brak publicystyki to mimo wszystko wciąż debeściakiem jest... http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten marniak z wyborczej orliński to nie lepszy jakby ktoś miał wątpliwości, można poczytać o nim na kompromitacje.blogspot

Właśnie czytam. Mimo wszystko jego konfabulacje są dużo mniejsze i raczej nie na poziomie Ziemkiewicz, który ostatnio z GL-WRN zrobił sowiecką agenturę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dziennikarzy to problem zarobku. Taki Ziemkiewicz jest tego dobrym przykładem. Koleś mądry, ale samą ideą się nie najesz. Także musi zrobić wokół siebie od czasu do czasu nieco szumu żeby podkręcić zainteresowanie wydawnictwami, zostać zaproszony tu i tam, może zbliżyć się do polityki (jak niedawno dość zaskakująco przykleił się do PiSu).

 

Co do Orlińskiego, jak dla mnie każdy, kto pracuje w GW jest niewiarygodny. Tam się nie przyjmuje przypadkowych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do Orlińskiego, jak dla mnie każdy, kto pracuje w GW jest niewiarygodny. Tam się nie przyjmuje przypadkowych ludzi.

 

i to jest największy problem ludzi

to samo moge napisać o gazecie polskiej codziennie czy wspomnianej tv republika i z miejsca spotykam sie z atakiem jedynie słusznie myslacych

 

nie bronie gw tvnu czy innych mediów przyjaznych obecnej wladzy (bo musi odejsc), ale pisanie tak o jednym z największych i najbardziej opiniotwórczych (czy to sie komus podoba czy nie tak jest) dzienników jest śmieszne

tym bardziej ze te słowa wypowiadaja czesto czytelnicy właśnie GPC

 

 

a propos gazet to kiedys w tramwaju w trakcie czytania angory zostalem zaatakowany i wyzwany od komuchów przez jakiegos siwego pana z faktem i super expressem w ręce ;)

 

 

aha i krytyka polityczna ssie!

kiedys fajnie sie to czytało, teraz rzygać sie chce od tych ataków na kościól

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest największy problem ludzi

No nie, największy problem to czas do rozpoczęcia sezonu NBA. Dopiero potem bieda i w końcu to ;)

 

A poważnie mówiąc, to nie jest żaden problem o ile zdajemy sobie sprawę jak działają media. Wiem, że moje stwierdzenie dotyczy także TV Republika, GPC i praktycznie każdego medium, które nie jest zbiorem przypadkowych ludzi. Napisałem jednak o Wybiórczej, bo mnie nie odpowiada profil GW i trv kvlt Michnika i spuścizny KLD, więc tego czytać nie będę.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ziemkiewicza jeszcze. Ciekawe jest to, że on miał być kandydatem na prezydenta prawicy sensu largo tzn. sam Jarek go wytypował jako lepszego od Dudy (tak wnioskuję bo podobno był gotów go poprzeć gdyby ten się zgodził kandydować) a prócz tego mieli go poprzeć Krowin/KNP/UPR/RN i inne takie. Więc teoretycznie poparcie od sił politycznych miałby większe niż Duda.... Ale coś mi się zdaje, że z nim Bronek by wygrał. Duda był fajny bo nie miał dużej historii w życiu politycznym, nie dało się prawie nic na niego wykopać. Ziemkiewicz samym przeklinaniem by wielu zraził a większych wpadek też miało sporo. Ale to jest fajna ciekawostka, pewnie za kilka lat nikt nie będzie o tym pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ziemkiewicza jeszcze. Ciekawe jest to, że on miał być kandydatem na prezydenta prawicy sensu largo tzn. sam Jarek go wytypował jako lepszego od Dudy (tak wnioskuję bo podobno był gotów go poprzeć gdyby ten się zgodził kandydować) a prócz tego mieli go poprzeć Krowin/KNP/UPR/RN i inne takie. Więc teoretycznie poparcie od sił politycznych miałby większe niż Duda.... Ale coś mi się zdaje, że z nim Bronek by wygrał. Duda był fajny bo nie miał dużej historii w życiu politycznym, nie dało się prawie nic na niego wykopać. Ziemkiewicz samym przeklinaniem by wielu zraził a większych wpadek też miało sporo. Ale to jest fajna ciekawostka, pewnie za kilka lat nikt nie będzie o tym pamiętał.

Prawicy w sensie Ruchu Narodowego i ewnetualnie KNP. Jarek z tym nic wspólnego nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.