Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nieruchomości na zachodzie są drogie w stosunku do zarobków dlatego Polacy są w czołówce jeśli chodzi o własność tak jak inne kraje z Układu Warszawskiego.

POlacy są w czołowce jeśli chodzi o właśność dlatego że komuna za półdarmo rozdawała mieszkania.

IIIRP juz mieszkań nie rozdawał tylko oferowała na 30-letnie kredyty.

Nikt "solidarnościowcom" nie powiedział ze oprócz snickersów, kolorowych ubrań ludzie na zachodzie biora kredyty na mieszkania i na studia, a wiekszość nie ma własnych mieszkań i wynajmuje.

Weź podaj dane z metrażem, bo nie ma nic fajnego w mieszkaniu w 2 pokojowym 30 m^2 mieszkaniu w 5 osób :smile:

No ale co zmienią te dane?

Standardy cały czas rosły. Mieszkania za Gierka miały większy metraż niż za Gomółki, a za Jaruzela miały większy niz za Gierka. Tak było chyba aż do czasu kryzysu światowego

http://nieruchomosci.dziennik.pl/news/artykuly/551178,rynek-nieruchomosci-mieszkanie-dom-kupie-mieszkanie-deweloper.html

W inny krajach komunistycznych i niekomunistycznych pewnie było podobnie.

Ważne ze wolny rynek jaki nastał w latach 90-tych  miał zaspokoić potrzeby ludności, tak mówi teoria, a skoro w Polsce jest tak mało mieszkań w przeliczeniu na łebka można by podejrzewac ze wolny rynek spowoduje ze tych mieszkań bedzie sie budowac dużo, że odpowie na potrzeby.

Jak sie okazłąo praktyka wolnorynkowa ma gdzieś wolnorynkowe teorie i mieszkań których budowano za mało, zaczeto budowac jeszcze ponad dwa razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dajesz pomiędzy?

 

Tak też dałem.

 

Ale przeciwko dotowaniu kultury jestem na maxa na nie (-2) a za sportem jestem trochę na tak (+1) w związku z czym test nie spełnia moich oczekiwań! :(

 

To także test na inteligencję.

 

Wybacz Julekstep nie mogłem się powstrzymać :tongue:

 

wybaczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A średnia pensja netto wynosi w Irlandii 2464 Euro, a w Polsce 752 Euro, więc w Irlandii potrzebujesz 1,4 średniej pensji na metr kwadratowy, a w Polsce 1,61 średniej pensji na metr kwadratowy.

 

Co jest fajnego w tych wykresach, co wrzuciłeś?

Pokazuje to tylko, że na takie 60 metrowe mieszkanie, Irlandczyk za średnią netto musi pracować 7 lat. Polak za średnią netto 8 lat. Róznica roku, a powinien Polak przecież pracować 21 lat.

Tylko tyle chciałem pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje to tylko, że na takie 60 metrowe mieszkanie, Irlandczyk za średnią netto musi pracować 7 lat. Polak za średnią netto 8 lat. Róznica roku, a powinien Polak przecież pracować 21 lat.

Tylko tyle chciałem pokazać.

A kto tak twierdził, że powinien 21 lat? Przecież nikt tutaj nie twierdził, że jak w Irlandii są ponad 3 razy większe pensje, to znaczy, że można żyć 3 razy lepiej.

 

Natomiast Irlandczyk za 7 lat na średniej irlandzkiej netto kupi 3 mieszkania w Polsce, a Polak za 7 lat na średniej polskiej netto wciąż nie kupi nawet jednego.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania nie są precyzyjnie postawione

No nie jestem za tym aby pary jednopłciowe mogły adoptować dzieci ale uważam że powinno sie im umożliwić legalizację związków, może nie w formie małżeństw ale choćby tak żeby mogli po sobie w naturalny sposób dziedziczyć lub mogli płacić razem podatki

 

Mam probmel z imigrantami ale nie taki że absolutnie nikogo bym nie wpuścił tylko nie wpuszczał bym w taki sposób jak teraz i z takimi prawami, nie umożliwiliśmy bym możliwości sprowadzania całych klanów, jak również weryfikował bym stopień asymilacji i monitorował chęć danych jednostek do podjęcia pracy.

No i przede wszystkim takich zweryfikowanych negatywnie bym z miejsca bez możliwości powrotu odstawiał za miedzę

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tak twierdził, że powinien 21 lat? Przecież nikt tutaj nie twierdził, że jak w Irlandii są ponad 3 razy większe pensje, to znaczy, że można żyć 3 razy lepiej.

 

Natomiast Irlandczyk za 7 lat na średniej irlandzkiej netto kupi 3 mieszkania w Polsce, a Polak za 7 lat na średniej polskiej netto wciąż nie kupi nawet jednego.

Tak i kupi jeszcze 386 kg ziemniaków, 96 kg groszku i 345 puszek paprykarza szczecińskiego  w Polsce, podczas gdy Polak kupi mniej. Luzzzzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania nie są precyzyjnie postawione

No nie jestem za tym aby pary jednopłciowe mogły adoptować dzieci ale uważam że powinno sie im umożliwić legalizację związków, może nie w formie małżeństw ale choćby tak żeby mogli po sobie w naturalny sposób dziedziczyć lub mogli płacić razem podatki

 

Mam probmel z imigrantami ale nie taki że absolutnie nikogo bym nie wpuścił tylko nie wpuszczał bym w taki sposób jak teraz i z takimi prawami, nie umożliwiliśmy bym możliwości sprowadzania całych klanów, jak również weryfikował bym stopień asymilacji i monitorował chęć danych jednostek do podjęcia pracy.

No i przede wszystkim takich zweryfikowanych negatywnie bym z miejsca bez możliwości powrotu odstawiał za miedzę

pytania postawione przez jakiegoś pseudo dziennikarza. jeśli tak na mało pytań Twój stosunek do homo czy emigrantów ma stanowić wynik o Twoich poglądach to bzdura. to tak jakby o Twój typ kobiety spytali się czy lubisz cycki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.