Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie RappaR, nic do dyskusji nie wnosisz, ale fajnie.

A co mam wnosić? Wklepałem w google flat dublin i znajduję w Dublinie mieszkanie po 3-4 tysiące euro za metr w ładnym standardzie i ładnych okolicach. Nie znam się na Dublinie i widzę tylko z fot, ale generalnie biorąc pod uwagę ceny mieszkań w Warszawie, stosunek zarobki/koszty kupna mieszkanie jest w Irlandii dużo lepszy niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przypatrz się, ja też sobie powklepuję i bez problemu znajduje w Warszawie 6 tysiecy zł za m², a nawet i za 5600 zl

Jest jeszcze lepiej, szukam sobie podobnie jak ja mieszkam tutaj czyli jakieś 15 km od centrum. Mój były już sąsiad sprzedał 71m² za €336k co wychodzi 20 tysiecy zł za metr

W Pruszkowie znajduje sobie piękny apartament 170 m² za 3 824 zł/m².

 

Znajduje za pięć razy taniej.

Haha dostań jeszcze tutaj kredyt po kryzysie bankowym. Kolega z pracy za średnią krajową, pod zastaw domu ojca, dostał propozycję kredytu €190k. Nic za to nie kupi na południu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło Ci się może kiedyś przeczytać, że duże mieszkania/działki mają niższą cenę z metra kwadratowego? Nie. 

Po co porównujesz mieszkanie 170 metrowe do 70 metrowego?

Po co przeliczasz na złotówki, skoro sam zacząłeś swoje żale w tym temacie od "debile przeliczają na złotówki i myślą, że Irlandia jest bogata"?

Po co podajesz wartości bezwzględne, skoro wszystko na rynku nieruchomości odnosi się właściwie do tego ile jesteś w stanie kupić za średnią/najniższą pensję? 

Wpadłeś na to, że 15 km od centrum Dublina może realnie być odległością bliższą temu centrum niż 15 km od centrum Warszawy? 

 

To co tu uprawiasz to jest jakaś niższa logika. 

 

Twoim tokiem rozumowania, kolega z pracy za średnią krajową dostał propozycję kredytu na 803 tysiące. W Polsce za to możesz dostać połowę tego, przy około 10% wkładu własnego, który wynosi jakieś 12 tych średnich pensji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nieruchomości na zachodzie są drogie w stosunku do zarobków dlatego Polacy są w czołówce jeśli chodzi o własność tak jak inne kraje z Układu Warszawskiego. U nas powoli też tak się robi , a finał powstanie jak zakończy się przemieszczenie ludności ze wsi , małych - średnich miast do aglomeracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nieruchomości na zachodzie są drogie w stosunku do zarobków dlatego Polacy są w czołówce jeśli chodzi o własność tak jak inne kraje z Układu Warszawskiego. U nas powoli też tak się robi , a finał powstanie jak zakończy się przemieszczenie ludności ze wsi , małych - średnich miast do aglomeracji .

Mamy kryzys demograficzny - dużo osób dostaje nieruchomości po dziadkach itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem zarobki można przeliczać na złotówki, wszystko inne już nie. Idąc tokiem rozumowania niektórych to forum to jedno wielkie żalenie się.

Chcesz inne przykłady z Pruszkowa? Proszę bardzo.

289 000 zł 49,03 m² 5 894 zł/m²

320 944 zł 61,72 m² 5 200 zł/m²

388 390 zł 67,80 m² 5 728 zł/m²

381 480 zł 66,30 m  5 754 zł/m²

 

Zadowolony, dwa ostatnie z rynku pierwotnego.

 

 

Wpadłeś na to, że 15 km od centrum Dublina może realnie być odległością bliższą temu centrum niż 15 km od centrum Warszawy?

Nosz kur** Jokica mać. Ręce opadają. Napiszesz coś dobrego o Polsce, to niektórzy zmieszają Cię z błotem, a równocześnie będą lajkować durne pościki na facebooku jacy to malkontenci są z Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/pl/Documents/Reports/pl_en_property_index%202017_020817.pdf

 

Tu macie fajne wykresy. Dane za 2017 rok.

 

Average Transaction Price of a new Dwelling in Selected Countries:

UK €4628/m

France €4055/m

Ireland €3458/m

Germany €2957/m

Poland  €1212/m

 

Oczywiście to ja narzekam, a nie irlandzka prasa, która co chwile drukuje artykuły o tym jak to w innych stolicach jest niewiele drożej (Lodnyn) albo o wiele taniej (Berlin, Rzym, Bruksela)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkania na 1000 mieszkańców

Kryzys-a-polski-rynek-mieszkaniowy-79818

Przy okazji dodam ze to efekt IIIRP, która z 270tys mieszkań rocznie za Gierka i 200tys mieszkań rocznie za Jaruzela spadła z produkcja na mniej niż 100tys rocznie w latach 90-tych

Weź podaj dane z metrażem, bo nie ma nic fajnego w mieszkaniu w 2 pokojowym 30 m^2 mieszkaniu w 5 osób :smile:

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/pl/Documents/Reports/pl_en_property_index%202017_020817.pdf

 

Tu macie fajne wykresy. Dane za 2017 rok.

 

Average Transaction Price of a new Dwelling in Selected Countries:

UK €4628/m

France €4055/m

Ireland €3458/m

Germany €2957/m

Poland  €1212/m

 

Oczywiście to ja narzekam, a nie irlandzka prasa, która co chwile drukuje artykuły o tym jak to w innych stolicach jest niewiele drożej (Lodnyn) albo o wiele taniej (Berlin, Rzym, Bruksela)

 

A średnia pensja netto wynosi w Irlandii 2464 Euro, a w Polsce 752 Euro, więc w Irlandii potrzebujesz 1,4 średniej pensji na metr kwadratowy, a w Polsce 1,61 średniej pensji na metr kwadratowy.

 

Co jest fajnego w tych wykresach, co wrzuciłeś?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A średnia pensja netto wynosi w Irlandii 2464 Euro, a w Polsce 752 Euro, więc w Irlandii potrzebujesz 1,4 średniej pensji na metr kwadratowy, a w Polsce 1,61 średniej pensji na metr kwadratowy.

 

Co jest fajnego w tych wykresach, co wrzuciłeś?

Moglbys juz nie pluc na Polskie malkontencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale chodzi o skale.

 

To ten sam level co analizowanie sposobu dzialania narkotykow na podstawie socjologicznych rozprawek ;)

Ależ Ty jesteś pamiętliwy:)

 

Temat całkiem przyjemny. I ja mam okazję coś wrzucić, i Ty masz okazję coś skomentować w swoim stylu:)

 

Poza tym jako exPolakwIrlandii powinieneś się bardziej udzielać :smile: Pewnie pamiętasz początki tej irlandzkiej biedy:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.