Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

O polityce sie nie dyskutuje, nawet na koszykarskim forum. Stalin byl wyjatkowy, i owszem. Ale stawianie ich w rzedzie z Michnikiem jest dosc sporym hardkorem. I choc rozumiem intencje autora tego tekstu, to samo zestawienie ich w jednym zdaniu jest wg mnie dosc mocno glupkowate. 

 

Swoja droga dostac bana na e-nba za temat o polityce...Puzon zdecydowanie ma zadatki na kogos wyrozniajacego sie od innych...

 

A juz tak bardzo pomijajac osobe Puzona, to ja niewierzacy ateista jestem bardzo mocno zawiedziony postawa wierzacych katolikow, lepszych od innych, szydzacych z prymitywizmu "oswieconych", jednoczesnie lajkujacych najbardziej prymitywny pojazd (nie liczac bana) podczas ostatnich kilku stron tej dyskusji. 

 

Ale właśnie celowo postawiłem ich wszystkich w jednym zdaniu. A przecież był tam jeszcze Cejrowski chociażby. Własnie na tym polegał zabieg żeby wyszło mocniej. A kluczowy przecież był ten mianownik do którego sprowadziłem całą czwórkę. Jak się czyta ze zrozumieniem to to zdanie było w 100% prawdziwe.

 

Jakbym napisał, że Stalin, Hitler i Kaczyński byli ludźmi to tez byłoby niesmacznie i głupkowato? Pewnie dla niektórych tak i zapewne argumentem byłoby znów to jacy to niedobrzy byli Ci dwaj pierwsi. Guzik mnie to obchodzi jacy byli. Mogę chyba oczekiwać czytania ze zrozumieniem i powstrzymywania się od moralnych ocen działalności tych ludzi jeżeli nie ma to totalnie znaczenia w dyskusji.

 

A co do trzeciego akapitu - możesz przytoczyć którąś moją wypowiedź, która pasuje do tego opisu?

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to mamy pierdyliard synonimow, zeby poza zachowaniem sensu moc takze zachowac dobry smak. uzycie slowka ponadprzecietni zamiast wybitni przy tych wasaczach nie wywolywalo by takiego niesmaku a sens bylby ten sam. no i stawianie kogokolwiek - nawet dyzmowatego cwaniaczka, ktorego nie trawie w jednym rzedzie z tymi uberskurwielami (stalin to uberuber w sumie) to przegiecie.

 

wy pisokatole! hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie celowo postawiłem ich wszystkich w jednym zdaniu. A przecież był tam jeszcze Cejrowski chociażby. Własnie na tym polegał zabieg żeby wyszło mocniej. A kluczowy przecież był ten mianownik do którego sprowadziłem całą czwórkę. Jak się czyta ze zrozumieniem to to zdanie było w 100% prawdziwe.

 

Jakbym napisał, że Stalin, Hitler i Kaczyński byli ludźmi to tez byłoby niesmacznie i głupkowato? Pewnie dla niektórych tak i zapewne argumentem byłoby znów to jacy to niedobrzy byli Ci dwaj pierwsi. Guzik mnie to obchodzi jacy byli. Mogę chyba oczekiwać czytania ze zrozumieniem i powstrzymywania się od moralnych ocen działalności tych ludzi jeżeli nie ma to totalnie znaczenia w dyskusji.

 

A co do trzeciego akapitu - możesz przytoczyć którąś moją wypowiedź, która pasuje do tego opisu?

Ad. 1. najlepiej posluchac Julka. 

Ad. 2. niekoniecznie, bo tu juz nie porownujesz gruszek do jablek, a to o to mi sie rozchodzilo. Tomek Majewski i JPII to sa wybitne jednostki wyglada dosc mocno smiesznie, prawda? Chodzilo mi to, ze generalnie Stalin, Hitler sa umiejscowieni zupelnie gdzie indziej w drabinie spolecznej niz Michnik. Kaczynski jest juz blizej jako przywodca czy jak go tam zwal. Inna role w spoleczenstwie spelnia wybitny przywodca, inna wybitny artysta, a inny wybitny spoleczniak. Zupelnie zlewajac ocene moralna. Ale mimo wszystko moim zdanie warto wziac pod uwage ocene moralna i do Hitlera czy Stalina dostawic Musoliniego, Franco, Escobara czy Zampe. A Szechter niech sobie bedzie w innej grupie ;)

Ad. 3. Nie o Twoja wypowiedz mi chodzilo ;)

 

PS. Jakiejkolwiek definicji bys nie wrzucał, przymiotnikiem wybitny okreslane sa raczej pozytywne osoby w naszym otoczeniu. Czasami warto sie zastanowic czy jest sens rzucania miedzy wierszami inwektyw tylko dlatego, ze ktos ma bardziej praktyczne, a nie teoretyczne podejscie do jakiegos okreslenia/wyrazenia. Fajny zabieg, by pokazac swoja wyzszosc, ale raczej stac Cie na wiecej.

 

PS 2. Wybitny ma 286 synonimow w jezyku polskim. Crazy shit.  :mushroom:

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju nawet trzeźwo nie można gadać o polityce i religii

 

 

Generalnie fajnie jest odzwierciedlony podział na Polskę A i Polskę B na tym forum. Idealnie jak w caym kraju

 

 

Albo jesteś pisiorem, katozjebem albo michnikowo tvnowskim lizodupcemlemingiem

Wiecej sie po niektórych spodziewałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czas fascynacji JKM minął już jakiś czas temu, ale trzeba mu przyznać, że tutaj pojechał elegancko:

 

 

 

Bezczelność faszystki
Wreszcie naprawdę mnie poniosło! 
JE Ewa Kopacz, premierka „naszego Rządu” była uprzejma w TOK FM powiedzieć: 
„Nie chcę, żeby w moim wolnym kraju, który kocham, ktokolwiek urządzał moje życie” 
Ta chucpa po prostu zatyka!! 
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie nakazując – czy chcę czy nie chcę – płacić na ubezpieczenie emerytalne 
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie nakazując mi – czy chcę czy nie chcę – szczepić moje dzieci 
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie nakazując mi we własnym samochodzie przypinać się pasami 
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie zmuszając do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego 
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie nakazując, że - jeśli chcę wziąć urlop – to 10 dni musi być w jednym kawałku
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie nakazując, by moje dzieci poszły do szkoły w wieku akurat 6 – a nie 5 czy 7 lat. 
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie kontrolując każdy kęs żywności, jaką chciałbym sobie kupić
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie zabraniając mi zażywania narkotyków 
Mówi to osobniczka, która urządza mi życie zakazując gry w internecie w pokera 
- i w ogóle wydając tysiące zakazów i nakazów.
Ja wiem, że ta faszystka sądzi, że to dla mojego dobra. Być może takie są Jej intencje. Być może nawet skutki są dla mnie dobroczynne – bo bym np. przegrał majątek w pokera.. Ale z całą absolutną pewnością ten babsztyl – pardon: moja Ukochana Niania: „Urządza mi życie”. 
To niech urządza życie swojej Córce. Ciekawe, jak długo Ona to zniesie. Pewno ucieknie z domu. 
I właśnie Polacy uciekają od Ukochanej Niani – uciekają, gdzie pieprz rośnie. 
A moim zadaniem jest demaskować i niszczyć takich obłudnych faszystów, socjalistów, komunistów (ci z PiSu są, oczywiście, jeszcze gorsi!) i innych takich, którzy bezczelnie twierdzą, że nie chcą, by ktokolwiek urządzał nam życie. 
Jak oni śmią twierdzić, że „kochają” mój kraj - który zamienili w ochronkę dla przygłupów?!? I jeszcze nazywać go „wolnym”. 
Cóż: słynna stalinowska pieśń głosiła o Sowietach: 
„Nie znam ja innego w świecie kraju 
Gdzie oddycha wolny człowiek tak!” 
Dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?v=RJdEy2-mzgo
Jesteście w dobrym towarzystwie, towarzyszko Kopacz! 
Tfu! 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju nawet trzeźwo nie można gadać o polityce i religii

 

 

Generalnie fajnie jest odzwierciedlony podział na Polskę A i Polskę B na tym forum. Idealnie jak w caym kraju

 

 

Albo jesteś pisiorem, katozjebem albo michnikowo tvnowskim lizodupcemlemingiem

Wiecej sie po niektórych spodziewałem

 

czy ja wiem.

to oznacza, że ja jestem z Polski C albo jakieś innej. 

po osobach, które są wykształcone i inteligentne oraz oglądające tylko mainstream faktycznie takie zjawisko istnieje. dla ludzi nieco z większą wiedza historyczną czy polityczną nie ma na to miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteś pisiorem, katozjebem albo michnikowo tvnowskim lizodupcemlemingiem

Wiecej sie po niektórych spodziewałem

Nie wiem kogo dokładnie zaliczasz do forumowych "katozjebów", ale skoro zastosowałeś dychotomię, to coś mi się wydaje, że jest wśród nich zaskakująco dużo ateistów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja jakoś nie widzę tutaj wojenek PiS - PO i ograniczania się tylko do tych dwóch (po)tworów. Sam nigdy na żadną z tych partii nie głosowałem, dla mnie to taki tandem odstawiający teatrzyk ku własnej uciesze.

 

Mnie się ten temat podoba i z tego co widzę to na innych forach jest dużo więcej zafascynowania w mainstream i ślepej wiary w Tuska lub Jarosława.

 

@LBS

Txt Korwina bardzo celny. On ma ostatnio takie sinusoidalne wyskoki. Od zawracania na siebie uwagę heilowaniem do naprawdę celnych komentarzy. Chociaż kolejna partia mu się chyba posypie jak nie będzie sukcesu jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. najlepiej posluchac Julka. 

Ad. 2. niekoniecznie, bo tu juz nie porownujesz gruszek do jablek, a to o to mi sie rozchodzilo. Tomek Majewski i JPII to sa wybitne jednostki wyglada dosc mocno smiesznie, prawda? Chodzilo mi to, ze generalnie Stalin, Hitler sa umiejscowieni zupelnie gdzie indziej w drabinie spolecznej niz Michnik. Kaczynski jest juz blizej jako przywodca czy jak go tam zwal. Inna role w spoleczenstwie spelnia wybitny przywodca, inna wybitny artysta, a inny wybitny spoleczniak. Zupelnie zlewajac ocene moralna. Ale mimo wszystko moim zdanie warto wziac pod uwage ocene moralna i do Hitlera czy Stalina dostawic Musoliniego, Franco, Escobara czy Zampe. A Szechter niech sobie bedzie w innej grupie ;)

Ad. 3. Nie o Twoja wypowiedz mi chodzilo ;)

 

PS. Jakiejkolwiek definicji bys nie wrzucał, przymiotnikiem wybitny okreslane sa raczej pozytywne osoby w naszym otoczeniu. Czasami warto sie zastanowic czy jest sens rzucania miedzy wierszami inwektyw tylko dlatego, ze ktos ma bardziej praktyczne, a nie teoretyczne podejscie do jakiegos okreslenia/wyrazenia. Fajny zabieg, by pokazac swoja wyzszosc, ale raczej stac Cie na wiecej.

 

PS 2. Wybitny ma 286 synonimow w jezyku polskim. Crazy shit.  :mushroom:

 

OK, to co mówisz Ty i julek ma sens. Ale mimo wszystko to co napisałem logicznie było prawdziwe i wg mnie nawet takie rozumowanie nie uprawnia do odbiegania od tematu i łapaniu się za wszelką cenę figury retorycznej zamiast clue tematu.

 

@joseph

 

Myślę, że Polska nie jest taka czarno-biała jak to się przyjmuje w mediach. O ile pod definicję katozjeba pewnie bym podpadał bo chodzę do kościoła bo ciężko nazwać pisiorem kogoś kto na kilkanaście wyborów ani razu na tę partię nie głosował i głosować raczej nie ma zamiaru (nie licząc ostatnich wyborów prezydenckich, ale to raczej glosowałem przeciw Komoruskiemu niż za Dudą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.