Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

i to pewnie jest osiągalne tylko przy wsparciu rodziny - w innym przypadku (tak zalecana tu praca na dwa etaty) zapewne ciężko ogarnąć specjalizację w tym czasie (tak sobie strzelam)

 

Tak + założenie, że dostajesz się na studia od razu za pierwszym razem + założenie, że nie zarabiasz wcześniej na studia tylko idziesz na nie prosto po maturze + założenie, że robisz egzamin lekarski z marszu + założenie, że dostajesz się na wybraną specjalizację też z marszu + nie robisz sobie przerw na dorabianie. Pewnie stąd ta średnia 37, gdy lekarze kończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim wieku najszybciej da się wszystko do specjalizacji zrobić - tj. studia, staże, rezydentura etc? Zakładając, że kotś idzie na studia w standardowym wieku 18/19 lat.

Specjalizacji jest 77. Najkrótsze trwają 2 lata(ale chyba się ich nie da zrobić z marszu, a dopiero po jakiejś), najdłuższe 10. Takim typowym jest 6. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnij czyja córka w 2009 szła na rezydenturę. 

 

Mówisz o córce Ewy Kopacz, która w 2009 nie dostała się na rezydenturę, ale napisała odwołanie do minister zdrowia, a ta rozpatrzyła jej odwołanie pozytywnie i miejsce się znalazło? :smile:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wykopie tępione są głównie propozycje PiS.

bo PiS to w pewnej części również lewica. i jakkolwiek chcesz to skierować na niechęć wobec PiS, to wykop nijak tego ugrupowania nie utożsamia z liberalizmem czy prawicą i jak najbardziej przede wszystkim tępi lewicę.

 

Kto mający IQ powyżej 100 idzie rozmawiać o polityce/komentować ją na youtube, skoro jest tyle miejsc bardziej się do tego nadających?

nie ma miejsca o lepszym zasięgu, a w polityce przecież miedzy innymi o to chodzi, aby jak największa ilość ludzi zrozumiała dlaczego dane idee są słuszne.

 

Generalnie prawica (czyli w Europie głównie PiS i Orban) są za silnym państwem i przeciwko społeczeństwu obywatelskiemu. Serio uważasz, że to lepsze dla społeczeństwa?

przede wszystkim ja nie utożsamiam PiS z prawicą czy tym bardziej liberalizmem (cały czas mówię o tych dwóch aspektach, a ty próbujesz to skierować na PiS żeby osiągnąć lepszy efekt…).

 

i ponawiam prośbę o lewicowych logicznych ;] ideologów, których dyskusje można pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak + założenie, że dostajesz się na studia od razu za pierwszym razem + założenie, że nie zarabiasz wcześniej na studia tylko idziesz na nie prosto po maturze + założenie, że robisz egzamin lekarski z marszu + założenie, że dostajesz się na wybraną specjalizację też z marszu + nie robisz sobie przerw na dorabianie. Pewnie stąd ta średnia 37, gdy lekarze kończą

 

btw - są jakieś drogi na skróty jeszcze?

przykładowo mój stryj kończył wojskową akademię medyczną (już nie działa) i dzięki temu:

1 - miał nieco ciekawszą ścieżkę kariery na początku (jakieś Afganistany i inne wesołe sprawy)

2 - miał kasę płaconą (też?) z wojska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw - są jakieś drogi na skróty jeszcze?

przykładowo mój stryj kończył wojskową akademię medyczną (już nie działa) i dzięki temu:

1 - miał nieco ciekawszą ścieżkę kariery na początku (jakieś Afganistany i inne wesołe sprawy)

2 - miał kasę płaconą (też?) z wojska

Obecnie nie ma już żadnego WAM, jest kierunek lekarski na wydziale wojskowym w Łodzi, dostaje się tam bodaj tysiąc złotych żołdu na miesiąc przez studia, ma się stuprocentową pewność zdania każdego roku(po oblanym egzaminie zabrana przepustka na wyjścia do zdania) i chyba trzeba przez pewien czas pracować w wojsku i tam robić specjalizację. Kiedyś słyszałem opinię, że mega c***owa opcja, bo w trakcie każdej specjalizacji musisz jeździć na ogólnopolskie szkolenia po kilka tygodniu i jak Ci sierżant nie da zgody, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo PiS to w pewnej części również lewica. i jakkolwiek chcesz to skierować na niechęć wobec PiS, to wykop nijak tego ugrupowania nie utożsamia z liberalizmem czy prawicą i jak najbardziej przede wszystkim tępi lewicę.

 

 

nie ma miejsca o lepszym zasięgu, a w polityce przecież miedzy innymi o to chodzi, aby jak największa ilość ludzi zrozumiała dlaczego dane idee są słuszne.

 

 

przede wszystkim ja nie utożsamiam PiS z prawicą czy tym bardziej liberalizmem (cały czas mówię o tych dwóch aspektach, a ty próbujesz to skierować na PiS żeby osiągnąć lepszy efekt…).

 

i ponawiam prośbę o lewicowych logicznych ;] ideologów, których dyskusje można pooglądać.

 

Ekhm... A postulatów dotyczących szerokiego dostępu do broni i zakazu aborcji też nie uważasz za prawicowe? Bo nie wiem czy zauważyłeś, ale linki dotyczące tych kwestii też wrzuciłem.

 

PiS jest prawicą dla każdego (poza Korwinem i jego kucami), zatem również dla wykopowiczów.

 

Co twoim zdaniem jest prawicą?  Korwin, Ron Paul, młody Fridman i kilku randomów z youtube, a reszta świata to lewactwo? ;]  Bo jeżeli serio utożsamiasz prawicę z garstką mało znaczących ludzi, których postulaty nigdy nie zdobędą szerszego poparcia to trochę wtf. Ja jednak wolę ten bardziej upowszechniony podział sceny politycznej.

 

Roman Giertych i Jadwiga Staniszkis (since 2015). ;-]

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... A postulatów dotyczących szerokiego dostępu do broni i zakazu aborcji też nie uważasz za prawicowe? Bo nie wiem czy zauważyłeś, ale linki dotyczące tych kwestii też wrzuciłem.

Wpisałem broń wykop:

https://www.wykop.pl/link/3766661/bandyta-wpada-z-bronia-do-sklepu-w-ktorym-wszyscy-klienci-sa-uzbrojeni/

 

Znalazłeś jakiś niszowy temat i na jego podstawie robisz wnioski. Naprawdę twoje manipulacje i znikanie, kiedy tylko ktoś zada Ci pytanie robią się nudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem broń wykop:

https://www.wykop.pl/link/3766661/bandyta-wpada-z-bronia-do-sklepu-w-ktorym-wszyscy-klienci-sa-uzbrojeni/

 

Znalazłeś jakiś niszowy temat i na jego podstawie robisz wnioski. Naprawdę twoje manipulacje i znikanie, kiedy tylko ktoś zada Ci pytanie robią się nudne. 

 

Pisałem parę postów temu, że na wykopie jest podział 50-50 (mniej więcej) jeżeli chodzi o poglądy prawicowe i lewicowe i dla przykładu wrzuciłem parę wątków, w których dominują te drugie. Ty znalazłeś jedne w którym dominują te pierwsze i zarzucasz mi manipulację. xD

 

Jakie znikanie po pytaniu? Fluber ci podał o ile zwiększyła się kwota na rezydenturę to sobie darowałem odpowiedz. Zresztą ja pisałem ogólnie o lekarzach, a nie tylko o rezydentach. Lekarz ze specjalizacją ma obecnie lepiej niż 12 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znikanie po pytaniu? Fluber ci podał o ile zwiększyła się kwota na rezydenturę to sobie darowałem odpowiedz. Zresztą ja pisałem ogólnie o lekarzach, a nie tylko o rezydentach. Lekarz ze specjalizacją ma obecnie lepiej niż 12 lat temu.

 

Jak Ci zadam niewygodne pytanie, potem Cię nie ma przez 2 tygodnie zwykle.

 

Pisałem parę postów temu, że na wykopie jest podział 50-50 (mniej więcej) jeżeli chodzi o poglądy prawicowe i lewicowe i dla przykładu wrzuciłem parę wątków, w których dominują te drugie. Ty znalazłeś jedne w którym dominują te pierwsze i zarzucasz mi manipulację. xD

Nie jest. W twoim było 10 razy mniej uczestników. Nawet lewica z Razem i KP jedzie po wykopie jako wylęgarni kuców.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem parę postów temu, że na wykopie jest podział 50-50 (mniej więcej) jeżeli chodzi o poglądy prawicowe i lewicowe i dla przykładu wrzuciłem parę wątków, w których dominują te drugie. Ty znalazłeś jedne w którym dominują te pierwsze i zarzucasz mi manipulację. xD

 

Tip - na gorze po lewej jest taka cyferka - liczba wykopow. Im wiecej tym popularniejszy watek (czyli lepiej pokazujacy "nastroje" na tym portalu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zadam niewygodne pytanie, potem Cię nie ma przez 2 tygodnie zwykle.

 

Nie jest. W twoim było 10 razy mniej uczestników. Nawet lewica z Razem i KP jedzie po wykopie jako wylęgarni kuców.

 

Masz inny wątek o broni, gdzie znowu kuce są w mniejszości:

https://www.wykop.pl/link/3772307/usa-strzelanina-w-orlando-jest-wielu-zabitych/najlepsze/

 

Zresztą ja utożsamiam prawicę głównie z PiSem a nie z kanapową partyjką i pod kątem poparcia dla ich działań oceniam nastroje na wykopie.

 

Moje przerwy na forum nie mają związku z twoimi ,,niewygodnymi" pytaniami (które zresztą niekoniecznie były ,,niewygodne" tylko np. głupie czy nieistotne). ;]   Zresztą na moje niewygodne pytanie ,,czemu twierdzisz, że siostra Pawłowicz jest fejkiem" odpowiedziałeś coś w stylu ,,bo pisała o niej tylko Wyborcza" (a kto miał k**** pisać - Gazeta NiePolska Codziennie?), także ten...

 

Proponuję ci obejrzenie ,,memów, które bawią do łez" niczym kabaret Pietrzaka:

http://niezalezna.pl/205874-internauci-skomentowali-wyniki-najnowszego-sondazu-te-memy-bawia-do-lez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przerwy na forum nie mają związku z twoimi ,,niewygodnymi" pytaniami (które zresztą niekoniecznie były ,,niewygodne" tylko np. głupie czy nieistotne). ;]   Zresztą na moje niewygodne pytanie ,,czemu twierdzisz, że siostra Pawłowicz jest fejkiem" odpowiedziałeś coś w stylu ,,bo pisała o niej tylko Wyborcza" (a kto miał k**** pisać - Gazeta NiePolska Codziennie?), także ten...

A mimo to nie potrafisz na nie odpowiedzieć. Co do siostry Pawłowicz - ponieważ nigdzie poza Wyborczą nie byłem w stanie znaleźć żadnego dowodu na jej istnienie. Część rodziny Dudy strasznie go nie lubi, a mimo to nie została wymazana z rejestru niczym u Orwella.

Głupie, nieistotne czy tam nie potrafisz na nie odpowiedzieć. Jak zwał, tak zwał.

 

Proponuję ci obejrzenie ,,memów, które bawią do łez" niczym kabaret Pietrzaka:

http://niezalezna.pl/205874-internauci-skomentowali-wyniki-najnowszego-sondazu-te-memy-bawia-do-lez

Ten z Kwachem i od Żabola nawet niezłe. Zresztą nie rozumiem Ciebie, nigdy nie widziałeś memów na wyborczej?

http://deser.gazeta.pl/deser/56,111858,22476982,maslo-ciagle-drozeje-a-bruksela-nie-pozwala-polsce-walczyc,,4.html 

Masz ubaw po pachy.

 

Zresztą ja utożsamiam prawicę głównie z PiSem a nie z kanapową partyjką i pod kątem poparcia dla ich działań oceniam nastroje na wykopie.

Które działania ekonomiczne PiSu uważasz za prawicowe przez ostatnie 2 lata rządu. Proszę, wymień je. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS w sumie choć niewolnościowy to definicję prawicy kontynentalnej spełnia. Ale jak ostatnio to sprawdzałem to w Europie ogólnie, oprócz Anglii i reszty tamtejszych wysp, jest po prawej stronie straszny syf i magiel tj. właściwie jedynym łącznikiem jest stosunkowy konserwatyzm w zakresie spraw społecznych no i niechęć do lewicy. Reszta to właściwie skala od anarchizmu, przez libertynizm, libertarianizm, liberalizm, centryzm, socjalizm w kwestiach gospodarczych. 

 

Jakby jednak tego nie liczyć to prawica w polskim internecie na pewno jest powszechniejsza. Tak samo jeżeli chodzi o społeczeństwo. Po prostu zwykli ludzie najczęściej nie są w stanie pojąć debilizmów lewicy i jej coraz to nowych pomysłów na lepsze społeczeństwo i nawet jak nie lubią tego Kaczora i Krowina to i tak na nich głosują.

 

Ogólnie w Polsce i też w Europie żeby powiedzieć czy jest się bardziej prawicą czy lewicą wystarczy odpowiedzieć na następujące pytania:

 

1) Czy etyka/moralność judeochrześcijańska miała wpływ na sukces zachodniego świata?

2) Czy istnieją lepsze i gorsze cywilizacje?

3) Czy istnieje prawda obiektywna (materialna)?

4) Czy człowiek posiada swoją naturę związaną z biologią, której nie można dowolnie lub w dużym stopniu kształtować przy pomocy oddziaływań prawnych / socjologicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.