Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jeśli od 8 lat ciągle słyszę propagandę z jednej tuby to przydałoby się trochę urozmaicenia. Przem, za dużo to kosztuje.

 

Tzn.? Bo ja słyszę od Pisu więcej gówien mimo, iz kurde staram sie unikać polityki ... Teraz kurna dla beki sie zainteresowałem tymi wyborami. Eh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ciężko odróżnić wypowiedź prawdziwego pisiora od osoby go parodiującej. Dlatego mnie przekonują tłumaczenia Lisa i Karolaka, że nie wiedzieli, iż cytują wpis z fejkowego konta. Jak ich uświadomiono to przeprosili. Motyw z milionowym odszkodowaniem mnie rozbroił. Ile w takim wypadki płacili by Kaczyńscy, Macierewicze i inne Ziobry za wygadywanie swoich bzdur? O ile w przypadku Lisa można mówić co najwyżej o winie nieumyślnej to tamci postępują całkiem świadomie i zdaje się, że nigdy za nic nie przeprosili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, nie da się porównać obecnej obsady mediów publicznych z tym co było za PiSu.

 

Dobrym przykładem jest tu, np. Krzysztof Ziemiec, Ziemkiewicz regularnie zapraszany do Młynarskiej (przynajmniej tak mi się obiło o uszy, bo nie za bardzo oglądam ten jej program), Pospieszalski (zdaje się, że to się nazywa "Bliżej") też zdaje się ma jakiś swój program. Tak samo Cejrowski.

 

Wyobrażacie sobie Monikę Olejnik albo wspomnianego Lisa w TVP obsadzonej przez Kaczyńskiego? Bo przecież taki statut mają ww. dziennikarze po stronie zwolenników PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS - PO - jedno zło. Jedni mają Macierewicza, drudzy Niesiołowskiego. Jedni i drudzy kochają socjal, władzę i administrację publiczną. Jakieś niuanse - who cares? To jest dla politologów. Z punktu widzenia szarego obywatela przykre jest to, że ani jedni ani drudzy niczego nie zmienią tak, aby w Polsce naprawdę było lepiej, nie ułatwią życia młodym przedsiębiorcom itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ciężko odróżnić wypowiedź prawdziwego pisiora od osoby go parodiującej. Dlatego mnie przekonują tłumaczenia Lisa i Karolaka, że nie wiedzieli, iż cytują wpis z fejkowego konta.

przecież praca dziennikarza polega m.in. na sprawdzaniu informacji. do tego w tym przypadku w środowisku od miesięcy widziano o tym, że to konto jest fejkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pan A

 

1. Uważam, że Lis powinien zaprosić do programu ludzi reprezentujących obie opcje.

2. Nie, wskazuję jedynie, że wybór PiSu nie spowoduje, że w niektórych programach w TVP położy się większy nacisk na pluralizm światopoglądowy. Uważam, że będzie wręcz przeciwnie. Niestety mam tyle lat, że doskonale pamiętam dwa lata cyrków, które regularnie odstawiał PiS w mediach publicznych. Najlepszym przykładem była radiowa "Trójka", będąca od niepamiętnych czasów nieco na uboczu, dając pewien przewiew już za PRLu, która po obsadzeniu jej przez propagandystów (bo tak to niestety trzeba określić) PiSu upadła merytorycznie jak nigdy w swojej historii.

 

Podsumowując, @Koelner powiedział, że tendencyjne dziennikarstwo w mediach zachęca go do wyboru Dudy. Tymczasem, w tej kwestii nic to nie zmieni.

 

Dzięki za odp. na moje pytanie nr 2. Czekam jednak na odpowiedź na pytanie nr 1: jak oceniasz wczorajsze zachowanie lisa i karolaka?

Dodam od razu jeszcze jedno pytanie, jeśli pozwolisz (aż się prosi je zadać, po przeczytaniu odp nr 2.): Jaką, Twoim zdaniem, wartość merytoryczną reprezentuje program "Tomasz Lis na żywo"? Piszę w kontekście nie tylko jego wczorajszych wyczynów, ale też prezentowanego przez niego od lat braku obiektywizmu i jawnego popierania, jedynej słusznej partii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy w tej sytuacji był ten cały pseudo spontan. Karolak wyskakuje z tym, jakoby jadąc samochodem usłyszał przez radio o tym wpisie, a Lis na to wyciąga kartkę i odczytuje tego fejka. Widać było, że panowie przed programem się przygotowali do tematu.

A co do zapraszania przez Lisa obu opcji, to kiedy coś takiego miało miejsce? Najwyżej w układzie 2:1 lub 3:1, tj. zapraszamy do programu przysłowiowego Terlikowskiego i jedziemy po nim z resztą gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież praca dziennikarza polega m.in. na sprawdzaniu informacji. do tego w tym przypadku w środowisku od miesięcy widziano o tym, że to konto jest fejkowe.

Od miesięcy? Kinia do kampanii włączyła się pod koniec 1 tury. Wcześnie wzbudzała podobne zainteresowanie co dzieci Komorskiego.

 

Nie sprawdził informacji, dlatego można mówić o pewnej winie, ale jakieś milionowe odszkodowania to przesada. Gdyby świadomie skłamał (to znaczy podał wypowiedź z fejkowego konta wiedząc, że to fejkowe) to zmieniałoby postać rzeczy. Swoją drogą to ja bym nie wpadł na to, że ktoś może córkę Dudy parodiować na twiterze.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy w tej sytuacji był ten cały pseudo spontan. Karolak wyskakuje z tym, jakoby jadąc samochodem usłyszał przez radio o tym wpisie, a Lis na to wyciąga kartkę i odczytuje tego fejka. Widać było, że panowie przed programem się przygotowali do tematu.

A co do zapraszania przez Lisa obu opcji, to kiedy coś takiego miało miejsce? Najwyżej w układzie 2:1 lub 3:1, tj. zapraszamy do programu przysłowiowego Terlikowskiego i jedziemy po nim z resztą gości.

 

Akurat z Terlikowskim powinno się jechać :D

To taki odpowiednik Biedronia - tu zawodowy gej tam zawodowy katolik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesięcy? Kinia do kampanii włączyła się pod koniec 1 tury.

nie wiem kiedy się włączyła, ale to fejkowe konto istnieje od miesięcy.

 

Nie sprawdził informacji, dlatego można mówić o pewnej winie, ale jakieś milionowe odszkodowania to przesada. Gdyby świadomie skłamał (to znaczy podał wypowiedź z fejkowego konta wiedząc, że to fejkowe) to zmieniałoby postać rzeczy.

pytanie czy nie wiedział. widziałeś ten program? przecież Karolak zaczął o tym tweecie mówić, a Lis na to coś w stylu, a tak, mam to tutaj wydrukowane, zacytuję. no niesamowity zbieg okoliczności. zresztą to nie byłaby pierwsza taka ustawka w programie Lisa (BTW, ktoś pamięta "sto lat" :grin:).

 

co do odszkodowań to pewnie że to przesada, ale tą informację powinni sprostować przy porównywalnej oglądalności, ponieważ może to mieć wpływ na wyniki wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że po zmianie władzy wjadą Karnowscy i będzie to dokładnie tak samo wyglądało, tylko że w drugą stronę?

Jednak trzeba to trochę rozróżnić. Przede wszystkim skala i rozpoznawalność - zanim mieliby oni taki status, jak np. Lis, mogłaby się skończyć kadencja. Jeśli zostanie obecny układ, to propaganda będzie się pogłębiać, a sami dizennikarze i redaktorzy pozostaną nienaruszeni, będą swobodnie działać dalej na wywalczonych już obszarach. 

 

Poza tym niektórzy uważają, że jak Duda będzie prezydentem, to on będzie decydował. Wystarczy zobaczyć, co TV robiła z Kaczyńskim i jego żoną. Jeśli rząd pozostanie bez zmian, to będzie miał mało do powiedzenia. Z kolei jeśli PiS wygra, to minie trochę czasu, zanim będą mieli większy wpływ. Może im nie starczyć czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis sięgnął poziomu totalnej żenady już wtedy kiedy witał Donalda jak króla po objęciu przez niego stanowiska Przewodniczącego Rady. Pamiętam, że nawet sam Tusk był lekko zniesmaczony cała szopką.

 

To wczorajsze to tylko kolejne zaprzeczenie temu, że ten człowiek uprawia dziennikarstwo. To zwykły, pospolity, cyniczny i arogancki polityk, który korzysta z obecności w ogólnopolskiej telewizji żeby promować swój światopogląd.

 

Wyobrażacie sobie takiego typa w BBC? Albo w jakiejkolwiek telewizji w US?

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przesadziłem z kwotą odszkodowania takie kwoty to powinni dostawać niesłusznie skazani obywatele ale uważam ,że jedynie dostanie po kieszeni mogłoby pohamować Lisa od takiego zachowania.Dlatego też zauważyłem ,że jedynie w USA mógłby dostać tak surową karę za butę i nierzetelność.

 

Podobnie jak Lorak uważam,że ta akcja była ustawiona ze względu na zbyt duży zbieg okoliczności.Karolak będzie drugim Olbrychskim pod względem upadku moralnego aktora z tą tylko różnicą,że dorobek artystyczny Daniela jest nieporównywalny w stosunku do Karolaka.

Edytowane przez Baki92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kiedy się włączyła, ale to fejkowe konto istnieje od miesięcy.

 

 

pytanie czy nie wiedział. widziałeś ten program? przecież Karolak zaczął o tym tweecie mówić, a Lis na to coś w stylu, a tak, mam to tutaj wydrukowane, zacytuję. no niesamowity zbieg okoliczności. zresztą to nie byłaby pierwsza taka ustawka w programie Lisa (BTW, ktoś pamięta "sto lat" :grin:).

 

co do odszkodowań to pewnie że to przesada, ale tą informację powinni sprostować przy porównywalnej oglądalności, ponieważ może to mieć wpływ na wyniki wyborów.

Sama Kinia jest celebrytką od jakichś dwóch-trzech tygodni, więc dopiero od tego czasu wzbudza zainteresowanie dziennikarzy. Nie wiem więc na czym oparta jest teza, że ,,w środowisku od miesięcy wiedziano o tym, że to konto jest fejkowe". Podejrzewam, że 3 tygodnie temu z 75% środowiska nawet nie znało imienia jego córki ani nie wiedziało jak wygląda, więc tym bardziej wątpliwe żeby wiedzieli o jakimś fejk koncie na twiterze.

 

Ok, załóżmy, że Lis o tym wszystkim wiedział. Nie wydaje ci się jednak, że bez sensu byłoby podawanie informacji, którą sztab Dudy od razu zdementuje?

 

Co do sprostowania to się w sumie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama Kinia jest celebrytką od jakichś dwóch-trzech tygodni, więc dopiero od tego czasu wzbudza zainteresowanie dziennikarzy. Nie wiem więc na czym oparta jest teza, że ,,w środowisku od miesięcy wiedziano o tym, że to konto jest fejkowe". Podejrzewam, że 3 tygodnie temu z 75% środowiska nawet nie znało imienia jego córki ani nie wiedziało jak wygląda, więc tym bardziej wątpliwe żeby wiedzieli o jakimś fejk koncie na twiterze.

 

Ok, załóżmy, że Lis o tym wszystkim wiedział. Nie wydaje ci się jednak, że bez sensu byłoby podawanie informacji, którą sztab Dudy od razu zdementuje?

 

Co do sprostowania to się w sumie zgadzam.

 

Rozumiem, że dzieci Prezydenta Komorowskiego od zeszłego tygodnia, dla Ciebie też są celebrytami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens, bo o sprostowaniu nikt nie będzie wiedział, łatwo na kogoś nawrzucać i potem się wytłumaczyć ciężko.

No rzeczywiście nikt nie wie o sprostowaniu, poza 90% ludzi z internetu interesujących się polityką.

 

Oczywiście można powiedzieć, że jakieś babcie nie mają internetu, więc dały się zmanipulować Lisowi i nie zagłosują na Dudę, gdyż ten chce oddać Oskara za ,,Idę".

 

 

Rozumiem, że dzieci Prezydenta Komorowskiego od zeszłego tygodnia, dla Ciebie też są celebrytami?

Celebrytka w sensie często obecna w mediach, nie szukaj drugiego dna ;] 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.