Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, niedługo zostaną odkryte ich zbiorowe mogiły.

 

Janukowycz kazał strzelać z ostrej broni do cywilów; rozumiem, że należy pozostawić jego popleczników na stanowiskach?

 

A może strzały na Majdanie to kolejna żydowska prowokacja? Świadkowie twierdzą, że snajperzy mieli pejsy i waliło od nich czosnkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytam nic albo nie wiele z polityki ale 

I could not agree more with Vasquez 

 

jest slabo ale prawda jest taka Polacy chca status quo bo wiedza ze lepiej nie bedzie jak bedzie niePO, wiedza ze bedzie gorzej 

jestem mlody i juz pracuje 260-300h miesiecznie wiec mam to w dupie bo i tak zaciskam zeby i rozpierdalam ta szara rzeczywistosc tym co mam do roboty 

mysle ze jest pelno ludzi w marazmie ktorzy tez dla odmiany zamiast pracowac gdzies gdzie nie lubia zeby zarobic pieniadze na rzeczy ktorych nie chca - poszli by gdzies i porobili cos co napawa ich entuzjazmem duma i nadzieja 

teraz tego wogole nie ma 

i dopoki ludzie beda odrealnieni i slepo wierzyli ze jest dobrze a zmarazmowani nie zaczna nic robic bo im sie nie chce babrac w politykiere to tak bedzie jak jest czyli rownia pochyla 

that's the reality folks 

 

zreszta reality jest takie ze kazdy by chcial by ktos zrobil za Ciebie albo zeby nic nie robic i za nic nie odpowiadac 

to sie zaczyna w przedszkolu juz i idzie przez cale szkolnictwo 

 

 

troche z innej beczki polityczno propagandowej

co do ludzi mlodych to tak sobie mysle ze ten caly exodus i tak by byl bo jest na calym swiecie i Niemcy jada do Szwajcarii a Kanadyjczycy do USA wiec ja bym tu PO nie straszyl i tym jak jest zle 

Turcy maja o wiele fajniej w kraju niz my i sa zupelnie na innym poziomie ewolucyjno cywilizacyjnym od Poslki a i tak drugie tyle zyje ich poza ojczyzna 

problem jest inny - jako kraj nikogo nie przyjmujemy tzn nie przyjmujemy tej slabizny ze wschodu, Azji i Afryki co by na nas w fabrykach z 50 gr/godzine robila - to jest smutne i to jest slabe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bostonfan

 

Rosja zajęła Krym, bo nadarzyła się okazja odzyskania tego od zawsze rosyjskiego terytorium, także w mentalności mieszkańców. 

a po drugie : na Krymie są bazy wojskowe, które mogłyby zając wojska amerykańskie.

 

dzisiaj jasstrzębie z  Ameryki mówią, że na Ukrainie tzreba rozmieścić broń atomową, wiadomo przeciw komu skierowaną. Rosja nie mogła sobie pozwolic, by rakiety amerykańskie stały na Krymie.

 

wiesz, dlaczego jeszcze nie ma wojny ? bo PUtin  zajął Krym. Gdyby na Krymie rozgościli się Jankesi, to dzisiaj mielibyśmy wojnę. zatem, zamias kpić podziekuj panu Putinowi, że Polska nie jest terytorium wojennym.

 

pamiętasz 62 rok, kiedy Sowieci ustawili na Kubie rakiety wycelowane w Amerykę ? ja też tak stary nie jestem, ale znam historię. pachniało wtedy III wś. Tak samo by było gdyby dzisiaj Ameryka wycelowała w Rosję z Krymu. tyle że Rosja nie podjęła działan, a Amerykanów nigdy nie możesz być pewien. 

 

po co amerykański prezio nawiązuje nagle kontakty z Kuba ? dekady milczenia i nagle - bęc, ocieplenie jak w Afryce. Przecież to oczywiste. Ameryka boi się,że Kuba mogłaby przyjąc rosyjskie rakiety wycelowane w Stany. Rozmowy z Iranem, krytyka Izraela... Ameryka wykonuje pozornie dziwne ruchy. Wszystko ze strachu przed tym, że Rosja mogłaby z Iranem się zacieśnić, objąc go ochroną i np.sprzedać bombę atomową, a wtedy Iran zacząłby dyktować warunki w regionie i żaden jankes by mu nie pierdnał, nawet w jarmułce na czerepie. Reszta arabów skupiałby się chętnie wokół irańskiego mocarstwa atomowego i klops gotowy. to oznaczałoby kompletną zmianę sytuacji.

 

btw, to nie pani Nuland powiedziała "Nie po to włożyliśmy w ukraiński majdan 5 mld dolarów, żeby nam się nie zwróciło" ? chyba ona... podpowiedź mi ;] A czy syn pana Joe Bidena nie zasiada w waznej spółce, która robi doskonałe interesy na Ukrainie ?

 

poza tym, Irak Ameryka najechała motywując to zdjęciami, na którym ponoć miały być obiekty nuklearne. potem się okazało, wszyscy pamiętacie, że g.wno było na tych fotach, a jankes chciał wejśc i połozyć łapę na ropie. 

 

ktokolwiek wierzy jankesowi jest niepowazny. wszyscy zapomnieli o chryi z podsłuchami, które Ameryka załozyła połowie świata ?tylko połowie, bo tej drugiej nie opłaca się podsłuchiwać. 

 

i POlska ciągle z nimi trzyma. możemy najwyżej stać się poligonem wojennym, bo w Stanach ważniaki palą się do tego, by Ruskim przywalić, nakręcić wojenna koniunkturę dla swojefgo przemysłu. 

 

durne Polaczki wydadza w najbliższych latach jakieś 30 mld dolków na zbrojenia. od kogo będziemy kupować sprzęt ? jak sądzisz ? jak sądzisz, po co ten dureń od MONu i rząd przyjał ustawę wedle której każdego rezerwistę mozna powołać na ćwiczenia ? yes, masz rację - żeby wzmóc psychozę wojny, a tym samym mieć alibi na wydanie 30 mld zielonych prezydentów na amerykański szrot.

 

bo przecież wojna idzie. Putin chce zając całą Europę. przyznaje, że takich debilizmów dawno nie słyszałem. wojnę to nam tutaj mogę Jankesy rozpętać, chyba że pogonimy w pi,.zdu i zaczniemy normalizować relacje z Rosja. 

 

waża się też losy TIIP, czyli umowy ekonomicznej międxzy Ameryką z Unią. eksperfci wprost mówia, że ta umowa da niebotyczne korzyści Ameryce i bedzie wyjątkowo szkodliwa dla Europy. 

 

destabilizacja stosunków Europy z Rosją działa tylko na korzyśc Ameryki, bo w takiej sytuacji pacyfistyczne Niemcy, wiecznie obsrana Francja i proamerykańska Brytfania podpiszą choćby po to, by związać się z Ameryka sojuszem, który będzie dawał nadzieje, że w przypadku rzeczywisstej agresji Rosji czy Chin - Ameryka bedzie Europy bronić.

 

Europa generalnie chce mieć luksusowego bodyguarda. Ameryka doskonale wie, ile waży jej militarna siła. trzeba było tylko stworzyćzagrożenie wojenne i wykorzystać Rosję do tego. 

 

przy okazji Rosja straciła, wypłukuje się z rezerw, ropa tania,sankcje, schodzenie z cen gazu.Dolar rośnie, czarny prezio zadowolny chwali się wzrostem gospodarczym. reszta towarzystwa tylko traci. 

 

tak to wygląda, to i owo, wg mnie.

 

uważam, że twoja ironia nie jest trafiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne hipotezy. Z częścią się nawet zgadzam (z Irakiem, przepieprzaniem kasy na broń od USA, rezerwistami i strachem przed nuklearnym Iranem). Celnie również w światową pozycję USA.

 

Ale za tym wszystkim mieli stać Żydzi, więc jestem ciekaw, gdzie ich tu umiejscowisz (poza Bliskim Wschodem ofc)?

 

Rozumiem, że to Mosze z Ickiem od 15 lat jeżdżą wyrzutniami rakiet po granicy w Obwodzie Kaliningradzkim, strzelają na Majdanie, podsycają niepokoje narodowościowe na Łotwie i latają samolotami w strefie państw Pribałtiki? Z kwestii wewnętrznych, to Żydzi (amerykańscy, europejscy, whatever) zamordowali Politkowską, wysadzali rosyjskie bloki, urządzili ludobójstwo w Czeczenii, itp?

 

Apropos Kuby, to 9 maja Putin ponoć gadał z Raulem, że chciałby u niego nową bazę (http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1438055,Rosja-chce-znow-uruchomic-bazy-wojskowe-na-Kubie). Castro wyglądał na zdrowo podjaranego :) Jakoś bardziej wierzę w tę wersję, niż w amerykańskie rakiety na Ukrainie. Wszak, gdyby chcieli sobie tu postawić wyrzutnie, to już by stały: w Polsce, Czechach, na Litwie, Słowacji. Gdziekolwiek.

 

W czasie Kryzysu Kubańskiego ZSRR nie strzeliło w Amerykę, bo bali się rakiet w Turcji (które, tak na marginesie, nie miały wystarczającego zasięgu, żeby poważnie zaszkodzić czerwonym). Także to nie dobre serduszko Nikity i niepokój ZSRR o światowe bezpieczeństwo zapobiegło wybuchowi wojny, tylko nieudolność ich wywiadu i popisowe zagranie Kennedy'ego, który przehandlował bezwartościowe wyrzutnie na "bezpieczną" Kubę.

 

 

Z góry uprzedzam, nie dam się zepchnąć do roli obrońcy amerykańskiej polityki międzynarodowej, gdyż gardzę nią równie szczerze, co każdym innym imperializmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasq, fajny post z czescia sie nawet zgadzam, ale z kim ty chcesz trzymac? z ruskimi ? to ja podziekuje, ruscy "opiekowali sie" juz nami przez 50 lat i niezlego bajzlu narobili.. to juz wole hamerykanski sprzet kupowac

 

Wtedy to była okupacja.

 

Ale działać i współpracować na zdrowych międzynarodowych zasadach to byłaby inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

w latach 90tych zdecydowaliśmy gdzie chcemy być i naszym kierunkiem był zachód. np. taka Serbia ciągle się waha ale trzeba przyznać, że i tak w końcu pójdą w stronę zachodu ponieważ dla demokracji ,zachód zawsze jest najciekawszym kierunkiem. 

oczywiście można narzekać na każdą władzę, każdą władze można uważać za skorumpowaną i sprzedajną ale do jasnej cholery myślę, że każdy z nas jakby był na górze być może kręciłby lody aby poprawić byt sobie i swojej rodzinie (jak w każdym kraju) ale z pewnością martwiłby się o swój kraj. 

PiS marudził, że PO była prorosyjska. teraz tłumaczą, że dobrze jak zmienili front ale za późno , ale de facto z czasem wychodzi, że była to dobra polityka. jednym słowem uśpiliśmy tygrysa, poprawiliśmy stosunki z Niemcami i widać że jesteśmy stałym sojusznikiem USA (dzięki roli dywersanta na Ukrainie).

dla mnie sojusz z USA, bycie w UE jest czymś naturalnym dlatego taki Korwin-Mikke mnie nie przekonywuje. 

a zawsze jak się jest z boku to można marzyć o bombie jądrowej, suwerenności, itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ale tutaj spinki :)

 

Vasquez by przegadał kurwina mikke, ale znowu nic by za tym nie poszło :D

 

Dlatego ja omijam politykę bo tam nie ma żadnych dla mnie ciekawych informacji. Już wolałbym pokaz jak orangutan dosiada zebrę i mieczem próbuje zwalczyć jakąs hienę :)

 

 

btw przypadkowo sie zorientowałem że to dzis wybory. Poszedłem oddać głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.

 

Przy tak niskiej frekwencji Duda wygrał o włos a wszyscy wiemy, że niska frekwencja sprzyja PiSowi, który ma chyba największy tzw. ,,żelazny elektorat". Wystarczy nieco wyższa frekwencja w drugiej turze i Duda nie ma szans. Tym bardziej, że Kukiz na 99% nie przekaże mu swoich głosów, a wśród jego wyborców jest przecież też całkiem sporo antypisowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frekwencja będzie niższa, Duda ma wygraną w kieszeni

Kukiz poprze Dudę jeżeli nie bezpośrednio to pośrednio "nie głosujcie na Komora"

Wielu wyborców Bronka zostało teraz w domach, bo za bardzo się zasugerowało sondażami o pewnej wygranej. Taki Cimosziewicz np. mówił, że w pierwszej turze w ogóle nie głosuje, ale w drugiej odda głos na Komora. Takich ludzi jest całkiem sporo. PiS ma przecież nadal bardzo duży negatywny elektorat, mimo wszystko sporo większy niż PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.