Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciwko Wilkowi przed wszystkim przemawia to, że chce wyprzedawać dalej polski majątek, zamiast próbować reformować spółki, które rzekomo przynoszą straty, a prezesi dostają milionowe pensje i milionowe odprawy . Przecież u Nas są takie podatki, że często nachodzą mnie myśli, że rządzący chcą to celowo upi*****ić. Nawet KGHM przestaje się wyrabiać. Tymczasem dla europejskich Panów cała masa ulg podatkowych...A ile było firm wcześniej, że tylko wchodziły na darmowy okres, a potem zwijało interes. Nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii, ale podobno była wprowadzona jakaś regulacja, by temu zapobiegać.

 

Ktoś pytał, chyba blackmagic czemu z Danii wołowina jest tańsza po sprowadzeniu do Nas. Bo tam rząd inwestuje w rolnictwo, a u Nas próbuje upi*****ić jedną z najważniejszech działów gospodarki. Już mówiłem, że ubić tucznika się Polakowi nie opłaca. A rynki zbytu jak wiadomo straciliśmy, bo taką dobrą politykę zagraniczną prowadzimy.

 

Sprzedać biznes to każdy debil umie. 

 

Co jest największą siłą firmy i wzmacnia markę? Sztuka pokonywania kryzysu. O tym uczą na pierwszym roku każdej szkoły handlowej.

 

Braun to na ten moment jedyny kandydat, który budzi jakieś moje zaufanie.

 

Reformować, a nie prywatyzować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdyliard bardzo dziwnych przepisow, sposob redystrybucji etc. etc.

Nie wiem czy to w Twoim mniemaniu dowod, czy nie.

Natomiast wiem, ze UE w obecnym ksztalcie nie ma racji bytu na wieki, bedzie dosc mocno ewoluowala i to dosc szybko. 

 

To, ze UE ma fajne strony, to zdaje sobie z tego sprawe, ale bez przesady. Ocena nie moze byc zerojedynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogórek - wajsminister kultury, słusznie prawisz JH13.

 

Kukiz - sympatyczny facet. Zresztą, nie wiem czy zwróciliście uwagę ale retorycznie był przygotowany lepiej niż większość, a co najmniej dobrze. "Panie Korwin, Panie Tanajno, mamy podobne poglądy i podobne główne postulaty ale ja nie jestem wariatem ani nonamem, dajcie mi swoje głosy"

 

Korwin-Mikke  - kawał wariata ale stracił swoją wyjątkowość przy kandydatach antysystemowych w liczbie mnogiej. Wielki plus dla niego, że usiłuje otworzyć ludziom oczy i od ponad 2 dekad jest niemalże stały w poglądach.

 

Jarubas - drewniany. Dopóki czytałem wywiady i oglądałem go na zdjęciach wyglądał na całkiem rozsądnego kandydata, biorąc pod uwagę resztę stawki. W telewizji wypadł marnie.

 

Duda - k****, szczyt populizmu. Dukał jebany z pamięci całe kwestie, a w czasie który mu pozostał, i po gongu, wykrzykiwał równoważniki zdań - hasła. Zmieścić jak najwięcej populistycznych haseł, w jak najkrótszym czasie. Do tego zwykła marioneta. To jest to samo co Bronek, z tą różnicą że ma więcej ogłady.

 

Braun - prezydentem nie zostanie ale mam nadzieję, że pozostanie aktywny i zadziała w Internecie bo to jest świetny kandydat na kogoś, kto byłby w centrum jakiegoś antysystemowego frontu, ruchu, partii, whatever. Koleżka mówi jak jest.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kandydata idealnego i Wilkowi też do niego brakuje. Po prostu z obecnych kandydatów na Prezydenta czy później do rządzenia Wilk prezentuje najkorzystniejsze stanowisko. 


Jeszcze co do wyborów to gdyby w 2011 była zachowana ich proporcjonalność to koalicja PO - PSL miałaby w sumie 218 mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko Wilkowi przed wszystkim przemawia to, że chce wyprzedawać dalej polski majątek, zamiast próbować reformować spółki, które rzekomo przynoszą straty, a prezesi dostają milionowe pensje i milionowe odprawy . Przecież u Nas są takie podatki, że często nachodzą mnie myśli, że rządzący chcą to celowo upi*****ić. Nawet KGHM przestaje się wyrabiać. Tymczasem dla europejskich Panów cała masa ulg podatkowych...A ile było firm wcześniej, że tylko wchodziły na darmowy okres, a potem zwijało interes. Nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii, ale podobno była wprowadzona jakaś regulacja, by temu zapobiegać.

 

Ktoś pytał, chyba blackmagic czemu z Danii wołowina jest tańsza po sprowadzeniu do Nas. Bo tam rząd inwestuje w rolnictwo, a u Nas próbuje upi*****ić jedną z najważniejszech działów gospodarki. Już mówiłem, że ubić tucznika się Polakowi nie opłaca. A rynki zbytu jak wiadomo straciliśmy, bo taką dobrą politykę zagraniczną prowadzimy.

 

Sprzedać biznes to każdy debil umie. 

 

Co jest największą siłą firmy i wzmacnia markę? Sztuka pokonywania kryzysu. O tym uczą na pierwszym roku każdej szkoły handlowej.

 

Braun to na ten moment jedyny kandydat, który budzi jakieś moje zaufanie.

 

Reformować, a nie prywatyzować!

Marcus mylisz troche pojecia, rolnictwo Danii udzial w PKB 3,6%, zatrudnienie 2,2%

rolnictwo Polski zatrudnienie 13%, udział w PKB pon. 3%

 

To sa 2 swiaty, Rolnictwo w Danii jest w pelni zmechanizowane, co sie przeklada na swietna wydajnosc. Takie porownanie nie powinno miec miejsca. Jestem za dofinansowaniem, ale nie calego rolnictwa, tylko pojedynczych dzialow, ktore staraja sie dzialac jak w Danii, a nie jak w PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś pytał, chyba blackmagic czemu z Danii wołowina jest tańsza po sprowadzeniu do Nas. Bo tam rząd inwestuje w rolnictwo, a u Nas próbuje upi*****ić jedną z najważniejszech działów gospodarki. Już mówiłem, że ubić tucznika się Polakowi nie opłaca. A rynki zbytu jak wiadomo straciliśmy, bo taką dobrą politykę zagraniczną prowadzimy.

 

 

Straszne głupoty wypisujesz

 

Za zeszły rok Polska ma dodatnie saldo handlu żywności.

 

Sprzedaliśmy za 6,5 mld więcej niż kupiliśmy żywności

 

I co roku mamy coraz większa nadwyżkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ta debata nie miala nigdy sensu 

to nie AmWorks 

jak dla mnie wyboryz prezydenta sprowadzaja do jednej rzeczy i tylko tej jednej - czy podoba Ci sie obecny prezydent ?

jezeli tak to na niego zaglosuj 

jezeli nie to zaglosuj na kogos kto ma najwieksze szanse obalenie obecnego prezydenta 

 

skad to myslenie 

Prezydent w Polsce moze nie wiele i ma nas reprezentowac i co jakis czas wpadac do sejmiku i ustawic tam paru krzykaczy i zalatwic odgornie wszystkie sprawy - co by nie bylo 'burdelu' 

glosowanie na Prezydenta nie zmieni ani ustroju ani polityki ani gospodarki ani PKB 

nic kuzwa nie zmieni wiec wyrazanie swojego pogladu politycznego religijnego i biznesowego poprzez glosowanie na wariatow i ludzi z nikad ma zerowy sens - szczegolnie jak maja zerowe poparcie w Sejmie i nie moga nic przeforsowac ani nic zawetowac 

 

wiec moim zdaniem pytanie brzmi czy chcemy slupa czy go nie chcemy 

tu nie ma pytania czy chcemy rozowa sukienke czy blekitna bluzke czy moze szary golfik 

chcemy albo nie chcemy i nie robmy z tych wyborow czym nie sa 

to jedno 

a drugie bez mentalnosci 'trzeba kogos ukarac/zwolnic/powiesic/zamknac za te niepowodzenia w naszej firmie' to w tym kraju nigdy nic nie bedzie i kogo bysmy nie mieli to z poblazliwoscia i tolerancja to my nic nie osiagniemy jakiego prezydenta jaka partie i jakkie prawo bysmy nie mieli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam nadzieję, że Korwin się pogodzi z Kukizem. Razem mieli startować na jesień. Niech dołączy do nich jeszcze Kowalski, Wilk, Braun i może być ciekawie.

Przecież to jest polskie piekiełko - każdy musi mieć swoją partię, być wodzem, nikt nie ustąpi. Taki Braun, Wilk i Korwin różnią się programowo naprawdę detalami. No ale co tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin poczuł, że Kukiz dostaje prawie 10% i część to jest jego elektoratu to zrobił manewr.

dlatego te debile z KNP i UPR może mają czasami dobre postulaty ale nigdy nie stworzą jednego frontu ponieważ są kretynami i nie wiedzą co to jest sport drużynowy. 

 

najbardziej szkoda mi w tych wyborach Ogórek oraz Kukiza. pierwsza dostała na samym starcie po tyłeczku od samej partii która ją wystawiła a Kukiz dostał nóż w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin na tym konflikcie mocno straci, osobiście nie wierzę, aby realne poparcie Kukiza mieściło się w okolicach dwucyfrowej liczby.

IMHO sondażownie miały za zadanie wywindować Kukiza, aby Korwin poczuł zagrożenie i zaatakował Kukiza, ostatecznie i jeden i drugi na tym stracą/stracili.

Korwin jako nie dotrzymujący umowy polityk, Kukiz jako nie mający doswiadczenia, dający łatwo sobą manewrować.

Pytanie tylko czy Kukiz robił tu za słupa, czy obecna władza po prostu tak dobrze to rozegrała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poparcie Kukiza wierzyłem nie z powodów sondaży ale realnie z obserwowania mojego naturalnego środowiska. od osób po 60 lat do 20, od zarabiających mało do więcej ,od wyższego wykształcenia do niższego. Kukiz miał chwile pierdolnięcia i moim zdaniem ma nadal, zabrał tę "energię" właśnie Korwinowi, który na tym bazował do wyborów do PE, dlatego Korwin tak wyskoczył.

z resztą jaka władza? ta debata w ogóle nie została zauważona tylko napompowanie problemu dzisiaj przez TVN. czyli wyborcy bliżsi PO lubiący Kukiza mają się od niego odwrócić a puszczają w TVN24 Korwina pierdolącego w kółko to samo o cywilizacji białego człowieka. 

wychodzi na to, że to dwa oszołomy i zamiast mdłego Dudy wezmą Komorowskiego, który nie był na debacie w tej bandzie wariatów.

 

więc masz rację PM. szach mat

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, echem odbił się rzekomy konflikt i atak Korwina na Kukiza, a sama debata mocno w tyle.

 

A wladza jako PO mająca za sobą TVN i nie tylko, ustawiła się przy tym bardzo dobrze. TVN nagłaśnia ten konflikt przedstawiajac obraz panów na K w jednoznaczny sposób co ostatecznie odbije się na utrzymaniu obecnego statusu politycznego.

 

O Komorowskim nie chce mi się pisać, bo jest to postać, która w polskiej polityce powinna zatrzymać się na stanowisku Sołtysa wsi Podmyśliwice Dolne.

Chciałbym wierzyć, że ten naród będzie w stanie go zrzucić z fotela prezydenta, bo każdy inny z kandydatów byłby lepszy niż Bronisław.

 

Nastroje na jego wiecach wskazują na poparcie poniżej 10%, ale czy w tym kraju, gdzie przekonanie o sile, a wlasciwie jej braku w przypadku pojedynczego głosu jest tak mocne, że większość i tak woli głosować na kandydatów, którzy prowadzą w sondażach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.