Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

No czyli wciąż zabijają w imieniu ISIS --- przecież mają flagi ISIS w domu a nie hasła antychrześcijańskie powypisywane

 

Każdy ich manifest jest w imieniu ISIS i tego że tak zginie każdy wróg państwa islamskiego a nie wróg islamu... Nawet ISIS który przyznaje się do ataków i twierdzi że tak zginą ich wrogowie a nie wrogowie islamu więc tak szczerze powiedz na jakiej podstawie twierdzisz że robią to w imieniu islamu a nie państwa islamskiego jako takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli wciąż zabijają w imieniu ISIS --- przecież mają flagi ISIS w domu a nie hasła antychrześcijańskie powypisywane

 

Każdy ich manifest jest w imieniu ISIS i tego że tak zginie każdy wróg państwa islamskiego a nie wróg islamu... Nawet ISIS który przyznaje się do ataków i twierdzi że tak zginą ich wrogowie a nie wrogowie islamu więc tak szczerze powiedz na jakiej podstawie twierdzisz że robią to w imieniu islamu a nie państwa islamskiego jako takiego

Dlatego, że jako kraj mają coś na kształt Konstytucji. Nazywają to Akida. W Konstytucjach normalnych państw nie znajduje się konstrukcja zdaniowa typu: "wierzymy, że...". W Konstytucji Państwa Islamskiego taka konstrukcja pojawia się ciągle. A zatem mamy kraj, który w Konstytucji ma napisane: "Wierzymy i będziemy dokonywać zniszczenia i unicestwienia wszystkich form bałwochwalstwa", "Wierzymy, że szyici to grupa bałwochwalców", "Wierzymy, że socjalizm odciąga ludzi od religii islamu" itd.

 

I naprawdę nie wiem, jak możesz na ich korzyść tłumaczyć fakt, że mordując nie skupiają się wyłącznie na jednej grupie wiernych. Zupełnie nie zrozumiałem, co chciałeś przekazać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z komory, wiec sie nie ropzpisuje ale raz w zyciu musze sie zgodzic z ely3 - to nie islam jest glownym problemem w obecnym kryzysie arabskim. Islam ofc daje pole do nadinterpretacji. Jak kazda religia. Problemem sa euoropejskie programy socjalne potegujace patologie (wietnamczycy w wawie nie korzystajacy z ZADNEJ pomocy panstwa potrafili die fajnie zasymilowac w drugim pokolenu). Niestety PiS (z ustawami typu 500+) niby taki anty a wpisuje sie w ten eurosocjalistyczny nurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z komory, wiec sie nie ropzpisuje ale raz w zyciu musze sie zgodzic z ely3 - to nie islam jest glownym problemem w obecnym kryzysie arabskim. Islam ofc daje pole do nadinterpretacji. Jak kazda religia. Problemem sa euoropejskie programy socjalne potegujace patologie (wietnamczycy w wawie nie korzystajacy z ZADNEJ pomocy panstwa potrafili die fajnie zasymilowac w drugim pokolenu). Niestety PiS (z ustawami typu 500+) niby taki anty a wpisuje sie w ten eurosocjalistyczny nurt.

Co ma eurosocjalizm do Jemenu, Somalii, Nigerii, Syrii czy Pakistanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic. pisalem o sytuacji w ktorych kolesie urodzeni we wzglednym dobrobycie podejmuja kroki podobne do ludzi urodzonych w skrajnej biedzie. przy skrajnej biedzie tez niekoniecznie potrzeba allacha (patrz hutu), zeby cos odjebac. tak islam jest w chwili obecnej gorsza religia niz chrzescijanstwo (jest w okresie buntu!), ale to nie islam zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic. pisalem o sytuacji w ktorych kolesie urodzeni we wzglednym dobrobycie podejmuja kroki podobne do ludzi urodzonych w skrajnej biedzie. przy skrajnej biedzie tez niekoniecznie potrzeba allacha (patrz hutu), zeby cos odjebac. tak islam jest w chwili obecnej gorsza religia niz chrzescijanstwo (jest w okresie buntu!), ale to nie islam zabija.

Oczywiście, że nie. Islam jest abstrakcją i jako taki jak żadna idea nie może zabijać. Zabijają muzułmanie podobnie jak wcześniej zabijał nie nazizm, a naziści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze nazisci byli problemem chwile po powstaniu nazizmu i ciezko szukac pozytywow w ich dzialaniu. islam ma juz te prawie 1400 lat i jednak troche dobrego do tej pory muzulmanie zrobili (teraz jest kiepski okres, ale chrzescijanom po podobnym czasie trwania religii tez troche odjebywalo). chyba powinienes wyczuc delikatna roznice.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że jako kraj mają coś na kształt Konstytucji. Nazywają to Akida. W Konstytucjach normalnych państw nie znajduje się konstrukcja zdaniowa typu: "wierzymy, że...". W Konstytucji Państwa Islamskiego taka konstrukcja pojawia się ciągle. A zatem mamy kraj, który w Konstytucji ma napisane: "Wierzymy i będziemy dokonywać zniszczenia i unicestwienia wszystkich form bałwochwalstwa", "Wierzymy, że szyici to grupa bałwochwalców", "Wierzymy, że socjalizm odciąga ludzi od religii islamu" itd.

 

I naprawdę nie wiem, jak możesz na ich korzyść tłumaczyć fakt, że mordując nie skupiają się wyłącznie na jednej grupie wiernych. Zupełnie nie zrozumiałem, co chciałeś przekazać. 

Czyli uważasz że nie mordują w imieniu ISIS i jako dowód na to przedstawiasz zapisy ich konstytucji??? Nie czujesz że się zaplatałeś?

 

Sami zamachowcy jasno i wyraźnie mówią mordujemy wrogów ISIS a nie wrogów islamu ..... Więc jakim cudem Ty uważasz że oni mordują w imię islamu a nie w imieniu Państwa Islamskiego?

 

Mordują ludzie którzy mają swego rodzaju zaburzenia psychiczne ....po prostu mają poczucie odrzucenia następuje ich nawrót ( rzadko który z zamachowców jeszcze 5 lat temu był głęboko wierzącym muzułmaninem i nawet są wątpliwośći czy teraz są bo do meczetów część z nich zachodziła rzadko) ... To są przede wszystkim ludzie którzy utożsamiają z ISIS i mordują nawet AL-Nusrę choć światopoglądowo nie różnią się niczym poza tym że mają inne cele polityczne...

 

I naprawdę chronologia wydarzeń jest taka.... Najpierw ISIS tłukło głównie Kurdów i innych islamistów a potem IRak i kiedy urośli za silni to zaczęto ich bombardować i wtedy oni odpowiedzieli zamachami...

 

Błędem bylo to niestety że pozwolono Saudom i Turkom na sprzedaż broni każdemu a głównie ISIS bo ci siedzieli na ropie.... Asadowi też byli na rękę bo głównie atakowali innych a nie rządowe pozycje....

 

A teraz jest jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że nie mordują w imieniu ISIS i jako dowód na to przedstawiasz zapisy ich konstytucji??? Nie czujesz że się zaplatałeś?

 

Sami zamachowcy jasno i wyraźnie mówią mordujemy wrogów ISIS a nie wrogów islamu ..... Więc jakim cudem Ty uważasz że oni mordują w imię islamu a nie w imieniu Państwa Islamskiego?

 

Dla nich to przecież jedno i to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic. pisalem o sytuacji w ktorych kolesie urodzeni we wzglednym dobrobycie podejmuja kroki podobne do ludzi urodzonych w skrajnej biedzie.

 

Względny dobrobyt to tam niby jest ale wychowany w getcie dzieciak imigrantów dostrzega przede wszystkim różnice między swoim gettem a białą dzielnicą a nie między gettem a wioską w Afryce. Patologie imo zrodziło połączenie masowej imigracji (jak wejdziesz między wrony to kraczesz jak i ony ale marokańczyk żyje w maghrebskim getcie i może mieć w dupie to polskie powiedzenie jak i całą europejską kulturę też) + fakt, że imigranci byli niewykwalifikowaną tanią siłą roboczą, różnice ekonomiczne spotęgowały różnice kulturowe i napięcia społeczne. Zasiłki źródłem problemu moim zdaniem nie są choć rzeczywiście nieefektywne programy socjalne mogły w imigrantach rozbudzić cygańską mentalność.

 

Co do Wietnamczyków to oni u nas się chyba zaczęli pojawiać jako studenci na wymianach? A później w latach 90. kolejna fala, tym razem handlarzy bazarowych. Co by nie mówisz lepsza opcja niż praca śmieciarza/sprzątaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze nazisci byli problemem chwile po powstaniu nazizmu i ciezko szukac pozytywow w ich dzialaniu. islam ma juz te prawie 1400 lat i jednak troche dobrego do tej pory muzulmanie zrobili (teraz jest kiepski okres, ale chrzescijanom po podobnym czasie trwania religii tez troche odjebywalo). chyba powinienes wyczuc delikatna roznice.

Idea, że religia jest jak człowiek i ma swój własny okres dojrzewania jest w sumie zabawna :) Kiedy okres buntu przeżywał Hinduizm, Buddyzm czy Szintoizm :D ? A te wybuchy samobójców to taki trądzik?

 

A ja tam za bardzo pozytywów islamu nie widzę, prawie całe swoje terytorium zdobyli podbojem, a te brednie o złotym okresie islamu to bardziej bajka antyklerykałów niż faktyczna prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Rappar moze wymyślić takie głupoty jak brak pozytywnego wpływu Arabów skoro praktycznie to dzięki nim mamy matematykę geometrię a szkoła w Toledo swego czasu była jedynym miejscem gdzie inteligentni ludzie mogli rozszerzać swoja wiedzę

 

ba oni pierwsi zaczęli się bawić w chirurgię i medycynę to oni odkryli wiele podstawowych związków chemicznych jak kwas siarkowy czy azotowy....

 

Zacietrzewienia oślepia..... zazwyczaj

 

Poza tym w największych państwach arabskich jak Indonezja Pakistan czy Iran jest więcej demokracji i poszanowania praw mniejszości niż w Rosji czy Chinach

 

Problemem jest to że imigranci byli ściagani do Europy pod kątem przemysłu... Teraz tania siła robocza nie jest potrzebna bo przemysł wyparował i nagle ci ludzie wcześniej trochę odpuszczeni znaleźli się w sytuacji bez perspektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiłki źródłem problemu moim zdaniem nie są choć rzeczywiście nieefektywne programy socjalne mogły w imigrantach rozbudzić cygańską mentalnosc

To. efektywnosc to tutaj slowo klucz. Niech Panstwo z kasy przeznaczanej na socjal tworzy miejsca pracy - nawet bezsensowne (przenoszenie cegiel z punktu A do B), dzieki temu dzieci z rodzin z takim socjalem beda mialy inne wzorce niz wyciaganie reki i mentalnosc 'nalezy mi sie'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea, że religia jest jak człowiek i ma swój własny okres dojrzewania jest w sumie zabawna :smile: Kiedy okres buntu przeżywał Hinduizm, Buddyzm czy Szintoizm :grin: ? A te wybuchy samobójców to taki trądzik?

 

A ja tam za bardzo pozytywów islamu nie widzę, prawie całe swoje terytorium zdobyli podbojem, a te brednie o złotym okresie islamu to bardziej bajka antyklerykałów niż faktyczna prawda.

to poczytaj np. o czystkach jakich dokonują buddyjscy mnisi w birmie na muzułmanach.

 

co do złotego okresu islamu, to on naprawdę istniał, w gruncie rzeczy dzięki nim ocalały greckie dzieła. problem w tym, że ten rozwój kulturowy i naukowy został zahamowany, wręcz zniszczony, przez takie, a nie inne interpretowaniu koranu i od setek lat oni stoją w miejscu.

Po 1 już w temacie Majdanu duża część tego forum używała tego samego argumentu że mam przejrzeć na oczy i przestać słuchać TVN czy czytać Wyborczą bo przecież oni wiedzą lepiej ode mnie że PRawy Sektor i Ukraińcy tylko czekają aby wyrźnąć Polaków i odebrać nam PRzemyśl... Dziś widać czy rację miał Rappar Lorak i inni czy ja który twierdziłem że Prawy Sektor to margines o poparciu mniejszym niż 1 % i nie ma żadnego wpływu na politykę...

a co ja takiego wtedy twierdziłem, że mówisz, iż nie miałem racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.