Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Każde samobójstwo jest zakazane w Koranie --- tylko jak w życiu niektórzy sobie interpretują coś po swojemu

Szkoda tylko, że interpretacja wygląda tak, że samobójstwo popełnia się z nędzy i rozpaczy, a dokonanie samobójstwa w służbie islamu jest "aktem męczeństwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDit:

 

Jeszcze coś znalazłem:

 

Nie zabijajcie się! Zaprawdę, Bóg jest dla was litościwy! A ktokolwiek uczyni to przez wrogość i niesprawiedliwość, to będziemy go palić ogniem. A to jest dla Boga łatwe!} [4:29-30]

 

Nie ma czegoś takiego jak raj za samobójczą śmierć a mimo to tak czynią i co ciekawie czynią tak dopiero od jakiś 15-20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wiesz że ISIS zabija o wiele więcej w atakach samobójczych muzułmanów niż chrześcijan a coś takiego jest dwukrotnie potępione w Koranie

 

Ich samobójcze ataki nie wpasowują się w żaden sposób męczęńska śmierć za wiarę i trudno mi się wypowiadać za nich osobiście ale większość świata muzułmańskiego potępia takie ataki

A tu masz fragmenty Koranu

 

A kto zabija wiernego celowo, jego zapłatą będzie Piekło i wieczny w nim pobyt i klątwa Allaha ciążą na nim, i surowa kara przygotowana jest dla niego} [4:93]

 
A tu pewnie wykładnie muzułmańskich proroków
Prorok Muhammad (salla Allahu alejhi wa sallam)  „Ktokolwiek zabije się żelazną bronią, tą samą bronią będzie męczony w Piekle.” [al-Buhari]
 
 „Zaprawdę, ktokolwiek się zabije, na pewno zostanie ukarany Piekłem, w którym będzie przebywał na zawsze." [al-Buhari,Muslim]

 

A tu inne wykładnie:

„Męczennik jest dla Allaha kimś szczególnym. Wybaczone mu jest wszystko począwszy od pierwszej kropli krwi [którą przelał]. Czeka na niego tron w Raju, gdzie przyozdobiony zostanie ornamentami wiary. Poślubi on zmysłowe dziewice i nie pozna, co to smutek. Współżył będzie z 72 dziewicami i będzie mógł się wstawić za 70 spośród swoich krewnych” (Ajman Az-Zahawiri)

 

 

Poza tym oni zabijają niewiernych...

EDit:

 

Jeszcze coś znalazłem:

 

Nie zabijajcie się! Zaprawdę, Bóg jest dla was litościwy! A ktokolwiek uczyni to przez wrogość i niesprawiedliwość, to będziemy go palić ogniem. A to jest dla Boga łatwe!} [4:29-30]

 

Nie ma czegoś takiego jak raj za samobójczą śmierć a mimo to tak czynią i co ciekawie czynią tak dopiero od jakiś 15-20 lat

Ten fragment to błąd w tłumaczeniu. W oryginale zapis ten oznacza dokładnie : "Nie zabijajcie podobnych sobie"

 

A żeby uściślić o czym mówimy. Istnieje odłam w islamie, który interpretuje Koran, tak jak napisałem i jest w tej chwili na tyle liczny, że stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla Europy. Jest to odłam, który posiada własne państwo, którego "konstytucję" możesz przeczytać tutaj:

http://www.mpolska24.pl/post/10326/akida-kredo-panstwa-islamskiego

i które ma 200 tysięczną armię.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu inne wykładnie:

„Męczennik jest dla Allaha kimś szczególnym. Wybaczone mu jest wszystko począwszy od pierwszej kropli krwi [którą przelał]. Czeka na niego tron w Raju, gdzie przyozdobiony zostanie ornamentami wiary. Poślubi on zmysłowe dziewice i nie pozna, co to smutek. Współżył będzie z 72 dziewicami i będzie mógł się wstawić za 70 spośród swoich krewnych” (Ajman Az-Zahawiri)

Ten fragment to błąd w tłumaczeniu. W oryginale zapis ten oznacza dokładnie : "Nie zabijajcie podobnych sobie"

 

Tylko że męczennik nie oznacza samobójcy raczej kogoś kto walczył za wiarę... A na dodatek jak napisałem ISIS zabija w atakach samobójczych w 80-90 % muzułmanów a nie chrześcijan a to jest potępiane w każdej formie w Koranie a mimo to tak robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich samobójcze ataki nie wpasowują się w żaden sposób męczęńska śmierć za wiarę i trudno mi się wypowiadać za nich osobiście ale większość świata muzułmańskiego potępia takie ataki

 

Nie traktuj tych samobójczych zamachów jako samobójstw (moja wina że ciągle o samobójstwie gadam).

Oni rozumieją to jako walkę z niewiernymi, jako ich zabijanie i śmierć w tej misji zabijania, więc mimo że ja mówię o tym jako o samobójstwie oni traktują to jako śmierć w walce.

 

Ale wiesz że ISIS zabija o wiele więcej w atakach samobójczych muzułmanów niż chrześcijan a coś takiego jest dwukrotnie potępione w Koranie

 

Nie wiem, moze tak jest, a moze nie, nie przeszkadza im to widac bo oni walczą z niewiernymi i pewnie śmierć muzułamanów jest uważana za przypadkową, nieumyślną, więc za to kary nie będzie.

"Termin dżihad często jest zawężany do walki zbrojnej kital. W rzeczywistości kital, w tym walka zbrojna przeciwko „niewiernym” oraz heretykom i hipokrytom jest jednym z kilku rodzajów dżihadu. Zbrojny dżihad może mieć charakter zarówno obronny (dżihad al-daf’) jak i ofensywny (dżihad talab), kiedy to muzułmanie są stroną atakującą. Zgodnie z tradycją udział w dżihadzie jest jednym z najbardziej chwalebnych uczynków[2], jakich może dokonać muzułmanin a wierny, który zginie w jego trakcie jest uważany za męczennika i udaje się po śmierci do krainy szczęśliwości zwanej dżannah."

https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCihad

 

Jak widzisz coś co my nazywamy samobójstwem dla nich jest chwalebną śmiercią.

 

Pewnie że niektórzy muzułmanie interpretują to jako grzech. Tak samo inaczej niektóre sprawy traktują katolicy czy protestanci.

Niestety jeden z odłamów Islamu traktuje to jako drogę do zbawienia i póki ten odłam, czy raczej jego ideologowie nie zmienią zdania zamachy nie mogą się skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że męczennik nie oznacza samobójcy raczej kogoś kto walczył za wiarę... A na dodatek jak napisałem ISIS zabija w atakach samobójczych w 80-90 % muzułmanów a nie chrześcijan a to jest potępiane w każdej formie w Koranie a mimo to tak robią...

Ale wiesz, że większość muzułmanów to dla nich niewierni? Przecież oni mają w konstytucji wpisane mordowanie szyitów chociażby...

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj tych samobójczych zamachów jako samobójstw (moja wina że ciągle o samobójstwie gadam).

Oni rozumieją to jako walkę z niewiernymi, jako ich zabijanie i śmierć w tej misji zabijania, więc mimo że ja mówię o tym jako o samobójstwie oni traktują to jako śmierć w walce.

 

Nie wiem, moze tak jest, a moze nie, nie przeszkadza im to widac bo oni walczą z niewiernymi i pewnie śmierć muzułamanów jest uważana za przypadkową, nieumyślną, więc za to kary nie będzie.

"Termin dżihad często jest zawężany do walki zbrojnej kital. W rzeczywistości kital, w tym walka zbrojna przeciwko „niewiernym” oraz heretykom i hipokrytom jest jednym z kilku rodzajów dżihadu. Zbrojny dżihad może mieć charakter zarówno obronny (dżihad al-daf’) jak i ofensywny (dżihad talab), kiedy to muzułmanie są stroną atakującą. Zgodnie z tradycją udział w dżihadzie jest jednym z najbardziej chwalebnych uczynków[2], jakich może dokonać muzułmanin a wierny, który zginie w jego trakcie jest uważany za męczennika i udaje się po śmierci do krainy szczęśliwości zwanej dżannah."

https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCihad

 

Jak widzisz coś co my nazywamy samobójstwem dla nich jest chwalebną śmiercią.

 

Pewnie że niektórzy muzułmanie interpretują to jako grzech. Tak samo inaczej niektóre sprawy traktują katolicy czy protestanci.

Niestety jeden z odłamów Islamu traktuje to jako drogę do zbawienia i póki ten odłam, czy raczej jego ideologowie nie zmienią zdania zamachy nie mogą się skończyć

Przecież ISIS o wiele większe ataki niż te w Brukseli miało w Turcji czy Iraku.... W Ankarze zginęło ok setka muzłmanów... W IRaku ginie tylu co tydzień.... W Jemenie podobnie właściwie to te ataki w Brukseli czy Paryżu czy nawet wysadzenie samolotu rosyjskiego są spektakularne ale to to drobnica przy atakach które oni robią w Iraku a tam celem są muzułmanie i to jeszcze współbracie bo z tego samego odłamu islamu

Ale wiesz, że większość muzułmanów to dla nich niewierni? Przecież oni mają w konstytucji wpisane mordowanie szyitów chociażby...

PRzecież oni w Iraku czy Turcji atakują sunnitów w Syrii też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ISIS o wiele większe ataki niż te w Brukseli miało w Turcji czy Iraku.... W Ankarze zginęło ok setka muzłmanów... W IRaku ginie tylu co tydzień.... W Jemenie podobnie właściwie to te ataki w Brukseli czy Paryżu czy nawet wysadzenie samolotu rosyjskiego są spektakularne ale to to drobnica przy atakach które oni robią w Iraku a tam celem są muzułmanie i to jeszcze współbracie bo z tego samego odłamu islamu

Przecież ISIS traktuje, jako niewiernych wszystkich, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu prawa szariatu i nie uczestnicz w dżihadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ISIS traktuje, jako niewiernych

NO i widzisz schodzimy na to samo.... Oni nie działają zgodnie z Koranem oni go sobie interpretują jak im wygodnie tyle że stoją w oporze do całego świata i jako tacy nie mogą być utożsamiani z islamem

 

Ale wg większości muzułmańskiego świata są po prostu potępionymi i odszczepieńcami tu nawet rodziny nie rozumieją tych co sie wysadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber mnie uprzedził więc się odniosę tylko do tego

 

Przecież ISIS o wiele większe ataki niż te w Brukseli miało w Turcji czy Iraku.

 

Moim zdaniem ataki wykonują ludzie gotowi na samobójstwo i mocno wierzący, to konieczna mieszanka, więc takich ataków będzie więcej w miejscach w których mamy więcej wiary i większą skłonność do samobójstw.

Podejrzewam że mimo wszystko w krajach zachodu mniejsza ilosc muzułmanów jest gotowa na samobójstwo a i religijność może być słabsza niż w krajach które wymieniłeś, ale tu nie będę się upierał bo to moja interpretacja tego co się dzieje i nie jestem jej pewien


NO i widzisz schodzimy na to samo.... Oni nie działają zgodnie z Koranem oni go sobie interpretują jak im wygodnie tyle że stoją w oporze do całego świata i jako tacy nie mogą być utożsamiani z islamem

 

Ale wg większości muzułmańskiego świata są po prostu potępionymi i odszczepieńcami tu nawet rodziny nie rozumieją tych co sie wysadzają

Chrześcijanie tez różnie interpretują Biblię, jest wiele odmian religii które wierzą niby w tą samą Biblię a wyciągają z niej różne wartości i zasady.

Tak samo u muzułmanów.

Na szczęscie wśród chrześcijan to się kłócą o to czy jeść wieprzowinę czy nie jeść - o tego typu kwestie, a u muzłmanów jest kłótnia tez o to czy zamach samobójczy na niewiernych jest zły czy dobry. Ta rózna interpretacja kluczowej kwestii powoduje "dym" na świecie.

Gdyby jak my uznali jednomyślnie że zamach na niewiernych jest zły, a kłócili się w zamian o wieprzowinę problemu by nie było

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i widzisz schodzimy na to samo.... Oni nie działają zgodnie z Koranem oni go sobie interpretują jak im wygodnie tyle że stoją w oporze do całego świata i jako tacy nie mogą być utożsamiani z islamem

 

Ale wg większości muzułmańskiego świata są po prostu potępionymi i odszczepieńcami tu nawet rodziny nie rozumieją tych co sie wysadzają

Ciężko traktować ich, jak margines, bo jednak Al-Kaida, Hamas, ISIS , czy Boko Haram właśnie w ten sposób interpretują Koran. Czy Arabia Saudyjska też stoi w oporze do całego świata? Sunnici to 3/4 Islamu

A z drugiej strony strony masz szyitów np. z Hezbollahu...

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko traktować ich, jak margines, bo jednak Al-Kaida, Hamas, ISIS , czy Boko Haram właśnie w ten sposób interpretują Koran. Czy Arabia Saudyjska też stoi w oporze do całego świata? Sunnici to 3/4 Islamu

A z drugiej strony strony masz szyitów np. z Hezbollahu...

A to Hezbollah wysadza się ? Boko Haram też?

 

Bo wrzucasz do jednego worka wszystko jak leci i nie do końca wiem o co ci chodzi.... Bo jeśli o samobójcze ataki w Europie to nie bardzo wiem jak mam się donieść - Hezbollah to organizacja wojskowa i można się z nimi nie zgadzać ale oni atakują wojsko .. Nie wiem jakim cudem masz ich na tej samej półce co Al-Kaide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Hezbollah wysadza się ? Boko Haram też?

 

Bo wrzucasz do jednego worka wszystko jak leci i nie do końca wiem o co ci chodzi.... Bo jeśli o samobójcze ataki w Europie to nie bardzo wiem jak mam się donieść - Hezbollah to organizacja wojskowa i można się z nimi nie zgadzać ale oni atakują wojsko .. Nie wiem jakim cudem masz ich na tej samej półce co Al-Kaide

Napisałeś, że muzułmanie nie zabijają innych muzułmanów, bo to niezgodne z Koranem, a robi to tylko margines. Przynajmniej tek zrozumiałem Twoje poprzednie wypowiedzi. Chciałem pokazać, że to nie margines, tylko bardzo znacząca część Islamu. 

Generalnie, czy zabiją Cię w samobójczym zamachu bombowym, w niesamobójczym zamachu bombowym, czy skażą na śmierć i wykonają wyrok zgodnie z prawem szariatu, nie robi, z punktu widzenia efektu końcowego znaczącej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zabijanie niewinnych -- w trakcie działań wojennych zabijanie żołnierzy jest tak jakby usankcjonowane o ile nie są to cywile .. Tak szczerze to Amerykanie w Syrii zabili więcej cywili niż Hezbollah

 

Świadome zabijanie cywili - innych muzułmanów w atakach samobójczych czy zwykłych rzeźniach to domena tylko dwóch grup Al-Kaidy i ISIS nawet chyba AL-Nusra powiązana z AL-Kaidą nie działa w ten sposób.

 

Dla Al-Kaidy skończyło się to tak że straciła sponsorów a dżihadyści z ISIS kiedy zaczęli mordować innych muzułmanów mają nad swoimi głowami większość samolotów innych krajów arabskich i zostali odcięci od pomocy z Arabii Saudyjskiej... Właściwie to gdyby nie cicha pomoc Turcji która tak nienawidzi Kurdów że po cichu pomagała a do dziś handluja ropą z ISIS to państwo islamskie by zdechło mówiąc tak poważnie

 

Islam jako taki nie stanowi zagrożenia poza radykałami... Dla mnie ich zamachy samobójcze świadczą o desperacji.. Jeszcze w latach 60-70 głównie porywali atakowali cele wojskowe znanych ludzi itp. W latach 80 i 90 zaczęto wysadzać samoloty czasem wybuchały bomby ale to też starano się uderzać w ambasady albo obiekty wojskowe jak siedziba FBI w Nowym Jorku czy bazy marines

 

Ale ataki samobójcze w obiektach cywilnych pojawiły się dopiero w ostatnich 15 latach na masową skalę bo praktycznie jest już niemożliwe dokonanie ataków na obiekty wojskowe czy na żołnierzy ( no może poza Hezbollahem ale ci od 10 lat już nie atakują Izraela więc też ciężko powiedzieć)

 

Takie ataki samobójcze to dogorywanie koncepcji terrorystycznej -- brak organizacji która umożliwia coś większego brak logistyki do uderzania w cele wojskowe i przyczajenie się na coś więcej za kilka lat nawet coś takiego będzie już niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie działają zgodnie z Koranem oni go sobie interpretują jak im wygodnie tyle że stoją w oporze do całego świata i jako tacy nie mogą być utożsamiani z islamem

 

Oni oczywiście nie są jedyną twarzą islamu natomiast czy to np. polscy Tatarzy z Kruszynian są "prawdziwym islamem" a ISIS "odszczepieńcami" czy na odwrót to jest wyłącznie kwestia względna, równie "elastyczna" interpretacji jak sam Koran. Nie jest jednak tak że 4 chłopców sobie w garażu po szkole założyło Państwo Islamskie a 4 innych Boko Haram, te i im podobne organizacje to są silne i wpływowe ruchy. Dziwią mnie zresztą popularne na polskich forach batalie definicyjno-nazewnicze  i skupianie uwagi na zaledwie jednej twarzy islamu podczas gdy twarzy jest więcej, niektóre bardziej szpetne, niektóre mniej.

 

 

Islam jako taki nie stanowi zagrożenia poza radykałami...

 

W pierwszych latach 30. XX wieku Niemcy też chyba nie stanowili większego zagrożenia. Nie licząc oczywiście radykałów.

 

I pytanie do Ciebie ely czy nie uważasz, że świat zachodu za słabo się stara by wyplenić wpływ radykalnych nurtów na europejską społeczność muzułmańską? Na moje oko to strasznie pobłażliwie podchodzą do tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W pierwszych latach 30. XX wieku Niemcy też chyba nie stanowili większego zagrożenia. Nie licząc oczywiście radykałów.

 

I pytanie do Ciebie ely czy nie uważasz, że świat zachodu za słabo się stara by wyplenić wpływ radykalnych nurtów na europejską społeczność muzułmańską? Na moje oko to strasznie pobłażliwie podchodzą do tego problemu.

 

No jednak Niemcy jako wielkie bogate państwo a marginalne ISIS to trochę inna bajka oni w tej chwili nie są w stanie wygrać wojny z odrobiną armii

 

W Iranie jest więcej demokracji niż w Chinach a jakoś nikt sie Chin nie obawia (choć to tylko kwestia czasu kiedy zaatakują Tajwan a to będzie burdel na znacznie większą skalę niż cokolwiek może stworzyć islam)

 

I pełna zgoda --- tolerancja dla radykałów w niektórych krajach była niepojęta... W Belgii problemem jest to że to jest kraj w teorii tylko ... Waloni nie współpracują z Flamandami nie wymieniają się informacjami... Długo tolerowali radykalne grupy rekrutujące do ISIS.. Tak samo Francuzi którzy gubili ważnych terrorystów tolerowali wiele głupot a efekt jest jaki jest

 

W sposób chirurgiczny można wyciąć idiotów i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony u Nas wzrost radykałów dochodzacych do władzy jest również niepokojący. Ogólnie wg mnie powinno mówić, że to nie islam zabija tylko isis.

 

Ale zabija oni reprezentują Islam. 

 

 Tak jak nikt nie mówił, że katolicy wysadzaja cywilów w trakcie ataków IRA, czy ETA.

Bo IRA czy ETA nie reprezentowali Kościoła Katolickiego, tylko Irlandczyków i Basków. I jak najbardziej mówiono, że Irlandczycy i Baskowie wysadzają turystów.

 

Z drugiej strony polski margines, który wyjechał do UK już też zaczyna tworzyć własne getta, z własnymi zasadami i z grupami przestepczymi. 

Oczywiście, że pierwsze pokolenie się nie zintegruje, ale z tego co się orientuję to drugie bardzo szybko wtapia się. W takim USA na 10 milionów Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia jest jedno "getto" na 20 tysięcy mieszkańców. Akurat Polacy na emigracji bardzo szybko tracą poczucie tożsamości narodowej.

 

 Brak zniesienia wiz. 

Zdajesz sobie sprawę, że chodzi o wizy turystyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżihadyści zabijają w imieniu Państwa Islamskiego a nie w imieniu islamu....

 

Przecież oni atakują wrogów państwa islamskiego przecież zamachy w Europie zaczęły się dopiero po tym jak Europa zaczęła bombardować ISIS a i tak to margines tego ile zamachów samobójczych jest wykonany przeciw innym muzułmanom.. Turcja.. IRak miesięcznie ma większe wybuchy i ofiary jak Europa przez ostatni rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżihadyści zabijają w imieniu Państwa Islamskiego a nie w imieniu islamu....

 

Przecież oni atakują wrogów państwa islamskiego przecież zamachy w Europie zaczęły się dopiero po tym jak Europa zaczęła bombardować ISIS a i tak to margines tego ile zamachów samobójczych jest wykonany przeciw innym muzułmanom.. Turcja.. IRak miesięcznie ma większe wybuchy i ofiary jak Europa przez ostatni rok

W imieniu odłamu islamu, który uważają za jedyny słuszny.

 

Wrogiem Państwa Islamskiego Europa była zanim zaczęły się bombardowania. Dla Państwa Islamskiego wrogiem są wszyscy, którzy nie wyznają tego samego odłamu islamu co oni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.