Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Mówił o wyprzedawaniu Polski, ale nie sądzę, żeby miał na myśli obligacje :nevreness:

 

takie mylenie małe pojęć :)

 

PiS wkurwił mnie budżetem ale robi dużo fajnych rzeczy

podatek bankowy nawet jeśli ma wynieść 0,00001 % to jest dobry ponieważ zwykły urzędnik państwowy z urzędu skarbowego będzie mógł się przyjrzeć kasie jaka się obraca a tak to mamy folwark postkoloni.

podatek od marketów też mógłby być dobry tylko niestety też uderza w polskich biznesmenów więc powinni to dopracować.

 

te pomysły w praktyce są dobre , już są ruchy repolonizacji polskich banków, dobierają się korporacją , może skończy się drenaż polskiej gospodarki

 

dlatego koledzy Petru będą nadal bronić "demokracji" ponieważ mają więcej do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?

Co serio?

 

I to Ty, "krul" memow na forum zadajesz to pytanie?

Rapciu you're better than that

 

 

Petrolaska daje rade, już widzę te setki memow z nią w roli głównej

Nie ważne jaka, byle sława!

Ona jest jakaś aktorką? Nie znam polskiego kina telewizyjnego więc proszę o jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka, że chociaż nie zgadzam się z polityką rządu w kwestiach finansowych (wolałbym zdecydowanie bardziej liberalne rozwiązania niż socjalne) to jednak mają mój szacunek. W TVP naprawdę nastała dobra zmiana. Braun? Michałkiewicz?! Aż zacząłem oglądać (nie zmieniam zdania, że czegoś takiego jak TVP i abonamentu być nie powinno, ale skoro już jest, to dobrze, że zaczyna promować propolskie treści). Co do 100 dni - Giertych chciał się z PiS sądzić, gdyby wycofali się z obietnicy o 500+. Oni to zrobili w 100 dni :playful:  Nie podoba mi się to, ale trzeba im przyznać, że słów na wiatr nie rzucali. Leki dla emerytów mają być od września.

 

Irytuje mnie trochę podejście do kwestii metropolii i kwoty wolnej od podatku, ale tutaj wiadomo o co chodzi.

 

Zdecydowanie nie jest to mój idealny rząd ale tak, po tamtym bagnie szlamu to JEST dobra zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie nie jest to mój idealny rząd ale tak, po tamtym bagnie szlamu to JEST dobra zmiana.

 

serio? jedną decyzją zwiększyli dług o kilkadziesiąt MILIARDÓW (a tak za to krytykowali PO), podatek bankowy to droższe kredyty dla przeciętnego Kowalskiego, to samo z podatkiem od marketów plus masakra z ustawą o służbie cywilnej. właściwie jedyna dobra rzecz, jaką zrobili to odbieranie dzieci rodzicom, ale to ma znikome znaczenie dla ogółu kraju. tak więc na razie to ten rząd spisuje się tragicznie i zachwycanie się zastąpieniem jednych propagandystów innymi (Braun ładnie mówi, ale w kwestiach zaślepienia światopoglądowego niczym się nie różni od postaci z TVN) w TV jest mocno nie na miejscu. (BTW, w TVP info parę dni temu był grafolog, który wyraził opinię, że podpis Wałęsy ma cechy świadczące o sfałszowaniu. kilka godzin później materiał był już usunięty ze stron TVP... ciekawe jest również milczenie na temat teczek rodziców Kaczyńskich...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy w tvp widzisz dobrą zmianę? Tak szczerze mówiąc oprócz jednej naprawdę niezłej laski w tvp info (może jest więcej, w końcu niezłe czystki były) to ta telewizja i tak jest nadal tak żałosna jak była, tylko trochę w inną stronę. Czekam na te niby nowe, "z wysoko postawioną poprzeczką" programy, ale jakoś moja wiara jest mała. W ogóle telewizja jak medium not-on-demand chyba się kończy. Za kilka lat nikt tego w ogóle nie będzie już oglądał. 

 

Biorąc pod uwagę moje poglądy ekonomiczne w tym roku polski budżet to abominacja i parszywe wpisanie się w trend europejski, który kochała PO. Jeżeli jest zły i dobry populizm to ten obciążający przyszłe pokolenia na pewno jest zły. Liczę w tym zakresie na jakieś duże reformy bo bez tych 9 mld z tego roku z aukcji LTE za rok scenariusz grecki naprawdę jest możliwy.

 

Na razie największe rozczarowanie to brak pomysłów na reformę sądów (to co jest, czyli likwidacja przewodniczącego wydziału i zwiększenie liczby i hajsu asystentom sędziów jest ok, ale to na pewno nie wystarczy; mamy jakiś cholerny glitch systemowy że będąc w czołówce w liczbie sędziów/obywatela czas trwania spraw jest jednym z najdłuższych w UE), prokuratury (ruch z prokuratorem generalnym jest ok, ale znów - gówno to da tak naprawdę), policji i wszystkich służb tajnych. Prawda jest taka, że to jest klucz to tworzenia sprawnego państwa a jak na razie w tym temacie zainteresowanie jest dość średnie.

 

100 dni to mało czasu i rząd, który nie składa się niemal wyłącznie z cwaniczków o mentalności akwizytora-sprzedawcy kredytu, nie traktuje państwa jak folwarku do rozkradania (tak, mam na myśli np. prywatyzację Ciechu), nie realizuje interesów wąskich grup i choć trochę rozumie polską racje stanu zasługuje na trochę kredytu zaufania. Myślę, że po jakichś 2 latach będzie można coś więcej powiedzieć. Na razie jest dla mnie trochę chaotycznie i bez pomysłu, czasem wręcz bezsensownie (vide TK). Ogólnie średnio.


serio? jedną decyzją zwiększyli dług o kilkadziesiąt MILIARDÓW (a tak za to krytykowali PO), podatek bankowy to droższe kredyty dla przeciętnego Kowalskiego, to samo z podatkiem od marketów plus masakra z ustawą o służbie cywilnej. właściwie jedyna dobra rzecz, jaką zrobili to odbieranie dzieci rodzicom, ale to ma znikome znaczenie dla ogółu kraju. tak więc na razie to ten rząd spisuje się tragicznie i zachwycanie się zastąpieniem jednych propagandystów innymi (Braun ładnie mówi, ale w kwestiach zaślepienia światopoglądowego niczym się nie różni od postaci z TVN) w TV jest mocno nie na miejscu. (BTW, w TVP info parę dni temu był grafolog, który wyraził opinię, że podpis Wałęsy ma cechy świadczące o sfałszowaniu. kilka godzin później materiał był już usunięty ze stron TVP... ciekawe jest również milczenie na temat teczek rodziców Kaczyńskich...)

 

Ten sam grafolog powiedział, że te cechy podpisu o których mówisz (tzn. linia przerywana) mogą wynikać ze stersu i drżącej ręki przy podpisywaniu dokumentu. Zasadniczo to jego "opinia" nic do sprawy nie wniosła.

 

No i dość niezauważoną rzeczą, wg mnie najważniejszą o której mało się jednak mówi jest to wynegocjowane porozumienie na szczycie klimatycznym zgodnie z którym nasze zalesienie będzie nam zwiększało limit Co2 przez co ogólnie problem z karami za zbyt duzą emisję mamy z głowy.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten sam grafolog powiedział, że te cechy podpisu o których mówisz (tzn. linia przerywana) mogą wynikać ze stersu i drżącej ręki przy podpisywaniu dokumentu. Zasadniczo to jego "opinia" nic do sprawy nie wniosła.

 

przecież nie w tym rzecz, lecz w tym, iż "niezależne i po dobrej zmianie" media cenzurują wypowiedź, która mogłaby rzucić choć cień na linię propagandową forsowaną przez prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.