Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kolejne ogranioczone myślenie

 

tak samo Rosjanie uważali się za obrońców Słowian a ostatnie badania genetyczne dowodzą , że są mało słowiańscy i mają około 70% genów jak ugrofinowie ;] a słowiańskie jakąś resztkę.

 

odnośnie szumu medialnego wystarczy sobie poczytać prasę ,chociaż przedwojenną aby zdać sobie sprawy, że dane , fakty nie zawsze muszą być adekwatne do rzeczywistości ale ciężko jest często wytłumaczyć osobom, które myślą, że wiedzą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Lukiemu, ale mi się wydaje, ze Ty nie rozumiesz, czym się różni wiedza od wiary, dowód od przypuszczenia, czy przesłanki. Albo podałeś zwyczajnie zły przykład z tą ziemią. Albo kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. 

 

Kiedy stało się faktem że Ziemia jest okrągła?

Kiedy stało się faktem , że Jezus Zmartwychwstał?

 

/chyba lepszych pytań odnosnie pobudzenia myślenia w kirunku o co mi chodzi nie ma / :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy stało się faktem że Ziemia jest okrągła?

Kiedy stało się faktem , że Jezus Zmartwychwstał?

 

/chyba lepszych pytań odnosnie pobudzenia myślenia w kirunku o co mi chodzi nie ma / :grin:

Jakie to ma znaczenie, kiedy coś się stało faktem?

 

Zgodnie z definicją fakt zaistnieje w momencie wydarzenia, odpowiadają na Twoje pytania. Ziemia jest okrągła odkąd jest okrągła, a Jezus zmartwychwstał w momencie zmartwychwstania. Dalej nie rozumiem, o co Ci chodzi. Być może ktoś ze śledzących dyskusję rozumie i wytłumaczy?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Przemowi może chodzić o to, że kiedyś będziemy w stanie empirycznie sprawdzić, że Jezus zmartwychwstał lub nie.

 

Trafiłem bingo?

 

W sumie tak. Ale tego nie wiemy i to jest właśnie najciekawsze. 

Bo nie wiem jak wy , ale ja sporo razy weryfikuję to co kiedyś uważałem za pewnik i mimo, iz zawsze chciałem sam sprawdzić co jest prawdą czy jak działa to bnadal ja z przyszłości mogę wytknąć błedy tamtemu Przemowi. 

tak jak się 'smiejemy' z ludzi i co wyprawiali 50 lat temu w medycynie tak za 50 lat bedą z nas się śmiać a za 300lat to tym bardziej.

 

Dlatego nie wiemy jakie jeszcze możemy wykształcić mechanizmy czy też narzedzia poznawcze do weryfikacji naszych obecnych poglądów i aby za gęboko nie wchodzić w filozofię to po prostu warto kwestionować wszystko co się da. nawet tok myślenia co nie jest łatwe.

Sam się tego uczę non stop i czasami wkurwiam się że za wcześnie się urodziłem:) Lub też szkoda , iż nie mam ponadprzeciętnego umysłu aby mieć więcej wiedzy.

Ogólnie więc zatem jeśli ktoś mi mówi że Ruski zaatakowały Tupolewa to nie wierzę w to, ale nie wykluczam takiej ewentualności.

Tak samo jak z tym bieganiem - jeśli ktoś wysnuje teorię to ja MUSZĘ sprawdzić co gdzie dlaczego i jak to działa. 

A już z tym felernym przykładem jezusa - więcej dowodów jest na to że nie zmartwychwstał, ale moc tej wiary jest większa i tu jest pytanie dlaczego.

 

Okay koniec oftopu - bo te tematy są na forum zagrzebane.

Więc ogólnie ogłaszam powrót do polityki i kłótni pomiedzy PO i PIsem i innymi Wc*** WAŻNYMI RZECZAMI. CO NIE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.