Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam temat

 

Niemcy się powoli budzą

Sylewster przelał szale goryczy i leniwi bogaci Niemcy wreszcie wyszli na ulicę, bo chyba zrozumieli że problem sam się nie rozwiąże. A na rzad nie mają co liczyć, bo tak jak UE jest uzależniona od Merkel, tak Merkel jest uzależniona od UE.

 

I jak nie popieram niszczenia prywatnego mienia tak manifestacja w Lipsku sama w sobie jest pozytywna wiadomością, tylko czy dla Niemiec nie jest za późno?

 

Rappar weź pod uwagę też jedną rzecz. Liczba bardzo wykształconych kobiet przez ostatnie 20 lat też wzrosła więc i pęd za,kariera wśród nich też rośnie. Kiedyś to facet zarabiał, kobiety godzily się z rolą gospodyni, raz ze taka była presją społeczeństwa a dwa że z jednej pensji spokojnie można było dostatnio żyć (bazuje też na przykładzie moich rodziców)

Mieszkanie dostawales za zasługi lub za jakieś marne grosze mogłeś je wykupic (w porównaniu z dzisiejszymi cenami), ludzie kombinowali, handel z wsią kwitl, bo fiskus nie potrafił tego opodatkować więc i ceny były odpowiednio niższe

Wszystko to pomimo ogólnie ciezkiej sytuacji w Polsce wplywalo na większy przyrost naturalny

 

 

 

No i nie zapominajmy o częstych przerwach w dostawie prądu/ciepła ;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

No i nie zapominajmy o częstych przerwach w dostawie prądu/ciepła ;)

 

usunąłbym tę minkę. w Krymie po odcięciu prądu przez Ukraińców ma nastąpić boom demograficzny! 

pamiętam jak ojciec mi mówił jak dziadek na prosty rozum tłumaczył spadek ilości dzieci przez wymyślenie światła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar weź pod uwagę też jedną rzecz. Liczba bardzo wykształconych kobiet przez ostatnie 20 lat też wzrosła więc i pęd za,kariera wśród nich też rośnie. Kiedyś to facet zarabiał, kobiety godzily się z rolą gospodyni, raz ze taka była presją społeczeństwa a dwa że z jednej pensji spokojnie można było dostatnio żyć (bazuje też na przykładzie moich rodziców)

Mieszkanie dostawales za zasługi lub za jakieś marne grosze mogłeś je wykupic (w porównaniu z dzisiejszymi cenami), ludzie kombinowali, handel z wsią kwitl, bo fiskus nie potrafił tego opodatkować więc i ceny były odpowiednio niższe

Wszystko to pomimo ogólnie ciezkiej sytuacji w Polsce wplywalo na większy przyrost naturalny

 

I ja to biorę pod uwagę. Dziecko przeszkadza w karierze. Dwa - kobiety jednak w PRL powszechnie pracowały. Trzy - na poziomie PRL-wskiego dostatniego życia to też z jednej średniej pensji w Polsce możesz żyć.

Wiem, że sama szeroko pojęta wygoda nie jest jedynym, chociaż najważniejszym według mnie elementem, ale same zmiany w mentalności. Wtedy społeczeństwo było wysoce religijne, wczesne wiązanie się w małżeństwa, które trwały całe życie. Samo to już niesamowicie pomaga dzietności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby śmiechowo (z pewnością śmiechowo podane :D ), ale e-podręcznik to temat złożony. Sama idea jednego podręcznika jest słaba.

 

A tutaj coś naprawdę śmiechowego: wywiad z liderem KOD-u :D Ciekawe czy ktoś jeszcze wierzy, że te wszystkie protesty i KOD nie są z inspiracji wyłącznie politycznej.

http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5122-kijowski-doszczetnie-upokorzony-podczas-wywiadu-z-robertem-mazurkiem-czy-to-koniec-jego-kariery

 

Z innej beczki. Na Facebooku zamieszczony został filmik, na którym imigrant tłumaczy jak wraz ze swoimi kolegami zgwałcili w siedmiu dziewczynę. Ataki na tle seksualnym na kobiety w Niemczech są już rzeczą powszechną. Można trafić na opinie, że zbiorowe gwałty na niestosownie ubranych kobietach to część tamtejszej kultury. Jeżeli tak, to Niemcy doświadczają właśnie piękna multikulti :)

http://prostozmostu.net/swiat/imigranci-chwala-sie-gwaltem-byla-dziewica-my-ja-zniszczylismy-w-siedmiu

 

A Magdalena Środa i tak powie, że to są przede wszystkim mężczyźni, a nie imigranci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obniżyli nam rating

o ile na dzień dzisiejszy trudno ocenić politykę gospodarczą PiS-u za dobrą czy nawet średnią to taka obniżka to jednak kwestia polityczna

zastanawiam się czy rząd ma podjąć jakieś prawne kroki  przeciw agencji której działania szkodzą Polsce, zwłaszcza że ich decyzja nie ma żadnych przesłanek ekonomicznych a bazuje jedynie na pesymistycznych przesłankach paru ludzi i na szumie medialnym 

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie DEKLARUJĄ, że nie mają więcej dzieci z powodu braku pieniędzy. Natomiast im rodzina biedniejsza tym ma więcej dzieci. Im gorzej wykształcona tym więcej dzieci itd. i oczywiście, że niektórych ludzi nie stać na robienie dzieci, co nie znaczy, ze ich nie robią i oczywiście, że większość z tych, którzy deklarują, że nie mają dzieci z powodu braku pieniędzy, tak naprawdę mają ich wystarczająco dużo. To jest tylko kwestia kompromisu między swoimi potrzebami, a wydatkami na dziecko.

to ciekawe bo wg gusu bezrobotne kobiety mają średnio dwa razy mniej dzieci niż pracujące a te z wyższym wykształceniem tyle samo co z zawodowym i obie grupy więcej niż te ze średnim

 

skąd masz dane ze jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe bo wg gusu bezrobotne kobiety mają średnio dwa razy mniej dzieci niż pracujące a te z wyższym wykształceniem tyle samo co z zawodowym i obie grupy więcej niż te ze średnim

 

skąd masz dane ze jest inaczej?

Z Twojego raportu, który wklejałeś na stronę jakiś tydzień temu. Dane z 2012 roku i współczynniki dzietności (tzw. kolejność urodzenia) 2,2 dla kobiet z wykształceniem zawodowym i 1,6 dla kobiet z wykształceniem wyższym i jest nawet podane źródło: Roczniki Demograficzne GUS.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to ciekawe bo ja ostatnio widziałem dane za 2013 gdzie było po równo hmm

Nie wiem, gdzie znalazłeś te dane w roczniku, bo nie znalazłem tam wartości procentowych, tylko sumaryczne. Natomiast współczynnik dzietności, który był w poprzednim raporcie i jest tutaj (tzn. w raporcie GUS-u na który się powołujesz) mówi, że w 2013 roku ( czyli tym, do którego się odnosisz) przeciętna kobieta z wykształceniem wyższym rodziła 1,6 dziecko , z zasadniczym zawodowym 2,2 , z podstawowym 2,7 , a z niepełnym podstawowym 2,9 (strona 330 rocznika demograficznego GUS 2014 r.)

 

Za rok 2014r. dane są identyczne: wykształcenie wyższe 1,6, zasadnicze zawodowe 2,2

 

Dodatkowo uwzględniając dane, że odsetek bezdzietności u kobiet z wykształceniem wyższym jest 2 razy większy niż u kobiet z wykształceniem zawodowym, to różnica w podanych wyżej wskaźnikach jest realnie jeszcze większa.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głosowałem na PiS, ale trochę żałuję ;) Dobra zmiana póki co, mimo tego paskudnego socjalizmu w kwestiach ekonomicznych. Oby wytrwali.

 

Kukiz idiota? Odważnie jak na forumowego krzykacza :D Jego ugrupowanie miało się posypać, a nie dość, że trwa to jeszcze podnosi ważne kwestie. Podobało mi się także, że np. w kwestii podatku bankowego nie było dyscypliny.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukiz musi tak postępować z sejmiecjesli chce przetrwać kadencję i walczyć o kolejną, inaczej podzieli los polignoja i to chyba nie ulega wątpliwości

 

Ja sam w wielu kwestiach zgadzam sie z drogą pisu, ale gdzie koronne obniżenie kosztow jakie generuje państwo, gdzie walką z urzędnikami?

Kwestie swiatopogladowe nas różnią ale podoba mi się że sporo spraw zalatwili od ręki

Szkoda tylko że 500zł kosztuje nas, podatników, tak duzo

 

 

Sprawa plagiatow Sumlińskiego zataczaxl szersze kręgi, nawet sam zainteresowany przestał już grozić sądem...

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmiana haha, dobre sobie.

 

Dobra dla znajomych, bo kolesiostwo w podwójnym rozkwicie. Coś na ten temat wiem, bo pracuje w spółce zależnej od SP, więc widzę co się dzieje - ludzi którzy wyciągnęli firmę z bagna pozostawionego w 2007 roku, zastąpiono...a jakże ludźmi którzy do bagna doprowadzili ją w 2005-2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że trzeba odróżnić dwie sprawy.

 

Pierwsza to obsadzanie państwowych stołków - także w propagandowej telewizji - swoimi ludźmi. Tutaj nic się nie zmieniło i nie zmieni się, dopóki w końcu ktoś ich nie sprywatyzuje (naprawdę potrzebujemy abonamentu i tuby propagandowej rządu publicznej telewizji?).

 

Druga to bardzo szeroko rozumiane działanie w myśl polskiego interesu. Nie ma co pisać więcej, bo to póki co mogą być tylko pozory. Ale pozory są takie, że nowy rząd naprawdę dba najpierw o interes Polaków a potem o interes kolegi ubiegającego się o wysoki stołek w UE.

 

Demokracja? Wolność słowa? Litości. Michnikowi póki co nikt laptopa nie wyrywa jak za czasów PO naczelnemu Wprost, a takiego pocisku po władzy to jeszcze nie widziałem w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.