Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktokwiek z was ma kloppt z poczeciem dziecka? Albo chocby zna kogoś kto latami bezskutecznie stsra sie o dziecko?

Zdajecie sobie sprawę jak Ci ludzie cierpią? Co ma im pomóc? Kalendarzyk? Czy moze to 500zł na dziecko?

Nie wiem czy uznacie mnie za heretyka zresztą mam to gdzieś. Wg m ie kwestia aborcji w przypadku gwaltu i in vitro to dwie sprawy, które Kościół powinien poważnie rozważyć

Nie jest to odcbodzenie od tradycji Europy, bo takowej nie ma. Można głęboko wierzyć w Boga i jednocześnie popierać te dwie sprawy.

Kto dał wam prawo decydować kto jest bardziej wierzący?

Niech ktoś do mnie podejdzie i ma odwagę mi to powiedzieć w twarz!

Oczywiście, że ludzie cierpią i to z różnych powodów, ale nauczanie KK jest wyraźne. Bóg każdemu daje jakieś powołanie i jeżeli Twoim powołaniem nie jest posiadanie dzieci, to musisz się z tym pogodzić. Pokora ponad pychą i egoizmem to jedna z podstawowych zasad w KK.

To nie są też czasy, kiedy heretyków pali się na stosie i nie wiem, co masz na myśli pisząc o wierze w Boga, bo w wielu religiach wierzy się w Boga. Nie wiem, jak to wygląda w innych religiach niż KK, ale Kościół nigdy nie rozważy in vitro, a za aborcję jest ekskomunika z automatu dla wszystkich osób, które brały czynny udział w tym procederze. 

Można być członkiem KK, wtedy uznajesz dogmat o nieomylności papieża i z tym nie dyskutujesz, albo szukasz wiary z bardziej odpowiadającymi Ci zasadami, albo zakładasz własny Kościół w oparciu o swoje przekonania.

O tym kto jest bardziej, czy mniej wierzący nie decyduje człowiek, czy kościół, a Bóg. Natomiast KK wskazuje co jest grzechem, a co nie. Czy go popełnisz zależy już tylko od Ciebie. Jakie będą konsekwencje? To już zależy wyłącznie od Boga. 

 

Tak to wygląda w KK i nerwy tutaj niczego nie zmienią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokora nad pycha?

To jest doktryna kościoła?

k**** idę dzis spalić kilku księży za herezje

 

 

Wnioskuję że nigdy nie miałeś tego problemu i nie rozmawiałeś z nikim kto takowy problem ma/miał

Fajnie jest rzucać puste hasła kiedy cie problem nie dotyczy

I oby nie dotyczył, bo mojej żony brat 9 lat się staral i nie zdajesz sobie sprawy z tragedii jaka przezywali

 

Kościół traci właśnie dlatego że jest skostnialy, próbuje ludźmi sterować i zabrania im myslec samodzielnie (coś Jak krytykowny TVN)

I Boga w to nie ma co mieszać, bo wielu ludziom, w tym i mnie, zaczyna się wydawać że Bóg i kościół od dawna idą innymi drogami

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli coś w tym stylu?

 

http://natemat.pl/62987,rewolucja-w-sprawie-in-vitro-przewodniczacy-episkopatu-sprawe-trzeba-uregulowac-brak-przepisow-jest-gorszy

 

Nie za bardzo rozumiem, jakiego stanowiska oczekujesz od KK. Przecież niewierzący i tak się nie będą tym przejmować, a zadaniem episkopatu i KK jako takiego jest "zbawienie jak największej liczby dusz", więc o żadnym pragmatyzmie nie może byc w tej kwestii mowy

 

Mniej więcej. Ten pragmatyzm właśnie polegałby na tym żeby nie robić dużego problemu z akceptowalnych rozwiązań. I myślę, że nie masz racji mówiąc o tym, że nie obchodzi niewierzących co mówi KK. Bardzo często jest tak, ze to oni są tym żywo zainteresowani i najchętniej to komentują. Przekaz i wizerunek jakiegokolwiek kościoła/zw w państwie demokratycznym ma bardzo duże znaczenie i w jego kreowaniu oczekiwałbym pragmatyzmu*. 

 

*Choć trzeba przyznać, że poza nielicznymi wyjątkami taki pragmatyzm występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokora nad pycha?

To jest doktryna kościoła?

k**** idę dzis spalić kilku księży za herezje

 

 

Wnioskuję że nigdy nie miałeś tego problemu i nie rozmawiałeś z nikim kto takowy problem ma/miał

Fajnie jest rzucać puste hasła kiedy cie problem nie dotyczy

I oby nie dotyczył, bo mojej żony brat 9 lat się staral i nie zdajesz sobie sprawy z tragedii jaka przezywali

 

Kościół traci właśnie dlatego że jest skostnialy, próbuje ludźmi sterować i zabrania im myslec samodzielnie (coś Jak krytykowny TVN)

I Boga w to nie ma co mieszać, bo wielu ludziom, w tym i mnie, zaczyna się wydawać że Bóg i kościół od dawna idą innymi drogami

Każdy zna księży, którzy nie przestrzegają tej zasady. Ale zamiast ich palić, może się za nich pomódl? :nevreness:

 

Jakiego problemu? Tego, że coś chcę, a nie mogę tego dostać? 

 

Kościół istnieje tyle lat, bo nie jest jak chorągiewka i nie będzie się uginał pod wpływem krzyku stada pysznych, egoistycznych heretyków :nevreness: I o ile wielu księży idzie inną drogą, to oficjalna doktryna i nauczanie Kościoła i papieża, nauczanie zawarte w Bibllii - to jest coś czego trzeba przestrzegać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokora nad pycha?

To jest doktryna kościoła?

k**** idę dzis spalić kilku księży za herezje

 

 

Wnioskuję że nigdy nie miałeś tego problemu i nie rozmawiałeś z nikim kto takowy problem ma/miał

Fajnie jest rzucać puste hasła kiedy cie problem nie dotyczy

I oby nie dotyczył, bo mojej żony brat 9 lat się staral i nie zdajesz sobie sprawy z tragedii jaka przezywali

 

Kościół traci właśnie dlatego że jest skostnialy, próbuje ludźmi sterować i zabrania im myslec samodzielnie (coś Jak krytykowny TVN)

I Boga w to nie ma co mieszać, bo wielu ludziom, w tym i mnie, zaczyna się wydawać że Bóg i kościół od dawna idą innymi drogami

 

No to Ci przecież fluber napisał, że KK jest dobrowolnym klubem, do którego nikt przymusowo nie należy. Jeżeli nie zgadzasz się z tym co jest w jego doktrynie to po prostu zapisujesz się do innego/rezygnujesz z bycia w jakiejkolwiek wspólnocie.

 

Łatwa to może być podstawówka bo przydałoby się żeby każdy ją skończył. KK jest dobrowolny, ma zupełnie inne cele i poprzeczkę stawia wysoko. Jeżeli ktoś nie jest w stanie się z tym mierzyć - po prostu opuszcza wspólnotę i może realizować inne cele.

 

Dla Ciebie posiadanie dziecka jest roszczeniem, prawem człowieka (tak wynika z tego co mówisz). Dla KK potomstwo to dar od Boga. Nie możesz tego wymagać, a jeżeli tego daru nie otrzymasz to musisz się z tym pogodzić. A jeżeli się z tym nie godzisz - nie musisz, nikt Ci tego nie narzuca na siłę.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to odcbodzenie od tradycji Europy, bo takowej nie ma. Można głęboko wierzyć w Boga i jednocześnie popierać te dwie sprawy.

Jakiego konkretnie boga? Pewnie w jakiegoś można ale raczej nie jest to żadna konkretna religia bo chyba nie ma takiej, która dopuszczałaby zabawę z genami. Jeżeli człowiek wierzy to życie postrzega jako pewną drogę, a ewentualną niepłodność jako swoją cechę (niekoniecznie chrześcijański krzyż).

 

Kto dał wam prawo decydować kto jest bardziej wierzący?

Niech ktoś do mnie podejdzie i ma odwagę mi to powiedzieć w twarz!

Ale co ma Ci powiedzieć?

Też mam w rodzinie przypadek bezskutecznej walki o dziecko ale akurat ci ludzie dobrze wiedzą, że:

1. in vitro nie jest rozwiązaniem, bo problem jest u kolesia, a poczęcie dziecka ze spermy innego kolesia to dla nich słabe wyjście

2. starają się o adopcje bo dzieci jest pełno

3. przykro, że cierpią, ale nikt nie powiedział, że na tym świecie będzie fajnie i sympatycznie - w każdej kwestii pewnej "niesprawiedliwości życiowej" tak się pienisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to nawet nie do końca problem leży w tym czy KK jest za in vitro czy nie ale jak o tym mówi i jak chce przekonać do swoich racji. Zaznaczę, że sam do in vitro nie mam specjalnie negatynego czy pozytywnego stosunku, bo nie staram się o dziecko s nikt z moich bliskich problemów z ciążą nie miał. Spór o in vitro wyglądałby inaczej gdyby KK zamiast nazywać dzieci z in vitro gorszymi zaczął np. rozmawiać z ludźmi młodymi, że in vitro to nie jedyne wyjście, że adopcja też daje możliwość bycia rodzicem, czy coś w ten deseń. Podejść do człowieka z otwartymi ramionami a nie z kamieniem w ręku. Tak z resztą nasi hierarchowie( bo w sumie nie wiem jak jest w innych krajach) powinni postępować w wielu innych sytuacjach, od razu sporów byłoby mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg jest jeden i w to wierzę to jest doktryna

 

Reszta to już kwestie umowne, aczkolwiek jako że stworzył nas na swoje podobieństwo to dał nam również prawo wyboru i wolną wolę, która Kościół swoimi prawami nam zabiera

Nie wyobrażam sobie Boga, który skazuje zgwałcona kobieta na wieczne potępienie dlatego że nie chciała urodzić dziecka poczętego z grzechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół opiera się na duszy. Dziecko z gwałtu czy zarodki ze szklanek to istoty które mają duszę. Nie mogą zmienić zdanie ponieważ praktycznie mogliby zamknąć interes.

tu się z tobą zgadzam i to doskonałe rozumiem

Patrzę na to jednak z czysto ludzkiej strony i jako osobie, która lubi zadawać pytania a nie godzić się na wszystko od tak wydaje się że Kościół w tej walce o dusze jest bezduszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg jest jeden i w to wierzę to jest doktryna

 

Reszta to już kwestie umowne, aczkolwiek jako że stworzył nas na swoje podobieństwo to dał nam również prawo wyboru i wolną wolę, która Kościół swoimi prawami nam zabiera

Nie wyobrażam sobie Boga, który skazuje zgwałcona kobieta na wieczne potępienie dlatego że nie chciała urodzić dziecka poczętego z grzechu

 

To jest łapu capu worthy. Wiesz, że gdyby Bóg/KK zabrał Ci wolną wole to nie mógłbyś grzeszyć?

 

I znów - KK to klub, który posiada zasady, których przestrzeganie jest warunkiem w nim uczestniczenia. Ale uczestnictwo w nim jest DOBROWOLNE więc na jakiej podstawie uważasz, że KK zabiera Ci wolną wolę?

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg jest jeden i w to wierzę to jest doktryna

Reszta to już kwestie umowne, aczkolwiek jako że stworzył nas na swoje podobieństwo to dał nam również prawo wyboru i wolną wolę, która Kościół swoimi prawami nam zabiera

Nie wyobrażam sobie Boga, który skazuje zgwałcona kobieta na wieczne potępienie dlatego że nie chciała urodzić dziecka poczętego z grzechu

Masz słabą wyobraźnię :) Czemu winne jest to dziecko "poczęte z grzechu"? (lol :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu winna jest kobieta?

Zapominasz o niej i jej prawie do wolności i wyboru z kim chce począć potomstwo?

 

Luki Powtarzam - dla mnie kościół i Bóg to dwie odrębne sprawy więc nie stawiaj miedzy nimi Znaku równości

Poza tym jaka my to dobrowolnosc mamy w przypadku in vitro? Mówię teraz o wpływie kk na państwo. W krsju świeckim regulacje gdzie in vitro nie jest zakazane i współfinansowane daje możliwość dobrowolnego wyboru czy ch esz być rodzicem czy być członkiem kk. Teraz nie ma dobrowolnego wyboru, bo kościół rękoma piisu wprowadził swoje prawo stojące w sprzeczności z wolą znacznej części społeczeństwa

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół istnieje tyle lat, bo nie jest jak chorągiewka i nie będzie się uginał pod wpływem krzyku stada pysznych, egoistycznych heretyków :nevreness: I o ile wielu księży idzie inną drogą, to oficjalna doktryna i nauczanie Kościoła i papieża, nauczanie zawarte w Bibllii - to jest coś czego trzeba przestrzegać. 

 

KK nazywał też starożytnych ojców anatomii rzeźnikami, sprzeciwiał się stosowaniu leków pochodzenia zwierzęcego czy krytykował transplantologię (to w końcu też sprzeciwianie się przeznaczeniu, bo w końcu to Bóg chciał aby komuś wysiadła wątroba). Aborcja jest surowo zakazana od drugiej połowy XIX wieku, wcześniej w KK dominowało przekonanie, że płód nie jest obdarzony duszą przez pierwsze 40-80 dni od poczęcia. Czyli zdarza mu się zmieniać zdanie i to w dość zasadniczych kwestiach.

 

Mam szacunek do katolików i nie mam zamiaru popierać jakiejś laickiej rewolucji. Wolałbym jedynie, aby prawa kościelne nie wpływały na życie tych, którzy mają inny światopogląd.

 

Szanuję spuściznę KK i jego wkład w rozwój Europy, ale nasz kontynent równie dużo zawdzięcza wolnomyślicielom i innym heretykom (o zgrozo, nawet arabskim uczonym) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu winna jest kobieta?

Zapominasz o niej i jej prawie do wolności i wyboru z kim chce począć potomstwo?

 

Luki Powtarzam - dla mnie kościół i Bóg to dwie odrębne sprawy więc nie stawiaj miedzy nimi Znaku równości

Poza tym jaka my to dobrowolnosc mamy w przypadku in vitro? Mówię teraz o wpływie kk na państwo. W krsju świeckim regulacje gdzie in vitro nie jest zakazane i współfinansowane daje możliwość dobrowolnego wyboru czy ch esz być rodzicem czy być członkiem kk. Teraz nie ma dobrowolnego wyboru, bo kościół rękoma piisu wprowadził swoje prawo stojące w sprzeczności z wolą znacznej części społeczeństwa

 

Nie stawiam znaku równości. Jest dużo kościołów i związków wyznaniowych więc jak ktoś wierzy w Boga a nie chce być w KK to zawsze znajdzie coś dla siebie. Ewentualnie można założyć swój własny Kościół np. KK lite i wtedy już zupełnie można zadjustować doktrynę KK do własnych upodobań.

 

To nie KK w demokracji głosuje ale ludzie. Mają prawo do głosowania tak jak chcą i domagać się stanowienia prawa zgodnego z ich światopoglądem. Uważasz ich za obywateli drugiej kategorii? Jeżeli nie to dlaczego chciałbyś odebrać im to prawo i oczekujesz prawa "zgodnego z wolą znacznej części społeczeństwa" podczas gdy w wyborach okazało się, że ta znaczna część społeczeństwa to mniejszość?

 

Tak samo w demokratycznym państwie KK jest jedną z organizacji, która może wyrażać swoje poglądy i walczyć o swoje postulaty. KK zawsze był obecny w polityce bo zakres jego zainteresowań krzyżuje się z zakresem zainteresowań państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś prawie prawnikiem więc chyba pojęcie świeckie państwo nie jest Ci obce

 

Poza tym chyba mi nie wmawiasz że każdy kto głosował na PIS jest przeciwny aborcji i in vitro?

Sprawa jest dużo bardziej złożona, sam mam wcpracy dwie kobiety, Które na PIS glosowaly choć z rozmów jssno wynika że są za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.