Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rano słuchałem sobie dyskusji polityków o nowej ustawie służby cywilnej i stwierdzam że PIS leci sobie w kulki bardziej niż myślałem a jego apolegeci jakoś mają w D... odnowę moralną naszego kraju bo cichutko coś

 

Otóż Pis z ustawy wywalił zapis że aby kandydować na stanowisko kierownicze nie można należeć do żadnej partii przez okres 5 lat przed nominacją 

 

A więc Pis wykreślił obowiazek posiadania merytorycznej wiedzy i doświadczenia, wykreślił obowiazek doświadczenia na stanowisku zarządzającym, wykreślił że nie można należeć do partii politycznej , wykreślił konkursy i obowiązek ogłaszania rekrutacji.

 

Krótko mówiąc chce sobie po cichcu nominować niekompetenych funkcjonariuszy partyjnych ----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS mocno przegina, ale mi się to podoba bo obnaża głupotę tego systemu. Teraz były ustawione i bez sensu konkursy - nie będzie ich. Podobnie z mediami - były partyjne jak cholera, ale pozory stwarzały inne. PiS tylko wywaliło pozory :D Z Trybunałem jest to samo. 

 

Oni tak długo nie pojadą, ale już słyszę od ludzi mających do tej pory politykę gdzieś, że nie jest winna partia, tylko cały system jest pomylony. Jeżeli to ma dać taki efekt, że nieaktywna część społeczeństwa obudzi się i zacznie działać to jak dla mnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc chce sobie po cichcu nominować niekompetenych funkcjonariuszy partyjnych ----

po cichu było do tej pory (naprawdę uważasz, że te konkursy państwowe na najważniejszych stanowiskach nie były ustawiane? że kompetencje liczyły się bardziej niż posłuszeństwo?), a PiS robi to w świetle reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane mi ludki z PiS w odpowiedzi na taki zarzut twierdzą, że ich ludzie przynajmniej nie chcą Polski sprzedawać za własne interesy ale mają na uwadze dobro kraju. Tja, osobiście to wolałbym zmianę systemu, ale jeżeli tak będzie jak twierdzą i pozytywnie się zdziwię, to zawsze jest to jakiś plusik. 

 

Coś może być na rzeczy, bo nie milknie ten skowyt "wolnych, demokratycznych i uczciwych" mediów. Teraz podniosło się święte oburzenie, że Waszczykowski sprzedał przywileje Polaków na Wyspach. Ciekawe, że wcześniej podobno zrobił to Tusk za głos z WB (który dostał).

 

Poza tym bądźmy realistami - nawet jeżeli koleś tak zrobił, to ilu naprawdę Polaków w Polsce bierze zasiłki na dziecko z Anglii (większość i tak pewnie tam wyjechała)? No i w końcu, czy, tak z ręką na sercu, uważacie, że taki proceder jest fair i należy go wspierać?

WB potrzebuje zgody w Brukseli dla swoich pomysłów. Gdyby Waszczykowski się postawił to Cameron znalazłby sojuszników dla swoich racji w postaci Słowacji, Czech i innych (z którymi też rozmawia szukając głosów), a Polacy i tak zostaliby pozbawieni zasiłków + dostali figę z makiem. Także na moje dobrze, że facet chociaż coś za to załatwił... a w mediach "wolnych" widzę tylko larum, ze facet sprzedał rodaków xD

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie rozumiecie idei i sposobu funkcjonowania służby cywilnej. Służba cywilna w szczególności korpus służby cywilnej powinna być apolityczna i trzymać pieczę nad funkcjonowaniem państwa niezależnie od tego kto jest przy władzy. Konkursy jakie były to były, ale były w pewien sposób transparentne, teraz to zniknie. Pracowników służby cywilnej jest około 120 tysięcy, oczywiście PiS nie dysponuje taką liczbą zaufanych ludzi poza tym ktoś tam musi pracować, zresztą wystarczy, że będą mieli kilka tysięcy nadzorców (jest około 12,5k stanowisk kierowniczych w służbie cywilnej), który będą realizowali linie partii. Oczywiście, nie obsadzą 12,5k stanowisk kierowniczych osobami bez doświadczenia, bo urzędy przestaną działać po prostu.

 

Znam przypadki dyrektorów w ministerstwach, który byli dyrektorami za Millera, Belki potem za Kazia i Jarosława i są nadal. Wygrywali konkursy bo mieli doświadczenie i kompetencje.

 

Pod służbę cywilną podlegają również urzędy skarbowe. Będzie przywożony naczelnik w teczce i będzie mógł zlecał kontrole podmiotów, osób, a odpowiedzialność urzędników z tego co pamiętam nie jest zbyt duża.

 

Warto uporządkować papiery 5 lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie rozumiecie idei i sposobu funkcjonowania służby cywilnej. Służba cywilna w szczególności korpus służby cywilnej powinna być apolityczna i trzymać pieczę nad funkcjonowaniem państwa niezależnie od tego kto jest przy władzy. Konkursy jakie były to były, ale były w pewien sposób transparentne, teraz to zniknie. Pracowników służby cywilnej jest około 120 tysięcy, oczywiście PiS nie dysponuje taką liczbą zaufanych ludzi poza tym ktoś tam musi pracować, zresztą wystarczy, że będą mieli kilka tysięcy nadzorców (jest około 12,5k stanowisk kierowniczych w służbie cywilnej), który będą realizowali linie partii. Oczywiście, nie obsadzą 12,5k stanowisk kierowniczych osobami bez doświadczenia, bo urzędy przestaną działać po prostu.

 

Znam przypadki dyrektorów w ministerstwach, który byli dyrektorami za Millera, Belki potem za Kazia i Jarosława i są nadal. Wygrywali konkursy bo mieli doświadczenie i kompetencje.

 

Pod służbę cywilną podlegają również urzędy skarbowe. Będzie przywożony naczelnik w teczce i będzie mógł zlecał kontrole podmiotów, osób, a odpowiedzialność urzędników z tego co pamiętam nie jest zbyt duża.

 

Warto uporządkować papiery 5 lat wstecz.

 

Dokładnie. To jak zaproponowanie likwidacji sygnalizacji świetlnej, bo wielu kierowców czy pieszych i tak je olewa.

 

Wiadomo, że urzędy były obstawione swoimi, tak dzieje się nawet na szczeblu lokalnym. No ale to nie znaczy, że mamy iść na złamanie karku w stronę bananowych republik. I naprawdę mam dość powoływania się na rządy PO. Nie znoszę tych platformerskich dziadów, ale taka retoryka to pójście na łatwiznę, które przekona tylko najbardziej leniwych.

 

Dziwi mnie forma i tempo wprowadzania zmian. Choć jak się popatrzy, kto rządzi krajem z drugiego siedzenia, to w sumie zdziwienie przechodzi.

 

Wciąż czekam na osławioną falę ustaw gospodarczych PIS-u, oczywiście wprowadzanych z takim samym zaangażowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten pomysł z,poparciem dla Camerona podoba. Mało tego, chialbym zeby inne kraje poszly ta sama droga co Anglia i wcześniej Dania.

Bądźmy szczerzy. Polaków to nie dotknie, a,nawet jeśli jakiś procent na tym ucierpi to będzie to faktycznie ten gorszy sort, który żyje z socjala na wyspach. Wydaje mi się, że zdecydowana większość naszych na wyspach raczej główny dochód generuje poprzez pracę, a to odcięcie od kasy ma uderzyć głównie w wiadoma cześć imigrantów

Jeszcze gdyby tylko Niemcy i Francuzi poszli po rozum do głowy...

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.