Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wielu z tych ludzi PiS to niemalże religia, a przynajmniej coś równorzędnego i to jest niepokojące zjawisko, bo z fanatykami nie ma jak rozmawiać

Pogadaj z fanatykami z KODu. Z nimi to dopiero jest rozmowa :D Zapytałem tylko czy wcześniej, przed działami PiS Trybunał był naprawdę niezależny od polityki i zamiast odpowiedzi dostałem wiązankę określającą mnie sługusem Kaczora, PiSowszczykiem, ciemniokiem i w ogóle pomiotem xD

 

Prawdziwy problem jest taki, że cały ten konflikt jest wyłącznie bójką salonów (na górze) i mniej lub bardziej otumanionych ludzi (na dole). Szary podatnik jest poza tym sporem i jasne, że ma zapewne swoją opinię w temacie, ale nie chce zarąbać drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiam na codzień z były, lub obecnymi wyborcami platformy - normalni ludzie. Za to mam takich 2-3 ludków, którzy głosują na pis od lat - totalni idioci, bo chyba inaczej ich się nazwać nie da.

 

Prawdziwy problem jest taki, że pis znalazł sobie temat zastępczy, by oddalić realizację głównych postulatów z kampanii na które nie ma pieniędzy. Czas jest ich sprzymierzeńcem stąd co raz to nowe tematy zastępcze, a nóż ludzie zapomną...

 

A że opozycja zachowuje się przy okazji naprawdę idiotycznie i nie potrafi wykorzystywać totalnej kaplicy pisu w zakresie nie spełniania obietnic wyborczych, to imo zupełnie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiam na codzień z były, lub obecnymi wyborcami platformy - normalni ludzie. Za to mam takich 2-3 ludków, którzy głosują na pis od lat - totalni idioci, bo chyba inaczej ich się nazwać nie da.

 

Prawdziwy problem jest taki, że pis znalazł sobie temat zastępczy, by oddalić realizację głównych postulatów z kampanii na które nie ma pieniędzy. Czas jest ich sprzymierzeńcem stąd co raz to nowe tematy zastępcze, a nóż ludzie zapomną...

 

A że opozycja zachowuje się przy okazji naprawdę idiotycznie i nie potrafi wykorzystywać totalnej kaplicy pisu w zakresie nie spełniania obietnic wyborczych, to imo zupełnie inny temat.

Świetnie, bo jeśli chodzi o wyborców różnych partii, to mogę powiedzieć coś zupełnie odwrotnego :nevreness:

 

PIS założył KOD? PIS nagłaśnia temat w TVP i TVN? PIS rządzi miesiąc, a widzę że już wszyscy rozliczają ich 4-letni program wyborczy.Może PIS zyskuje nie tylko na czasie, ale i w sondażach? PIS musiało zacząć od TK, bo inaczej to ciało zdominowane przez platformę  zakwestionowałoby im projekt 500+ i obniżenie wieku emerytalnego, a wyborcy wcale nie musieliby zrozumieć dlaczego tak się dzieje. 

 

A co ma opozycja zrobić? Wygrać wybory? Jak ma to niby wykorzystywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując poczynania rządzących mam wrażenie, że przed kilka ostatnich lat w żoliborskiej willi opracowywany był strategiczny plan wielkiej gry w warcaby. Po dojściu do władzy okazało się, że gramy jednak w szachy. Mimo, że gra się na tej samej szachownicy, ruchy są inne.

 

I tak oto nie minęło 100 dni, a czekamy na 3 ustawę dotyczącą TK.

 

Przedwyborcza miła Beata Szydło zmieniła się w klasycznego PiS-owca.

 

Wyborcy, który nabrali się na maskę PiS pewnie teraz zaczynają odczuwać kaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na forum mamy intelektualistę.

No chyba średnio bo gdyby nim był to by chyba wyczuł ironię a nie wrzucał tekstu do łapu capu

 

Co nie zmienia faktu że 95% katolików kompletnie nie zna biblii i nie mówię o rzucaniu cytatami z każdej z ksiąg ale po prostu nie przeczytali nigdy przenigdy całego starego testamentu

 

 

Co ciekawe tak sie tu wszyscy pienią o TK a jakoś nikt o to że właśnie PiS zmieniło ustawę o służbie cywilnej gdzie

nie trzeba mieć doświadczenia na stanowisku kierowniczym. zlikwidowano konkursy ( choć to akurat i tak często była ustawka ale nie zawsze no i można było śledzić czy nie odrzucają lepszych kandydatów) ba nawet nie trzeba już ogłaszać że jest wakat tylko można zatrudniać po cichu.

Krótko mówiąc PiS chce po prostu wprowadzić po cichu miernych byle wiernych

 

No to jeśli tak ma wyglądać ta niby poprawa moralna polskiego państwa to raczej zaczynają w słabym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS musiało zacząć od TK, bo inaczej to ciało zdominowane przez platformę  zakwestionowałoby im projekt 500+ i obniżenie wieku emerytalnego, a wyborcy wcale nie musieliby zrozumieć dlaczego tak się dzieje. 

 

Pis nie musiało ruszać TK - ten niby upolityczniony TK zakwestionował prawie 150 ustaw rządu PO/PSL. Skoro ustawy o pinćset na dziecko i obniżeniu wieku to buble, to tym lepiej dla obywateli by je zakwestionowano.

 

Z drugiej strony jak widać po dzialaniach rządu i prezydenta oni i tak za nic mają zdanie TK, więc nie wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe tak sie tu wszyscy pienią o TK a jakoś nikt o to że właśnie PiS zmieniło ustawę o służbie cywilnej gdzie

nie trzeba mieć doświadczenia na stanowisku kierowniczym. zlikwidowano konkursy ( choć to akurat i tak często była ustawka ale nie zawsze no i można było śledzić czy nie odrzucają lepszych kandydatów) ba nawet nie trzeba już ogłaszać że jest wakat tylko można zatrudniać po cichu.

Krótko mówiąc PiS chce po prostu wprowadzić po cichu miernych byle wiernych

 

No to jeśli tak ma wyglądać ta niby poprawa moralna polskiego państwa to raczej zaczynają w słabym stylu

 

Dzięki za info,  zmiana ustawy o służbie cywilnej jest tak naprawdę bardziej groźna niż ta dotycząca działalności TK.

Bo o ile TK generuje kilkadziesiąt-kilkaset decyzji na przełomie ostatnich lat, o tyle służba cywilna jest zaangażowana w n-decyzji dziennie.

 

TKM pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pis nie musiało ruszać TK - ten niby upolityczniony TK zakwestionował prawie 150 ustaw rządu PO/PSL. Skoro ustawy o pinćset na dziecko i obniżeniu wieku to buble, to tym lepiej dla obywateli by je zakwestionowano.

 

Z drugiej strony jak widać po dzialaniach rządu i prezydenta oni i tak za nic mają zdanie TK, więc nie wiem w czym problem.

A PO-PSL miało cały czas większość w trybunale? Niektóre ustawy były jawnym przegięciem. A ustawy o 500 na dziecko i obniżeniu wieku, to nie buble, ale TK stwierdzi, że łamią zasadę równości, co nie przeszkadza im twierdzić, ze podatek progresywny takiej zasady nie łamie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co robi PiS jest groźne dlatego że PiS obniża i tak już niskie standardy

rozwalanie oraz pogarszanie i tak złego już budżetu, wprowadzanie zmian mając na celu totalne upartyjnienie administracji i czekamy na kolejne pomysły/działania

 

argumenty że PiS chce rozwalić TK bo oni będą blokować zmiany typu 500 zł są śmieszne

wątpię aby TK blokował zapędy socjalne PiSu skoro trudno by było napisać ustawę socjalną sprzeczną z konstytucją (nie wiem cz to możliwe)

jedyne co może ich spotkać to opór 60% długu do PKB (wymóg konstytucyjny) ale wtedy wystarczy zlikwidować OFE i starczy na parę lat 

 

najgorsze jest to że następcy wszystko mogą to wykorzystać i pogłębiać bagno w jakim jest kraj

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogrążaj się.

 

Jakbym napisał, że cytuję Mickiewicza albo Napoleona to też byś pisał, że to gafa, bo oni żyli w czasach przed internetem?

Ale Einsteina się często błędnie cytuje w tym kontekście, nie Mickiewicza i Napoleona. Próbujesz nieudolnie obrócić swoją gafę w żart, że o tym niby wiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jakbym ,,zacytował" Napoleona to byś załapał, że to żart?

 

Średnio rozgarnięty człowiek kojarzy, że Einstein żył przed erą internetu i średnio rozgarnięty człowiek skojarzyłby, że przypisywanie mu cytatu dotyczącego internetu nie jest robione na serio..

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba średnio bo gdyby nim był to by chyba wyczuł ironię a nie wrzucał tekstu do łapu capu

 

Co nie zmienia faktu że 95% katolików kompletnie nie zna biblii i nie mówię o rzucaniu cytatami z każdej z ksiąg ale po prostu nie przeczytali nigdy przenigdy całego starego testamentu

 

 

Co ciekawe tak sie tu wszyscy pienią o TK a jakoś nikt o to że właśnie PiS zmieniło ustawę o służbie cywilnej gdzie

nie trzeba mieć doświadczenia na stanowisku kierowniczym. zlikwidowano konkursy ( choć to akurat i tak często była ustawka ale nie zawsze no i można było śledzić czy nie odrzucają lepszych kandydatów) ba nawet nie trzeba już ogłaszać że jest wakat tylko można zatrudniać po cichu.

Krótko mówiąc PiS chce po prostu wprowadzić po cichu miernych byle wiernych

 

No to jeśli tak ma wyglądać ta niby poprawa moralna polskiego państwa to raczej zaczynają w słabym stylu

95% katolików nigdy nie przeczytała Starego Testamentu w całości, ale myślę, że większy procent uczestników dzisiejszych manifestów nigdy nie przeczytało w całości konstytucji :nevreness:

 

Tutaj nikt nie krzyczy, bo wszystkim (może poza Kukizem) to na rękę. Nie trzeba będzie kombinować. Za 4 lata będzie nowa władza. Jeżeli jest ktoś kogo trzeba wstawić na stanowisko, to nigdy nie ma uczciwego konkursu. Ja się nigdy z takim nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.