Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Wg cebosu akcje Dudy lecą mocno w dół w porównaniu jeszcze z listopadem

Po hurraoptymizmie i kampanii jaka prowadził dla Pisu Jedrus kilka razy w oatatnim miesiącu dalco sobiecznac jako wykonawca woli Prezesa i tym ostudzil optymozm (w tym i mój, bo ocenialem go raczej pozytywnie za umiejętność odnajdywania się w świecie)

Nie jestem przekonany czy to niezadowolenie sięga faktycznie 40%, ale na pewno jest zdecydowanie większe niż przed 25.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z Wawy, prawnik, kiedyś mi plotkował o tym ile kosztuje Giertycha wynajęcie pomieszczeń na kancelarie na najdroższej ulicy w Polsce. Jeżeli to prawda, to nic dziwnego, że kolo tak pajacuje broniąc saloniku.

 

Pocisk mediów na Dudę jest gigantyczny. Bawi mnie to szczególnie gdy ktoś stawia za wzór Komora tak jakby on był niezależnym prezydentem xD 

 

Jaro jest po prostu medialnym ignorantem. Gada bzdury i robi bzdury zrażając do siebie wielu ludzi, którzy nawet nie zastanowią się czy dla nich jest lepiej, że reprezentuje ich taki Duda czy Komor. Po prostu nie lubią Jaro. Też go nie lubię.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co teraz się dzieje to śmiech. PiS robi w sumie to co PO tylko platforma robiła wiele rzeczy po cichu i na spokojnie. Pis chce wszystko po swojemu już teraz zaraz.

Dziwie się Dudzie. Ja wiem, że on ma 4,5 roku spokoju do wyborów, ale myślę, że jak dojdzie do prostego wniosku, że niewarto nadstawiać zawsze karku na ewentualny trybunał stanu ( za najszybciej 4 lata ale zawsze) za kaczora tym lepiej dla nirgo i Polski. Wiadomo, że w większości spraw i tak skę z pisiorami zgodzi ale zawsze mały element normalności by się przydał. Tylko czy on się odważy.

Śmieszy mnie to jak długo PO wybiera szefa. Niech przejdą powoli do Petru co i tak pewnie się stanie i po robocie. Ze Schetyny i Siemoniaka( choć obu Panów nawet lubię jak na gostków z nielubianej przezemnie po) tacy liderzy z Pudziana baletnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemioniaka bym chętnie zobaczył w jakiejś eksponowanej roli. Schetyne już niekoniecznie ale to chyba uraz z młodości za Slask Wrocław i przegrywane mecze Anwilu ;)

 

Szkkda mi Dudy, bo to całkiem miły gość się wydaje i mógłby zrobić sporo nawet jako pre,ydent. Obawiam się że ta sluzalczosc może go kos,towac drugą kadencję. Maxszanse na 10lat pod,warunkiem ze sie troche zdystansuje, bo Jarek go pociagnje w dół tak jak lecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jedno zdanie, dobrze podsumowujące wiele z akcji u ludzi w naszym kraju...

 

 

jak się domyślam – nigdy nie oglądałeś rozmowy z nim i po prostu krzyczysz o „najgorszym sorcie polaków”, bo ktoś inny zaczął krzyczeć.

To jest typowe i akurat nie dziwi, tak jak laska mówiąca, że poszła na marsz, bo na fb zobaczyła, że 13 tysięcy się zebrało. Czy też jakieś akcje z flagami na fb lub tym, że każdy jest Charlie... tak to działa. Zaczęliby podawać w mediach, że tacy i tacy robią sobie fotki z gównem na czole, bo to wspiera coś lub jest przeciwko czemuś, to nie byłbym w szoku, gdyby i w takiej akcji znaleźliby się naśladowcy. 

 

Ale doszczętnie niszczy mnie to, jak prawie wszystkie media w kraju to przedstawiają. Bo to, że tacy ludzie jak Schetyna lub Petru mają czelność wciskać ludziom kit, że odnosiło się do milionów polaków, którzy nie głosowali na PiS, nie dziwi. 

 

"Powiemy, co w ustawie xyz psuje PiS i jak chce nią zaszkodzić", mniej więcej tak zaczynali dziś wiadomości w Zetce. 

 

Żałosne. Szkoda tylko, że Kaczyński wczorajszym tekstem dał kolejny powód do przeinaczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jedno zdanie, dobrze podsumowujące wiele z akcji u ludzi w naszym kraju...

 

To jest typowe i akurat nie dziwi, tak jak laska mówiąca, że poszła na marsz, bo na fb zobaczyła, że 13 tysięcy się zebrało. Czy też jakieś akcje z flagami na fb lub tym, że każdy jest Charlie... tak to działa. Zaczęliby podawać w mediach, że tacy i tacy robią sobie fotki z gównem na czole, bo to wspiera coś lub jest przeciwko czemuś, to nie byłbym w szoku, gdyby i w takiej akcji znaleźliby się naśladowcy. 

 

Ale doszczętnie niszczy mnie to, jak prawie wszystkie media w kraju to przedstawiają. Bo to, że tacy ludzie jak Schetyna lub Petru mają czelność wciskać ludziom kit, że odnosiło się do milionów polaków, którzy nie głosowali na PiS, nie dziwi. 

 

"Powiemy, co w ustawie xyz psuje PiS i jak chce nią zaszkodzić", mniej więcej tak zaczynali dziś wiadomości w Zetce. 

 

Żałosne. Szkoda tylko, że Kaczyński wczorajszym tekstem dał kolejny powód do przeinaczeń. 

Może to syndrom gasnącej świecy, ale furia tzw. "mediów głównego nurtu" jest nie do opisania ostatnio. 31% Nowoczesnej w sondażu podobno.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu się nikt nie przywala do PiSu o rozwalanie budżetu

powiększyli deficyt na 2015 a nie ma takiej konieczności - więc prawdopodobnie szukają kasy na obietnice już w 2015

 

znieśli regułę wydatkową i deficyt na 2016 będzie większy niż zakładał wyborczy budżet PO

 

nie zaproponowali nic w zamian poza podatkiem bankowym i od hipermarketów,  a do tego już policzyli większy PKB na wskutek napędzenie gospodarki przez 500 zł na dziecko - tak może się i stanie ale zabrakło im tzw wersji pesymistycznego rozwoju sytuacji w gospodarce - wystarczy że coś się rypnie w gospodarce i mamy jazdę po bandzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wywiad z prezesem polskiego oddziału Rossmanna. On wprost wyznał, że właściciele firm nie zrezygnują ze swoich zysków, więc każdy kolejny podatek po prostu spowoduje podwyżkę cen, zatem de facto obciąży klientów.

 

W sumie można się było tego domyślić, ale może ktoś miał jeszcze złudzenia. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wywiad z prezesem polskiego oddziału Rossmanna. On wprost wyznał, że właściciele firm nie zrezygnują ze swoich zysków, więc każdy kolejny podatek po prostu spowoduje podwyżkę cen, zatem de facto obciąży klientów.

 

W sumie można się było tego domyślić, ale może ktoś miał jeszcze złudzenia. ;]

Widzę, że łykasz co mówi TVN jak leci. Większość zagranicznych firm w przeciwieństwie do polskich nie płaci podatku. Więc jeśli podniosą ceny, to zyskają polskie firmy. Taki Tesco płaci 0 CIT, a facebook w UK zapłacił 4 tysiące funtów w skali roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że łykasz co mówi TVN jak leci. Większość zagranicznych firm w przeciwieństwie do polskich nie płaci podatku. Więc jeśli podniosą ceny, to zyskają polskie firmy. Taki Tesco płaci 0 CIT, a facebook w UK zapłacił 4 tysiące funtów w skali roku.

Widzę, że łykasz co mówi TV Republika tak leci.

 

Jakie polskie firmy zyskają? Sklepy osiedlowe? Polacy się odzwyczaili od robienia w nich większych zakupów jakieś 15 lat temu. To może większe sklepy typu Piotr i Paweł? Też nie, bo podatek od hipermarketów ma je również objąć. A może polskie banki? ;]

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak jak zobaczy że obco podwyższy cenę zrobi to samo, by jak najwięcej się obłowić.

To zbankrutuje. Dzięki temu, że zagraniczne firmy nie płacą podatku mają coraz to większy udział rynku. Zrównanie ich umożliwi Polakom nawiązanie równorzędnej walki, jeśli jednak zachowa się jak idiota to przegra. Czyli w najgorszym razie będziemy mieli status quo.

Jakby naprawdę zagraniczne koncerny miały nie stracić nic na tym, to by tak gorąco nie walczyły przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.